• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Frýdek-Místek

(Zamčená)
16. května 2011 
Derm:NO KONEČNĚ! GRATULUJI!!!!!! :grinning:
31. kvě 2008 v 11:00  • Odpověz
Ahojky,
Dermuš,moc ,moc gratulujem s Vojtíškem k Helence! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Holky už 4 dny nekojím.Rozhodla jsem se odstavit,protože Vojtíšek měl kojení jen jako uspávací prostředek.No snáším to psychicky o dost hůř než on.První 3 dny to byl boj,dnes už je to lepší.Nalitá jsem teda pořádně.Piju šalvěj a dávám si obklad.
31. kvě 2008 ve 21:45  • Odpověz
Ahoj holky, chtela jsme se zeptat, od kdy s emuze davat normalni-kravske mleko, cetla jsem, ze az od 3 let veku ditete.
Vcera byli totiz u tchyne a on mu porad chtela dat mleko a ja ji rikala, ze jeste kojim, ze v zadnem pripade a ze je to jeste brzy a ona, ze uz se ma davat..ja si myslim svoje. Predstavte si, jak porad prsi, vyjasnilo se a ona, ze jej vezme na prah baraku, svolila jsme, ale rekla, ze mu presiju papucky, ze mu dam boticky a ona, ze jej nenecha po venku a co se nestalo, pustila jej pred barak na cestu a v papuckach a kam dite neslapne???prece do kaluzi. Uplne nove papucky vymachane, mokre, jeste ted je susim...a ona si neda rict. JAk jsme psala, 3x za sebou na navsteve se me ptala, od kdy davamedeti do jesli ci skolky,vysvetlila pokazde stejne a rikala si, ze je to jiste neprima otazka, zda chce at jdu delat a vcera mi na tvrdo rekla, ze by E mel chodit do jesli, at je s detma..rekla, ze v zadnem pripade, ze je jeste maly.....rekla to pak vecer R, jasne, ze u toho nebyl a rekl, ze jej do skolky jeste nedame, i kdyby chtel, ja bych nedala....

JAk slavite den deti? Preji vsem detickam, jak narozenym, tak nenarozenym.
1. čer 2008 v 11:04  • Odpověz
Ahoj jmenuji se Helenka přišla jsem na svět 31.5.2008 v 00:01 hod s váhou 3550g a 50cm obě jsou zdravé jen malá má slabou žloutenku. Ahojky šťastný otec
2. čer 2008 v 08:05  • Odpověz
ahoj holky,
kocurek:
s mlékem ti neporadím, moje děti mají starou školu...já jim z normálního mléka vařila už od 8 měsíců krupici a tak....a jsou zdraví...ale teď se zase všechno dělá jinak. a s tou školkou nebo jeslema, vždyť Eriček je ještě hodně malý...to tam u nich tak brzo chodí do jeslí? No já jsem syna dala do jeslí ve 2,5 letech, ale to jen proto, že se mi naskytla dobrá práce... :slight_smile:.No a kdy dorazíš do ČR?
tak se holky mějte fajn,užívejte si sluníčka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. čer 2008 v 10:24  • Odpověz
gabuse: diky, ja taky varim krupici a pridavam do ruznych jidel, ja mela na mysli pit mlicko z hrnicku.....tchyne mu porad jej chce cpat a nechape, ze jej kojim, ze je to zbytecne, nac???? JA jsme taky ze stare skoly....

Otazka jesle a skolka. Zde zacinaji chodit do jesli, oni to zde nazyvaji skolkou od 6-ti mesicu veku miminka!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: a pak od 3. let skolka a zde seto jmenuje skola...a uz se ve 3 letech uci pomalu cist, jazyk a pocitat. Ja jsme toho nazoru, ze dite ma byt s matkou, pokud teda nemusi pracovat, a cca od 3 let byt ve spolecnosti deti, vzdyt nejvice potrebuje maminku, nebo se mylim????? Kdybyste zde jesle videli, des a hruza....deti v dobe spanku spinkaji v auto-sedackach, nemaji zadne postylky, teda ty od 6 mesicu do 1 roku. Nikdo nemysli na zadicka.....

gabu: tatinku: to mas radost vid??? klik je kluk, ale dcera pro tatinka....
2. čer 2008 v 10:50  • Odpověz
autor
Derm-strašně moc blahopřeju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tak si užívej,maminko :wink:
2. čer 2008 v 11:13  • Odpověz
kocurek: tak to s tím mlíčkem nevím...ale pokud kojíš, tak je to asi zbytečné.Jinak určitě by dítě mělo být doma s matkou do těch 3 - 4 let, pak bych ho dala do školky, ať si zvykne na děti a kolektiv. Já jsem byla ráda za školku, a mým oběma dětem se tam líbilo a rádi tam chodili :slight_smile:
Jak jsem vodila syna do jesliček, tak jsem byla nadšená, jaké to tam mají pro děti....tak to lituji děti ve Španělsku...postýlka je snad základ každého takového zařízení.
2. čer 2008 v 11:17  • Odpověz
kocu:já malému mlíčko dávám, ale kdybych kojila tak bych mu ho určitě nedávala to si myslím že je zbytečné....dej na svůlj názor kašli na tchýni... :wink: to je můj názor samozřejmě!!
2. čer 2008 ve 12:25  • Odpověz
Ahojky,já taky ted' řeším to mlíčko,když jsem přestala kojit.Sunar mi Vojtíšek nechce.Na kojenínet se píše,že od dvou let jako nápoj plnotučné a od tří polotučné.Plnotučné se může dávat od roku do jídel,ale ne jako samostatný nápoj.Taky z něj vařím krupici,puding,omáčky atd...Mám ale víc známých ,kteří už od roku dávají polotučné mléko,protože jim to radila mudra.Co doktor,to jiný názor.Já osobně ještě s tím mlíkem počkám.Ono stejně ty dnešní krabicové mlíka nemají s mlíkem nic společného.A když už bych se časem rozhodla pro mlíko,tak bych se koukla po nějakém bio nebo bych dala to z lahve,ale ne krabicové.
2. čer 2008 ve 12:46  • Odpověz
Maly mi jen ze suseneho mleka pije sunar, jine odmita. Jsem rozhodnuta jeste dal kojit a pak se uvidi, jak bude stary, rozhodne ted jeste davat nebudu. Na piti ma krome kojeni cajicky a stavicky... :sweat_smile:
2. čer 2008 v 17:00  • Odpověz
autor
Čaute holky,
kravské mlíko-já ještě nedávám,ale Martin s bráchou ho pili už od 6 měsíců a žijou :grinning: ,takže zkazit by se tím nic nemělo asi...ale když kojíš,tak na co ho dávat,vždyť je to úplně zbytečné!!!Oni tam jsou prostě jiní,ale ty si matka! A Tvá "super" tchýně to holt musí respektovat :angry: :angry:

Co jinak holky moje? Co bobíšci? Jdu mrknout na fotečky,jak prcci krásně rostou :wink:
3. čer 2008 v 11:08  • Odpověz
autor
jéje :slight_smile: :slight_smile:
toruš-on má ty vlasy úplně boží!!!!!!!A ty očiska-to jednou bude lamač srdcí :wink:
kocu-malý je celý po Tobě,že? Je krásňoučký :wink:
gabi-máš super bříško,bych se s Tebou hnedka vyměnila....
kozi-je nádherná :slight_smile:
nytri-Vojta je taky celá mamina,že? Klásný :wink:
3. čer 2008 v 11:13  • Odpověz
ahoj holky,
kupi: bříško ti klidně přenechám :slight_smile: ...já už melu z posledního a to nejsem vůbec na konci...uf..mne to nebaví. Začínám mít depky,trápí mne samota a o tom vedru ani nemluvím.....všechno se vleče jako ŠNEK!!!!!!
tak zatím holky...závidím už vám ty miminka,jak malinké tak větší :slight_smile:
3. čer 2008 ve 13:08  • Odpověz
Ahoj holky,
moc vás zdravím z domova, tentokráte 1+1 :grinning: :grinning:
Dneska nás pustili domů, jsme obě zdravé, malá trošičku má žloutenku,ale pustili nás,takže se budeme slunit. Doma zatím dobré, Ondra jenom se rozplývá nad miminkem,uvidíme, jak dál...Já se zatím jenom cítím jako kojná a jinak nefunguju...uvidíme, jak další dny. Zítra bude manža ještě s náma doma, až se dám trošku do kupy a uděláme si nějaký režim,tak se ozvu a písnu jak to všechno s náma vlastně bylo!!papa :wink:
3. čer 2008 v 15:09  • Odpověz
derma:už se moc těšíme až nám to budeš vykládat, nebo spíše psát:slight_smile:atk hlavně se držte holčičky a ty pořádně odpočívej!!!!!to je dobře že vás pustili!!
3. čer 2008 v 15:39  • Odpověz
Kupi: dekujeme. V CR vsichni rikaji, z ejsme napul a zde zase, ze je to cely tatinek, ale ja tvrdim, ze jsme na pul, i kdyz se ted maly meni a vice je na me. Papulku ma celou, jako bych videla sveho otce.....

Derma: odpocivej a at se brzy malicka uzdravi...
3. čer 2008 ve 20:30  • Odpověz
derm: vítejte doma holky :slight_smile: ...až budeš mít čas, tak pak nezapomeň dodat nějaké fotečky..už se na Helenku těšíme :slight_smile: Toto uteklo v té porodnici.Tak se držte :slight_smile:
3. čer 2008 ve 22:04  • Odpověz
Holky-je utery a tchyne nikdeeeeeee :grinning: Zase asi zavola, jak bude na blizku....a me se to nebude hodit.
3. čer 2008 ve 22:20  • Odpověz
kocu: to by chtělo oslavit :grinning: :grinning: :grinning: .Já bych se z takové tchýně asi zbláznila.
3. čer 2008 ve 22:28  • Odpověz
ahoj holky, jsem na chvili pustena k pc, tak vas jdu pozdravit a podivat se co derm...tak obrovska gratulace k helence, konecne..
jinak v nedeli jsme byli u brigity, bez tatinka, protoze byl nemocny, udelali jsme par fotek a maly rval a rval, tak jdeme jeste 15. s tatinkem znova...
a uz jsme objednani na zari... ma toho hodne..a jak se vsechny mate?
4. čer 2008 v 10:55  • Odpověz
Ahojky holky ted se dívam a vidím forum FM super taky pocházím z FM ze Sviadnova tak vas holky zdravím :slight_smile:
4. čer 2008 v 11:02  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=1483667&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

Tak jsem vložila první fotečky......

Využívám toho že mi všichni spí......blbne nějak koňajs tak doufám,že mi to tentokrát vloží tady :wink:

Jinak holky já nechala v porodce 8kg (za těhu jsem přibrala5kg) takže jsem pod váhou před těhu. I když bych ráda ještě 10kilčo dolů kdyby šlo, ty jsem totiž nabrala za rook před otěhotněním...Takže uvidíme, jak nám to půjde....jsou to jen plány,ale skutek bude určitě jiný!!! :frowning2:

Zkusím napsat něco o porodu:
V pátek jsem tu ještě byla a skoro brečela, že si mě ráno na kontrole v porodce už nenechali, to jsem sebou tahala tašku s tím,že už na 100% tam zůstanu. Skutek ale jiný, zavřená, nic se nepřipravuje k porodu. Zkusil mi udělat ještě ten oxitocinový testík,tak jsem nějaké tvrdnuté bříška cítila. Tak na základě toho se mudr rozhodl,že v sobotu na kontrolu a v neděli nastoupím a večer mi dají první tabletu... Tak s takovou jsem odešla domů, smířená s tím,že v neděli už to konečně bude a bude maličká červňátko.
Odpoledne probéhalo jako jindy předtím, s Ondrou a manželem venku,užívali sluníčka, sem tam jsem cítila větší tvrdnutí bříška, jsem si říkala, asi ještě z toho oxitocinového testu,ale nevěnovala jsem tomu pozornost.
Večer jsme si losli s manžou kdo bude uspávat Ondru, šel manža.... Já se po 20hod šla sprchnout a cítila jsem se nějak divně....jsem si říkala, co se děje. A s úderem 21hodiny jako by se rozběhly všechny hodiny a všechno začalo. Nejprv takové mírné bolesti, potom sílely na intenzitě a já začala skákat na balóně a prodýchávat. Nevěřila jsem tomu moc, porotže ráno mi ještě tvrdili že na porod to vůbec nevypadá....... Bolesti zesilovaly a já začala měřit, bylo to různé - 5 - 2 - 6 - 4 minut a tak, a já blbec jako druhorodička si kladla otázku jestli TO JE ONO? Když jsem mezitím hodila několik sprch bylo mi jasné, že teda je. Manža už od 22.30 do mě hustil že jedeme, protože pořád se to pohybovalo kolem těch 5ti minut a měl strach ať to stihneme. Tak já se teprv v 23.15 rozhodla že pojedeme. Ještě jsem šla do sprchy a vzala nějaké ručníky co kdyby se hodily do auta. No a ony se hodily... Z domu jsme vyrazili 23.25 a za pět minut v autě mi praskla voda......ani ty ručníky jsem nestihla dát samozřejmě pod sebe :sweat_smile: takže to byla sranda.... a moje bolesti zesílily a já myslela že se zkroutím v autě......Ještě jsme blbci nevyndali sedačku od malého,takže já se vzadu válela v polo sedě kleče, kde nebylo místa..... :grinning: připadá mi to teď k smíchu :grinning:
V porodce jsme byli 23.40 a ještě jsme vjeli do blbého patra,já sotva chodila, než jsme se dostali tam kde jsme měli být začla jsem míttlak na konečník a už věděla že jde do tuhého.... Sestra mi ještě točila monitor a do toho se ptala na blbé otázky - kde bydlím, jakou mám pojišťovnu a tak.... moc jsem ji asi nevnímala... - a pak přišel primář, vyšetřil mě, řekl otevřená na 5cm! a já myslela že mě šlehne.....už jsem prostě chtěla tlačit a on řekne otevřená na 5cm, to jsem si říkala, že je sakra málo. Ještě se mě ptal, jestli mám tlak na konečník i mimo stahy a já že jo a on jenom HMMM......Tak se ptám to je dobře nebo špatně? A on rozhdoně dobře..... Takže mě honem převáželi o patro dolů a sotva rozsvítili na sále, napíchli kapačku oxitocinu, připravili se oni sami a já už tlačila.......
No řeknu vám, ta hlavička mi dala více zabrat než u Ondry, jako by spolu sní procházelo tisíc žiletek, možná tím,že jsem byla málo otevřená, nebo nevím, ale prostě porod už byl a začal..... a za chviličku byla malá venku..... Takže jsme tak tak dojeli autem, jinak bych asi porodila blbec ještě doma, ne-li v autě. Nebýt manžela tak snad ani nejedem, já pořád, že máme čas :confounded: :grinning:
Všechno proběhlo tak rychle, že nestihli mi ani jinak ulevit, nic, ale naštěstí, potrhaná nejsem, bez nástřiu, šití..... Jen mi bohužel rupla ta moje slavná křečová žíla na pipce,takže tam mám 1steh z toho tlaku,ale jinak nic. Primář mi gratuloval a ještě mi řekl že příště ještě rychleji :grinning: :grinning:
Za 1,5hodiny po porodu jsem šla sama do sprchy, vychlamaná jako by jste malému dítěti koupili zmrzlinu, sestry ze mě měly radost.
No tak taková to byla "pohodička a rychlovka" :grinning: Ve 2 jsem byla na pokoji a o skoro 3hodinky později jsem měla malou už u sebe na pokoji.
Jediné co mě bolelo šíleně bylo jít na záchod - chodila jsem do sprchy čůrat,ale s obrovskou bolestí, tak to nevím, čím to bylo, už je to mnohem lepší, ale na záchod ještě nechodím,ale do té sprchy.
Maličká chytla žloutenku,ale slaboučkou,takže nás pustili domů, jsem moc ráda. Mlíčko a kojení se daří, myslím,že malá bude v tomhle šikulka. Porodní váhu měla 3550g, kleskla za dva dny na 3370g a v den propuštění 3480g.....takže jestli to takhle půjde dál (doufám že ne) budu mít za chvilku doma obříka!!!

ufff, to jsem toho napsala, ale prostě musela jsem :grinning:
4. čer 2008 v 16:16  • Odpověz
jsem vám to tu zkopčila, protože odpo jsem to psala na dvakrát, až jsem si to uložila do pc.....naštvaná jako..... Tak si počtěte jak to u nás bylo.....
4. čer 2008 v 16:17  • Odpověz
derm:
nádherný porod a Helenka je taky nááádherná :slight_smile: To ti teda závidím.Stihla jsi to tedy taktak.A ještě se malá narodila v květnu. :slight_smile: To není možné, že jsi za celé těhu nabrala jen 5 kg, vždyť já už mám 11 kg nahoře a to fakt NEŽERU!!!!
A co Ondra ,nežárlí na malou?Moje dcera strašně žárlila, když se mi narodil Vojta, ale tam byl 6let rozdíl....
jsem ti tady už psala, ale ten koník tak blbnul, že jsem se na to vyprdla!!!!
tak si ty krásné chvíle s rodinkou pěkně doma užívej..... :slight_smile: ahojky.
4. čer 2008 v 17:49  • Odpověz
dcera mi dneska odjela na soustředění se školou a vrátí se až v pátek. Zůstala jsem sama se synem...holky, já se tak blbě cítím, když vím, že tu nemám někoho staršího...že jsem tu jen se synem,normálně se bojím.. :frowning2: .Jsem zvědavá, jak to přežiju.
4. čer 2008 v 18:16  • Odpověz
autor
derm-ty bláho,parádička,že to bylo tak rychle!!!!!!!!!!!!!!!Se mi opět potvrdilo,že druhý je šuky hupky,jak jsem Ti psala....Malá je nádherná!!!!!!!!!!!!!!A jak se jinak cítíš,už chodíš normálně na záchod? A už sis přivykla,ale to je ještě asi brzo,co??? Tak si mamčo užívej :slight_smile:

Gabi-neboj,pusť si třeba rádio nebo nějakou komedii,a´t se nebojíš :wink: to bude v pohodě,ju? :slight_smile:
4. čer 2008 v 19:11  • Odpověz
kupi: snad to bude OK...nesmím na to myslet :frowning2:
4. čer 2008 v 19:14  • Odpověz
autor
No právě,něčím se zkus zabavit :wink: to bude v pohodě,uvidíš :slight_smile:
4. čer 2008 v 19:29  • Odpověz
Derm:ještě jednou obrovská gratuluji!A závidím ten rychlý porod.Jdu kouknout na fotečky.
Ju a malou asi přihlásím do reklamní agentury.Dneska do mě hučela i dětská doktorka,že je malá nádherná,že bychom mohli alespoň do nějakého časopisu poslat fotečku.
4. čer 2008 ve 20:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.