• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hledám pro svou sestru dárkyni vajíček

(Zamčená)
8. března 2010 
Mé sestře je 34 let.Trpí předčasným selháním funkce vaječníků-nemá vlastní vajíčka.Je po několika neúspěšných pokusech IVF s darovaným vajíčkem.Já sama jí nemohu pomoci.Sestra je zapsaná na čekací listině v CARu u Apolináře v Praze.Seznam čekatelek před ní,je dlouhý a čas utíká...ona se tím velmi trápí.Dárkyni by mělo být pod 34 let,prosím pomozte!Pokud bude mít některá vážný zájem,napište mi do interní pošty o veškeré informace.Moc děkuji.
25. únor 2010 ve 23:42  • Odpověz
bar, a mohu se zeptat, proč ty jí nemůžeš vajíčka darovat??
26. únor 2010 v 10:13  • Odpověz
bar ale já myslela že darování je anonymní, že právě nemůže si určit.
26. únor 2010 v 10:33  • Odpověz
autor
aleachim já jsem bohužel neprošla genetickými testy :frowning2: a to mám dvě naprosto zdravé děti.
26. únor 2010 ve 13:55  • Odpověz
autor
vcelka ano darování je anonymní,ale když si sestra přivede dárkyni dostane se na čekací listině na přední místo a dostane vajíčka od jiné ne od té co si přivede.
26. únor 2010 ve 14:02  • Odpověz
Ahoj, to je mi líto, ale přiznám se, že mě to docela zajímá, já jsem taky měla pocit, že dárkyně je anonymní a nemůžeš si určit,kdo to bude. Nebo se pletu. Každopádně přeji sestře,aby se na ni konečně usmálo štěstí :dizzy_face:
26. únor 2010 ve 14:03  • Odpověz
autor
Taky si přeji,aby jí to konečně vyšlo.Je z těch všech neúspěšných pokusech ůplně zničená :frowning2: Když jsem byla já těhotná cítila jsem se před ní provinile a to teď,že já mám děti a ona ne...
26. únor 2010 ve 14:12  • Odpověz
já jsem byla dnes na odběru krve,za 10dní budou výsledky,tak jsem zvědavá zda jako dárkyně projdu.jezdím do brna do reprofitu,kdyby chtěla :wink:
26. únor 2010 v 16:15  • Odpověz
a to opravdu funguje tak že když přivede dárkyni, tak nedostane vajíčko od ní,ale zařadí se na první pozici?
26. únor 2010 v 16:27  • Odpověz
ano tak to funguje,nemusí se dostat hned na první pozici ale třeba ze 400pozice bude 3 nebo 2 možno i první,prostě nebude čekat než na ní přijde řada.
26. únor 2010 v 16:35  • Odpověz
vcelka:tam hraje roli i genetika,on opravdu nedostane vajíčko přivedené osoby,bere se na zřetel od jiných dárkyn barva vlasů očí atd.určitě by blondýnce nedali genetiku černovlasé dárkyně.
26. únor 2010 v 17:57  • Odpověz
mám také dvě naprosto zdravé děti,tak jsem zvědavá zda jako dárkyně projdu či nikoli
26. únor 2010 v 17:57  • Odpověz
autor
Ty genetické testy jsou fakt dost přísné,stačí malá odchylka a je po dárcovství.Taky záleží jaké jsou geny v rodině.Moje kamarádka také chtěla pomoci-dostala se jen k pohovoru.Jakmile zjistili,že nezná otce a nemůže vyplnit údaje o něm a nemocech ze strany jeho rodiny,poslali ji domů...
26. únor 2010 ve 22:19  • Odpověz
No tak konkrétně u Apolináře je to tak, že se vyplní lejstro, kde se zaškrtne - barva vlasů, očí, výška... a potom jak moc je důležité, aby dárkyně tyhle vlastnosti měla. Čím víc si člověk "vymejšlí," tím déle může samozřejmě trvat, než dárkyni těch správných parametrů najdou. Takže dejme tomu, že je pro mě barva vlasů zcela nepodstatná, tak na ní netrvám a opravdu můžu jakožto tmavovlasá dostat vajíčka od blonďaté dárkyně. Nemůžu si vymýšlet, že bych chtěla štíhlou blondýnku s VŠ vzděláním, pokud jsem sama oplácaná bruneta se sotva vychozenou základní školou. Ale můžu říct, že je mi to zcela jedno, a tím to urychlím.

Jinak, ač sama pacientka od Apolináře, na kterého opravdu nedám dopustit a rozhodně nechci zatím měnit, jsem v situaci, kdy mi doporučili darovaná vajíčka, začala zvažovat změnu CARu. Bohužel tyhle státní CARy platí oproti soukromým dárkyním výrazně nižší odměny, takže jich mají méně a čekací doby jsou tam výrazně delší. Jenomže já mám ještě čas, bude mi 30. Ale pokud by mě čas tlačil, opravdu bych doporučila si vydatně připlatit (pro srovnání - Apolinář - kompletní IVF vč. dárkyně by se mělo vejít do 40 000, výše zmíněný Reprofit ho nabízí za 93 000) a přejít do CARu, kde jsou čekací doby výrazně nižší (zkrácení lhůty z let na měsíce).

Jinak paradox je, že kdybych se sama nesnažila otěhotnět a neznala tudíž svůj problém (který odhalila až tři IVF), byla bych dle všech testů (vč. genetických) naprosto ideální dárkyně :pensive: Ne všude je totiž požadavek na dárkyni, aby už měla vlastní děti.

Sestře držím palce :slight_smile:
26. únor 2010 ve 22:27  • Odpověz
autor
len sestra na poslední vajíčka čekala rok a půl a to byla na 21místě v pořadníku.Už měla domluveno,že přejde do CARu v Plzni když ji volali od Apolináře,že mají pro ni dárkyni.Takže nikam nejela.Bohužel se vajíčka opět neujala.... :frowning2:
26. únor 2010 ve 22:44  • Odpověz
Já se radši ani moc nepídila, jak daleko jsem - vedoucí CARu mi říkal čekání 2-3 roky, pak když jsem tam volala, tak zese sestra že teď tam mají dárkyň relativně dost, takže "jen" rok až rok a půl. Já se rozhodla, že tomu tenhle čas dám "na rozdejchání" - přeci jen jsme až do prosince byli oba vzorně zdraví, pravidelně ovuluju, se stimulací žádný problém... a najednou šok - s vlastníma vajíčkama to půjde těžko :unamused: Takže já jsem v jiné situaci než tvoje sestra, já se s tím musím nejdřív sama vnitřně smířit a mezi tím budu pořád doufat, že se ten zázrak (přirozené otěhotnění) nakonec stane. Ale "v záloze" mám další CARy, kde jak píšu - za nemalý poplatek je to otázka maximálně měsíců. Pořád beru, že poprvé je to něco jiného, ale kdyby to neklaplo a měla bych čekat další dva roky, ač tam ty doktory i sestry miluju, nervy mám jen jedny a čas běží :pensive:
26. únor 2010 ve 22:53  • Odpověz
já o tom docela uvažuji, ale jsem těhu, tak časem - sestře držím palce
27. únor 2010 v 10:07  • Odpověz
Ahoj holky, konecne jsem se dostala do diskuze, kam pisi zeny, ktery k tomuhle maji kladny vztah, zalozila jsem diskuzi na beremese o tomhle tematu a reakce vetsiny me celkem udivily :frowning2: , ale to je kazdeho vec. My jsme se s kamaradkami nedavno rozhodly, ze navstivime pardubickou soukromou kliniku a pokud se zadari a projdeme testy, budeme vajicka darovat. Sestre drzim pesticky :wink:
27. únor 2010 ve 13:58  • Odpověz
já nad tím taky uvažovala, ale pak ....prostě asi bych nechtěla aby někde běhala po světě půlka mě s někým jiným.....není to něco jako darovat krev...tophle je DNA budoucího života
27. únor 2010 ve 13:59  • Odpověz
lucenek: pokud se nepletu, do darovaneho vajicka se vpravi gen. obdarovane matky
27. únor 2010 ve 14:02  • Odpověz
jo???? :astonished: a jak???,mě to přijdě že moje vajco s mým gen.matrošem oplodní spermie tamtoho pána...jako ponechat vajco a vycucnout gen. základ jde taky???,tomu moc nerozumim
27. únor 2010 ve 14:05  • Odpověz
zkus si o tom nejdriv neco precist :grinning:
27. únor 2010 ve 14:06  • Odpověz
to zni jak sci-fi
27. únor 2010 ve 14:06  • Odpověz
gior právě :grinning: :grinning: :grinning:
27. únor 2010 ve 14:07  • Odpověz
rikala mi to vcera kamoska, jejiz sestra ivf podstoupila
27. únor 2010 ve 14:07  • Odpověz
nekde jsem cetla, ze deti vznikle z ivf (zvlaste muzskeho pohlavi) nejsou schopni zplodit normalne deti :confused:
27. únor 2010 ve 14:11  • Odpověz
hmhmhm tak o tom jsem jeste neslysela, ale myslim ze vzhledem k tomu, kolik deti se diky ivf rodi, bychom zachvili vymreli hm?
27. únor 2010 ve 14:13  • Odpověz
no tak jsem googlila a všude píšou, že, oplodní vajíčko dárkyně in vitro spermatem ...o reinplantaci genů anebo vycucnutí protoplasmy z vajíčka není nikde řeč, to si myslím žeby bylo pak mrtvé vajco.....
27. únor 2010 ve 14:14  • Odpověz
lucenek? nejses z brna? :wink:
27. únor 2010 ve 14:15  • Odpověz
ee
pošli nějakej odkaz kjde to píšou
27. únor 2010 ve 14:15  • Odpověz
nikde sem to necetla, vcera mi to rikala kamaradka, jejiz sestra na ivf byla, tak nevim, ale chystame se na kliniku, tak se na to urcite poptam :wink:
27. únor 2010 ve 14:17  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.