• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Havlíčkobrodsko

(Zamčená)
26. května 2010 
Vero, ono to nešlo jít na stejnou hekárnu. Oni maj v HB porodní pokoje a ten ti přidělí a jsem tam od první doby porodní až do samotného porodu. A je fakt, že díky psaní sms nám to aspoň rychlejc utíkalo a vzájemná podpora byla dobrá.

Símo, já po obou dětech tvrdila už hodinu po porodu, že do toho jdu znova. A že ten druhý porod jsem si teda taky užila. Při prvním jsem měla epi, ale teď nee a navíc po tý vyvolávací tabletce byly ty kontrakce teda šílený. A porod samotnej - hrůůůůza, ono rodit 4190g bylo i na mě dost. První porod si moc nevybavuju, protože jsem při tlačení přes epi nic necítila, teď taky vím, že i samotný porod dost bolí, nejen ty kontrakce před ním. Ale taky do toho půjdu ještě jednou.
9. črc 2008 ve 14:32  • Odpověz
autor
JJ Andy je to sranda, ale jsi blázínek tři děti, mě stačí jedno a za pár let druhý ale až tak za 5,6 let, teď se bude stavět a nevím jak na tom budeme finančně. Andy drží už Anežka hlavičku, my se snažíme už docela jo, koníci pase, ale je to lenoch to se mu nechce, ale jak ho dám na odříhnutí tak ji drží a teĎ UŽ VYDRŽÍ I PĚT MINUT V KUSE, ALE stejně ho pořád jistim ani nevim od kdy tak ty děti tu hlavičku drží sami.
9. črc 2008 v 19:35  • Odpověz
Símo, malá už drží hlavičku pěkně, ale každý mimčo je jiný a kluci jsou na všechno línější. Já když dám Anežku na bříško tak krásně pase, ale ještě nevydrží dlouho, ale co je horší, tak ona se mi plazí jako had. Už jí nemůžu nechávat na sedačce, mám na zemi deku a dávám jí tam. Občas, ale když se jí nechce, tak má tu hlavičku taky takovou jako když opilou :grinning:. A s třema dětma. Švagrová má taky 3 děti a tvrdí, že finančně v tom jestli máš 2 nebo 3 už takovej není. Já jsem vždycky chtěla hodně dětí a když mi manžel řekl, že chce taky tři, tak jsem byla moc ráda.
9. črc 2008 ve 21:06  • Odpověz
autor
Tak to je pěkné, on je líný pást pase ale dlouho nevydrží, spíš jak řikám, když ho dršim v rukách jakoby na odříhnutí tak drží hezky, ale pořád jistim, protože se bojim, dneska jdeme na kontrolu ak jsem zvědavá já jsem ta šíleně nachcípaná, že teda fakt nevim jak zítra půjdu zpívat všechno mě bolí, celou noc jsme zase nespali sranda. Tak se mějte já jedu rychle do krámu a dělat svačiny a pak oběd. hoj hoj a hezký den
10. črc 2008 v 07:58  • Odpověz
Je jasný, že jste nemohly být na jedný hekárně. V JI taky mají hekárny oddělený pro každou maminu. Hlavně že jste se nějak zabavily při těch bolestech.
Simo, asi jsi to měla fakt drsný. Ale Radeček za to stál, viď? :wink:
Andy, já jsem měla přirozený porod, ale pak mi asi po 11 hodinách kontrakce přestávaly, tak jsem dostala kapačky. A to teprve začaly ty pravý bolesti. To byla teda fakt zajímavá hodinka. Div že jsem manželovi nerozdrtila ruku. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Simo, mimčo udrží hlavičku tak ve třech měsících. My jsme pásli koníky už od narození. Až jsem zírala. Nosila jsem malou pořád na tygříka a to jí asi taky podpořilo šíjový svaly. Poprvý se otočila na bok ve 3 měsících a ve 3,5 měsíci se otočila na bříško a od té doby se otáčela furt. :grinning:
10. črc 2008 v 09:33  • Odpověz
Vero, já měla oba porody vyvolaný. Jiřík je 10 dní po termínu a Anežka 11 dní po termínu. Při prvním mi dávali kapačky oxytocinu protože mi v noci odešla voda a nic se nedělo. Ale ono se nedělo ani nic po kapačkách, tak jsem měla jít druhý den ráno na CŘ. Naštěstí večer nastoupili kontrakce. Měla jsem křížové bolesti, proto jsem si řekla o epidurál. Druhý mi vyvolávali tabletkama, tam byli kontrakce normálně do břicha. Ze začátku se to dalo přežít, ale pak to byl děs. Manžel má možná dodneška rýhy od mých nechtů na zádech :slight_smile:. Ale je fakt, že ty uzlíčci za tu bolest stojí.
10. črc 2008 ve 12:09  • Odpověz
Tak já tabletu nezažila, ale stačily mi ty kapačky. A šlo mi to do břichna, ne do zad. I když dvě hodiny po porodu už jsem o žádné bolesti ani nevěděla a klidně bych šla do těhulkování znovu. :sunglasses: O epidurál jsem nežádala, ani mě to v tu chvíli nenapadlo. Navíc jsem si s každou kontrakcí říkala, to už bude brzo malá venku. Horší pak bylo ale šití. Zašívali mě snad hodinu. Neměla jsem nějak hluboké rány, ale byla jsem hodně potrhaná vevnitř. Fuj. Na šití nevzpomínám ráda.
Andy, to jsi měla štěstí, že se porod rozběhl sám, žes nemusela na toho císaře. Přece jen přirozený porod je přirozený. :wink:
10. črc 2008 ve 12:47  • Odpověz
autor
Andy chci se zeptat kojíš ještě nebo ne, jestli jo jak často a jak často přikrmuješ? Bojujeme jako psi, malej mi ječí hlady. Tak sbírám rady.
10. črc 2008 v 16:10  • Odpověz
Vero, já si o Epi taky nežádala, ale když mě viděli, jak mám křížové bolesti a vypadá to na dlouho, tak mi ho PA sama nabídla a doporučila, abych měla sílu na samotný porod. Jinak u prvního jsem byla strašně moc šitá i vevnitř, ale ani nevím, že mě šili. Asi díky tomu epidurálu. U druhého jsem měla jeden steh a když mě šila, tak jsem i sykla, tak mi je jasný, jak někdo trpí, když má moc stehů. Mě strašili císařem i u druhého, ale taky k němu naštěstí nedošlo.

Simo, bohužel už nekojím vůbec. Mlíčko mi vydrželo přesně do 6ti neděl a už nemám ani kapičku. Dávám Nutrilon Extra, protože normální Nutrilon té mé obřici nestačil. Jinak jsem to dělala tak, že jsem nakojila, malá vypila co se dalo a pak hned po kojení jsem jí dala lahev s dokrmem. Vypila kolik vypila. Jedli jsme cca po 4 hodinách v noci po cca 6 hodinách. Ale Simo, jestli malej ječí hlady a přesto přibírá dobře, tak se může jednat o růstový spurt. Děti v tomhle období hodně rostou a tak potřebují častěji papat. Jestli chceš jen kojit, tak to vydrž, ono se to upraví.
10. črc 2008 v 17:54  • Odpověz
Ahojky holčiny!!

Andy tři děti jsou fajn já jsem taky vždycky chtěla velkou rodinu a vždycky jsem říkala že budu mít tři děti a finančně je to fakt jedno naše děti jsou rozmazlený všechny,Týna a péta dostávají vždy stejně takže když se něco kupovalo vždycky to dostali oba stejně a jestli to budu muset koupit ještě jednou to faktnehraje roli!!

Blahopřání Radečkovi a Anežce ke dvoum měsícům!Jsou to krásný dětičky!!

Jinak Martínek se taky od dvou měsíců plazí a otáčí se na zádíčka takže dlouho na bříšku neni a ted se už potvůrka snaží na bok takže u nás nepřichází v úvahu ho někde nechávat taky máme na zemi deku a tam si hraje,povídá si a občas nám všem pořádně vynadá!Jinak mi připadá,že je nějakej rychlej ráno se budí v postýlce je napříč a to ho vždycky srovnávám,než jdeme spát! :slight_smile: Ale už je s nim sranda večer když mi půjde PC tak dm fotečky,dlouho jsem žádný nepřidávala tak at taky můžete juknout na nás!!

Jinak dnes nám jsou tři měsíce to letí to je hrozný! :slight_smile:
13. črc 2008 v 16:09  • Odpověz
Pavli, ještě jsi nepřidala fotečky? Šmírovala jsem v albíčku a nic nového jsem neobjevila. :frowning2: Gratulace Martínkovi ke 3 měsícům. Je to čipera, za pár dní se bude určitě otáčet na bříško. :wink:
13. črc 2008 ve 21:49  • Odpověz
autor
Ahoj

Pavli toto letí, ještě nedávno jsi přenášela a čekala ať už to přijde a teď už jsme všichni maminama, je to sranda, Martínkovi taky velká gratulace, to je hrůza, my jsme byli na kontrole, protože já mám strašnou chřipku a tak jsem ho chtěla raději nechat poslechnout, protože trošku pokašlával tak jsme vážily 5100g a měří shruba asi tak 63cm co jsem ho měřila doma. Jinak už pomaličku asi končim s kojením, protože u prsa mi stále spí, moc se nenapije a kojíme fakt skoro furt a stejně mi brečí jak dám lahev se sunarkem alespoň trošku je klid a krásně mi spí, teď mi spí i v noci budí se jak kdy někdy za 4 někdy za 6-7 hodin a spinká a nebrečí je to klidnější, ke všemu já jsem teď vyřízená a unavená a je mu asi fakt líp, ke všemu ta moje slinivka stavba a je to asi všechno se všim a to dítě to cítí, zkoušim ho u každého jídla ještě přiložit qalespoň na pět minut tak si cucne a už moje nechce,né že by to ze začátku bylo jinak ale teď už kojenim 1,5 hodiny trávit nebudu je to trápení pro oba takhle je líp. J eto náš malej lenůšek i zlahve se flinká, ale tam vim že vypije. Tak já letim ležet pa
14. črc 2008 ve 13:15  • Odpověz
Ahojky,

Pavlí, gratulace Martínkovi ke třem měsícům.

Ježíš o přenášení nechci ani slyšet. Ten poslední měsíc byl katastrofa. A nejhorších bylo 11 dní po termínu!!!

Símo, na kojení svět nestojí a pokud je Radečkovi po Sunárku dobře, tak si udělala dobře. Je jasný, že když máš moc práce a stresy, tak se mlíčko netvoří jak má, tak mu prostě nestačilo.
14. črc 2008 v 15:25  • Odpověz
Simo, kojení je sice super věc, ale když to nejde, tak se svět nezboří. Důležitý je, abyste byli oba spokojený. Když ho nebudeš kojit, tak mu to vynahradíš láskou a objetím. :wink:
14. črc 2008 v 19:48  • Odpověz
autor
Ahoj, tak jsem si dneska ještě nelehla, byl náročný víkend a tak jsem musela ukldit, ale zítra už si fakt lehnu. Jinak holky díky za podporu, je mu opravdu lépe. Jinak dneska máme s manželem 1. rok výročí od svatby strašně to uteklo a byl to rok změn svatba., mimi a domek, chtěli jsme zajet alespoň na večeři, ale bohužel jsem nemocná a tak trávím,e doma všichni tři, musim běžet jdu ho dokrmit a pěkně do hajan tak pa a Vero odkud ty vlastně jsi?
14. črc 2008 ve 20:29  • Odpověz
Simo, hlavní je, abyste byli všichni zdraví. Na véču si zajdete za prá dní a bude to určitě taky super. :wink: A gratuluju k prvnímu výročí. My už jsme v červnu oslavili dva roky od svatby. Jj, letí to. :confused:
14. črc 2008 ve 22:12  • Odpověz
Símo, velká gratulace k výročí svatby. Jste na tom jako mi. Mi jsme měli rok od svatby v dubnu. Taky jsme se stěhovali, máme druhé mimi. Je fakt, že to hrozně letí, mi v Jeníkově už bydlíme rok a měsíc a to mi přijde, že jsme se sem přestěhovali nedávno.
15. črc 2008 v 11:38  • Odpověz
autor
andy jukni prosim do pošty mám k tobě prosbu
16. črc 2008 v 09:26  • Odpověz
Ahojky tak jsem se konečně dostala k těm fotečkám tak jsem něco málo přidala,ale jak nám stávkoval ten foták tak jsem to neměla stažený v pc tak konečně!!

Jinak blahopřeju k výročí svatby!!
Mi budeme mít letos v prosinci 10let to teprve letí!!!!

Jinak kojení je fakt super,ale když mimčo pláče tak se nedá nic dělat!!

Nějak dneska nestíhám Martínek tady houká a MM mi odjel pracovně do Itálie tak nestíhám.
mějte se moc hezky večer když bude Martínek spinkat tak ještě juknu!!
17. črc 2008 v 10:57  • Odpověz
Ahoj Pavlí, tý jo, výročí 10 let. Tak to si nedovedu ani představit. Ale je mi jasný, že to uteče jak voda a budeme to slavit taky. Jukla jsem na fotky. Máš moooc hezký děti a tobě to taky moc sluší. Jak to děláš, že po třech dětech vypadáš tak dobře?
17. črc 2008 v 11:41  • Odpověz
Ahojky!!

Dobře???Tak to děkuju,ale pořád si ještě připadám jako velryba před Martínkem jsem měla 52kg!!!
Ted jsem na nějakých 58 a je to strašně znát!
Jinak taky jsem jukala po fotečkách a máte všichni moc hezký dětičky!!!!

Jj uteklo to jako voda spolu jsme ted 12let a 10let manželé a jsme naprosto spokojený!!

Tak Vám všem taky přeju do tech dalších let hodně štěstíčka!! :slight_smile: :slight_smile:
17. črc 2008 v 15:09  • Odpověz
Pavlí, 58kg byl brala všema 10 a klidně i 68 :sweat_smile:
17. črc 2008 v 17:43  • Odpověz
No já jsem mrnavá měřim 160 tak je na mě znát každý kilo!Ale ted už na to kašlu během těch tří měsíců jsem shodila dost na konci těhu jsem měla 74kg byla jsem jako budulínek!!!! :grinning: :grinning: To ted už je to paráda!!

Počkej až budeš mít tři dětičky on je to docela kolotoč !!A manžel jezdí dost často na služebky takže pak je to záhul,naštěstí jenom tak na čtyři maximálně pět dní,když pak přijede tak je hodně s dětma takže já si oddechnu!!!
17. črc 2008 v 18:11  • Odpověz
Pavlí, já mám taky jen 163cm a mám moooooooooooooc kilo. Simope ví, zná mě. Mě zůstali kila i po Jiříkovi a teď se k tomu přidali další po dalším těhu, takže jestli chceme ještě jedno, tak to musí dolů, jinak budu hrát ve filmech místo Heleny Růžičkový :grinning:. Já mám o 32 kilo víc, než jsem mívala před Jiříkem. Hustý ne? Ale co, hlavně, že jsou děti zdraví.
17. črc 2008 v 18:59  • Odpověz
To víš,že jo!!Zdraví je nejdůležitější!!!To ničim nenahradíš a kilo sem kilo tam!! :slight_smile: :grinning:

Chtěla jsem se tě zeptat jak jsi spokojená na Vysočině já tady jsem dva roky a nějak to neni pořád ono!!
17. črc 2008 v 19:51  • Odpověz
No Pavlí, já jsem si tady taky ještě nezvykla. Nikoho tu neznám, až dneska jsem byla na kafču s jednou holčinou tady z koníka jinak jsem pořád s dětma zavřená doma a taky se tu nějak pořád necítím doma. Mi bysme se časem měli ale přestěhovat do Jižních čech. Manžel tam zdědil barák, tak nás čeká pár úprav a snad tam jednou skončíme.
17. črc 2008 ve 21:26  • Odpověz
No to já jsem na tom stejně!Nikoho tady neznám a tak pořád otravuju,že se chci vrátit zpátky do Prahy tam mám spoustu známejch a hlavně i spolužáků ze školy!!!Ale děti trpí na průdušky a tady vůbec nejsou nemocný tak je to pro a proti,ale říkám že si tady nezvyknu nikdy!!A hlavně MM je pořád pryč tak nemít auto tak bych tady asi zcvokla!!Takže takhle se seberu a jedu k segře nebo za mámou,ale to z finanční stránky taky nejde pořád že jo!To kdyby jsme bydleli aspon blíž k Praze tak je mám všechny kousek!! :slight_smile: :slight_smile:
18. črc 2008 v 09:52  • Odpověz
Jo Andy kolik ti Anežka pije Nutrilonu?Ten náš otesánek už vypije 180mlA má po třech hodkách hlad tak mu dávám čaj,ale to po pěti mimutách ječí!!Prostě mi připadá že mu to nestačí i v noci se začíná budit,ale to ještě neni tak tragický přes den je to horší!!
18. črc 2008 v 09:55  • Odpověz
Ahoj holky, teda jestli to takhle můžu napsat?! Hlásí se další z Brodu! Mám dvouletého Adamka, takže už jsem zase o několik kroků dál před Vámi.
18. črc 2008 ve 14:28  • Odpověz
Ahoj Reni! Plánuješ dalšího potomka? Nebo zůstaneš u jednoho?
18. črc 2008 ve 20:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.