• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Havlíčkobrodsko

(Zamčená)
26. května 2010 
autor
Ahoj Pavli, no my tam jdeme právě zítra s kurzem, tak jsem zvědavá. No uvidíme jak ten porod zvládneme, akorát si myslim že to nějak ven jít musí, a taky se bojim té poporodní depky, protože celé těhotenství docela v klidu a te\´d už mi začíná přicházet všechno líto, něco se mi nedaří a už slzim tak se toho bojim doufám že mě manžel v tomhle přidrží a bude co nejdéle se mnou. Chtěla bych aby tam první noc se mnou zůstal a on chce taky takže si asi budeme muset trochu připlatit ale nechci v tom být sama. On se k porodu strašně těší, tak doufám že to vše bude v pořádku a bude tam moc být.
9. bře 2008 v 10:51  • Odpověz
Ahojky!Tak doufám,že dáš dnes vědět,určitě sem ještě dneska nakouknu,jsem zvědavá jaká byla exkurze porodnice!To je dobře,že se těší!Chceš si zaplatit nadstandard?Dej vědět pa.
10. bře 2008 v 16:21  • Odpověz
autor
No čau, tak jsem se před chvilkou vrátila z exkurze, bylo to asi en na 30 minut, provedla nás asistentka všemi pokoji jak předpoporodními tak i sálem jsou tam 4 předporodní je to docela hezký příjemný prostředí, ale mě bylo docela ouzko když jsem to tam viděla, ale je to tam takový barevný né všechno jako nemocniční, no a sál je jako normální pokojím, pak nám chtěla ukázat i poporodní pokoje akorátr byli obsazené takže jsme nic neviděli ptala jsem se na ten nadstandart a to říkala že je opravdu náhoda když to rodička dostane, protože je tam jen jeden a je stále obsazen, já bych si ho docela přála mám ráda klid a soukromí, sice asi něco na tom je, když jsou na pokoji dvě, ale to je samá návštěva a myslim si že si ta maminka neodpočině , když jsou tam věčně nějaké návštěvy buď u ní nebo u té druhé. NO pocit z toho mám všelijaký každopádně mi to ten strach z toho porodu moc neulehčilo uvidíme, co ty jak se cítíš už to máš za pár co jak ti je v posledních týdnech doufám že hodně odpočíváš.
10. bře 2008 v 16:53  • Odpověz
simo,tak ja sem taky chtela nadstandart,ale bohuzel byl obsazeny...lezela jsem na norm.pokoji hned u dveri a vadilo mi,ze kdyz jsem kojila a za maminkou,co se mnou lezela na pokoji prisla nejaka navsteva,tak mi videli vsichni na prsa...me to bylo docela neprijemny a proto nam ani kojeni v porodnici neslo-bo si myslim,ze to je ten duvod.byla jsem nervozni,kdy zase nekdo prijde...nejvic mi vadilo,kdyz tam prisel manzel spolubydlici.a vlastne jakakoliv panska navsteva:frowning2:
10. bře 2008 ve 21:10  • Odpověz
autor
Marcelko to se ti nedivim, proto já bych taky chtěla nadstandart raději bych si to zaplatila, než abych někomu překážela, docela živě si dovedu představit, že mě konkrétně by to asi hodně vadilo no uvidíme zda budu mít štěstí a nadstandart bude volná jsou to sice peníze navíc, ale než být celou dobu ve stresu, chtěla bych aby tam se mnou manžel byl nebo alespoň mohl vždycky večer dorazit a nestresovat se jestli tam se mnou může nebo nemůže zůstat no uvidíme, měli by takové pokoje přidělat určitě by se jim to vyplatilo.
10. bře 2008 ve 21:19  • Odpověz
símo a nešlo by si ten nadstandart zamluvit?že až bys přijela rodit,tak říct,že chceš nadstandart,aby ti ho podrželi-teda pokud bude volnej...
11. bře 2008 v 08:51  • Odpověz
autor
no právě to nám říkala jakmile přijedeme k porodu hned se na to zeptat protože jinak po porodu už je taky prý pozdě, ale zamluvit na termín porodu to nejde, protože nevíš kdy tě to chytne ale chtěla bych ho moc už jen kvůli soukromí
11. bře 2008 v 10:17  • Odpověz
Ahojky!simo zjistila jsi prosím tě něco o těch věcičkách na mimi?Máme si do tý porodnice něco brát nebo ne?Holky taky mě to štvalo,když za maminkou přisel celej regiment návštěv,mě většinou zavolali a já jsem šla na chodbu za nimi abychom nerušili tu maminku co tam byla semnou,ale holky ty čtyři nebo pět dní se to dá vydržet!!! :slight_smile:
13. bře 2008 v 16:23  • Odpověz
autor
Ahoj Pavli, no s tím jetsli to tam překlepeme uvidíme, každopádně na věcičky jsem se ptala a asistentka říkala že své věcičky mít můžeš je to tvoje věc, ale není moc možnost že by sis je tam přeprala takže jich musíš mít víc že jo, protože tam je topení v zemi a né radiátory takže se tam nedá nic sušit, říkala že to je na nás, ale že oni věcičky půjčují, že to hodně maminek využívá, takže takto. Co jinak jak se cítíš?
13. bře 2008 v 19:37  • Odpověz
Ahojky!! :slight_smile: Tak to já budu sázet řači na ty jejich věcičky,tak nějak si nedovedu představit,že by mi manžel musel doma vyprat a vyžehlit to si vememe věci naše až půjdeme domů!No jinak se cítím docela fajn,akorát bojujeme na monitoru!máme zrychlený srdíčko tak si nás tam chtěli nechat,ale prý se uvidí příští čtvrtek,protože průtoky na uz jsou v pohodě!Tak opravdu hodně odpočívám!!A co ty je vše ok?
14. bře 2008 ve 13:07  • Odpověz
autor
Ahoj, no já asi taky. protože aby pak mimi mělo doma co nosit. Jinak já se cítím v celku fain, brouček mi teď dává večer docela zabrat protože kope jako o život, ale to je dobře já z toho mám vždycky strašnou radost když se během dnes probere a ozve že tam je. Už aby to bylo ty už to máš za pár docela ti závidim pak nám budeš muset vyprávět jak to probíhalo ted ahlavně mě jsem strašně zvědavá co se týče porodu.
14. bře 2008 ve 14:10  • Odpověz
Já osobně se porodu bojím,protože jsem to už prožila takže vím do čeho jdu,ale každá ženská je jiná a každá snáší jinak bolest,já jsem citlivka a nejrači bych šla na cř abych usnula a vzbudila jsem se až po všem!Ale to se mi nepoštěstí takže si to budu muset odrodit takže budu určitě volit epidural!Tak rači pojedu dřív aby mi ho mohli dát :slight_smile: :wink: Já vím,že jsem hrozná,ale bohužel nějak ven to miminko musí :frowning2: :slight_smile: a to miminko za to stojí! včera jsem se dozvěděla,že budeme mít chlapečka tak se moc těšíme bude to Filípek :slight_smile: A určitě budu vyprávět :slight_smile: :slight_smile:
14. bře 2008 v 19:11  • Odpověz
autor
Pavlí já mám hroznej strach protože jsem ještě asi nezažila pořádnou bolest každopádně neznám nikoho kdo by měl takový strach z bolesti jako já jsem hrozně přecitlivělá ikdyž jdu k zubaři tak bez injekce si vrtat zub nenechám takže na tom jsme asi tak nějak podobně, kdybych si osobně měla vybrat tak bych šla na taky raději na císaře jak říkáš probudit se a mít vše za sebou, ale ten pocit asi když porodíš musí být krásný, hele a epidural ti píchnou na požádání? Je to lepší? Co o tmo víš nechám se poučit beru vše hlavně aby to tolik nebolelo. Vůbec si tu bolest nedovedu představit.
14. bře 2008 ve 21:32  • Odpověz
Ahojky!Myslím,že normálně ti ho na požádání píchnou,ale má to svoje pravidla a né vždycky se to stihne!Musí to být nějak načasované,takže proto já určitě dlouho čekat nebudu a pojedu fakt epidural chci,ale ono to prý bolí i tak!Takže nevim,něco jsem tady už četla na koníkovi tak skus zadat epidural a tam by měli být zkušenopsti maminek co ho měli!!Já o tom taky moc nevíim!!
16. bře 2008 v 18:38  • Odpověz
autor
Čauky, no už jsem o tom četla ale člověk si nevybere asi se to musí prožít a každý na to bude mít svůj názor, mě třeba zase kamarádka říkala (dělá porodní asistentku) že je lepší co nejdéle pobýt doma ve svém prostředí raději si doma dát sprchu pokoukat na televizi a až když jsou stahy po těch 6-7 minutách i klidně míň tak pak teprve jet, že pak tam ty rodičky jsou zbytečně dlouho a je to pro ně náročnější tak fakt nevím, říkala mi i o tom epiduralu že sama by si ho asi píchnout nenechala kvůli děcku že prý jako to není škodlivé ale že je děcko hodně unavené, ale zase mi říkala jestli opravdu jsem na bolest dost choulostivá že to pro mě bude lepší, myslím si že stejně člověk teď nmic nenaplánuje že to bude muset vydžet až půjde na konkrétní situaci tak uvidíme, třeba ani ten epidural nebudeš potřebovat vem třetí a může to být fičák.
16. bře 2008 v 18:48  • Odpověz
tak ja vam napisu,co ja a epidural...davali mi ho,kdyz jsem mela fakt uz pekny bolesti,takze mi prisel opravdu vhod!a ze by me nejak to pichnuti bolelo,to ne.kazdej ma jinej prah bolesti,to je jasny.ale ulevilo se mi po nem a to az tak,ze mi zastavil stahy.pry se to nekdy stava.takze jsem si zhruba na hodinku zdrimla a pak mi dali kapacku na vyvolani stahu a to uz jelo jako po masle a malej byl do dvou hodinek venku.takze az budu priste rodit,rozhodne volim pro epidural.a jak se tehulky citite? :slight_smile:
16. bře 2008 ve 20:00  • Odpověz
Ahojky mamči,dlouho jsem tu nebyla.Já jsem si taky říkala o epidurál,ale nedali mi ho,protože jsem bylauž hodně otevžená a kdybych ho dostala,tak bych necítila stahy a to by bylo asi špatný.Ale vydržela jsem.naštěstí to netrvalo dlouho do hodiny byla málá venku.A ten porod jsem si moc užíla.Cítila jsem jak vyšla ven hlavička a pak tělíčko.Byla to nádhera.Až na ty bolesti ze stahů,jinak tam dole :sweat_smile: to nebolelo.
16. bře 2008 ve 21:09  • Odpověz
autor
Ahoj holky díky za názory, já bych ho asi taky stejně volila jsem cíťa a prd vydržim. Už aby to bylo jsem jak koule a kyždý se mi diví že mám ještě 1,5 měsíce před porodem že vypadám jako kdybych už měla rodit tak jsem zvědavá jak budu vypadat v půlce dubna. No uvidíme, každopádně už aby to bylo venku...
17. bře 2008 v 11:48  • Odpověz
Ahoj těhule a maminy, tak se zdárně hlásím znovu mezi Vás. Měla jsem teď hodně nabito, takže jsem sem chodila jen občas nakouknout, jak pokračujete :slight_smile:
Mám dotaz, doktor mě poslal na screening do nemocnice do HB, ale vůbec se tam nemůžu dovolat. Vím, že tam jsou jen úterky od 9:00, ale nikdo mi to pořadá nebere.
Byly jste na tomhle vyšetření? Jak to probíhá? Platí se něco? (né že bych tam kvůli tomu nešla, to vůůůbec ne, jen abych byla připravená, kdyby to stálo víc - třebas 2000 Kč)
Díky a mějte se.
18. bře 2008 v 09:12  • Odpověz
ivi,kdyz jsem na rom byla ja,tak jsem nic neplatila.holt to musis furt zkoušet tam volat.tak pevne nervy:slight_smile: jo a jinak gratuluju k tehotenstvi,povedlo se vam to docela rychlo,co?
18. bře 2008 v 10:21  • Odpověz
Ahoj Marcel, díky za info. Už jsme se dovolala. Jsem objednaná na příští pondělí.
Jo, jo, zadařilo se nám opravdu rychle. Hned prvni měsíc snažení :slight_smile: Jsem moc šťastná a doufám, že všechno bude O.K.
18. bře 2008 v 10:33  • Odpověz
Přepsala jsem se, jsem objednaná v úterý (jiný den tam nejsou :slight_smile:
18. bře 2008 v 10:34  • Odpověz
Ahoj holky!simo:to by bylo super já bych se nebránila!ivkan:gratuluji k těhotenství!Holky a jak se máte?
18. bře 2008 v 11:54  • Odpověz
autor
čauky holky, jak se vede? Ivy moc moc moc gratuluju a hlavně ať je vše v pořádku, jinak o tom screeningu nic moc nevím takže neporadím asi jsem tam taky byla a nikdy jsem nic neplatila, ale abych nekecala byla jsem tam hodně krát na ultrazvuku. ještě před 12tt asi 2 krát takže v tom mám nepořádek
18. bře 2008 ve 12:06  • Odpověz
Ahoj Pavli a Simo, dik za gratulace :wink: A jak se mám? No dnes mě teda pěkně překvapilo počasí. Místo toho, aby bylo jaro, všechno bujelo a tak, tak začne snežit a je zima. Ale doufejme, že brzy bude líp. Abych se přiznala, tak už toho pošmurnýho počasí mám celkem dost (i když zima byla celkem mírná). Já jsem dělaná hlavně na sluníčko.
A Pavlin, jak se máš ty? Dle TP se ti to hodně rychle blíží, viď? Zatím nic? Poslíčci a tak ? :slight_smile:
18. bře 2008 ve 12:43  • Odpověz
Ahojky!!Blíží se to až moc rychle!!! :slight_smile: :slight_smile: Poslíčky mám tak nějak každý den,ale neplašim,ty pravé bolesti se nedají přehlédnout! :grinning: Taky jsem se těšila,že už přijde jaro na zahrádce nám začali vykukovat kytičky a ono sněží se z toho asi zbláznim,tak doufám,že ještě rodit nebudu,chci pro mimíska hezky a né sníh! :grinning: Jé sluníčko já chci!!!!!!!!!!ivkan at ti vše vychází ještě tě čeká spousta vyšetření já vím,že takhle na začátku to bylo tak trochu unavující,ale mě bylo strašně špatně,tak jsem to snášela všechno nějak hůř!! :wink:
19. bře 2008 v 09:34  • Odpověz
Pavlina - jo vyšetření bude asi spousta, ale já se na to těšim - hlavně aby všechny dopadli dobře. Jinak mě bylo taky špatně a ještě některé dny je. Od 6 do 9 týdne mě bylo špatně od rána do večera. Sice jsem nezvracela, ale bylo to hrozný. Teď mi je nevoln cca 3 dny v týdnu, ale už to snad brzy přijde. Doufejme :slight_smile:
19. bře 2008 ve 14:08  • Odpověz
autor
Ahoj děvčata, tak jak tak čtu taky jste válčily z nevolnostma, já jsem 1,2,3,4,5,6,7 měsíc zvracela pořád takže jsem si na to zvykla a teˇv 8 měsíci je to lepší, protože už vim že nemůžu jíst všechno, od začátku do sebe nedostanu mléčný výrobek, kynuté, kyselé, citrusy nemůžu, i po vodě je mi zle, a nejlepší na tom bylo že všichni mi říkali neboj to bude 3 měsíce a pak to přejde tak já vždycky jen počítala, takže te´d sice nezvracim, protože nejím to po čem je mi špatně ale na zvracení je mi téměř každý večer ale bylo hůř 7 měsíců mi bylo na zvracení a hrozná pachuť překyselená v puse každý den a celý den takže teď už je to i lepší. Jinak vše bez problémů jen ty nevolnosti. Pavlí přeju ti aby jsi to hezky dotáhla až do konce a aby se počasí trochu zlepšilo já se taky těším na to až pak bude sluníčko bude všechno kvést a vyrazíme ven s kočárkem musí to být hezký pocit né jako brodit se sněhem, ale ono kdo ví jak bude v dubnu aby nebylo ještě hůř, Ivy ty si to užívej od začátku ať ti také vše dobře dopadne
19. bře 2008 ve 14:57  • Odpověz
Ahoj ivčo,moc gratuluju k mimísku.Ať jste oba vpořádku.Já s nevolností nemám žádný zkušenosti.Mně byloze začátku akorát ráno na omdlení.Když jsem árno vstala,tak jsem si musela jít za chvilku zase lehnout,jinak by to semnou seklo.Jinak mi bylo hrozně v létě při těch vedrech.To jsem myslela,že to je moje poslední chvilka.Ležela jsem na gauči u větráku jak vyvrženej vorvaň. :sweat_smile:
20. bře 2008 v 10:41  • Odpověz
Ahoj Pavlin, no já se léta taky "bojim". Kamarádka taky rodila v září, tak jak budu já a teda v těch velkých hicech, které byly v srpnu taky jenom ležela, dýchat nemohla, atd. Ale co, určo se to vydrží :slight_smile: A co Tvoje dítka? Máte radost ze sněhu? :sweat_smile:
20. bře 2008 v 10:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.