• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Havlíčkobrodsko

(Zamčená)
26. května 2010 
Pavli, na baráku je prostě furt spousta práce. A když už to nakonec člověk dodělá, tak už si zas něco žádá opravu. No, ale baráček je prostě baráček. :slight_smile:

Ivi, to máš bezva, že nakupuješ spolu s manželem. My jsme v té době akorát stavěli, takže já jsem sháněla věci pro mimíska a manžel se staral o nákupy materiálu na barák a domlouvání řemeslníků. Tvůj manžel si péči o miminko aspoň vychutná ještě před jeho narozením. :wink:
27. črc 2008 ve 21:03  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsem zpátky z Prahy. Mám tady ještě 12letého synovce na 14 dní na prázdniny, tak mám co dělat. Tak jsem vás chtěla jen pozdravit. Všichni jsme v pořádku, malá roste jak z vody a je to moje sluníčko. Pořád se směje a jak nahlas :dizzy_face:

Ivkan, tý jo, to to uteklo. Si tě pamatuju nějak kolem 11tt a najednou tady vidím 32tt. Tak to ti už uteče jak voda a budeš mít prďolku u sebe. Pořád nevíš, co budeš mít?
28. črc 2008 v 09:18  • Odpověz
No jo, manza se docela snazi a zapojuje se do vsechno. Furt se o neco zajima a tak :slight_smile: Jsem rada. Plno veci jsme nakupovali spolu, ale obleceni vice mene si nakupuju sama. Prece jenom to rozplivani nad dupackama neni az tak jeho hobby. Ale udelal sam prebalovaci pult skrinky a tak, takze v tom pomaha hodne. :slight_smile:
Andy no je to fakt, jak to strasne utika. Jinak uz vime co to bude jen jsem to neupravila v profilu. Bude to kluk. Jmeno je jeste ve hvezdach
28. črc 2008 ve 12:02  • Odpověz
Ivko, moc gratuluje ke klučinovi. Přijde mi, že ještě před rokem se rodily samý holky a teď se to nějak zlomilo a začíná přibývat kluků. Tak ať je to kluk jak buk. :wink: To si dokážu představit, jak manžel roste při rozplývání se nad miminkovskými oblečky. U nás je to to samé. :grinning:
28. črc 2008 ve 12:45  • Odpověz
Vero, nevím, jak je to s tím počtem holek a kluků. Já když jsem byla v porodnici s Anežkou, tak tam na celé oddělení byly jen 2 holčičky, jinak samí kluci.
28. črc 2008 v 19:06  • Odpověz
Ono asi jak se to sejde. Ale našim známým se rodily poslední dobou samý holky a až teď slýchám, že se rodí docela dost kluků. Ale všeobecně je to asi tak půl na půl. Tak to má být. Musí to být vyrovnaný. :grinning:
28. črc 2008 ve 20:35  • Odpověz
Ahojky holky!

Ahojky Andy tak jak bylo v Praze??

Jo jinak jsme se rozhodli,že příští rok v létě prodáme baráček a razíme ku Praze!!Už aby to bylo!!Sice to stěhování je hrozný,ale musíme to vydržet!Na vysočinu budeme jezdit jen na dovču když bude čas!!! :grinning:
29. črc 2008 ve 13:11  • Odpověz
Pavli, tak to už se asi tešíš. Já jsem se narodila na Vysočině, takže jsem tady spokojená. Nechtěla bych se stěhovat někam daleko. Stěhování vám nezávidím. Já jsem ráda, že už ho máme zdárně za sebou a doufám, že už se stěhovat nikdy nebudu muset.
30. črc 2008 v 09:11  • Odpověz
Ahoj Pavli,

v Praze bylo dobře. Nás čeká taky jednou stěhování. Manžel zdědil velikánskéj barák se zahradou v Milevsku. Musí se tam udělat nová kuchyně, koupelna.... atd., takže tady taky nebudeme na věky. Na jednu stranu se těším, ale na druhou se mi odsud moc nechce. Přeci jenom je to blíž ku Praze.
31. črc 2008 ve 21:41  • Odpověz
autor
Ahoj holky tak vás taky rychlosti zdravím, včera jsme se vrátily ráno z dovči a pak jsem hned letěla na svatbu hrát přijela jsem o půl čtvrté ráno a od půl osmé už mě náš mazlíček nenechá spát, tak letim rychle uklidit po obědě mají přjet manželovi rodiče tak uklidit a dovybalit, jinak se máme dobře od pondělka už se začne snad stavět tak uvidíme mějte se a pa pa
3. srp 2008 v 09:24  • Odpověz
Simo, teď to půjde hodně rychle. Hrubá roste před očima. Horší jsou pak ty dodělávačky vevnitř. Tak ať to všechno vychází podle vašich představ. :wink:
4. srp 2008 ve 20:39  • Odpověz
autor
Vero tak už se začalo, do čtvrtka si budou připravovat dřevo a ve čtvrtek by měli začít říkaly že do tří týdnů by snad měla kostra i s vazbou stát a pak se budou pobíjet desky cca do konce září tak uvidíme jak to půjde
6. srp 2008 v 08:33  • Odpověz
Jj, hrubá roste jedna báseň. Je to radost pozorovat. :wink:
6. srp 2008 v 10:31  • Odpověz
autor
Ahoj tak změna, dneska jsem nevěřila vlastním očím, v jednáct hodin na stavbě nikdo asi byli chlapy na obědě a o půl třetí tam jedeme s manžou stříkat latě na střech a stojí nám kostra půlky přízemí masakr.
6. srp 2008 ve 21:12  • Odpověz
Ahoj holky,

Símo, vy budete mít takovej ten montovanej domek? Jestli jo, tak to je fofr.

Jinak, já sem taky nějak nestíhám chodit, pořád jsme někde po výletech nebo jezdíme na Seč, když je hezky. Jo Símo, taky se někdy chystáme na výlet do Chotěboře.

Ivkan, co ty? Už si tady dlouho nebyla. Už to máš za pár. Jak se připravuješ na porod a na miminko? Jé jakoby to bylo před týdnem co jsem rodila a zítra to budou přesně tři měsíce, takže Símo, Radečkovi všechno nej, nej, nej k tříměsíčninám.

Tak jdu spát. Ahojky
6. srp 2008 ve 22:58  • Odpověz
Simope, oprava, až k zítřejším tříměsíčninám. Já myslela, že dneska je osmého a ono je to až zítra :sweat_smile:
7. srp 2008 v 10:04  • Odpověz
Ahojky !!

Taky nestíhám zítra se mi vdává segra jdu jí za svědka tak bylo spousta příprav a může to vypuknout!! :slight_smile: :slight_smile:

Simi to je super že to jde takhle rychle!!Ani se nenaděješ a budete bydlet! :slight_smile:

jinak už jsme se taky přestěhovali do podkroví už to máme hotové a je to super o dětech vůbec nevim jsou pořád zalezlí v pokojíčkách!!

Tak se mějte krásně a užívejte léta!! :slight_smile: :slight_smile:
7. srp 2008 ve 20:06  • Odpověz
autor
Ahoj, Andy díky Anežce taky vše nej, včera jsme byli na 3. měsíční prohlídce Raďule váží 5880g a meří 66 cm, roste hrozně rychle dupačky nosíme od velikosti 56 - 68 a body už musíme 68, nejlepší je že v dupačkách 68 je má na dýlku akorát ale rukávy a tělíčko mu v tom plavou. No jinak včera jsem se byla juknout na stavbě tak už mají hotové přízemí nevím jak dneska, ale příští týden by měli začít dělat podkroví a střechu a pak celé opláštění, tak se jinak mějte a já jdu něco dělat ahoooj
8. srp 2008 v 09:53  • Odpověz
Simi, Andy, blahopřeju k tříměsíčninám. :slight_smile:

Simi, s tím oblečením je to děsný. Jako kdyby při tom šití zapomínali, že miminka nosí plíny. My jsme mívali stejný problém. Teď už naštěstí ale nosíme tričenka a kalhoty, tak to už se dá. :slight_smile:
8. srp 2008 ve 13:30  • Odpověz
Ahojky.

Simope mi byli na 3 měsíční prohlídce a dostali jsme včeličku do nožičky. Máme 7150g a oblečení máme velikost 68 - 74 :grinning:. Nj, holt jsme obříci od narození.
8. srp 2008 ve 20:42  • Odpověz
Jo a za chvilku se nevejdeme do hluboké korby, počítám tak měsíc, když dva tak budu ráda. Takže zanedlouho budu přestavovat na sporťák.

A co se týče velikosti oblečení, tak mi přijde, že oni to neumí číslovat. Některé 68 nám je velké a některé 74 malé, takže sranda.

Tak já zase letím páčko
8. srp 2008 ve 20:45  • Odpověz
autor
Andy teda malá roste taky pěkně, ale asi víc dlabe co, náš jí tak na tu dávku pořád 120 někdy 150 a někdy 90 ale jíme teda 5-6x denně beru to i s nocí, kdy už nevstáváme protože chodíme spát o půlnoci. S těšma oblečkama je to fakt hrůza taky válčim a přebírám jo a kolik a vůbec měří? my jsme taky byli očkovaný chuděra se smál a jak ho sestra ďobla tak spustil jak tur bylo mi ho líto, andy budete nechávat očkovat meningokoka, nebo co se ted něchává?
8. srp 2008 ve 22:33  • Odpověz
Simo, hlavně že malý roste. Kdyby mu to nestačilo, tak by se určitě ozval. :wink:

Andy, to máte teda fakt obříka. My jsme ve 3 měsících vážili necelých 6 kilo a měřili jen 60 cm. Zato teď se pěkně futrujeme. Ve 14 měsících máme skoro 11,5 kilo. Naštěstí podle naší doktorky je v normě. I když by podle mne mohla o to kilčo mít míň, ale hlavní je, že je spokojená a má se k světu. :slight_smile: Já doufám, že ty faldíky za pár měsíců vyběhá. :zipper_mouth:
9. srp 2008 ve 13:31  • Odpověz
Vero, podle dr jsme taky v normě, protože Anežka měří 66cm, takže má tak akorát. Jsem koukala malému do průkazu, tak ten měl v 6 měsících 7770g a 68cm a Anežka má ve 3 měsících 7150g a 66cm, takže vypadá fakt jak půlroční dítě. Asi mi z ní roste hráčka basketu :grinning:.

Simope, malá mi jí 180ml přes den a 210ml večer před spaním. V noci už nejí vůbec. Spí mi od 20:00 - 06:00 (někdy do 7:00), pak se nají a ještě spí do 9:00. Přes den mi jí v rozmezí 4-6 hodin. Jak si řekne. A co se týče očkování, tak budu dávat jen povinné očkování. Nechce se mi do dětí cpát další věci. Tělo si má vytvořit protilátky samo a ne do toho drobečka cpát tolika očkovacích látek. Ono už těch povinných je dost. Kdyby to bylo tak akutní, jak tvrdí, tak to dají do povinného očkování.

A oblečení, zrovna včera jsem vyřadila oooobr pytel oblečení, co už je nám malé. Jsou tam velikosti 50 - 68. Některé věci neměla vůbec na sobě, protože jí už od narození byli malé :grinning:

Vero, já si nemyslím, že ve 14 měsících 11,5 kilo je moc. Jiřík měl ve 12 měsících 10970g a 76cm a je to taková vyžlička moje hubená. V 18 měsících měl 13070g a 78cm. Je to fakt hubeňourek, ten po mě není. Normálně mu trčí žebra. Ale má takovou hezkou postavu.
10. srp 2008 v 10:12  • Odpověz
Andy, tos mě potěšila. Kačka měla ve 12 měsících u doktorky 76 cm a 10,8 kg. Vážím ji doma jednou týdně, jen tak pro kontrolu (po narození byla drobeček (spadla z 2,7 kg na 2,4 kg, takže jsme váhu museli pečlivě sledovat). Asi po dvou třech měsících se váha srovnala, ale vážím malou pořád - spíš ze zvyku, abych ji měla pod kontrolou. Spravila se hlavně po sedmým měsíci, kdy začala papat večer kaše. Teď má pěkný pupek a trochu faldíky. Ale je hodně živá, takže to snad brzy vyběhá. :slight_smile:

Já chci malou nechat očkovat akorát proti žloutence. Jiné očkování neplánuju. Leda ještě klíšťovku. Taky radši nechci dávat zbytečně malou očkovat.
10. srp 2008 ve 22:25  • Odpověz
autor
Holky já má pořád v hlavě strašnýho brouka kvůli tomu očkování, doktorka řiká, že je to nejlepší ve třech měsících kamarádky řikaj že je dají očkovat ale jedna že doktorka řikala v půl roce druhá že v roce, vy píšete že nedáte vůbec a já fakt nevim, je to 6000 Kč je to dost, ale mám strach chci jen to co je pro to dítě nejlepší, ikdyž ty peníze nemám.
11. srp 2008 v 17:45  • Odpověz
Simo, to si musíš rozhodnout podle svýho svědomí. Já jsem slyšela, že meningokoka je dobrý očkovat, pokud s ním měl někdo v rodině problémy. U nás se naštěstí nevyskytl, takže to risknu a nebudu malou očkovat. Pneumokok se zase vyskytuje strašně zřídka - rozšířené očkování je teď spíš podmíněnou masovou reklamou. Ale jak říkám, to si musíte rozhodnout vy dva s tatínkem. :wink:
11. srp 2008 ve 20:13  • Odpověz
Simo, já teda nevím, ale fakt se mi do dětí nechce cpát víc, než je nutné. Každým očkováním navíc vlasntě oslabuješ vlastní obranyschopnost organismu dítěte. Moje bývalá dětská dr z Prahy mi všechna placená očkování vymluvila, že jen lékárenské společnosti tahají z lidí prachy. Každá mamina chce pro dítě jen to nej a tak se nechá na všechno chytit. Až to bude tak akutní, dají to do povinného očkování. Ještě loni platili maminy za super očkovací látku 4000,-- Kč a letos už jí máme zadarmo. Tak proč to museli maminy platit? Nechci nikomu radit ať si dá dítě očkovat na cokoliv jiného než je povinné a ani ať si dítě nedá očkovat. Je to na každé z nás a já jsem napsala jen svůj názor.
11. srp 2008 ve 22:02  • Odpověz
Ahojky, můžu se přidat? Chtěla jsem se zeptat na nějaké těhu cvičení v HB, můžete mi dát tip? :sweat_smile:
12. srp 2008 v 08:39  • Odpověz
Ahojky p_avlino: já chodila k Mudr. Přibylovi do poradny v Havlíčkově brodě a tam je mooooc šikovná PA. Dělají tam předporodní kursy, cvičení těhu a tak.
12. srp 2008 v 09:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.