• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Havlíčkobrodsko

(Zamčená)
26. května 2010 
Zdeni, teď je to takový prímový věk. Ještě nejsou zkažený ze školky a už je s nima i sranda. A jsou teď pěkní mazílci, viď? :slight_smile:
27. únor 2009 ve 13:42  • Odpověz
autor
Ahoj holky, zdravím Vás a zárověň vítám Zdenču, dlouho jsem tu opět nebyla. Očkování je asi aktuální téma. Taky jsem jednu dobu váhala zda máme nebo nemáme, ale jak psala Zdenča je to pro nás dost finančně náročné a myslím si že těch očkováních už bylo dost kor v prvním půl roce a jelikož jsme měli rýmičku naposledy v srpnu a Radík je zdravej celou zimu ikdyž já jsem prodělala minimálně 4 chřipky což nechápu že nemá ani rýmu ani kašel tak je opravdu zdraví, idkyž pokaždé když přijdu k doktoroce tak se mě ptá zda ho nechci nechat o očkovat spíš mi přijde že mi to nutí aby měla kšefty, protože už mě to začíná točit až budu chtít řeknu si snad sama, a nebo to chce prodat., Jinak jsme trošku líný nelezeme jen se zatím stále plazíme, ale začínáme stoupat v postýlce a kde jen to jde jinak žádné změny, a Anežce dneska vše nej k svátku....Reni co ty a mimi jak rostete?
2. bře 2009 v 17:30  • Odpověz
Ahoj všem, teda vy jste ukecaný :grinning:
Ještě k tomu očkování. My se nakonec rozhodli, že na ten prevenar půjdeme. Poprvé v sedmi měsících. Jinak Lukášek je docela lenoch. V 5,5 měsících se nám ještě nechce sám přetáčet ze zad na bříško. Prý mu máme dát čas, no. Jinak jsme taky celou zimu zdravý. Přečkali jsme všechny ty viry v pohodě. Doufám, že to tak bude i nadále. V sobotu Lukášek taky papal první příkrm. Dostal mrkvičku a docela mu šmakovala. Musíme už ho sytit něčím jiným než mlíčkem páč začal málo břibírat a byl pořád hladový. Musíme jet ale pomalu, protože je to potencionální alergik (po mě). Kojit chci ale nadále :slight_smile: No jinak samozřejmě rosteme a jsme pěkně ukecaný. To někdy je, co za ten den "namele" :sweat_smile:
Jinak holky, kde jsou v HB přesně ty Žabičky. Vím, že je to nějaká budova někde u nemocnice, ale nemohl byste mi někdo blíže popsat kde? Pak se taky chci zeptat, zda tam je potřeba župánek pro malýho.
Tak zatím pa, mějte se moc hezky, ať dítka rostou a písněte sem !!!
9. bře 2009 ve 12:00  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile: ,
tak zas píšu, děkuji za přivítání to je milý. Jo malá je teď úžasná, začala opakovat všechno co slyší,
takže si musme dávat hodně velký pozor, prozože už nám zopakovala "dopčic" :grinning: . No na ten prevenar jsem názor psala, ale proč ti ho simpo vnucuje to nevím, my chodíme k paní doktorce Ryvolový a ta když se na něco zeptám tak poradí řekne svůj názor, ale nikdy mi nic nevnucovala. To fakt nemám ráda. Jinak jak si užíváte plesové sezóny. Byli jsme letos na dvouch teď v sobotu na pivovarským a byl super, no ostatně jako každý rok, máme babičku v baráku takže hooodně velká výhoda, tak nám pohlídala a užili jsme si to v plné parádě. Teď se babičky vyrovnávají zlatem, protže kdo jí nemá tak ho fakt lituju, ovšem musí to bejt hodná babi :grinning: a ne klasická tchýně :grinning: :grinning: :grinning:, ale bydlíme s našima tak je to luxus. Tak se mějte krásně hlavně aby bylo už hezký počasí a zase písněte. Moc ráda si čtu :confused: :confused: Tak pa
9. bře 2009 ve 22:22  • Odpověz
Ahoj holky,

Simope, Radečkovi dodatečně všechno nej k desetiměsíčninkám. Tak, co, jaké děláte pokroky? Mě malá dneska začala sama chodit. Normálně si tady pochoduje v obýváku.

Ivka, dej malému fakt čas. Se mnou v dubnovkách mají holky děťátka, kterým teprve teď začali lézt a sedat si a přetáčet na bříško se začali až v 8 měsících. Každé dítko je jiné. Já mám doma rychlíka :grinning:. Jiřík začal lézt a posadil se sám až v 8 měsíci, malá mi lezla v 5ti měsících a v 6ti měsících si sama sedla. Takže buď v klidu a užívej si toho, že je Lukášek zatím málo pohyblivý. Malá leze rychlostí blesku a teď už i chodí, tak mám co hlídat.

A co se týče Prevenaru, tak já ho dávat nebudu, teď jsme na tom finančně bídně, protože manžel je už třetí měsíc bez práce, tak našetřené penízky se tenčí. A hlavně, moje bývalá doktorka, co jsem jí měla ještě v Praze, tak říkala, že je to líčka na peníze pro rodiče. Že by to mělo být o víc jak polovinu levnější, jenže na tom vydělává lékárna a ještě doktorka, která ho doporučí. Tak je jí prý líto rodičů, že rvou peníze tam, kam nemusí. Byla prostě upřímná.
11. bře 2009 v 10:10  • Odpověz
autor
Ahojky, Andy díky Anežce také opožděněn vše nej k desetiměsíčninám, my se máme fain malej si už sám stouipne v postýlce chtěl by chodit ale zatím se raději držíme stranou ať si cupitá sám kolem postýlky jinak nelezeme jen se plazíme, ale to jsou mety. Takže asi nějaké lezení přeskočíme. Jinak Ivy pošlu ti do IP na mě číslo písni mi smsku a já ti zavolám a všechno řeknu nechce se mi to rozepisovat.
11. bře 2009 v 11:47  • Odpověz
Ivko, počkej za rok. To teprve nezavře pusu. :grinning: :grinning: :grinning: Tak ať tu injekci přežijete co nejlíp. :wink: Nás čeká druhá dávka Priorixu na přelomu března dubna.

Zdeni, jo, naše malá zopakuje taky všechno, co slyší. Minulý týden jsem pekla pizzu a od ní to vyznělo jako pí... :grinning: My s rodičema nebydlíme (naštěstí, i když je mám ráda - naše i tchánovce). Na plese jsem byli jednou v únoru. Dali jsem malou poprvý na noc k babičce. Měla jsem z toho trochu strach, ale Kačenka to zvládla naprosto s přehledem. :sweat_smile: Jo, bez hlídání si to taky vůbec nedokážu představit. Já mám teda spíš problém, že u mně se rodiče dohadují, kdo bude hlídat. Všichni by malou chtěli hlídat. Třeba každý den. :grinning: :grinning: :grinning:

Andy, ty máš teda čiperu. Naše malá začla chodit v 11 měsících. Ale v 10, to už je docela unikum. Je šikulka. :wink: Taky si myslím, že pokud není dítě v rizikové skupině, je zbytečný očkování dávat.
Andy, tak ať manžel co nejdřív sežene práci.
11. bře 2009 v 11:56  • Odpověz
Vero, mě začal Jiřík chodit taky v 11 měsících. Bylo to 25.prosince. Byl to takový opoždění dárek od Ježíška :sweat_smile:

Simope, to je možný, že Radeček lezení přeskočí i takové děti jsou, že jdou z lehu rovnou na nohy. A já jsem malou taky nija neučila, ona už kolem nábytku pochoduje dlouho asi od 7. měsíce (je to malá ďáblice) a asi měsíc se jí dařilo vždycky popojít 2-3 krůčky. A včera najednou z ničeho nic šla od skříně k sedačce, ale pak si to rozmyslela a šla dál. Přešla celý obývák (a že ho máme asi 6m na dýlku) a pak si odpočinula u obývákové stěny a vydala se zpátky. Pak už celý den pochodovala, jak se jí zlíbí. Večer dělala s Jiříkem blbiny a chtěla se i rozběhnout. To jí ale ještě nejde, tak si párkrát pěkně nabila. Ale vůbec jí to nevadilo. Zvedla se a za chvilku šmajdala dál.

Holky, to hlídání vám závidím, já nemám komu. Akorát teď, že je manžel bez práce, tak jí občas hlídá on.
12. bře 2009 v 09:09  • Odpověz
Ahojky,
Andy: to já na něj nepospíchám, jen jsem se bála, jestli není už čas. Četla jsem někde, že by to děti v jeho věku už měli umět, ale i doktorka říkala, že si dává prostě na čas a jinak je vývojově v pořádku.
Simope: ještě jednou dík. Koukala jsem ti do albíčka a Ráďa už je velkej kluk.
Andy: Anežka je fakt šikovná. A jak se Vám líbí v novém domečku a vůbec tam?
13. bře 2009 v 09:03  • Odpověz
Ivkan: no v domečku se líbí daleko víc, než v Jeníkově, protože máme 3x tak velký "domeček" a hlavně máme oooobr zahradu, která nám tolik chyběla. A město je taky super, už tady mám pár kamarádek, většinou maminy od dětí, co chodí s Jiříkem do školky, takže si občas i zajdu na kafíčko, takže pohoda. Akorát jsme dál od Prahy, takže dál od hlídací babičky a dědy, ale už jsme si zvykli.
13. bře 2009 v 10:52  • Odpověz
Ahoj holky,

teda, abych vás lovila až na třetí stránce :sweat_smile:

Simope: Radečkovi přejeme s Anežkou všechno nejlepší k jeho dnešnímu svátku :dizzy_face:
21. bře 2009 v 08:50  • Odpověz
Ahoj,
já se taky přidávám s gratulací k svátku pro Radečka. Všechno nejlepší hodně zdraví a štěstí.

Andy máš pravdu. Nějak se nám sem nechce moc psát :fearful:

Holky, chystáte se letos někam na dovču? My s manžou každý rok jezdili do Velkého Mederu. Loni jsme tam teda nebyli, ale letos zase asi vyrazíme. Já bych v létě ale nejradši do hor. Na procházky s kočárkem nebo klokankou úplně ideální. :slight_smile:
21. bře 2009 v 15:13  • Odpověz
Ahoj holky, chtela bych se poradit ohledne detske ortopedie v Havlbrode. Ceka nas za mesic prvni kontrola kyclicek a nase Dr. v Ledci nam rekla, ze muzeme tam, tak se chci zeptat na kvalitu a taky jak to tam chodi. moc diky. Mame moznost jeste do Phy co Kutne Hory, tak zvazujeme.
Hezky den.
21. bře 2009 v 17:21  • Odpověz
Jé, Radeček měl svátek. Tak já taky přeju dodatečně všechno nejlepší.

My jsme teď marodili. Kačenka předevčírem v noci blinkala a průjmovala. Včera měla zvýšenou teplotu a dopoledne jí ještě trápil trochu průjem. Dneska už je OK. Tak to byla naštěstí taková rychlovka. Vypadá to, že jsme zažehnali i ten průjem. :sweat_smile: Akorát venku je dneska zas pěkně hnusně, tak možná s ní ani nepůjdem ven.

Ivko, my asi na dovču nepojedem. Původně jsem chtěla k moři, ale finančně bychom to asi neutáhli (teda aspoň letecky - autem k moři je to pro nás s malou dost daleko, aspoň zatím). Do hor bych jela, ale zlobí mě kolena při chůzi z kopce, takže to asi taky padá. A tak jsme chtěli na týden do nějakých slovenských termálek, ale manželovi v práci zatrhli dovču, tak máme rozhodnuto. Můžem vyrazit maximálně někam na víkend. Ale stejně plánujem druhé mimčo, takže jestli to vyjde a já budu v létě těhu, tak bychom asi stejně nikam daleko nejeli.

Kayyo, já jsem byla s malou na kyčličkách v Jihlavě, takže v tomhle směru ti neporadím. :frowning2:
22. bře 2009 ve 14:24  • Odpověz
kayya: my byli v Kutné hoře. Vůbec jsme nečekali, byli jsme objednaní a hned nás vzali. Mohli jsme si vybrat, ale Havl. brod mi v Havl. brodě v porodnici nedoporučili, že tam toho mají moc a pak se tam dlouho čeká. V té Kutné hoře to bylo v pohodě. Strašně sympatický doktor i sestřička.

Holky, ohledně dovči. My jsme teď teda na tom taky bídně, ale v katalogu Billa travel jsem objevila Maďarsko - Balaton za 4690,- Kč pro 4 osoby na týden do bungalovu (je to cena za všechny osoby se snídaní v červnu a září). Pokud manžel najde v nejbližších dnech práci, tak bychom se asi v září vydali tam.
23. bře 2009 v 08:56  • Odpověz
Ahoj,
jé Vero, další mimčo. Ta ať Vám to vyjde, co nejdřív. My zatím plánujeme další snaženíčko na příští léto.
Doufám, že Kačka už je dobrá :wink:

Kayya: Já byla v Chotěboři. Má vyhrazený pondělí a taky jsem dlouho nečekala. Akorát tam je blbý, že ortoped nemá svůj ultrazvuk, takže jsme po prohlídce běželi ještě jinam na ultrazvuk. A to víš, mrňavý mimino, v zimě, svlíkat oblíkat, svlíkat oblíkat, řev a ještě na sedačce v čekárně, protože nemají pult, tak to byla docela hrůza. Takže moc nedoporučuju, ale jak to chodí v HB to nevím.

Taky bych ráda k moři, ale asi až příští rok. Lukášek je ještě malý. I když jezdí s mladšíma dětma, ale nechci to pokoušet. Bude to jeho první léto a pokoušet to velký teplo a tak. To si radši sednu doma k bazénku a mám po starostech :slight_smile:
23. bře 2009 v 09:28  • Odpověz
Ahoj holky, tak moc díky. Ta Kutná mne taky zajímala, tak se ještě podívám tam. Moc díky. Já se právě nechci nikde moc zdržovat kvůli malé, ale nejdůležitější je, aby tpo bylo kvalitní. Sama jsem měla s kyčlema menší problémy, tak bych ráda dobrého doktora. V té Kutné je to v nemocnici? Moc díky!
I když jsem tu poprvé, tak jen přidám trošku do mlýna s dovolenýma. Aninka je na dovču ještě malá, ale stejně by u nás asi nějaká delší nepřicházela v úvahu. Máme doma smečku psů a s tou všude neberou :grinning: . A hlídání na hafany na delší dobu nemáme...Takže jestli dovolená, tak nejspíš až příští rok...Ale na zahradě je taky hezky :sunglasses: .
23. bře 2009 v 09:51  • Odpověz
Kayyo, zapomněla jsem Ti poblahopřát k miminku. Koukám, že je to čerstvý novorozeňátko. :slight_smile: Tak ať je zdravá a máte z ní samou radost. :wink:

Abych pravdu řekla, tak bych se ráda podívala zase k moři, ale představa balení milionu kufrů mě teda fakt odrazuje. Když jsme jezdili s manžou sami, tak to se ještě dalo, ale s malou to je narvaný kufrt auta, i když někam vyrážíme na jeden jediný den. :unamused: A jak říká Kayya, na zahradě je taky hezky. :wink:

Ivko, díky, budem se snažit. :grinning: Kačence už je dobře, jen jí ještě trochu trápí průjem. Ale aspoň že blinkání a teploty už jsou pasé. :slight_smile:

Andy, tak to je bezva cena na týden pro čtyři. Tak ať vám to vyjde. :wink:
23. bře 2009 v 16:01  • Odpověz
kayya: není to v Kutné hoře v nemocnici, ale na Poliklinice. UTZ měl přímo v ordinaci a kontroloval to dost pečlivě.
23. bře 2009 v 17:23  • Odpověz
Vero, moc dekujeme. Jsme nadseni, silene stastni, atd. ale to asi kazda znate. :slight_smile: lepsi pocit jsem snad nikdy nezazila...
Andy80: Tak to je dobra zprava. Diky.

Jeste takovy asi hloupy dotaz, ale vrta mi to hlavou. Kamaradky okolo mne, co maji mimi, tak chodi nebo chodily co tyden na kontrolu k Dr. - po narozeni. My jsme byli po odchodu z porodnice a pak cca v druhem tydnu. Mame prijit az v sestem. Tak mne holky trochu zviklaly, jestli je to od nasi Dr. ok. Predpokladam, ze je to tim, ze dobre pribirame a nemame zadny zdrav. problem. Ale radsi bych si byla jista.
23. bře 2009 ve 21:44  • Odpověz
autor
Ahojky, teda nestíhám zírat co je tu za množství příspěvků. Radeček nmoc moc děkuje za přáníčko a všem vám posílá hubánka. Jinak mezi námi vítám Kayyu čerstvou maminu a přejeme malé Aničce hodně štěstíčka v životě. Jinak Kayy já jsem byla také v Chotěboři takže v HB nevím, jelikož jsme tam byli v létě tak to bylo docela v pohodě, svlíkali jsme akorát kraťasy a bodíčko protože bylo teplo, ale na zimu je to blbé protože v čekárně myslim že ani nic není, ale jinak doktor docela sympaťák, ten ultrazvuk byl o kousek dál, ale hned nás vzala takže v pohodě. Jinak já si myslim jestli ti malá přibírá že není nutné chodit k doktorce navíc než máš, pokud si vás pozvala až v šestinedělí tak je to určitě všechno v pořádku já co si pamamtuju tak jsem byla hned jak jsem přišla z porodnice a pak asi až v 6 ti nedělí. Tak držím pěsti a budemem se těšit na nějaké albíčko. taky už zase musim přidat nějaké novější foto. tak se mějte pa pa
23. bře 2009 ve 22:09  • Odpověz
Kayyo, přesně jak píšeš. Pokud jste zdraví a pěkně přibíráte, tak se chodí na kontrolu po příchodu z porodnice, pak ve dvou týdnech, pak v šesti týdnech, ve 3 měsících,... My jsem teda ze začátku taky chodily skoro každý týden, protože Kačenka byla droboučká (pod 3 kila) a z počátku přibírala hodně pomaloučku.
24. bře 2009 ve 13:50  • Odpověz
Ahojky holky, teda já čučim :confused: takovej příspěvků :grinning: , no asi jsem tady dlouho nebyla,
No kayyo, já jsem byla v brodě na kyčlích ale ne v nemocnici, st ou opravdu nemám žádné dobré zkušenosti ale byla jsem u Dr Páleníčka a Košťála, mají ordinaci na poliklinice a jsou opravdu vyhlášení a já jsem s nima byla na 100% spokojená. Jinak ještě blahopřeju k malinké. K doktorce jsme do půl roku chodili každý měsíc, jak jsem psala máme Dr. Ryvolovou a jsem s ní spokojená.
Jooo, a na dovolenou. Se chystáme na "maltu" teda spíš na polystyren :grinning: :grinning: :grinning: , budeme zateplovat, takže letos dovolená žádná, pouze jedeme k sestřenici do Českých Budějovic na prase asi koncem června, no takže se vykoupeme v řece před barákem :grinning: :grinning: :grinning: a bude klid :grinning: :grinning: :grinning: .
Ale všichni si hezky užijte dovolenou, kdyby byl čas a prašulky tak bych jela někam hned :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Jen jsem se chtěla zeptat, děláte si nějaký srazíky???
Sice jsem tady jen krátko, ale ráda bych vás poznala, doufám že nejsem moc troufalaá
Tak se mějte a buďte všichni zdraví,
AHOJKY
24. bře 2009 ve 22:44  • Odpověz
Simope: Tak to tedy moc potesilo :wink: , dekujeme za privitani.
Co se tyka te ortopedie, tak jeste zvazujeme prazsky Motol. Do Prahy jezdime casto (i kdyz ja ted v sestinedeli ne), takze by to nebyl takovy problem a casove nas to vyjde obdobne jak do Kutny, Havlbrodu, tak do Prahy. Ale mame jeste tri tydny cas, tak budu sbirat zkusenosti vas ostatnich.

Vero: Tak to diky za uklidneni. Ja uz se lekla, ze jsem se v Dr. spletla. Je to des. Clovek do narozeni miminka vubec nic neresi (mne k doktorovi dostanou jen kdyz uz jsem totalne hotova), ale jakmile je miminko na svete, tak hledam, proveruju,...aby proste mela mala to nejlepsi. Az si musi ze mne lidi klepat na celo :grinning: . Mame velke stesti, ze Andulička papa jak nezavřená. V porodnici jsem videla mamci, ktery chudery byly vyslovene nestastny z toho, ze jim miminka nechteji jist a nepribiraji.

Zdenca81: Moc dekujeme za prani. Tak o tech dvou Dr. mi nase Dr. nerikala. Zeptam se ji na to. Mame dr. Smejkalovou v Ledci nad Sazavou. Je to fajn zenska s normalnim pristupem. Ta mi HavlBrod doporucila, ze se tam neceka a ze to tam jde jak na dratku. O kvalite nemluvila. Ja se radeji na okresni a ty mensi nemocnice ptam. Kdyz jsme bydleli v Praze, tak tam si proste vyberes, co potrebujes a kdyz se Ti neco nezda, tak jdes proste jinam. A hlavne tam mam reference a doporuceni od pratel apod. Tady uz je to horsi, protoze je to rozestrkane vsude mozne a dojizdi se. Navic tu bydlime jen tri roky, tak se clovek rozkoukava a houby vi o tom, jestli treba konkretni doktor neni spatnej. Nemam rada takoveto, ze v Praze je vsechno nejlepsi, ale v ramci zdravotnictvi si tam aspon clovek muze vybrat. A kvuli miminku mi na tom vyberu fakt zalezi, zdravi ma jenom jedno.

Holky krasny den!

Pohlazeni pro vsechna mala i vetsi miminka (ja jsem furt takova rozneznela, to dide mi dava zabrat :grinning: )
25. bře 2009 v 08:16  • Odpověz
Holkýýýýýýý,
že mě to nenapadlo hned se zeptat,
hrozně ráda bych se znova setkala se spoluležící z porodnice.
Je z Chotěboře, rodila 5.srpna 2007 klučíka Martínka.
Jmenuje se Radka Culková a už měla dvě větší děcka.
Prosím vás moc, jestli jí někdo znáte dejte mi vědět,
fakt bych jí moc ráda viděla.

díííky moc. doufám že se nezlobíte že jsem to sem vložila
29. bře 2009 ve 23:17  • Odpověz
autor
Ahoj Zdeni to mi nic neříká to jméno, ale mám kámošky v Chotěboři takže zjistim a poptám předpokládám že na ní asi sháníš kontakt.
30. bře 2009 ve 20:00  • Odpověz
Ahoj,
Zdeni já jí bohužel neznám. Jestli budu mít příležitost, tak se zkusím poptat :wink:
31. bře 2009 v 10:14  • Odpověz
Zdeni, je mi líto. Taky neporadím. :frowning2:
31. bře 2009 ve 12:09  • Odpověz
ahoj holky,
to jste moc hodný,
byla bych opravdu hodně vděčná za její kontakt,
byla hrozně fajn, ale pak to bylo tak rychlý, že jsme si ani nevyměnili čísla :cry:
31. bře 2009 ve 21:34  • Odpověz
ahoj holky,přidám se mezi Vás.
Chtěla bych se zeptat,jestli některá nechodíte prckem na kurzy plavání do H.B.Ráda bych se od září přihlásila,ale nějak si nedovedu představit,jak to vypadá.S miminkem chodí jen jeden rodič?Jak se to řeší ve sprše atd.,když je potřeba prcka ,,odložit,,?Pokud někdo chodíte,nebo jste chodily,napište mi prosím,jak se Vám to líbilo.Díky.
1. dub 2009 ve 13:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.