• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Havlíčkobrodsko

(Zamčená)
26. května 2010 
Hani, my chodíme skoro furt v růžovým. A to už byly Kačence dva roky. Prostě ta růžová je podle mne pro malý holčičky nej. :grinning:

Teda, Hani, to mě taky dojalo, že tohle v HB po císaři provádí. To je super, že miminko není hned vrznutý do postýlky. To musí být pro chlapa oooobr zážitek. Já jsem teda malou taky nedostala hned do náruče. Narodila se už trochu fialová a museli jí odsávat vodu z plic, protože si trochu lokla. Pak mě hodinu zašívali a to manžel naštěstí malou celou dobu choval v náručí. Já jsem si ji pochovala asi až po dvou hodinách, protože jsem musela ještě chvíli ležet, že jsem ztratila dost krve. Ale na pokoji na šestinedělí už jsem si ji taky pochovala. Na sále mi ji jen na pár vteřin přiložili k prsu, nic víc.
15. zář 2009 v 15:58  • Odpověz
ahoj holky,
tak máme za sebou první plavčo :slight_smile: Anetkce se to celkem líbilo,tak jsem moc ráda.Paní,kterou máme,vypadá v poho.Bohužel si nepamatuju,jak se jmenuje :sweat_smile: ,prý dělá vaničky,tak třeba víte,která to je.Ostatní mamči jsou taky sympatické.Jinak u nás novinka-Anetka se konečně začala plazit :slight_smile:

hani-co vy?Byli jste plavčit?Teď nevím,jde ještě někdo prvně?
22. zář 2009 v 09:54  • Odpověz
ahojky luci, byly jsme plavčit v pondělí a je to tam fajne :grinning: a kým plaveme to nevím :sweat_smile: ale vypadá v pohodě. jen se projevila maruščina fóbie na plačící a řvoucí děti :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale ona si časem zvykne :grinning: a šipky by už skákala do vody teď :grinning:

a super,že už plazíte :dizzy_face:

u nás novinka-začíná si klekat a tak různě kolem nás stavět-se z ní zblááázním bo jak je hypotonická,tak je jak věchýtek ve větru...
22. zář 2009 v 19:47  • Odpověz
Gratuluju k pokrokům vašich ratolestí. :slight_smile: A je bezva, že se dětem plavání zalíbilo. :wink:
22. zář 2009 ve 20:26  • Odpověz
ahojky,
hani,tak taky spokojenost,to je fajn :slight_smile:

vero-díky :slight_smile:
22. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz
Ahojky,

my v pondělí na plávání taky super. Luky nic nezapomněl a nový bazén se nám strašně líbí.
Jinak my od včerejška lezeme. Už dlouho byl na kolínkách, ale jen na místě nebo lezl max. kousek. Jinak už si všude stoupá a obchází. Sám ale ještě nechodí. Chvilku to asi ještě potrvá než se pustí po svých, ale já jsem ráda, za každý jeho nový pokrok a že jsou vidět. Holky taky Vám gratuluju k pokrokám. Že je to ale radost, když se ty "mimča" naučí něco nového, že jo? Já jsem z toho vždycky upolně hotová :slight_smile:

Jinak jsme včera oslavili 1. narozeniny. Lukášek byl moc hodný a papal i dort. Udělala jsem mu taky vlastní chlebíčky :slight_smile:
Takže dneska se zvesela pouštíme do dalšího roku :slight_smile:
23. zář 2009 v 11:14  • Odpověz
ahojky
ivkan-veeeliká gratulka k roku :slight_smile: a samo i ktěm pokrokům.Však on se zozběhá :wink: asi ví,že se ještě nachodí,tak se šetří.Jo,máš pravdu,je to radost,když se jim něco povede :dizzy_face: .Anetka se dneska zkoušela posadit v kočárku.Taky se jí proklubal čtvrtej zoubek,tak doufám,že bude zase na chvilku pokoj.
Tak přeju dobré ,,vykročení,,do toho dalšího roku :slight_smile:
23. zář 2009 ve 13:27  • Odpověz
Ivko, super pokroky. Jakmile chodí kolem nábytku, tak se určitě za chvíli pustí. :wink: A Lukáškovi přejem všechno nejlepší a ať mu sluníčko svítí každý den. :wink:

Holky, nemáte některá zkušenost s nějakými hrátky a zpíváním v HB? Něco je ve Zvonečku, ale nevím, na jaký to je úrovni. O jiných akcích nemám v Brodě tucha.
23. zář 2009 ve 13:44  • Odpověz
Luci, teď byste mohli mít na pár měsíců od zoubků pokoj. Další by měly vylízt asi až po roce. :wink:
23. zář 2009 ve 13:45  • Odpověz
vero v mammacentru jsou hrátky i zpívání pro děti. my tam chodíme na robátka a je to super :dizzy_face: sice dnes máme první válečné zranění-jeden klučík rafnul maru tak, že má jeho otisky na tvářičce :sweat_smile: ale nesla to statečně-rvala mu zas vlasy :sunglasses: a jsem ráda, že někam chodíme,protože by z těch dětí pak později byla úplně mimo..jsme totiž pořád samotné...
jukni na webovky www.mammacentrum.com

ivi gratulka lukáškovi k 1.narozeninám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. zář 2009 ve 14:44  • Odpověz
Lukášek všem moc děkuje za přání :slight_smile:

Vero: Já taky slyšela o těch Robátkách v Mammacentru. Od 18.ti měsíců se to jmenuje "Krůčky k hudbě" a prý je to tam dobrý. Jestli ale chceš chodit, tak se tam co nejdříve ozvi, protože kurzy už začaly teď v polovině září.
23. zář 2009 ve 14:53  • Odpověz
vero určo tam zavolej,dneska to bylo teprve podruhé a minulý týden se bylo hodně holek na ty robátka a krůčky k hudbě jen kouknout,aby zjistily jestli je to bude bavit....takže možná volná místa ještě jsou :slight_smile: já jsem platila za ty robátka 1500 a trvá to půl roku. a ty kurzy jsou st,čt.
jo a dokonce tam prodávají i látkové plenky-takže blahem chrochtám :grinning: :sweat_smile:
23. zář 2009 v 15:36  • Odpověz
Holky, díky za tip. Mně by ale vyhovolalo, kdybychom mohli chodit dle potřeby. Já chodím dva týdny do práce a dva týdny jsem s malou doma, takže každý týden nemůžu. A předplácet se mi to nechce. Občas jsme zašli do jihlavské Orcy na hrátky, akorát že tam dost maminek nadává, že jsou potom děti hodně nemocný. Že potom často mívají průjmy. Dokonce někdo si stěžoval na rotaviry. A kor když jsem teď těhu, tak se tomuhle riziku nechci podrobovat. A malou taky ne. :unamused: Jinak se mi to líbilo. Platila jsem jen 30 korun za hodinu a nemuselo se tam přihlašovat. Juknu na ty stránky Mammacentra. Malá už je po dětech vyloženě divá. Už je znát, že by potřebovala být víc mezi vrstevníky. Ale na školku je ještě brzy. Tam půjde až za rok. :sunglasses:
23. zář 2009 v 15:47  • Odpověz
vero nebo tam dělají i cvičení pro děti a to je myslím za 50kč,nemusí se to předplácet.
a nemocem se v dětském centru fakt nevyhneš.....a rotaviry-to je normál dětská kapénková infekce,takže to můžeš chytnout kdekoliv..i v obchodě....jen počkej až půjde kačenka do školky...
23. zář 2009 v 16:05  • Odpověz
Hani, to by bylo možná lepší. Vím, že nemocem se v dětském kolektivu nedá zabránit, ale třeba o Orce jsem poslední dobou slyšela dost špatnýho. Že třeba i vodu mají špinavou. Je fakt, že synovec si z ní asi odnesl kožní nemoc. Vyrostl mu na bříšku velký pupínek, který museli minulý týden odříznout. Prý je to ze špinavé vody. A v herně v Orce asi taky moc nevětrají. Moc tam tomu teď nevěřím. Mrknu ještě na to cvíčo. To by nám asi vyhovovalo víc.
23. zář 2009 v 16:26  • Odpověz
no tam to bude asi zajímavé...ale pupínek ze špinavé vody :confused: sím sím zjistíš co to měl? já sice mám zkoušku z kožního,ale vůbec nemám představu co to měl :sweat_smile: si pamatuju různé kožní nemoci co se přenáší kontaktem,ale vodou fakt ne :confused:
a v mammacentru je na zemi lino a malý koberec,takže vytírají,ale hračky by musely umývat pořád...no jsem zvědavá,kdy jsi něco doneseme a nebo z plavání....zatím díky kóju žádné nemoci :dizzy_face:
23. zář 2009 v 16:36  • Odpověz
Hani, jestli si na to vzpomenu, až budu mluvit se švagrovou, tak se zeptám. :wink: Akorát vím, že od dětský na to dostali nějakou mastičku, ale blbou. Na kožní jí pak řekli, že kdyby dostali tu správnou, tak by to samo odpadlo. Ale takhle se to akorát zvětšovalo a museli to odříznout.
24. zář 2009 v 08:11  • Odpověz
Hani, tak jsem včera mluvila se švagrovou. Bohužel si na ten název nepamatuje. Ale je to prý nějaký plísňový onemocnění. Je to podobný třeba jako bradavice.
5. říj 2009 v 09:55  • Odpověz
Ahojky, všechny zdravíme. :slight_smile: Jak se máte holky, co je nového? Dlouho tu nikdo nepsal :unamused:

My teď marodíme. Já od pátku a malý ode dneška. Není divu v tomhle počasí :unamused: Jinak ještě stále sami nechodíme. Za ručičky to jde dobře, ale na samostatný krůčky se ještě necítí :slight_smile:
A jak Žabičky? Lukáškovi se tam nějak přestává líbit. Po 20-ti minutách chce z bazénu a nic s ním nezmůžu, ani potápět se moc nechce. Pokud by ho to nebavilo, tak na další kurz už chodit nebudeme a budem chodit sami do bazénu do Kotliny. Děti tam můžou od roka. :wink:

Písněte !!!!
2. lis 2009 ve 13:29  • Odpověz
Ivko, v bazénu v Kotlině už jsme taky párkrát byli. Je to tam fajn. Kačenka nikdy na ty organizovaný kurzy plavání nebyla, ale cachtání v bazénu vyloženě miluje. Ale musí si to organizovat sama. :grinning:
A ať jste brzy fit. My jsme byli nachcípaný celý měsíc. Malá i já. Když to polevilo, Kačence se zase spustila rýma. Teď už je na tom celkem dobře, ale ještě občas pokašlává a trochu to v ní chrčí. A před pár dny zas začal hucat manžel. Teď je fakt mizerný počasí. :unamused:
Lukášek je náhodou šikulka. Nebude trvat dlouho a bude ťapat sám. A pak už mu ani nebudeš stačit. :sunglasses:
2. lis 2009 ve 20:52  • Odpověz
Ahojky holky,
zrovna včera jsem si říkala,že sem písnu,jak se všichni máte :slight_smile:

všmm marodům přeju brzké uzdravení.

ivkan-neboj,však on určitě brzy začne a nebudeš stačit za ním běhat :grinning:

My v žabičkách zatím v poho.Včera si poprvé potápěla nosík i pusinku.zvládla to dobře :slight_smile:
Jinak sedí,stoupá-hlavně večer když má jít spát :angry: A babička jí naučila ťapat za ručičky,takže nechce dělat nic jinýho :angry: Teď mě trochu trápí,že nechce skoro nic jíst,mimo MM a kaše.
3. lis 2009 v 09:29  • Odpověz
ivkan-koukala jsem do albíčka,Luky měl krásnej dort :slight_smile: Binčus Anetka umí udělat taky,a to si bohužel moc hrát nevydrží :frowning2: .
3. lis 2009 v 09:53  • Odpověz
Čauuu,
Luci,
díky za pochvalu na dort. Taky se nám moc líbil :slight_smile: Gratulujeme Anetce k 11-ti měsícům. :wink: Taky už abys pomalu začla chystat za chvilku oslavu, viď? :sunglasses:
Mě se zase strašně líbí ta čepička a šála, co jsi pletla Anetce. To je úplně úžasný. :dizzy_face: Nepleteš na zakázku ? :slight_smile:
3. lis 2009 v 11:22  • Odpověz
ivkan-díky :slight_smile: já nejsem moc profík v pletení,jen hladce,obrace :slight_smile:Takovou čepičku jsem pletla prvně,bylo to z chlupatý vlny,tam se ledaco ztratí :wink: :grinning: Takž na zakázku bych to asi neviděla :sweat_smile:
4. lis 2009 ve 12:24  • Odpověz
Luci, náhodou jsi fakt šikula. Vypadá to krásně. :wink: Já jsem dělala teda jen háčkovaný čepky. Pletení mě až tak nebere.
4. lis 2009 v 19:54  • Odpověz
vero-díky,mě učila všechna tyhle ruční práce kdysi babička.Háčkování už si moc nepamatuju,ale chystám se ho ,,oprášit,,Moc se mi ty háčkovaný čepky líběj,tak bych na jaře ráda něco,,usmolila,, :grinning:
5. lis 2009 ve 12:26  • Odpověz
Luci, háčkování určitě užiješ. Háčkovaný čepičky jsou teď in. A holčičkám moc sluší. :slight_smile:
5. lis 2009 v 16:32  • Odpověz
Holky, já chci taky umět plést. Já to asi zkusim. Teda já už to jednou zkoušela. Ve škole při rodiný výchově jsme pletli ponožky :grinning: No trvalo mi to asi půl roku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale já to zkusím. Koupím si taky tu chlupatou vlnu a tu šálku bych mohla zmáknou, co myslíte :sweat_smile:

Pořád se nás ještě nepustila ta týma. Už od neděle to trvá a zdá se mi, že na tom je Lukášek pořád stejně. Naštěstí se mu to zpouští, takže krásně odsaju, ale už chci aby byl konec, protože se mu to nelíbí a strááášně u toho křičí :unamused:
Vero, to muselo být hrozný, když jste to měli celý měsíc, viď?

Jinak Lukášek udělal včera svůj první krůček :slight_smile: Sice je ještě horní polovina těla rychlejší než nožičky, takže přepadává, ale on na to brzy přijde :slight_smile: Taky už si sám umí stoupnout v prostoru bez držení a opory, takže si myslim, že už to dlouho snad trvat nebude. Sice na něj nepospíchám, ale určitě i sám by už chtěl zkoumat zase z jinýho postoje než z lezení :slight_smile:
6. lis 2009 ve 12:23  • Odpověz
ivkan-veeeliká gratulka k prvním krůčkům :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: šálku zvládneš určitě :wink:
6. lis 2009 ve 12:54  • Odpověz
Ivko, my jsme sice byli nachcípaný asi měsíc, ale nejhorší byl ten první dva týdny a pak už nás trápil spíš kašílek. Akorát pak se Kačence rozjela rýma znovu. Ale už to nejhorší máme snad za sebou.
Šálu určitě zvládneš. :wink:
Gragulace k prvnímu krůčku. :slight_smile:
7. lis 2009 ve 12:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.