• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Havlíčkobrodsko

(Zamčená)
26. května 2010 
Ahojky ivkan,
tak jak jste si užili koupálko? :slight_smile:
16. črc 2009 ve 20:33  • Odpověz
Ahoj Luci,

koupání bylo super. Byli jsme tam celé odpoledne a Lukášek byl moc hodný a ani nechtěl spinkat. Šel až večer :slight_smile:
Voda byla na poprvé docela studená, tak jsem Lukyho pomalu osvěžovala a pak už mu to vůbec nevadilo. Bylo tam mooc dětí v jeho věku, tak si myslím, že snad to bude v pohodě. A tím, že bylo fakt teplo, tak doufám, že z toho nebude ani nemocný. Já jsem si taky hezky zaplavala. Určitě vyrazíme brzy znovu. A jak vy? Jak jste si to včera užili? Dneska to bude snad ještě horší. Za chvilku vyrážím k našim.
17. črc 2009 v 08:09  • Odpověz
Ahojky ivkan,
tak paráda,že se to malýmu líbilo.Vidíš,když tam byly i ostatní děti,tak to asi jde.My jsme byli i dneska v bazénu,ale švagr to přehřál,voda měla 28,takže nic moc osvěžení v tomhle hice.No aspoň jsem se proplavčila :slight_smile:
17. črc 2009 v 18:39  • Odpověz
Tak se hlásíme!!!!! 1.7. mi páni doktoři pomohli s narozením toho našeho Rádi. Vzhledem k okolnostem a předchozím odhadům, že mimčo bude větší to bylo opravdu sekcí :wink: Radim měl 4200g a 52 cm, takže celkem kousek, pěkně naducané tvářičky jak sysel :grinning: Jinak má asi těžké kosti, protože nijak zvlášť oplácaný není. Pomalu se dostáváme na porodní váhu, s kojením nemáme problém. Mám štěstí na miminka, protože je stejně úžasně hodný jako byl Adámek, nemá ani problémy s bříškem, takže prakticky ani nezapláče. Bude ale asi závislejší na chování, protože jak ho Adámek neustále opečovává, tak dopoledne, co jsme doma nemá moc šancí na zaspání a já si tak Ráďu nosím v náručí (vaříme tak i uklízíme) :sweat_smile:. Možná špatný návyk, ale co, ono to tak rychle uteče, chci si ho pořádně užít!!!!!! :slight_smile:
Co se týče mě, tak operace byla horší než při Adámkovi, ale to zotavení se bylo naopak rychlejší, pustili nás 5.den domů. Břicho je tedy pořád lehce namožené, ale nestěžuju si. Jsem všem zúčastněným vděčná, že jsme oba v pořádku.
Tak papa
18. črc 2009 ve 23:02  • Odpověz
Ahoj Reni,
gratuluju k narození Radimka. Byl to teda macík, ale hlavní je, že všechno proběhlo bez komplikací a jste oba v pořádku. Je fajn, že je hodný. :slight_smile: Hlavně ať se ti rychle zacelý jizvička :slight_smile:
20. črc 2009 v 09:16  • Odpověz
Reni, moc gratuluju k Radimkovi. Ať z něj máte samou radost. :wink: Co fotečky? Hodíš do alba?
24. črc 2009 v 08:45  • Odpověz
Ahój,
Vero, co to vidím v profilu :slight_smile: Ty už znovu těhulkuješ. :slight_smile: Tak to moc gratuluju.
Ty jo, já když to vidím, jak to utíká, tak to jestli chci druhé miminko stihnout do 3 let Lukáška, tak to abysme se pomalu příští rok už taky zase začli snažit. :sweat_smile:
Druhý mimčo chci, ale teď bych potřebovala aby se zastavil čas a mohla si užívat jen toho našeho mrňousa :frowning2: Vždyť to nejde, aby to tak letělo, že jo? :confused:
24. črc 2009 v 17:39  • Odpověz
Ivko, díky. Co znovu? To vypadá, jako bych byla furt těhu. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Vždyť už je načase. Chtěli jsme děti tak tři roky od sebe a vypadá to, že se nám to povede. Kačence by měly být v březnu dva a tři čtvrtě roku, což je dle mého akorát. :sweat_smile:
To máš pravdu. Strašně to letí. A příští rok už budou Lukáškovi dva, tak to je akorát na snažilkování. Nám to naštěstí vyšlo druhý měsíc. Ale co kdyby se náhodou nezadařilo tak rychle?
A tentokrát chci vyzkoušet porodnici v HB. Jsem zvědavá, jestli tam budu spokojenější než v JI. :confused:
24. črc 2009 v 19:53  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsem nakoukla co u vás nového a jen zírám

Reni, velká gratulace k Radimkovi (mmch skoro stejné míry jako Anžeka 4190g, já jí teda porodila normálně, ale to je tím, že jsem kus ženský, takový moravský tip :grinning:)

Vero, gratulace k těhu. A porodnici v HB můžu jen doporučit.
25. črc 2009 ve 23:16  • Odpověz
Andy, díky. :slight_smile: Jo, na HB slyším jen samou chválu. Tak to musím prostě prubnout na vlastní kůži. :slight_smile: A jak rostete? Než se naděješ, budete slavit dva roky. Už jste se asi dobře zabydleli, viď? Vždyť už jste tam - jak dlouho? - půl roku?
27. črc 2009 ve 12:29  • Odpověz
Ahojky holky :sweat_smile: Když se tady píše o tom, kterou nemocnici-porodnici zvolit, tak taky dávám 1 HB.Bylo to tam fakt parádní a sestřičky milionové.Dostala jsem se z JIPky na jednolůžák a fakt to bylo jako na hotelu, ani se mi nechtělo domů, to nekecám :sunglasses:
27. črc 2009 ve 12:30  • Odpověz
Ren, tak doufám, že tohle při příštím porodu zažiju taky. Já si připadala jak ve vězení. A nejvíc mě deptalo to věčný vážení před a po kojení. Když o nic nejde, tak to člověku asi ani moc neva, ale pokud bojujete o každý gram, tak je to fakt na prášky. Malá po porodu spadla pod 2,5 kila a hned tam bylo obrovský haloooo.
27. črc 2009 v 15:21  • Odpověz
Vero, v září to bude rok, co jsme tady. Strašně to letí. Stěhovala jsem se sem s maličkým uzlíčkem a teď už máme doma dračici. Jinak dětičky rostou jak z vody, malá už toho nakecá.
S tím vážením jsem to zažila u Apolináře, tam se pořád vážilo a zapisovalo a nejen krmení ale i počůrané a pokakaná plínky. No hrůza.
V HB to byla pohoda. Malá když shodila víc než měla, tak jí dali glukozu ze stříkačky. Bylo to tam super. Akorát mě teda deptala laktační poradkyně, protože jsem nesměla kojit přes kloboučky a nám to jinak nešlo, takže jsme díky ní dopadli tak, že jsem musela přikrmovat UM. Kdyby mě bývala nechala s těmi kloboučky možná jsme kojili ještě dneska. Ale to byl jedinný detail. Jinak jsem si tam připadala fakt jako doma. Hlavně teda porodní pokoj s velkým dvoulůžkem a výřivou vanou, který jsme měli s MM jen pro sebe. To byla nádhera.
28. črc 2009 v 08:59  • Odpověz
Jé, tak to už jste pryč skoro rok? To teda fakt uteklo.
Tak v JI se naštěstí počůraný plíny nevážily, ale stačilo mi to před a po kojení. Jedna kámoška měla podobný problém s kloučkem. Moc jí nepřibýral, tak už si ke konc ty číslai i vymýšlela, jen aby je pustili domů. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. črc 2009 ve 13:37  • Odpověz
Ahojky holky,
renorb mooc gratuluju,ať je malej zdravý a šťastný dítě :slight_smile:

vero,taky gratulka :slight_smile:

Já jsem taky rodila v HB.Byla jsme taky spokojená.Jsou tam moc hodní.
28. črc 2009 ve 22:03  • Odpověz
Vero, oni v HB je vážili každé ráno a vážili si je sami, takže jak malá hubnula, tak nás domů nepustili.
29. črc 2009 v 17:34  • Odpověz
Luci, díky. :slight_smile:

Andy, v JI se váží taky každý ráno a k tomu ještě vždycky před a po kojení. Maminky si mimča váží samy, ale mně ji jednou převažovala sestra, tak bych měla strach švindlovat.
29. črc 2009 ve 21:23  • Odpověz
U apolináře to bylo taky tak a ještě se to všechno zapisovalo. Bylo to docela záhul, protože mě se nespouštělo mlíko, tak jsem měla malýho na prsu skoro pořád, tak jsem pořád vážila, zapisovala a naprosto zbytečně, protože se mlíko stejně nespustilo. A dostali mě pak i tím, když nám dali UM, kde bylo jasné, kolik mi toho UM dávají do flašky, tak jsem před krmením i po krmení musela vážit. Snad abych to malému nepila sama nebo co :grinning:
29. črc 2009 ve 21:51  • Odpověz
Andy, tak to je fakt dobrý. :grinning: Já jsem teda naštěstí kojila a k tomu ještě přikrmovala UM, takže jsem to musela na ten pidi papírek pořádně rozepisovat - kolik vážila před kojením, kolik po kojení, kolik jsem nakojila a kolik vypila UM. Jsem měla problém tam tolik údajů pomalu vměstnat. :grinning: :grinning: :grinning:
29. črc 2009 ve 22:10  • Odpověz
Ahoj holky,
Vero, v Havl Brodě to je dobrý. Chvála všude je, ale je pravda, že mě se tam nelíbil přístup sestřiček na porodnici. Jsou takový dost protivný a když jsem něco chtěla, třeba s kojením, tak přístup byl takový, jak když jdou z donucení. Ale zase porodní asistentky jsou uplně úžasný (aspoň ta, kterou jsem měla já). O těch sestřičkách nám to říkali i na těhotenskym kurzu. Jinak prostřetí, čistota, atd, tak to bylo na jedničku. Jenom ještě ta strava pro kojící. Nevím, jak je to v jiných nemocnicích, ale tady to není nijak oddělený. Omáčky, kynutý knedlíky, čerstvý pečivo, čočka s vajíčkem, to jsou věci, který jsem tam jako čerstvá kojící mamina měla :slight_smile: Ale to se nechá na těch pár dní vydržet. :wink:
31. črc 2009 v 18:17  • Odpověz
Ivko, já zas slyšela, že v Brodě je personál a o mnoho lepší než v JI. Tak uvidím, na koho kápnu já. V JI jídlo to samý. Dostali jsme třeba pomazánku s česnekem k večeři a asi jim ještě zbyla, tak pak k snídani. Výborná strava na kojení.
1. srp 2009 ve 14:53  • Odpověz
Ivko, tak u jídla jsme se taky kolikrát divili a s některými sestřičkami je to fakt, některé byli protivné a hlavně, když jsem si šla pro UM, protože malá pořád hubnula a na jedno nakojení vytáhla 10ml z obou prs, tak na mě koukali skrz prsty. Ale jinak porodka i šestinedělí fakt bomba. A na protivnou sestru nebo doktora vždycky někde narazíš. Tomu se nevyhneš v žádné porodnici ani nemocnici.
2. srp 2009 v 15:35  • Odpověz
Ahojky holky,
andy-máš pravdu,že na neochotný sestry se může narazit všude.Já osobně tohle nemůžu moc soudit,protože jsem měla malou v inkubátoru,takže jsem po sestřičkách na šestinedělí nic nechtěla,ale se mnou na pokoji byla maminka po císaři,dost jí to bolelo,tak měla malou ze začátku u sestřiček,ty jí na kojení nosily a pomáhaly,i pak když už byla s ní,jí co vím vcelku ochotně chodily pomáhat.No asi záleží taky na náladě,nebo jak si ty dvě zrovna padnou do oka,ale to je jak píšeš asi všude.

holky,mějte se hezky,užívejte počásko :slight_smile: :sunglasses:
2. srp 2009 ve 20:43  • Odpověz
luci81: jj některé byli ochotné a milé, ale našli se tam asi dvě, které mi teda nesedli a byli dost protivné a když po nich někdo chtěl, tak nahodili obličej, jako proč je obtežuješ. Ale to je fakt v každé nemocnici. Už jsem jich pár prošla.
3. srp 2009 v 08:31  • Odpověz
Andy, přesně. Asi neexistuje nemocnice, kde by byly vyloženě jen přívětivý sestry. Akorát je důležitý, aby ty příjemný převažovaly.
3. srp 2009 ve 21:51  • Odpověz
autor
Ahoj děvčata zase tedy po dlouhé době Vás zdravím. Jsem děsná nemám čas ani napsat, ale mám toho teď trochu nad hlavu z jendoho pracovního dne co jsem měla už mám 2,5 dne. Kapela to je v klidu a navíc ještě musím chodit sloužit 2-3x týdně do hospody místo taťky, takže se opravdu nenudim. Radeček roste jako z vody, byly jsme na 15 ti měsíční prohlídce a vážil asi 9830g a 78cm pokud to nepletu. Je to čísílko, ale brouček chvilku ho mám doma já chvilku babičky je to takové cestovní díťátko vypadá, ale že je šťastnej broučíneček taky když jsem s nim si ho pořádně užívám neznám týden klidné mateřské docela Vám to závidim. Reni moc velká gratulace k Radimkovi. Radeček moc zatím nemluví pár slovíček spíš tak jako žvatlá, ale čekáme kdy začne opakovat asi v tomto bude trošku pomalejší.. teď bojujeme s horečkama byli jsme na očkování a nějak špatně to snáší. Tak se mějte super pa pa Jinak na plavču jsme plavali s Radkou Spilkovou a raději bych zpátky Tvrdíkovou nebo tu Katku ta byla nejlepší Jitka Miřácká je taky fain moc hezký vztah k dětem. Budete chodit někdo v září my nakonec ano.
5. srp 2009 v 19:31  • Odpověz
Ahojky,
simope-tak si hezky užívej každou tu zaslouženou volnou chvilku :slight_smile: My bysme taky měli v září chdit.Jsem moc zvědavá,jakou paní budeme mít :slight_smile:
5. srp 2009 ve 20:18  • Odpověz
Ahoj holky...taky nemám moc času sem psát...vždycky jen přečtu, co je nového:slight_smile:
Jinak na plavčo taky budeme chodit od září, ted jsme taky plavali s Radkou...a teda zlatá Katka...jenže ta teď v září čeká miminko, takže se jen tak nevrátí...:frowning2: A domluvili jsme se s Petrou a Alexem, že budeme plavat s Tvrdíkovou, ta je lepší...Který den budete chodit?
Tak se mějte hezky
Jo a Vero, gratulace k těhotenství :grinning:
5. srp 2009 ve 20:55  • Odpověz
ahojky tak plavčit budeme chodit taky od září-no bude to premiéra jsem zvědavá co na to maru :grinning: budeme chodit v pondělí-va webu už visí rozpis,ale s kým budeme plavat netuším a kdo je dobrá plavací teta taky nevím,tak snad nebudeme zklamaní :fearful:
10. srp 2009 ve 14:01  • Odpověz
Ahojky holky,
hanka128-tak jsem koukla na ten rozpis,(vůbec mi nedošlo,že tam je :sweat_smile:),my budem chodit ve čtvrtek.Myslela jsem,že si budu moct říct,třeba kterej den,nebo aspoň dopo-odpo.Bude zrovna ten největší provoz :angry: Brod je strašnej,nerada tam jezdím autem,navíc sama s malou.No snad to nějak zvládnem.
12. srp 2009 v 11:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.