• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Havlíčkobrodsko

(Zamčená)
26. května 2010 
Ahoj,
Je fakt, že to tady nějak vázne.
My se máme fajn. Lukýnek roste a roste a moc to utíká. Ve čtvrtek nám budou 4 měsíce a už máme 6,5 kg a 67 cm. Jinak je to šikula. Teď máme zrovna období tzv. "ochutnávací". Všechno co má v ručičce strká do pusinky a zkoumá :slight_smile: Od dubna jsme přihlášení do žabiček tak už se moc těším. Koupeme se už ve velké vaně a pomalu otužujeme, aby to zvládl :slight_smile: Já už se na to hrozně těším.
Mějte se krásně.
18. led 2009 v 19:22  • Odpověz
Hlásím se po delší době. Nějak jsem poslední dny nestíhala. Navíc jsme od neděle marod. Chytli jsme všichni tři střevní chřipku. Malá v noci na podělí čtyřikrát blinkala. Pak to chytlo manžela. Ten sice nezvracel, ale byl docela hotový. A mne to přepadlo dneska v noci. Dvakrát jsem objímala záchodovou mísu. Dneska jsem tak utahaná, že jsem musela zavolat našim, aby mi pomohli s Kačenkou. Manžel přijede z práce až kolem šestý, tak bych toho s malou měla asi celý den nad hlavu. Stačilo mi dopoledne, kdy jsem na ni byla sama.

Ivko, tak za chvíli budete slavit půl roku. Koukala jsem do albíka, Lukášek je krásný bobeček. :wink:
20. led 2009 v 16:42  • Odpověz
autor
Ahoj holky tak také zdravím po delší době, nějak nestíhám mám práce nad hlavu, víkendy se nám začínají plnit akcema na hraní a je toho už docela dost. Jinak už zase jezdíme do žabiček tentokrát úterky a jsme teda úplně nadšený je to super malému se tam strašlivě líbí a co musim říc vaničky byli dobrý, ale bazének je úžasnej Ivko máš se na to těšit. Jinak mi jsme s manželem taky pěkně nachřapaný, Rádík se zatím drží tak uvidíme.
20. led 2009 ve 21:59  • Odpověz
Tak Vám musím napsat, co se mi stalo v pondělí v Kauflandu. Vojtík měl celý víkend průjem, tak jsem šla v pondělí k doktorce. Naštěstí teď už je v poho. Zítra mám ještě volat na výsledky, doktorka mu dělala pro jistotu výtěr.
Od doktorky jsemještě jela do kauflandu, že nakoupím něco k obědu a Vojta mi začal zvracet. Celej se poblinkal :frowning2: Tak jsem poprosila jednu prodavačku, aby mi půjčila nějaký ubrousek či něco, abych ho otřela. Ta na měkoukala jak na zjevení, co po ní chcu... no a pak na mě přilítla ještě jedna prodavačka, ať si jako ty poblitinky koukám vytřít.Tak jsem jí řekla, že ne, ať se nezlobí, ale že klukovi je zle - byl úplně zelenej :frowning2: a ona na mě vystartovala ještě jednou. Tak jsem vytáhla Voojtu z košíku, ten jí tam nechala a odešla...Fakt mě to naštvalo. A lidi, co chodili kolem nás, tak akorát měli připomínky typu - fuj, to je prase! a taky - to je humus!! V Kaufu už mě nikdo neuvidí.
Hodně mě to zklamalo :cry:
21. led 2009 v 19:35  • Odpověz
autor
Marcelko reagovala bych stejně taky bych se odebrala pryč, babi jedny nechápou. Lidi jsou fakt různý. Udělal ajsi dobře.
21. led 2009 v 19:48  • Odpověz
Tak jsem volala na výsledky výtěru, je to v pořádku. Asi nějaká střevní viróza :angry:
22. led 2009 v 10:46  • Odpověz
Ahoj holky a dětičky!!!!!!!! :grinning: Doufám,že se nám všem vyhne ta nastávající chřipková epidemie!?!? :wink: My se zatím držíme, jak v rodině, tak já a minimimi. Od začátku těhotenství jsem si byla jistá, že když jsem musela už při Ádovi jít na odběr plodovky, nemine mě to ani teď. Ale krev dopadla k mému úžasu a obrovské úlevě dobře, tak snad bude už i v té druhé polovině klid. :wink: Jinak jsem ráda, že jsem se s některými z Vás potkala na plavání i mimo něj,........... viď Marcelko. Tvůj Vojtík Tě opravdu nezapře. :sweat_smile: Tak tolik zpravodajství od nás, zase někdy papa
26. led 2009 ve 22:19  • Odpověz
autor
Ahoj holky zdravím, zase po delší době přidala jsem pár foteček do albíka, nějak nestíhám, každopádně jak jinak. Reni jak roste bříško? Nám se chřipka vyhla, teda Radečkovi já jsem v tom byla 14 dní manžel týden a Radík naštěstí nic. letim spát pa pa pa
27. led 2009 ve 23:37  • Odpověz
No jo 19tt, pupík roste - no na zádech to přece nosit nejde......, ale už to alespoň nevypadá jako povánoční pneumatička :grinning: Chci se obj. k Dr. Štěpánkovi na 3D UZ, u Adámka jsem si to nechala ujít, tak alespoň teď. Zítra jdeme s malým plavčit, tak už se docela těším. :wink:
28. led 2009 ve 22:08  • Odpověz
Reni, ty už máš půlku těhu za sebou? To už za chvíli budeš rodit, viď? :slight_smile: A necháte si říct pohlaví?
29. led 2009 v 18:34  • Odpověz
Ahoj Veru, no do cíle to ještě bude pár krůčků!! :unamused: Na Uz jsem byla už před 3 týdny a na 90% to bude chlapeček - doma mě ti mužští hold převálcujou :wink: Já bych to nevydržela, nevědět. Od začátku tvrdím, že budu mít kluky, holku si u sebe nějak nedovedu představit. Takže to pojmenováváme správně a Adámkovi se to nebude plést. Kluci budou od sebe přesně 3 roky, tak to bude i praktické na oblečení - ve stejném období.....
Čím dál víc se děsím porodu, když 1. byl císař, tak jak se rozhodnout teď....? :confused:
29. led 2009 ve 21:23  • Odpověz
Reni, pokud nemáš žádný problémy, tak bych to teď nehrotila a počkala, až jak se situace vyvrbí. Třeba budeš muset opět podstoupit císaře, nebo zrovna všechno bude OK a ty budeš moct přivézt na svět miminko přirozenou cestou. :wink: Do porodu máš ještě chvíli čas, tak se tím zatím nezatěžuj. A určitě to zvládneš v pohodě, neboj. :wink: A gratuluju k chlapečkovi. Když si ho přeješ, tak to je paráda, že se ti to vyplnilo. Já jsem poprvý chtěla holčičku a taky se mi to splnilo. U druhýho bych si to asi nechala jako tajemství, ale taky nedokážu odhadnout, jestli to vydržím neříct si to. :grinning:
29. led 2009 ve 22:46  • Odpověz
Holky, já to musím prásknout. V pondělí se Beponce narodila Sárinka. Zjistila jsem to v úterních novinách. :sweat_smile:
4. únor 2009 v 08:53  • Odpověz
Ahojky, jak se všechny máte? Už aby bylo jaro, co? Tohle počasí docela unavuje. Dneska teda ale musím říct, že bylo odpoledne moc fajn. Stále se ještě držíme a nikdo z naší rodinky není nemocný. Doufám, že to tak i zůstane a že je to tak i u Vás.
Holky, přihlásila jsem Lukáška do internetové soutěže a chtěla bych Vás poprosit, zda byste pro nás mohli hlasovat. Nejlépe 10 :slight_smile: Děkujeme moc.

http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=3849
7. únor 2009 ve 20:16  • Odpověz
Ahojky,

Simope, Radečkovi všechno nej, nej, nej k včerejšímu třičtvrtě ročku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak my se máme fajn, malá roste jako z vody, zkouší sama ťapat, občas se jí povedou 2-3 kroky, tak k chození asi nemáme daleko. Už je teda co hlídat. Po čtyřech leze tak rychle, že za ní musím kolikrát utíkat. Už jsem musela vyklidit všechny poličky s takovýma těma čičurkama, protože jí to ohromě zajímalo. Na stole nemůžeme mít nic, protože to všechno stahuje dolů. Je to takový malý šťouře :grinning:

Ivkan, koukám, že Lukáškovi už je taky 4,5 měsíce. To je hrozný, jak to letí co?

Tak se tady mějte, zase přijdu kuknout.
9. únor 2009 v 10:36  • Odpověz
autor
Ahojky, Andy Anežcxe také vše nej k 9 měsícům, u nás skoro žádné změny je to sice pěkné šídlo, naučily jsme se plazit a to je teda fičák, já nevim co budemem dělat až začne lízt a chodit to bude veselý, už teď je to zvíře. Jinak se máme dobře já jsem teda očas nemocná, většinou každý měsíc, manža teď měl taky jednou chřipku ale malej naštěstí ještě ne a doufám že se mu to vyhne. Jinak chodíme plavčit a moc se nám to líbí. mějte se krásně ahojky
12. únor 2009 ve 23:07  • Odpověz
Ahoj holky, jdu pro radu.Nechávali jste děcka očkovat provenarem? Já furt nevím. Každý radí něco jinýho.
Díky
14. únor 2009 v 11:29  • Odpověz
Ivi, mě doktorka řekla, že je to dobrý až okolo 2 let věku dítěte. Teď v březnu jdeme na očkování proti splaničkám, neštovicím a pod., pak ještě na přeočkování. A prý není dobrý píchat dvě vakcíny najednou bo krátce po sobě. Prý jedna má menší účinnost. No nevím...každá doktorka to dělá jinka. Co ti poradila Lukáškova doktorka?
A hlavně, malý dítě dostane myslím 3 nebo dokonce 4 vakcíny, starší 2 a okolo dvou let pouze 1 a pak za pár let přeočkování.
14. únor 2009 ve 14:56  • Odpověz
Ivko, mně doktorka řekla, že je to dost modní a reklamní záležitost. Ale proti očkování nebrojila. To ne. Akorát že se z toho zase dělá až moc velký humbuk. Já Kačenku asi očkovat nenechám.
14. únor 2009 ve 20:33  • Odpověz
Jo, to mi taky doktorka říkala, že reklamy akorát vystaší rodiče a jak píšeš Veru, velký vliv na to má reklama. Např. na hexa vakcínu a další opravdu důležitý očkování takovej povyk nedějalí...
Zaleží to na každým rodiči, jak si to rozhodne.....
14. únor 2009 ve 20:54  • Odpověz
Díky za názory. No my bysme právě šli až v 7. měsících. To se prý očkují dvě dávky + 1 přeočkování ve dvou letech. Já to právě s doktorkou ještě neprobírala. Právě si taky myslím, že se o tom strašně moc mluví a mamky pak jsou zmatený. Já o tom ještě hodím slovo s dětskou dr. a uvidím. Nechci zbytečně Lukyho očkovat a prát do něj tolik vakcín. Děkuju moc. A jak se jinak máte holky. Mě už neba ten sníh - je to teď teda hodně diskutovaný téma, ale fakt už aby bylo jaro, co? :slight_smile: Jste všichni zdraví? My zatím jo. Lukášek jen pár dnů krapet kuckal, ale už je to dobrý. :slight_smile:
15. únor 2009 ve 21:09  • Odpověz
Ahojky. Hlásím se po hodně dlouhý době. Zaujala mě vaše debata na téma Prevenar. Ráda bych taky přispěla svým názorem, přestože mě moc neznáte (kromě Marcelky :sunglasses: . Souhlasím s tím, že určitou roli hraje reklama. Přesto ale s Prevenarem souhlasím a Alex dostal první dávku v 13ti měsících a za měsíc, v jeho 15ti měsících jdeme na další. Myslím si totiž, že pneumokok je celkem nebezpečná a zákeřná nemoc. Měla bych hlavně obavu z příznaků, které se podobají obyčejné chřipce, se kterou by člověk ani v lehčí formě nešel k doktorovy. Určitě bych pneumokoka nepodceňovala, přestože je více druhů a vakcína působí jen na pár z nich. Cenově je vakcína celkem taky dostupná, i pojišťovna přispívá a určitě nemůže nikomu ublížit. Můj názor. Tak se mějte hezky a buďte zdravý. Pa Petra s Alíkem :wink:
15. únor 2009 ve 21:53  • Odpověz
ahoj holky, dneska jsem se zaregistrovala a koukám že je tady klubík z brodu, já odsud pocházim a před dvěma roky jsme se přestěhoavali do Přibyslavi.Ale koukám že už tady dloho nikdo nepsal, tak třeba se zase rozepíšete :wink:
16. únor 2009 ve 13:55  • Odpověz
Ahoj,
peetra díky za info. Docela dost jsem si o tom přečetla a spíše se nakláním k tomu, že budeme očkovat. Musím se ale ještě poradit s doktorkou, kdy nejlíp. Pojišťovna doplácí docela dost (ale to není hlavní důvod).
Zdenca81: Ahoj, vítej mezi námi. No ono tady v tom témátku nejedeme non-stop jako v jíných :slight_smile: Spíš jen tak občas každá písneme co je nového a tak.
16. únor 2009 ve 20:54  • Odpověz
Zdeni, vítám tě. Koukám, že máš podobně starou holčičku jak já. Naše je akorát o dva měsíce starší. Jaká je? Je hodňoučká? A co mluvení? Brebentí taky pořád? Naše se teď pěkně rozkecala. Vyloženě nás teď papouškuje. Už aby si člověk dával pozor na pusu. :grinning:
16. únor 2009 ve 21:31  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
16. únor 2009 ve 21:49 • radus.b.
Ahoj, k tématu očkováníbych řekla asi tolik: také jsem ještě před rokem uvažovala, že bych Adámka nechala tím Prevenarem ďobnout, ale nakonec to vše dopadlo jinak. Před rokem (- to bylo malému 1,5 roku) na jaře nás očkovala Priorixem (podle Dr. je pro kluky vhodnější než obyč. vakcína), pak jsme se rozhodli přeočkovat Priorixem tetra(navíc proti neštovicím) a tím pádem nás Dr. pozvala ještě na jedno přeočkování Varilrixem(jen proti neštovicím) a bylo září, to už jsem dál Adu zatěžovat dalším očkováním nechtěla. Navíc mi Dr. říkala, že pokud na tom budu trvat, Prevenar mu aplikuje, ale že není "cílovou skupinou", občas máme jen rýmu, po které tak 3dny pokuckává, protože mu to sejde níž, bývá bez teplot ( dám mu Mucosolvan na odkašlání a je klid). Jinak nemarodíme a antibiotika jsme doteď neměli, je nám 31 měsíců. Teď už ho očkovat dávat nebudu, nejspíš ani proti žloutence A. Mám trochu obavy, zatěžovat to jeho malé tělíčko těmi "driáky", aby to pak nemělo opačný efekt!!!! :wink:
18. únor 2009 ve 22:48  • Odpověz
Renrob, taky jsem téhož názoru. A taky jsem uvažovala, že nechám malou naočkovat Priorixem tetra. První dávku jsme měli v září - nechali jsme jen Priorix. A asi za měsíc máme jít na druhou dávku. Asi jí taky nechám naočkovat Tetrou. Přece jen by měla klid. Na ten Varilirix vás doktorka vzala automaticky. Malé děti se většinou očkují proti neštovicím jen jednou dávkou. Ale slyšela jsem, že je lepší i malé dítě naočkovat oběma dávkami. O žloutence A jsem taky uvažovala, ale zatím počkám. Stejně nás čeká ten Priorix a to se nesmí míchat.
19. únor 2009 ve 14:10  • Odpověz
S tím Priorixem s Vámi souhlasím. Zvláště vhodné pro kluky, protože jsou pro ně dost nebezpečné příušnice. Ale na to můžeme až od 15. měsíce. Ten Prevenar nechám ale asi taky píchnout - v 7. měsíci. Budu mít pak aspoň klid na dušičce. Až se začne pohybovat mezi dětmi na plávání a v létě na pískovišti atd, tak z toho nebudu mít alespoň takový strach. Ale nesmím přehánět. :pensive:
19. únor 2009 ve 20:05  • Odpověz
Ahojky holky,
tak koukám že řešíte očkování, no původně jsem chtěla nechat malou píchnout Prevenarem, ale když na mě Dr. vytřeštila co to stojí :frowning2: tak jsem na ní vytřeštila oči já :confused: . Bohužel musíme řešit finanční situaci a tak i kdybych sebe víc chtěla, prostě na to nemáme, takže se očkování nekoná, ale zaplať bůh. Nejsme v té ohrožené skupině, taky máme maximálně 3 dni rýmu a k tomu malý kašlík, ale jinak je OK, musím to zaťukat, ťuk ťuk :grinning: .
Jo Vero, taky už si musíme dávat pozor, zopakuje už pomalu všechno, zrovna dneska dopčic (doprčic), je to taková brebendilka, ale hlavně že je zdravá i když někdy mi z ní vstávají vlasy hrůzou protože je dost hyper.
tak sem zas někdy vlítnu, zatím ahoooj :astonished:
26. únor 2009 ve 22:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.