• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hlídání malého dítěte - poraďte

(Zamčená)
2. března 2010 
ahojte,

nevím co dělat, kamarádka nastupuje do práce a nemá jí kdo hlídat dítě. jde o to že byla domluvená s paní na hlídání ale její malý (má 14 měsíců) je hodně fixovaný na matku a strašně tam plakal...takže ji ta paní odmítla. že se choval tak že všechny ostatní děti strašně vyděsil.

ona je dost v háji protože má nastupovat příští týden do práce, dítě nemá kdo hlídat, její rodina je 200 km daleko, její máti přecejen přijede na pár dní hlídat..ale pořád tam být nemůže.

nevím jestli to vzít, nemám ani dvojkočárek ona taky ne. nemůžu s nima přece sedět doma..navíc můj syn je o měsíc starší.

jenže jí chci pomoct a do toho si i trochu přivydělat..

mám ale strachže bude u mě celé dny plakat, i když se přecejen známe.

tak nevím šli byste do toho?? s tím že by to bylo tak na měsíc..
26. únor 2010 v 16:31  • Odpověz
vyzkoušela byh to na pár dní a pokud by malý plakal tak bych to vzdala.já osobně si nedovedu představit ale našeho 14ti měsíčního tobiáška někomu dát na hlídání.v noci se ještě kojí a je hodně závislí na mně,tak že by určitě taky plakal a to bych jako matka nesnesla,pořád bych na něho musela myslet i kdyby byl s mojí mamkou.
26. únor 2010 v 16:41  • Odpověz
To přece záleží jestli se na to cítíš. Já bych to nevzala, protože moje dcera je hodně náročná a dává mi zabrat. Ale jestli máš pohodové dítě a cítíš se na to, tak proč ne. Můžete se domluvit, že když bude moc plakat, tak že to prostě zrušíš.
Co to znamená "..navíc můj syn je o měsíc starší." to hraje nějakou roli???
Dvojkočárek může tvoje kámoškoa koupit starý za pár korun. Můžeš si to dát jako podmínku.
26. únor 2010 v 16:42  • Odpověz
autor
mám taky strach že bude hodně plakat. a hlavně co to udělá se Samem (s mým synem).
já fakt nevím co mám dělat...

zas mě láká že by za to bylo trochu peněz!
26. únor 2010 v 16:44  • Odpověz
jdi do toho! :wink:
26. únor 2010 v 16:45  • Odpověz
Tak si ho vem na hodinu, pak na dýl, pak na půl dne.......... a uvidíš.
26. únor 2010 v 16:46  • Odpověz
za zkoušku nic nedáš :wink: .když to nepůjde,nepůjde :wink: .
držíme palečky :dizzy_face:
26. únor 2010 v 16:47  • Odpověz
autor
Jjaanco,

to právě nejde, oba dva rodiče pracujou do 5-6 večera takže by to bylo hned na celý den...a na celý týden..

tý jo asi jí budu muset říct ne...
26. únor 2010 v 16:47  • Odpověz
meleri - píšeš, že ta kámoška má nastoupit příští týden. Jestli jste dobré kamarádky, tak by bylo lepší, kdybys ho hlídala u nich doma. Sice nebude mít u sebe maminku, ale bude ve svém prostředí. Tvůj Sam, to zvládne líp, protože tě bude mít u sebe. A nebo zkuste to, že kamarádka přijde s malým k tobě, chvilku posedí a pak odejde, třeba jen na hodinku nebo na dvě. Hlavně musí být její syn zabraný do nějaké hry, aby si nevšiml, že mamča zmizela. Takhle jsme naučili my Robinka u babičky, Taky byl závislák, ale pak když viděl, že se pro něj vrátím, tak už neplakal. Chápu, že si chceš přivydělat, zkus do toho jít. A pokud nemáš k dispozici dvojkočárek, tak jestli už obě děti chodí, tak by neměl být problém s nima jít třeba na 20 minut na prochajdu :wink:
26. únor 2010 v 18:34  • Odpověz
Já myslela, že je to až od příštího týdne, to by se dalo do té doby stihnout párkrát si mimčo půjčit ne?
26. únor 2010 v 19:51  • Odpověz
za sebe bych do toho nešla :unamused: je to dost malý dítě a nikdy nevíš co se stane, a vždycky tu vinu poneseš ty :confounded: ono je už dost vyčerpávající starat se o své dítě, natož o další :sweat_smile: (hlídala jsem děti, nebyl problém, ale bylo to tak na půl dne a byly jim dva roky a víc)je to pouze můj názor :wink: :slight_smile:
26. únor 2010 ve 20:10  • Odpověz
jen ještě dodám a souhlasím s marselinou, že si nedovedu představit, že bych takhle staré dítě nechala někomu hlídat, umřela bych strachem a měla bych výčitky, že nejsem s ním :sweat_smile:
26. únor 2010 ve 20:13  • Odpověz
autor
Verco,
dík. už jsem nad tím uvažovala, ale fakt nevím jak bych tahala všechny ty pinkle pokaždé tam, a navíc kde uložit dvě děti, atd atd, tady máme dvě postýlky, oni mají jen jednu... Sam je zvyklý na svoje hračky, na svoje prostředí, nechci to dělat proti jeho zvykům....

Jjanco, jo no dalo, ale museli bysme obětovat víkend...příští týden ho ještě pár dní hlídá její mamka, která si na to vzala volno, tak snad by tady mohli přijít pohrát si...navíc on to tady celkem dobře zná.

Sherry,

máš pravdu..to mě na tom odrazuje...šla bych čistě z kamarádství do několika dnů....

no víš ona nemá na výběr...o práci by snad nepřišla, jako státní zaměstnanec (je učitelka) ale potřebujou peníze, protože její manžel (pracuje jako vychovatel) nevydělává moc. taky si to nedovedu představit, naštěstí mám fakt štěstí že nás manžel uživí...sice je to taky někdy o držku ale dá se.
26. únor 2010 ve 20:33  • Odpověz
autor
jinak je fakt že je to tak trochu nelegálně a kdyby se něco stalo tak jsem asi v pěkném průseru..proto říkám pár dní..

ale děkuju za vaše názory, už jsem si to konečně ujasnila...:slight_smile:
26. únor 2010 ve 20:38  • Odpověz
meleri: mám dvě děti a také žijeme jak se řiká od mateřské k mateřské :grinning: tak samo, taťka nás také uživí, ale že bychom si nějak mohli vyskakovat? to teda ne :confused: existují různé dávky na sociál.úřadě, takže do toho minima nás vždycky doplatí, hold jsme se také museli uskrovnit, když jsem teď na MD :wink: je to přeci jen na pár let a ty nejhezčí chvilky utečou, tak se snažím si užít svých dětí plnými doušky :slight_smile: ještě se tolik napracujeme :wink:
26. únor 2010 ve 20:43  • Odpověz
autor
Sherry,

já s tebou souhlasím naprosto.

ale nechcu jí do toho kecat, na jejím místě bych do toho teda nešla..ale je to její věc....

nejdřív mi řekla že musí, že nemá na výběr. pak že nemají peníze.

my jsme se taky rozhodli že když chceme dítě tak aby mělo pěkné dětství žádné tahání po chůvách a jeslích atd..

jinak jsme ve Francii, nevím kolik je mateřská v česku ale tady je kolem 100 eur a to jenom první rok pak už nechodí nic..takže jestli její manža vydělá kolem 1200 E tak to je fakt o hubu při cenách jaké tu jsou.
26. únor 2010 ve 20:49  • Odpověz
fíha :fearful: a to jsem si myslela, že jenom v Čechách na nás kašlou :grinning: tady si můžeš rodičák zvolit na čtyři roky (prvních 22 měsíců 7600,- a pak 3500,-) nebo tři roky (7600,- po celé ty tři roky) ještě je varianta na dva roky (11.000,-), ale to je jen pro ty co si vydělávaly dost, ale mateřská je jen jedna i kdyby bylo 5 dětí :sweat_smile:
jinak si myslím, že tím hlídáním by ses akorát stresovala a neužívala by sis to svoje mateřství na 100% :slight_smile: určitě ji můžeš sem tam vypomoci, ale jinak bych se nějak moc neuvazovala :slight_smile: a ono pak kolikrát za dobrotu na žebrotu, aspoň tady to tak chodí, jak tam u vás nevím, každopádně ať se rozhodneš jakkoliv tak držím pěsti a přeji jen samé pohodové dny, půjdu spinkat než se vzbudí malej :wink: :slight_smile: :pensive:
26. únor 2010 ve 21:03  • Odpověz
autor
tady je to asi tak - poroď, a po půlroce běž makat.. :unamused: teda mi to aspon tak přijde...a když je ženská s děckem doma tak se na ni dívají zkrze prsty...ale je to teda jen můj pocit.

dík moc! právě to je ono, nechci nic co by vadilo malému. má si to užívat a né se stresovat protože dítě co hlídám furt brečí.
pomůžu jí pár dnů max dva tři a končím.

přeju dobrou noc, a ať malý spí co nejdýl! :slight_smile:
26. únor 2010 ve 21:10  • Odpověz
Ahoj meleri, moje holčička chodila od 7 měsíců k hlídací tetě, mojí nejlepší kamarádce, která má prakticky (rozdíl 10 dnů) stejně starého chlapečka. Asi na 3 - 5 hodin denně. Kamarádka stíhá úžasně, teď už si dětičky vyhrají skoro samy,malá je nadšená, když odcházíme k tetě a víc si vyhraje s Matýskem než doma s námi. Ale zas na druhé straně vím, že já na to nemám, že bych je společně tak v klidu nepohlídala, že jsem nervák.. :o). Ale musím přiznat, že i když mají oba 1 rok a 10 měsíců, tak si hrají víc spolu než vedle sebe, strašně se vždy na sebe těší. Ven chodili, když byli menší, na dvojkočáru, kamarádka sehnala fakt za pár korun starší, nebyl problém ani s vycházkami.. Je to na Tobě.. taky kde bydlíte, jak daleko od sebe, jaké máte okolí.. třeba domek se zahrádkou je ideální. No, hodně síly při rozhodování..
26. únor 2010 ve 22:13  • Odpověz
Meleri, jestli se na to cítíš, tak bych to prostě zkusila :wink: . Kamarádce dopředu řekni, jestli bude souhlasit, že v případě, že to nepůjde, tak hlídání končí. Nebo že budeš hlídat, ale ať si prostě hledá rychle někoho, na koho si její chlapeček bude mít šanci zvyknout.

Taky si myslim, že tvůj syn je ještě ve věku, kdy by to mohl brát docela v pohodě a zatím nežárlit. A druhé dítě brát jako zábavu :wink: . Třeba ve 2-3 letech by to bylo daleko horší :sweat_smile: . Zrovna moje kamarádka hlídala ročního chlapečka při svojí tříleté dceři. Bylo to tak 1x do týdne. Půl roku to tak nějak šlo, ale pak se to zhoršovalo. Malá chtěla mamku jen pro sebe, začala se chovat "jako mimino" a tak celé hlídání muselo ze dne na den skončit :unamused: .
26. únor 2010 ve 22:21  • Odpověz
autor
Audri,

a jak to bylo nazačátku? Plakala? jak to řešila, co třeba spaní po obědě? když jedno řvalo a druhé chtělo spát? jako je toho hodně..
bydlí kousek ode mě, není to zas tak problém. ale on by u mne byl fakt dlouho počítám od těch 7 30 do 5 odpoledne..
dík moc!

Berynko,

jo to máš pravdu navíc se už znají takže na sebe nežárlí, ale už se jednou stalo že jsem ho hlídala (jenom 2 hodiny) a u nich doma a on dost plakal, sice jen chvíli ale syna to dost vyděsilo, a navíc jsem pak musela toto malého pořád nosit a tímpádem byl ten můj dost opuštěný...pak mi to přišlo celkem líto.

jinak s hlídáním té tvojí kamarádky, to je teda zvláštní jak se ty děti chovají, to bych nečekala. no fakt každé dítě je osobnost a je jiné..

půjdu fakt do pár dní, a ani za to peníze nechci, přijde mi to trapné po ní něco chtít ale pak konec.

jinak ten její malý fakt řve, asi tak jako když nemocnému mimču odsáváte hleny, pláče, dusí se, nepřestává je to zoufalé, já myslím že ty dva dny mi budou stačit...
27. únor 2010 v 06:44  • Odpověz
meleri: takovéhle detaily (když chce jeden spát a druhý ne) můžeš pořešit někde v diskuzi o dvojčatech, mají určitě nějaké fígle. :wink:

Jinak je to určitě o každém. Já bych do toho taky nešla, ale znám ženský který maj energie na rozdávání a zvládly by to levou zadní. Tak jako je každé dítě jiné, tak i každá ženská je jiná - si to nějak sesumíruj jak je to u vás.
27. únor 2010 v 09:16  • Odpověz
Ještě k těm penězům. My máme velkou hypotéku, takže jsem si musela našetřit a žijeme z úspor. Než jsem byla těhotná, tak jsem si taky říkala že bych do práce nastoupila brzo, ale pořád jsem si říkala, že člověk nikdy neví, že dítě může být nemocné nebo něco, a že si radši udělám rezervu na 3 roky. Nakonec je dcera v pohodě, do jeslí by asi i mohla, ale já jsem změnila názor a do 3 let jí nikomu nedám :slight_smile:
Docela nechápu, jak se ona mohla spolehnout na to, že prostě nastoupí v roce (a něco) dítěte. Každé dítě to rozhodně nezvládne a mělo by se s tím počítat. :frowning2:
27. únor 2010 v 09:25  • Odpověz
Na měsíc možnáááá jo, jen bych počítala s tím, že se budu muset víc věnovat tomu cizímu dítěti než svojemu...
Dlouhodobě to snad ani možné není, i když např. pan Nečas (nebo Kalousek, už si nepamatuju...) si představoval, že jo :grinning:
27. únor 2010 v 09:28  • Odpověz
autor
Jjanco,

no právě že moc energie na rozdávání nemám! ne já se už rozhodla, nejdu do toho..jedině s tím že by to bylo na dva dny, ale jen jedenkrát pak už ne, pak si musí najít někoho jiného.

jasně, myslím že kdyby fakt chtěla tak do té práce jít nemusí, jako já ji do toho kecat nebudu, je to vlastně jejich problém který si musí pořešit sami s manželem. ale myslím si to samé, že je to o hubu takhle něco plánovat na jeden rok..zvlášt když ho navykla na uspávání šátku, na látkové pleny, společné spaní atd atd, jak pak mohla čekat že to takhle půjde v jeslích nebo jinde? ale říct jí to samozřejmě nemůžu to by vzala špatně.

Romano

kdo byl pan Kalousek?
27. únor 2010 v 11:48  • Odpověz
No politik přece :slight_smile:, myslím, že jeden z nich chtěl "povolit" a podporovat, aby se matky s vlastními dětmi starali za peníze o další malé děti - jako alternativa k tomu, že je málo jeslí a školek...představovali si, že budu mít svoje dvě a ještě třeba o další dvě se postarám a přivydělám si....zajímalo by mě, která matka by do toho dobrovolně šla.
27. únor 2010 v 11:56  • Odpověz
autor
Romana,

aha, tak já ho neznám. Jako já bych do toho šla, kdyby tolik nebrečel. Ale pak dělat vše na úkor vlastního to fakt ne. no nápad je to trochu praštěný, dvě tři děti to je fakt dost! to je jasné že toto mohl vymyslet jenom chlap.. :zipper_mouth:
27. únor 2010 ve 12:00  • Odpověz
meleri, já bych to zkusila, ale až u starších dětí - ve 14ti měsících si to neumím představit, to jsem byla ráda, že uhlídám jedno, aby nezraněné přečkalo do večeře :slight_smile:. ale jestli se na to cítíš, tak to zkus.
27. únor 2010 v 16:04  • Odpověz
autor
sisi

necítím se na to. přežiju dva dny. ale pak fakt končím.
27. únor 2010 v 19:48  • Odpověz
Meleri.. na Tvůj dotáz.. spinkat chodili nejdřív spolu, většinou je vecpala do dvojkočáru, dala šráčky a zapnula chůvičku a hned, jak se jeden vzbudil, tak běžela.. No, pak se jim to spaní rozhodilo, ale většinou nechala jednoho si hrát v pokojíčku a druhého držela 5 minutek v ložnici za ruku, aby usnul, ale slyšela i druhého.. a teď spinkají oba po obědě.. taky to zvládá.. Malá neplakala ani trošku, už se za kamarádem těšila, s tímto jsme neměli sebemenší problém. Když byli malinkatí, tak samosebou ještě nedokázali říct.. ale přesto vše bez obtíží.. Teď dokonce říkáme, že spolu jsou hodnější než každý sám.. Ale máš pravdu od 8 do 17 hodin je docela dlouho.. Záleží na dětech a mamince.. (jak už jsem psala, já bych nezvládala, kamarádka v pohodě..:o) )
27. únor 2010 ve 21:39  • Odpověz
Meleri, nepročítala jsem celé, takže jestli už někdo poradil, omlouvám se.

Nejdřív máš můj obdiv, že jsi o tom vůbec uvažovala, já osobně si to nedovedu představit, ale každá jsme jiná a máme jiné podmínky atd. Vypomohla bych třeba na odpoledne, kdy kamoška potřebuje jít ke kadeřníkovi...., ale tohle je opravdu velké sousto..
Spíše mě napadlo, ať si tvá kamoška pořídí paní či slečnu na hlídání, třeba jí můžeš ze začátku pomoct, aby její prcek nebyl ze dne na den u cizí ženský.....
28. únor 2010 v 11:05  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.