• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Havlíčkobrodsko

(Zamčená)
26. května 2010 
autor
Ahojky, tak mám zase chvilku času. Malej je u babičky a dědy takže jako uklízim (teda až se nasnídám) ještě nebyl dneska čas. Máme se dobře už se to lepší nechci to zakřiknout, ale vstáváme maximállně 2x za noc, žádnej režim mu zatim neorganizuju protože mžeme koupat v šest a nebo v devět a stejně mi jde spát nejdřív v jedenáct takže teď když bylo hezky tak jsme jezdili do půl deváté s kočárkem a pak jsem vykoupala najedl se a do jedenácti ale taky pak hned i v deset usnul jak koupu v šest tak se s malym mordujeme do jedenácti takže v létě na nějakej režim v šest vykoupat a spát kašlu. Jinak stále kojíme už je to lepší netrvá to hodinu a půl ale tak půl hodky i v noci to i míň už u toho nestíhám ani usnout včera jsme usly v jedenáct pak se mi na jídlo vzbudil ve čtyři a pak až v o půl osmě takže tak by mi to vyhovovalo. Tak uvidíme. JINAK Andy s těmni jahodami mám taky zkušenost asi takovou nesmim je ani na slinivku a tak jsem si dala pouhé tři jahody a ráno měl malej asitři pupínky na obličeji a já blbec včera k obědu snědla u mamky jahodové knedlíky, ale naštěstí taky jen tři a to už malej pobral, je to prostě sranda s těma drobečkama a co ostatní děvčata jak se máte a co ty Ivy? Jak užíváš těhulkovství????jo jinak jen kojim ale dávám ještě denně alespoň 100ml čajíku UM ne.
11. čer 2008 v 10:30  • Odpověz
Ahojky holky nějak jsem se sem nedostala!Jsme pořád venku a večer jsem ráda že jdu hajat s Martínkem,jinak nám už jsou skoro dva měsíce!To letí to je hrozný!Jinak u nás je všechno v pohodě máme už ustálený spinkání usínáme každý den v půl deváté a vzbudí se na papání jednou tak kolem druhé ráno a pak až v půl sedmé takže pohodička!Jinak čajik vůbec nechce takže mu ho necpu!tak už zase pobroukává tak letim k němu je to takovej rozmazlínek tak se tady mějte moc hezky pa pa! :slight_smile:
11. čer 2008 ve 14:58  • Odpověz
Ahoj Símo, tak to je super, že jenom kojíš a malej se začíná srovnávat.

Pavlí, tý jo už skoro 2 měsíce. Nám je dneska pět týdnů :dizzy_face:

Jinak mi jsme taky v pohodě. Až na to osypání, ale už je to lepší. Spíme skoro celou noc. Máme pravidelnej režit. V sedm vykoupeme, pak se najíme, pak papáme ve 23:00 a pak v 5:00 ráno a pak v 9:00 ráno. Je to s ní pohodička. Teď se najedla a leží v lehátku a něco povídá medvídkům.

jj tak já jdu vařit a žehlit :frowning2: mějte se páčko
12. čer 2008 v 09:49  • Odpověz
Ahoj holky!

Můžu se přidat do vaší diskuze? Před dvěma měsíci jsme se stěhovali z Jihlavy, takže teď už patříme do okresu HB.

Chtěla jsem se zeptat, nechystáte se náhodou některá na kurz znakování s miminky v HB v pondělí 16. června? Já tam jedu a už se na to moc těším. :sweat_smile:

Pavli, asi jsem ještě neměla možnost ti pogratulovat k třetímu mimísku. Tak nakonec jsi rodila v HB?
12. čer 2008 ve 12:48  • Odpověz
Ahojky baby, mam k vam prosbu. Hladam niekoho, kto je z HB. Cez vikend sa mi tam vydava kolegynka z prace a potrebujem zistit, kde sa nachadza miesto obradu. AKosi mi to na mapach nejde. Chceme ju prekvapit, lebo sme sa nevideli dlho, kedze som na materskej a preto sa jej nechcem pytat, kde to najdem. Dakujem pekne za rady. Hladam oblast na Skřivánku. Hm?
12. čer 2008 ve 20:07  •  snaží se  • Odpověz
ahoj holky,dlouho nám nešel net,bylo to bez něj hrozný,jak jsem si zvykla sem vždycky nakouknout... :grinning:
dneska jsem byla s vojtíkem na kontrole, 8150g,74cm.takže pěknýho obříka máme doma :wink: jinak jsem vám zkoukla fotečky, hezkýýý!!musím se dokopat taky nějaký nový vložit.koukám, že vám miminka hezky spinkají-paráda.my usínáme cca v 8-9, budíme se cca v7-8.takže je to naprosto bájo.
jinak vero,jasný,že se můžeš přidat!!kampak jste se přistěhovali?
12. čer 2008 ve 21:32  • Odpověz
a betko, pokud pojedeš od havl.brodu,tak pojedeš směr jihlava(pořád po hlavní:slight_smile: ) a zhruba po 7 km bude skřivánek. určo to nepřehlídneš... :wink:
12. čer 2008 ve 21:35  • Odpověz
A to je vesnice?
12. čer 2008 ve 21:38  •  snaží se  • Odpověz
jo asi jo.i když je to malinký,takže bych to nazvala osadou:grinning:
12. čer 2008 ve 21:42  • Odpověz
Ahojky vero děkuju,ale nakonec to byla Jihlava a byla jsem maximálně spokojená všichni tam jsou moc hodný a hlavně jsem měla
super doktora takže Jihlava má ode mě velkou jedničku! :slight_smile: :slight_smile:

A jinak tě tady vítám! A Kačce vše nej k prvním narozkám!! :slight_smile: :slight_smile:

Andy to je super takhle mi spali obě děti s Martínkem si to hold musíme trošku vychutnat,on by asi taky vydržel,ale je navyklej papat tahhle kolem druhý tak ho nechám a až trochu povyroste a začne papat taky něco jinýho tak se to ustálí a v noci bude chtít jenom bumbat čajik!

simi super,že kojíš závidim ti to nám to hold nevyšlo!

betka já ti fakt neporadim,jelikož to v HB moc neznám!

Tak se mějte všechny moc hezky a já se zase ukážu až bude melej spinkat! :slight_smile: :slight_smile:
12. čer 2008 ve 21:46  • Odpověz
Pavli, díky za přáníčko Kačence. :slight_smile: Je to naše zlatíčko. Dělá nám velikou radost.
Jinak k tomu buzení v noci. Ještě kojímím, takže zatím v noci bumbáme mlíčko. Kojím teda už spíš jen symbolicky. A to v noci a ráno. Je to nejpohodlnější. Ale už se pomalu chystám přestat. Jen řeším, jestli ji připravovat na noc mlíčko, nebo čajík.
Pavli, je fajn, žes byla v JI spokojená. Jakýho jsi měla doktora?
12. čer 2008 ve 21:56  • Odpověz
Ahojky holky.

Marcel tý jo, Vojtíšek je kus chlapa. Jiřík měl v 6ti měsících 7770g a 68cm a to jsem si myslela, jak je velikej :dizzy_face:

Pavlí, já Jiříka na čajík neučila a malou se budu snažit taky na noc neučit dávat čajík. Budu jí zkoušet udyndávat jen s dudlíkem.

Vero, všechno nejlepší k narozeninám Kačence. Jinak bych doporučila na noc mlíčko. Prý děti v noci moč čajík pít nemají, aby si mohli ledviny odpočinout.

Mi jsme měli včera odpoledne nějaký trápení. Malá měla asi hrozný křeče v břiše a vůbec jí to nedalo spát. Usnula vždycky na 10 minut a pak hodinu řvala a řvala a já skoro s ní. Bylo mi jí líto, že jí nemůžu pomoct. Večer usnula až v půl desátý, ale spala do půl třetí a pak do půl osmý. Nebylo to jako každý den, ale i tak to šlo. Bála jsem se, že nebude spát vůbec.

Tak se mějte, já jdu vařit.
13. čer 2008 v 08:42  • Odpověz
marcelahb dakujem, vies oni maju mat svadbu niekde pod sirym nebom, takze predpolkadame, ze asi na nejakej luke :sunglasses:
13. čer 2008 v 08:51  •  snaží se  • Odpověz
Andy, díky za radu. Já bych se taky radši klonila k mlíčku. Taky bych ji ráda naučila přestat v noci bumbat, ale prostě to nejde. Když ji nedám napít, pořád se vrtí a stoupá si. Prostě nemůže zabrat. Až se nabumbá, usne jak dudek. Snad se to časem odnaučí.
Je to hrozný, když má mimčo bolení. Člověk by mu rád pomohl a nejde to. :frowning2: Ještě že to Anežka překonala a v noci spinkala. :wink:
13. čer 2008 ve 20:28  • Odpověz
marcelahb ahoj :slight_smile: dakujem pekne za radu, nasli sme to :slight_smile:
14. čer 2008 v 19:31  •  snaží se  • Odpověz
autor
ahoj holky, jdu vás jen v rychlosti pozdravit, není nějak čas buď se věnuju prckovi a nebo lítáme po úřadech už jsme konečně začali budovat domeček a je toho teda až nad hlavu takže nestíhačka, jinak se máme dobře každý den i noc máme skoro jinou, ale bojim se napsat že režim už je asi ustálený a to takový že dopoledne a i skoro odpoledne spinkáme do těch 4-6 hodin se budí a pak koukáme zhruba do 10-12hod takže takhle my to máme, v osm mi nechodí spát ale co se dá dělat lámat t nebudu. Tak pa pa
19. čer 2008 v 07:13  • Odpověz
Simope, ono je na pořádný režim ještě brzy. Hlavně když spinká v noci a vyspíte se. Kde stavíte baráček?
19. čer 2008 v 08:24  • Odpověz
Ahojky tak jdu jenom v rychlosti taky pozdravi ted tady nebudeme jdeme do Motola s Kristýnkou na operaci tak budeme vegetit u mamky v Praze no moc hezkej začátek prázdnin! :cry:

Jinak mi už se krásně vyspíme Martínek usíná po posledním papání kolem půl desáté a budí se až v šest ráno,napapá se a spinká do devíti takže paráda!!

Vero fakt nevim jak se jmenoval ale byl naprosto super!!! Jinak kojit v noci to se nechá klidně do roka a půl já bych to nelámala,nebo skus dát v noci jenom čajik na jídlo bych jí fakt neučila už je dost veliká!!!Ale to je na každym :slight_smile:

Andy tak skus kapičky sabsimplex a feniklovej čajík to nám na boleníčko fakt pomáhá!!Ale ty kapičky jsem zjistila že nám nepomáhají,když je dám do mlíčka ale na lžičku je to super!!
Tak at už je Anežce jenom dobře!!

Tak se tady mějte a já se ozvu až budeme doma!!
19. čer 2008 v 11:28  • Odpověz
Pavli, ať to s Kristýnkou dobře dopadne. Doufám, že to není nic tak vážnýho.

Já budu muset přestat kojit v nejbližším měsíci, protože se chci nechat očkovat proti neštovicím. Ještě jsem je nedostala a před druhým těhu už chci být očkovaná. Dávají se dvě dávky s určitým odstupem a 3 měsíce potom se nesmí otěhotnět. Plánujeme snažilkování od června 2009, tak do té doby to musím stihnout.
19. čer 2008 ve 14:15  • Odpověz
Ahojky. Zítra jedeme do Prahy. Já jdu večer na sraz ze střední školy po 10 letech. Mamča bude hlídat děti, MM by to asi nezvládnul :astonished: . Mám hrůzu, co na to Anežka, ale myslím, že ani nepostřehne, že nejsem doma. Uvidíme. Jinak Anežka je zlaťoučká. V noci mi pořád spinká kolem těch 5 - 6 hodin, takže pohodička. Přes den si povídá a pozoruje hrazdičku.

Palví, s čím jdete do Motola. Mi jsme tam byli v březnu s Jiříkem s tříselnou kýlou. Je to tam pohoda. Všichni moc hodní. Jiřík to zvládal skoro líp než já.

A s tím nočním krmením. Podle mě je lepší dávat jednou v noci mlíčko, než celou noc dávat čaj. Vero, když dáš malé kaši, tak se ti taky v noci budí?
19. čer 2008 v 18:01  • Odpověz
Andy, na nás kaše nezabírá. Kašičku papáme už asi od 7 měsíců, ale v noci se budíme pořád. :unamused:
Andy, Anežka to určitě zvládne v pohodě. :wink: Užij si srazík. :slight_smile:
19. čer 2008 ve 21:02  • Odpověz
autor
Ahoj děvčátka tak mám opět chvilku vás pozdravit, včera jsme měli opět zajímavou noc o půl sedmé jsme vykoupaly a ve dvě v noci jsem ho teprve uhoupala v tašce od kočárku, spíme jen u kojení nebo venku v kočárku při ježdění, ale myslim si že to bude tím, že mu na noc moje mlíčko asi nestačí pořád má večer pocit hladu a chrupe mi u toho tak uvidíme, dneska jdeme na zábavu, tak dostane z flaštičky moje mlíčko a bude hlídat prababička. Tak se mějte Pavlí ať dopadne dobře operace a Andy ty si užij sraz, jinak nemáíte nějakou radu nba to aby mi usínal tak do deseti hodin?? Je to fakt pak docela dlouhý
21. čer 2008 v 17:37  • Odpověz
Simope, to nezávidím. My jsme usínali dobře. Nejdýl do desíti už jsme chrupkali. Takže v tomhle ti neporadím. :unamused:
22. čer 2008 ve 20:55  • Odpověz
Ahojky. Símo, je to sice trošku drsná metoda, ale dát malého do postýlky a nechat ho klidně řvát. On se uřve a uvidíš, jak ti bude chrupat. Mi naštěstí s usínáním problém nemáme. Dávám prostě malou do postýlky skoro ve stejnou dobu. Někdy usne hned, někdy si tam povídá s medvídkama, někdy řve. Ale usne. Neuspávám, nechovám, nehoupu, prostě nic podobného.
23. čer 2008 v 10:32  • Odpověz
Ahojky,tak jsem sem taky podloudé době zavítala :slight_smile:

Simope zkus mu dávat před spanim víckrát napít.Začněte třeba už v 6 a pak po hodince,podle toho jak dlouho pije a po tý 6 spinká.Třeba ho taky bolí bříško.Já na to dávala SAB.
S tím řvaním jsme to taky zkoušeli,ale moje nervy to nevydržely. :rolling_eyes:
23. čer 2008 v 15:24  • Odpověz
Na to, aby se nechalo mimčo vyřvat, je podle mne dost brzo. Říkají, že do 3 - 4 měsíců se má na pláč miminka hned zareagovat. Po téhle době už se může učit miminko samostatnosti, ale do 3 měsíců bych asi nenechala mimčo plakat v postýlce.
23. čer 2008 ve 22:24  • Odpověz
autor
Ahoj holky díky za rady zkusíme to, to brečení jsem zkoušela, ale vydržela jsem nejdéle 15-20 minut a stejně řval pořád stejně akorát u nás fakt nemá cenu ho týrat protože on mi dřív jak v deset neusne začíná se to krátit teď už po dvakrát šel spát po dvanácté, ale je to sice hloupý a udělám si to sama ale musim ho unosit v tašce z kočárku a musí u toho řvát protože jakmile s ním začnu chodit je během pár minut tuhej v noci už se to lepší po kojení ho dám do postýlky a spí, když jde spát po dvanácté stáváme o půl páté to si jen tak cucne a pak mi spí do půl desáté. Je to sranda, ale už si zvykám.
24. čer 2008 v 09:00  • Odpověz
Símo, tak jestli ti spí potom od dvanácti do půl páté a potom do půl desáté, tak mu určo to tvoje mlíčko stačí.

Vero, až budeš mít dvě děti, tak věř, že nebudeš moc reagovat na každý kníknutí toho mladšího. Musíš taky poznat jake brečí mimčo když mu něco je a jak když se chce jen pochovat. Už v porodnci nám říkali sestřičky, jak jsou děti vyčůraný hned od narození. Malá mi prvních 14 dní po příchodu z porodky taky nechtěla moc usínat v postýlce a řvala tam třeba hodinu, ale pak usla. A výsledek toho je, že jí v osm hodin uložím do postýlky a ona usne během 10ti minut bez řvaní. Prostě jde o to, jen ty děti navyknout na postýlku. Ale to, že nemůžeš hned k miminku běžet jakmile si kníkne poznáš u druhýho. Nebudeš mít na to prostě čas pořád chovat a utěšovat. Neber to, jako že bych ti chtěla dávat nějaký školení, nebo tak něco, je to jen můj názor. Každý má svoje postupy při výchově dětí, ale věř, že u druhého budeš brát všechno úplně jinak. Taky jsem obě děti učila od narození na pravidelný režim. Po večerníčku vykoupat, napapat a do osmí hodin v posteli. Fungovalo to u Jiříka a zatím to funguje i u Anežky. Samozřejmě, že teď přes léto to někdy až tak striktně nedodržujeme, ale funguje to.
24. čer 2008 v 09:29  • Odpověz
Andy, věřím, že u dvou dětí je to o něčem jiným. Tohle jsem četla v knížce Proč dítě pláče. My jsme naštěstí chovat nemuseli. Učila jsem malou samostatnosti už od narození, tzn. minimum chování. I rodičům jsem zakazovala, aby ji věčně tahali. Asi jsme měli štěstí, že jsme měli nechovací miminko. Každý dítě je jiný a potřebuje něco jinýho. Pravidelný režim je taky určitě nutný. Snažím se ho dodržovat taky. :wink:
24. čer 2008 v 10:01  • Odpověz
autor
Ahoj děvčátka, tak mi už jsme dneska od čtyř vzhůru šli jsme spát o půlnoci a mezi tím jsme i stihly ve dvě papat teď leží v postýlce tak si vyřizuju emaily. Je to někdy teda otrava. Anf¨dy já mám spíš pocit, že kdyby mu moje mlíčko stačilo tak mi někdy od sedmy do půlnoci nebrečí, to jen kojíme a přebalujeme. Jinak brečí, taky ho asi občas potrápí prdíky, ale přijde mi že přes den když má otočený režim si cucne a stačí mu to, ale na noc moc ne, včera jsem zkusila večer sunarek a sice nespal ale nebrečel a koukal do půlnoci, takže se najedl jinak mi brečí tak se bojim říct že mu to na noc asi nestačí, holky poraďte mi já se bojim, že kdybych na noc dávala příkrm že mi pak třeba nebude chtít vůbec z prsa co myslíte?
25. čer 2008 v 06:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.