• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Havlíčkobrodsko

(Zamčená)
26. května 2010 
Čauky, taky jsem četla, že se až po 4-tém roce ukáže, zda je dítě pravák či levák a není možné to jinak ovlivnit, protože už je skrátka dané. Holky, my tady v sobotu taky měli dětskou diskotéku. Tak jsem si šla s Lukym taky trsnout :slight_smile: Bylo to až od pěti a byli jsme tam dvě hodiny a Lukáška to strašně bavilo. Hlavně s dětma :slight_smile: Přišli jsme domů v sedm a pak nemohl vůbec usnout, jak z toho byl vyjančený.
17. kvě 2010 ve 20:10  • Odpověz
ahojky
ivkan-tak to se budu ještě nějaký čas napínat,jestli bude levák nebo ne :sweat_smile: Fajn,že jste si diskošku užili :dizzy_face: U nás se nic podobného nedělá :frowning2: jen karneval.No já teda na disko stejně moc nejsem :grinning: :grinning: :grinning: My jsme v pondělí slavili Anetky svátek,taky se pěkně rozjela :sweat_smile: pobíhala od jednoho ke druhému,cpala se vším možným,byly tu i dvě další děti,tak dováděli :slight_smile: Tchýně mi říkala,když odcházeli,že určitě padne a bude spát jak špalík,ale i když šla spát skoro o hodinu dýl než normálně,stejně se jí nechtělo.Je to hroznej čertík.
Holky,jak to máte s usínáním?Já,když si začala stoupat v postýlce,jsme měla strach,aby si neublížila,tak jsem tam s ní vždycky seděla,dokud neusnula a teď se mi nějak nedaří jí naučit spát samotnou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zkoušela jsem jí dát do postýlky,chvilku jí číst a pak odejít,ale většinou je křik a pláč :cry: Já na to moc nemám,jí nechat vyřvat.
19. kvě 2010 ve 12:16  • Odpověz
Luci, my jsme Kačenku měli naučenou usínat samotnou už od malička. Ale jak jsme ve 2,5 letech zrušili dudel, tak tam někoho vyžadovala. Od té doby ji uspával většinou manžel. Po vánocích, kdy jsme ji přestěhovali do velké postele a zároveň do děcáku, chtěla mne, ale po narození Zuzanky už tam s ní vždycky zůstával manžel. Sama teď taky neusne.
19. kvě 2010 ve 20:20  • Odpověz
ahojky
vero-Anetka teda když tam u ní jsem usne tak do dvaceti minut,ale občas jí to trvá i hodinu :stuck_out_tongue_closed_eyes:Hlavně,když chci občas někam jít.Nedávno jsme si právě řekla,že to zkusíme,jestli by neusnula sama,první týden jsme byla překvapená,jak se nám to krásně dařilo,že jsem jí přečetla pohádku,odešla,a ona trošku pokňourala a spala,ale pak najednou jako když utne a teď už asi 14dní tak spát nechce :frowning2: Koukám,že Zuzance už budou skoro tři měsíce,to to letí :sweat_smile:
20. kvě 2010 ve 12:29  • Odpověz
Luci, ono to je takový různý. Kačenka taky někdy usíná hned, z toho nemůžu zabrat. A někdy se budí i v noci a to tam za ní musí manžel jít. Nevím, jestli se bojí. V tomhle věku už si strach děti taky uvědomují. Se Zuzankou uspávání nebude taky nic jednoduchýho. Večer se musí chovat a usíná v náručí, ještě líp u prsu. Jsem zvědavá, jak to budem odnaučovat. :unamused:
20. kvě 2010 ve 21:55  • Odpověz
ahojky
vero-já mám první dítě a mám pocit,že kolem spánku jsem udělala spustu ,,chyb,, :frowning2: Anetka se nerodila předčasně,měla pak silnou žloutenku,skoro měsíc jsme byly v nemocnici,takže tan první měsíc a pak ještě chvilku spinkala řekla bych o něco víc,než ,,normálně,, narozené děti.Pka to ještě nějaký čas balo v pohodě,ale najednou se naučila usínat u prsu a pokud tak neusnula,byl řev :frowning2: Po nějakém čase jsem jí naučila usínat houpáním v náručí,ze začátku to byl boj,ale byla jsem ráda,že to jde bez prsu.Když už jsem měla dojem,že to takhle nejde,že by mi za chvilku ,,upadly ,,ruce,učila jsme jí usínat v postýlce,to bylo samo taky asi týden s pláčem :cry: Já na to jsme měkká,nechat jí vyřvat,takže mi to nedělalo moc dobře,ale naštěstí to trvalo jen krátce a samozřejmě jsme byla u ní a hladila jí,utěšovala...No a pak si začala v postýlce soupat a tak jsme měla strach jí tam nechat,aby si něco neudělala,takže další ,,neřest,,usínámí se mnou.No neberu to zatím nijak tragicky,je malá,tak si to užívám,a nijka mě to ani neomezuje.Nikam moc večer nechodím,jen občas ke kámošce,takže to jde.Ale kyž někdo říká,že dá prcka do postýlky a on usíná sám,mám pocit,že jí rozmazluju :frowning2:
21. kvě 2010 ve 12:12  • Odpověz
Luci, každý dítě je jiný. Já to vidím na těch našich dvou cácorkách. Kačenka byla od narození v usínání naprostá pohodářka. Prostě jsme ji šoupli do postýlky a už jsem o ní nevěděli. Ale Zuzanka byla od narození vyloženě chovací. Prostě naprostý opak. S dudlíkem to samý. Kačenka ho dostala ve 3 týdnech a už se ho nevzdala. Vydržela by s ní asi až doteď, kdybychom jí ho ve 2,5 letech nezrušili. Byla na něm čím dál větší závislák. Narozdíl od Zuzanky, která dudlík nechce ani vidět. Vyzkoušela jsem už 6 druhů a všechn vyplivuje. Vezme si maximálně prso. Prostě ji ničím neošidíme. Kvůli odnaučování od dudlu jsem ráda, ale je to blbý, že se nedokáže uklidnit jinak, než u prsu. Všechno je to pak složitější. A usínání u prsu a v náručí jsem taky odsuzovala, dokud se mi nenarodila Zuzanka. Taky jsem měkká ji nechat vyřvat. Třeba k tomu dojde za pár měsíců, ale teď ji nechat řvát nechci.
21. kvě 2010 ve 21:43  • Odpověz
Ahojky, to je super, že jsou tu taky broďandy :slight_smile: . Ale koukám, že těhulky už žádný... :dizzy_face:
21. kvě 2010 ve 21:47  • Odpověz
Teo, ahoj. Je nás tu jen pár. Poslední jsem rodila já. Ale třeba se ještě nějaká těhule objeví. :wink: Co by sis přála? Kluka, nebo holku?
22. kvě 2010 v 09:17  • Odpověz
ahojky holky,
teo-ahoj,vítám Tě,jak už psala vero,moc nás tu není a občas i my máme pomlky :sweat_smile:

vero-jj,každý dítě je jiný,Anetka taky dudlíka vůbec nechtěla,měla jsem strach,aby si třeba nencucala místo toho palečky,to se asi odnaučuje hůř,přeci jen dudlík se dá sebrat,ale palečky nee :grinning: No ale naštěstí si nic necucala.Kolikrát jsem si taky říkala,že by se s ním uklidnila,ale ona vlastně ani moc nebrečela,jen když měla hlad a v odnaučování neřestí s usínáním,by myslím stejně moc nepomohl.
22. kvě 2010 ve 13:33  • Odpověz
Ahoj holky, koukám, že se řeší spinkání prcků. U nás to byla vždycky pohoda. Lukášek byl super děťátko, který spinkal a usínal krásně. Když byl maličký, tak jsme usínali v náručí na míči :slight_smile: Pak asi od 4. měsíce už sám v postýlce. Někdy jsme s ním byli než usnul, někdy ale odešli a když "kňourynkal", tak jsme tam zase přišli a pohladili a to mu stačilo vědět, že tam jako jsme a pak usnul.Ale teď teda asi týden vůbec nechce usnout. Ani po obědě ani večer. To je křiku. On nebrečí, jen prostě nechce. Myslím, že to večer je tím, že je dlouho vidět. Teď jsme ho po dva dny nechali vzhůru až do půl desátý, ale nechci z toho teda dělat pravidlo. Takže dneska šel normoš v osm hodin a ještě teď ho tam slyšim. Nejdřív zkouší jakoby brečet, abych přišla, což já taky nevydržím a chodim tam snad každý dvě minuty, ale z postýlky ho nevezmu. To mu dojde a tak tam různě bouchá nohama do postýlky, křičí do chůvičky mámo a pod. Ale to vim, že to jen zkouší, protože chce za námi. Ale přece mu to nemůžu povolovat, aby byl každý den do půl desátý vzhůru, že jo? Co si myslíte?
Občas třeba v létě, když budeme na zahradě, tak to nebude vadit, ale aby v roce a osmi měsících byl každý den vzhůru tak dlouho, to asi ne.

Tea, ahoj, vítej tady. Občas se tady toho ale moc nenaklábosí :sweat_smile: Je to takový nárazový. A jak si užíváš těhu?
23. kvě 2010 ve 20:43  • Odpověz
Ivko, Kačenka nám před druhým rokem přestala po obědě spát, tak večer vytuhla dost brzy, kolem sedmé. Ale když náhodou odpoledne usnula, tak byla vzhůru třeba do desíti. Ale do postýlky šla dřív. Jen jí prostě trvalo, než zabrala. Ale jakuž jsem psala, jak jsme ve dvou a půl letech zrušili dudel, tak se usínání trochu zhoršilo a museli jsme tam s ní zůstat, dokud nezabrala. A to už jí zůstalo. Na Zuzanku jsem taky zvědavá. Jestli to bude pokračovat furt stejně, že mi usíná u prsu nebo v náručí, tak se mám na co těšit. Hlavně na bolavá záda. :unamused:
23. kvě 2010 ve 20:51  • Odpověz
ahojky holky,
jdu jen na ,,skok,, o víkendu tu byla pouť,tak jsme zkusili dát Anetku na malej kolotoč a moc s ejí to líbilo,tak přidávám fotečku :slight_smile:
ivkan-moje známá má holčičku,za měsíc jí budou dva a ta chodí spát třeba ve 22.30,ale ona nemá moc režim,prostě jí nechá a dá jí spát až když už vidí,že třeba při hraní usíná,takže usne třeba až navečer a pak jde samo spát doluho,ale ot by na mě nebylo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včera jsem dala malou cca v 19.45.do postýlky,byla celkem dobře naložená,tak jsme po chvilce odešla,ona si tam zpívala,broukala,dlouho jí bylo slyšet,pak asi po půl devátý začala brečet a něco říkat,v chůvičce nebylo pořádně poznat co,tak jsme tam šla a ona byla nahatá a bez plínky :confused: Tak jsme jí oblíkla a za chvilku spala.
24. kvě 2010 ve 12:23  • Odpověz
U nás bude za pár dní taky pouť, tak už se Kačenka stráááááááášně těší. To zas bude peněz. Ještěže si celý rok spoří do kasičky na kolotoče. :grinning:

Luci, to je šikula, jak se malá dokáže vysvlíknout. :grinning: :grinning: :grinning:
24. kvě 2010 ve 13:09  • Odpověz
vero-to je Kačenka šikulka,že si spoří na kolotoče :slight_smile: Máš pravdu,je to drahé :unamused: Hlavně když jsou pak větší děti a chtějí na víc atrakcí a dražších,tak to pouť ,,vleze,, do peněz.Pořádně jsme si nevšimla,kolik stály houpačky,na těch nebyla,ale myslím,že aspoň 20,nebo 30kč,což mi přijde dost,když nepotřebují elektriku a houpeš si sama :sunglasses: Anetka dostala něco od babiček a od pradědy,takže jsme ještě donesli penízky domů a koupím jí nějakou ,,užitečnou,,hračku.Odkud jsi,jestli to není tajné?Jo,je to šikulka,spinká v overálku,takže za něj vezme mezi nožičkama a patentky jen lítají :grinning: Ještě že když si sundala i plínku,tak aspoň do postýlky nic nevyvedla :wink:
25. kvě 2010 ve 12:16  • Odpověz
@luci81 Každá atrakce stojí minimálně 20, ale spíš 30. Některý jsou i dražší. A když to pak člověk vynásobí dvěma za dvě děti, tak to je pomalu tisícovka. :fearful:

Holky, co takhle založit soukromou skupinu? Aspoň by tady nikdo nešmíroval. :wink:
25. kvě 2010 v 15:29  • Odpověz
Ahojky, já se těch poutí taky bojím, vím, co se tam nechá utratit peněz, když jsou děti starší a musí na všem být. Je fakt, že se nenechá jezdit na každou a jednou za rok se to nechá :slight_smile:
Jinak Vero, dobrý nápad s tou soukromou skupinou. Já tady kolikrát chci něco napsat a právě se bojím, takhle by se nám tam nikdo nedostal, koho bysme neschválili a mohli to číst jen my. Máme to takhle v "zářijovkách 2008". Hned se tam líp debatuje :wink:
25. kvě 2010 v 18:50  • Odpověz
Tak já tu skupinu pak založím. Asi zítra. Teď nemám moc času.
25. kvě 2010 ve 21:08  • Odpověz
ahojky holky,
souhlas,se soukr.skupinou,proč nás to nenapadlo už dřív ? :sunglasses:
26. kvě 2010 ve 12:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.