• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Havlíčkobrodsko

(Zamčená)
26. května 2010 
Přejeme Vám všem, šťastné a veselé Vánoce. V Novém roce 2010 pak hlavně zdraví, štěstí, pohodu a stále úsměv ve tváři. :slight_smile:
23. pro 2009 ve 14:22  • Odpověz
Taky se přidávám k vánočním přáním. Ať prožijete vánoce v co největší pohodě a klidu a ať dětská očička září štěstím. :slight_smile:
23. pro 2009 v 16:25  • Odpověz
Holky, hezky oslavte Silvestra a do nového orku vykročte pravou nohou. :wink:
31. pro 2009 v 16:15  • Odpověz
Ahoj holky!

Tady to zas nějak vázne. :confused:

Já se pomalu chystám k porodu. Včera jsem volala do porodnice do HB, ale sestřička mi předporodní kurz rozmluvila, že je zbytečný, abych ho jako druhorodička absolvovala. Chtěla jsem tam jít hlavně kvůli tomu, abychom za chlapa u porodu něco ušetřili. Ale prý jako durhorodičkám automaticky počítají za otce u porodu jen 500. Takže na kurz kašlu a do porodnice se zajedu jen podívat. :dizzy_face:

A jak rostou dětičky? My jsme už Kačenku přestěhovali do velké postele do nového pokojíku. První týden byl šílený. To nedokázala pobrat takovou změnu a každý večer jsme měli asi hodinovou vztekací scénu. Ale už si na pokojík a postel zvykla, takže už usínáme v klidu. Jen tam s ní většinou musíme počkat, dokud neusne. Ale aspoň se už před spaním nevzteká. :sweat_smile:
20. led 2010 ve 13:33  • Odpověz
Tady je zas mrtvo. :unamused:

My dneska byli s manželem v porodnici v HB podívat se na porodní sály. Jsem z toho nadšená. Proti JI luxusní. V JI je hekárna spíš průchoďák, ale tady má člověk fakt soukromí. Tak ještě aby ten porod dopadl dobře a bez komplikací a bude to snad OK. :slight_smile:
1. únor 2010 ve 12:02  • Odpověz
Ahoj, to je teda "mrtvo". Je ale fakt, že já tady už taky pěkně dlouho nebyla :astonished:
Vero, tak ať ti ten poslední měsíc hezky utíká. Porod bude určitě v pohodě, vždyť už je to podruhý né :slight_smile:
No jinak u nás už se běhá o sto šest. Lukášek miluje sníh, takže jsme hodně venku, když se dá. Už jsme 3 týdny uplně bez dudlíka (i na spaní), tak za to ho musím moc pochválit, protože jsme před tím bez něj neudělali skoro ani krok. Umíme plno nových slovíček a tak všemu rozumíme a tak. Je to sranda. :slight_smile:
3. únor 2010 ve 12:31  • Odpověz
ahojyk holky,

vero,tak paráda,že se Ti tam líbilo :slight_smile: přidávám se s držením pěstí,pro štěstí,ať Vám to dobře dopadne,už je to ,,za pár,, :grinning:

ivkan-to je Lukášek teda veeeelikej šikulka,že to tak hezky zvládá bez dudáčka :wink: Anetka už taky běhá sama,ale venku ještě moc nee.Na bobech se jí ale líbí :slight_smile:toho sněhu si letos fakt užijem :sunglasses:
je taky ukecaná,jako správná ženská,takže přesně jak píšeš,je to čím dál větší sranda :grinning: .V pondělí jsem jí přestala na noc kojit a musím zaťukat,spí celou noc :slight_smile:
4. únor 2010 ve 22:09  • Odpověz
Luci, to je paráda, že malá krásně v noci spinká. :sweat_smile:

Lukášek je vážně šikulka, že toho dudla tak hezky odstavil. U nás to bylo drsnější (až skoro ve 2,5 letech) a od té doby má trochu rozhozený spaní. Dřív spinkala krásně celou noc, že jsme za ní nemuseli chodit. A teď skoro pravidelně každou noc za ní musím. Navíc se z ní teď stal mamánek, k tomu docela šílený období vzdoru, tak si užíváme rybí veselosti. A v noci nechce nikoho jinýho než maminku. Tak místo abych před porodem v noci pořádně spala, tak musím běhat za malou. :unamused: A mám docela strach z toho, jak to bude po porodu. To budu nakonec lítat kolem obou dětí. A to jsme si původně s manželem naplánovali, že on bude chodit za Kačenkou a já budu mít na starosti mimčo. Ale člověk míní a život (nebo spíš děti) mění.
5. únor 2010 ve 20:31  • Odpověz
Jo, a co se týká mluvení, tak ta naše nezavře pusu celý den. Sotva se probudí, začne kecat a vydrží jí to až do večera. Fakt děsně ukecaná. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Někdy z toho člověku jde hlava kolem.
5. únor 2010 ve 20:32  • Odpověz
vero-od té doby,co jsme to napsala už nespala :frowning2: každou noc dvě hodinky vzhůru a řev :angry: :cry: Jejda,tak smad to malou přejde,abyste se mohli s manželem střídat,jinak by sis teda užila :pensive: No třeba miminko bude hodné :slight_smile: :wink:
8. únor 2010 ve 13:24  • Odpověz
Luci, to mě mrzí. Snad už se to trochu zklidnilo a malá už spí zas líp.

U nás střídavě oblačno. Kačenka má občas záchvaty vzteku. Měsíc byl takový klidnější, ale posledních pár dní děsný. Dvakrát i v noci, takže jsem už byla z toho všeho dost utahaná. Nechala jsem ji od neděle u našich na noc, včera jsme ji dali ke tchánovcům a tam bude spát až do zítřka. Tak se za ty tři noci aspoň trochu zregeneruju a naberu síly na porod. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak já se zatím držím a doufám, že do března zůstanu 2 v 1. :sunglasses:
16. únor 2010 v 16:45  • Odpověz
vero-dík :wink: no nerada bych to zakřikla,ale už je to dobrý :slight_smile: Většinou se jednou za noc vzbudí,ale stačí,když jí manža něco zaboruká a spí dál.

To máš fajn,že máš hlídání,tak si hezky odpočiň,ať nabereš síly :slight_smile: :wink: Kdyby jsme se tu,,neviděli,, než porodíš,tak ať Vám to dobře dopadne :wink: Moje dvě známé taky čekají koncem února-začátkem března mimi,tak jsme zvědavá,jak na tom všechny budete :slight_smile:Mohly byste to vzít,,jedním vrzem,,já bych vás pak všechny nejdnou v porodnici navštívila :grinning:
17. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz
Luci, díky. Já ale fakt doufám, že porodím až v termínu. Nějak se do toho zatím neženu. Nehledě na to počasí. V tomhle marastu se mi s kočárem tlačit nechce. A navíc chci březňátko, ne únorňátko. :slight_smile:
To je fajn, že malá už spí líp. Jednou za noc to jde. Kor když takhle rychle zas usne. :wink:
17. únor 2010 ve 21:11  • Odpověz
vero,copak máš proti únorňátkům :wink: Já i brácha jsme vodnáři a když mi vyšlo mimi na leden,tak jsme si říkala,že nepočkalo ještě chvilku :slight_smile: No vodnáře už stejně nestihneš,(je do zítra :grinning: )tak ať máš tedy březňátko :slight_smile: :wink: Jo a s jízdou s kočárkem v tomhle,Ti naprosto dávám za pravdu.Sice máme dobrej kočár do terénu,ale v týhle břečce,co je teď se špatně chodí.Včera jsem jezdila ani ne třičtvrtě hodiny a měla jsem toho plný kecky :confounded:Tak jsme radši běhaly po dvoře.
19. únor 2010 ve 12:50  • Odpověz
Luci, já počítám, že my budem mít rybičku. Berana snad už nestihnem. :grinning: I když já jsem taky beran a manžel ryba a spíš bychom si to měli přehodit. :grinning:
19. únor 2010 ve 13:42  • Odpověz
Ahoj holky! Tak my Berana opravdu nestihli. :grinning: Zuzanka se nám narodila už koncem února. Rodila jsem v HB. Musím říct, že jsem z porodnice vyloženě nadšená. Akorát mi tam kazil dojem jeden starý dětský doktor, ale dalo se to přežít. A strava taky byla možná o krapítek lepší v JI, ale to už není podstatný. Jinak veškerý personál opravdu vstřícný a milý. Porod byl nečekaný a hlavně hodně rychlý. Musím říct, že bolesti mi přišly celkem slabý. Aspoň v porovnání s prvním porodem. Tentokrát to byla procházka růžovou zahradou. O půl sedmý ráno mi praskla plodovka, v sedm jsem začla cítit slabý pobolívání v podbřišku jako při MS. Kontrakce začly před půl osmou, ale přišly mi celkem slabý a krátký. V porodnici mi natočili monitor, pak jsem se šla převlíct, udělali mi rychlý UTZ, doktor mě vyšetřil a že už zbývá jen lem. Ani ATB na streptokoka mi nestihli dát. Na pokoj nás přivedli asi o půl devátý. Tam jsme pobyli tak pět deset minut a už jsem šupajdila na kozu. Na dvě zatlačení byla Zuzanka na světě. Opravdu nádherný porod. Ani jsem se moc nepotrhala, nástřih mi nedělali. Měla jsem asi jen tři stehy, takže fakt pohodička. Krásně jsme se rozkojili. Pátý den nás pustili domů. Zuzanka je hodňoučká, jen nás trápí prdíky. Ale v noci spinká krásně. Kojíme tak dvakrát za noc, takže se celkem i vyspím. Jen Kačenka už o půl sedmý burcuje, takže co nenaspím v noci, ráno už nedoženu. Kačenka se chová k Zuzance moc hezky. Vždycky k ní přiběhne, aby se na ni podívala. Občas ji pohladí po hlavičce. Ani jsem takovou hezkou reakci nečekala. Žárlení jsem zatím nezaregistrovala. Snad to takhle zůstane. Akorát Kačenka už by chtěla, aby Zuzanka capkala a mluvila. :grinning: :grinning: :grinning: Tak to si ještě počká. Jinak pozítří se chystám s Kačenkou na zápis do MŠ. Kačenka už dětský kolektiv potřebuje jak sůl.
9. bře 2010 v 19:21  • Odpověz
ahojky
vero-veeeeliká gratulka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:Přeju malé hooodně štěstíčka,zdravíčka,lásky a Vám,ať dělá jen sampou radost :wink: To je dobře,že se Ti v HB líbilo,super,že jsi měla tak pohodový porod(byla jsme na tom podobně :slight_smile: )a malá je v pořádku.Kačenka je skvělá,že nežárlí,určitě to tak zůstane.
10. bře 2010 ve 12:33  • Odpověz
Ahóój,
Vero, já taky moc moc gratuluju. Ten porod musel být fakt super, za dvě a půl hoďky je to fakt luxusní :slight_smile:
Tak ať obě holky krásně rostou do krásy a přejeme hodně zdravíčka :slight_smile:
15. bře 2010 ve 12:09  • Odpověz
Ahojky všichni, koukám, že už sem nikdo nepíše. Co kdybysme to zase oživili :slight_smile: Jak se máte, co děláte, jak roustou děti?
Lukášek mi roste před očima, začíná brebentit a všechno se snaží opakovat, takže si musím hlídat pusu :slight_smile: Chodíme hodně ven, teď měl po dva dny teploty, ale jinak jsme zdraví. Začínám přemýšlet o druhém dítku, tak uvidíme :slight_smile: Písněte !!! pa pa
7. kvě 2010 ve 13:16  • Odpověz
Chodím často na Facebook, nejste tam také přihlašené?
7. kvě 2010 ve 13:21  • Odpověz
Ahojky ivkan,
máš pravdu,moc to tu nežije :frowning2: No možná je to tím FB,řekla bych,že hodně lidí je tam,nebo tím,že je už občas hezky,takže i větší možnost jít ven,nebo práce na zahrádkách atd.Já na FB nechodím,nemám moc času na PC a ani popravdě řečeno,si nemám moc s kým psát.Teď tu jsem výjimečně večer,manža šel na prasata na telku nějak nemám náladu.Jinak sem mrknu,kdyždám Anetku po obědě spát a pak tu obědvám.
Anetka taky kecá a kecá :grinning: Nedávno jsem počítala kolik umí slov,včetně takových těch jednoslabičných,napočítala jsem kolem 70,ale už to bude víc,protože je taky jak papušek :slight_smile: Je to super,jak snad každým dnem dělají pokroky :dizzy_face: My jsme taky zdraví,jen minulý týden měla dva dny horečky-reakce na očkování.Byla neskutečně mazlivá,jinak na to nemá čas :sweat_smile: Je hrozně ráda venku,tak mě teď docel aštve to počasí,že pořád prší :stuck_out_tongue_closed_eyes: koupila jsme jí malinkou motorku a houpačku,ale moc jí to ještě nebaví.Udělali jsme mini pískoviště a to je fajn,tam si docela vyhraje,jinak chodíme od psů ke králíkům a slepicím a tak pořád dokola :grinning: Zvířátka má ráda.Držím palce,ať se druhé mimi brzy podaří,až to vymyslíš :grinning:
7. kvě 2010 ve 21:30  • Odpověz
ivkan-koukala jsme Ti do albíčka,z Lukáška je už vážně kus pěknýho chlapa :wink: Ty máš doma taky myslivce,že jste chystali krmelec?
7. kvě 2010 ve 21:33  • Odpověz
Ahoj holčiny! My jsme dnes byli na výletě v Pohledi u Světlé nad Sázavou. Je to tam moc hezký. Opravený starý statek se zvířatama. Aspoň jsme zas jednou za čas vypadli z baráku. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak moc nestíhám net. S oběma dětma je to náročnější a hlavně večer musím Zuzanku furt chovat, tak mám o zábavu postaráno. A jak je hezky, tak jsme taky častěji venku.

Luci, moc hezký fotky. Neboj, Anetku houpačka a motorka brzy začne pořádně bavit. My už jsme přešli na odrážedlo - kolo bez šlapek. A jezdíme hlavně na něm, ale motorku má Kačenka pořád taky ještě ráda.
8. kvě 2010 ve 21:06  • Odpověz
Čauky, no fakt to hrozně letí. Anetka je krásná slečna :slight_smile: Taky drandíme na odrážedle. Lukášek ho dostal. Myslela jsem, že to nebude umět, ale jen to zkusil, tak mu to šlo. Lítá jako blázen a já za nim :slight_smile: Máme teď ručičku na dlaze. Spadl z gauče. Naštěstí nám to už ve středu snad sundají. Jinak pískoviště a houpačku u babičky taky bodují :wink:
Luci, ne, ne manžel není myslivec. To je focené u mé tety a její dcera si vzala myslivce. Možná budeš ty nebo manža znát Tomáše Škaryda z Nové Vsi. Vlastně oni jsou myslivci všichni i táta a brácha :slight_smile:
Vero, tak to je asi složitější s dvěma dětmi, viď? Ale zase až ještě Zuzanka kapku povyroste, tak už to bude lepší :slight_smile: Vidím to u bráchy. Mají děti 3 roky a rok a půl, takže dost brzo po sobě a teď už je to s nimi veselejší. Jak už i ten menší chodí a dokáže si nějaké věci už udělat sám, jako se napít atd, tak je práce dost ulehčena :slight_smile:
10. kvě 2010 ve 13:46  • Odpověz
Ahojky
ivkan-tak Tomáše neznám.Jejda,tak vy už máte první úraz :frowning2: chudáček,to muselo bejt breku :cry: Tak hlavně,že už mu to sundají,určitě mu překáží při hraní :wink:
12. kvě 2010 ve 12:15  • Odpověz
Luci, právě, že mu ta sádra vůbec nevadí :slight_smile: On to prostě bere tak, že na tu ručičku něco dostal a hold to tam musí nosit. Jsem za to moc ráda. Dneska jsme ale byli na kontrole a máme to až do příštího pátku :frowning2: Nejvíc mě mrzí to, že si zvyká používat levou ruku, tak aby mu to nezůstalo. Každý mě utěšuje, že ne, tak doufám . . . .
Nepojedete se někdo podívat přští týden na letecký den na letiště do Dobkova? Je tam krásný program, tak asi vyrazíme, když nebude pršet.
12. kvě 2010 ve 13:59  • Odpověz
Ivko, tak tu dlahu nezávidím. Chudák malej. Ještěže to snáší tak statečně.

Na letecký den asi nepojedem. U nás bude zrovna dětská diskotéka, tak spíš vyrazíme na ni. Na letecký den pojedem asi tradičně do Jihlavy. O letišti v Dobkově slyším prvně. Budu se muset juknout na mapu.
12. kvě 2010 ve 14:55  • Odpověz
ahojky,
ivkan-téda,tak to je paráda,že mu nevadí :slight_smile: Já taky myslím,že to nijak neovlivní,že by z něj kvůli tomu byl levák :wink: Mě se zdá,že leváčka budeme mít my :frowning2: Nevím,od kdy se to s určitostí dá říct,ale zdá se mi,že levou používá víc,asi to bude mít po mojí mamce.radši bych ale byla,kdyby byla pravák,myslím,že to mají leváci těžší :frowning2: No uvidíme.Do dobkova nepojedem,ale před lety jsem tam na tom leteckém dnu asi třikrát byla,bylo to hezký.Tak hlavně,aby vyšlo počasí a hezky si to užijte :wink:

vero-tak ať si děti hezky trsnou :wink: :grinning: Dětská diskotéka musí být sranda :slight_smile:
13. kvě 2010 ve 12:06  • Odpověz
Luci, loni jsme na té diskošce nebyli, protože Kačenka chodila po o spát a diskotéka začíná ve dvě. Ale teď už se u nás odpolední spaní nekoná, tak to snad prubnem.

Těch pár dní určitě dle mýho nemůže ovlivnit praváka či leváka. Tuším, že tak do pěti let se nedá určit, jestli bude dítě pravák nebo levák. Kačenka teda dřív taky dost používala levou ruku, ale teď už víceméně pravou. Ale manžel je levák, jeho babička byla přeučená levačka, tak to mají v rodině. Ale taky doufám, že holky budou pravačky, protože leváci to mají v životě určitě složitější. I když teď už existuje spousta vychytávek přímo pro leváky.
14. kvě 2010 ve 21:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.