• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hlídání malého dítěte - poraďte

(Zamčená)
2. března 2010 
autor
Dagino

právě že na to nemám ale protože je to kamarádka tak jí chci pomoct.
ale včera mi napsala mail že by to bylo od 7 mi od rána (což sotva vstávám, malý spí do 7 30) do 6 do večera.

asi jí řeknu ne i na ty eventuální dva dny...můj syn usíná po šesté večer, ale do té doby už je najedený, umytý, mám poklizeno, plínky se perou, nechápu jak bych ještě stihla druhé dítě!

děkuju vám všem za rady, je to hold kruté asi ode mě ale budu jí muset říct ne. :frowning2: snad se na mě kvůli tomu nenasere a budeme pořád kamarádky. :cry:
28. únor 2010 ve 13:24  • Odpověz
meleri: také jsem takhle odmítla kámošce hlídat :slight_smile: baví se se mnou, ale je vidět, že už je na mě naštvaná :fearful: ona počítala s tím, že když jsem na MD a ona dělá, tak že ke mě kdykoliv malého dá :confused: mám své dvě děti a mám co dělat :grinning: občas jsem ho pohlídala, ale už to začínalo být čím dál častější :angry: pokud se na tebe naštve a nebude se bavit, tak to hold nebyla dobrá kámoška :wink: :slight_smile:
28. únor 2010 ve 13:31  • Odpověz
autor
Sherry,

hm tak to od ní není pěkné, navíc ty už máš dvě děti, tak to se třema musí být záhul teda..
ona mi jako říkala at si nemyslím že mě do toho nutí atd, ale prostě mám z toho blbý pocit jak jí řeknu ne..

nemám už ani chuť ty dva dny zkoušet..musela by se sem donést jejich postýlka, atd atd...kvůli dvěma dnům mi to přijde pitomé..

nevím jak jí to sakryš řeknu....
28. únor 2010 v 18:27  • Odpověz
meleri: to je vždycky těžké jak to říct, aby se ten druhý neurazil :fearful: zkus jí říct, ať se nezlobí, ale, že se na to prostě necítíš, že máš strach, aby se nestalo nic jejímu děťátku a ani tvému, že si to prostě nedokážeš představit a že by bylo lepší, kdyby si sehnala profesionálku a že třeba jejího malého půjdeš přes den navštívit :slight_smile: něco určitě vymyslíš :wink: držím palečky a pokud je to dobrá kámoška, tak to pochopí a nebude se zlobit, hlavně ji to řekni co nejdřív, aby věděla na čem je a s tebou nepočítala, pa. :pensive:
28. únor 2010 ve 21:49  • Odpověz
meleri není to vůbec kruté, kamarádka chápu, že má problém, ale chtít po někom, kdo má sám malé dítě, aby mi moje hlídala skoro 12 hodin denně! Věřím, že by ti to ani nezaplatila....a bohužel asi ani nezaplatí nějaké chůvě, protože to určitě nepůjde pod 80 Kč za hodinu (nebo víc?) a to se jí sakra prodraží!
Taky nerada říkám ne, takže si umím představit, že se ti to bude špatně říkat, zvlášť, jestli už s tím trochu počítá....
28. únor 2010 ve 22:41  • Odpověz
autor
holky,

dík moc za povzbuzení snad už něco vymyslím. tento týden ho hlídá její mamka. myslím že tak ve středu jí budu muset říct co a jak.

Romano

drahé to fakt je a to je další důvod proč nechápu že radši nezůstane doma...ale ona o tom nechce moc mluvit, a já se zas nevyptávám...tak asi tak.

držte mi palce at se z toho dobře vymotám... :slight_smile:
1. bře 2010 ve 12:10  • Odpověz
meleri, jestli je to dobrá kamarádka, tak ji zavolej, co nejdříve - já bych navrhovala ještě dnes. Vím, že se toho obáváš, ale pro ni bude každý den, kdy bude moct hledat někoho jiného, dobrý. Vůbec bych se nevymlouvala, prostě narovinu přiznej, že si o tom přemýšlela, a že se na to necítíš. Jestli je rozumná, tak to pochopí, jestli ne, tak je to její problém.

Kdybych byla v její kůži, tak bych byla ráda, že jsi upřímná a mnohem více by mě naštvalo, kdybych se dozvěděla, že ses vymlouvala a nedokázala si mi říct, že mi hlídat nebudeš.
1. bře 2010 ve 12:17  • Odpověz
Meleri myslim ze jsi byla vnitrne rozhodnuta uz od zacatku co to tu ctu, ale za to se nemusis stydet, kazdy na to nema fyzicky ani psychicky a souhlasim s aleachim, rekni ji to co nejdriv.
Ja chci jit v rijnu do prace malej bude mit rok a pul a modlim se at je to v jeslich v pohode, u nas bylo vzdycky hlidani v pohode zadne rvani ale ted ma to svoje mamankovsky obdobi :unamused:
1. bře 2010 ve 12:21  •  1 dítě  • Odpověz
autor
Aleachim,

máš pravdu.. telefon nemá, zajít za ní nemůžu je až do 6ti dneska v práci. ale na net chodí každý večer, tak jí to napíšu. sice mi řekla at si to dobře rozmyslím že na mě nespěchá ale myslím že tak to bude lepší.

Misi,

tak nějak.. navíc její malý 2x denně spí, já prostě nemám na to uspávat cizí dítě, atd.. prostě jsem si celkem pozdě uvědomila jaký by to asi byl záhul.
asi je to na povaze, že třeba vaše dítko je samostatnější...ale jak jsem psala, ona naučila malého na šátek, na spaní ve velké posteli s nima, atd atd, moc kamarádek tady nemá (jako já) takže kromě mě a jejího manžela (rodiče má dost daleko)malý nikoho nezná..
budou to mít asi těžké...je mi jich moc líto.
1. bře 2010 ve 12:40  • Odpověz
meleri, myslím, že to tak bude lepší. Sama píšeš, že ti řekla, ať si to dobře rozmyslíš a ty jsi si to rozmyslela dobře. Nenech se zlomit případným naléhání nebo výčitkami. Z tvých příspěvků mám pocit, že se na to nejen necítíš, ale že je to též zásah do vašeho navyklého režimu, proto si myslím, že bys to neměla lámat přes koleno a dělat něco, co se ti nechce.

To, že chce do práce určitě nebylo rozhodnutí ze dne na den, takže si myslím, že měla syna zvykat už dříve a ne to řešit na poslední chvíli. To o čem píšeš, šátek, spaní v posteli, a.p je další věc, kterou měla řešit už do předu. Přeci nebude čekat, že někdo cizí bude běhat se šátkem a ležet odpoledne v posteli s dítětem, když tam má ještě vlastní. Je to sice tvrdé a věřím, že to nebude mít lehké, ale co si nadrobila to má.
1. bře 2010 ve 12:49  • Odpověz
Ahoj,
meleri, já osobně z tvých příspěvků cítím, že by si ráda pomohla kamarádce a případně si přivydělala pár korun. Tak to vyhodnocuje tvůj rozum. Ale cit ti říká, že by bylo lépe, kdyby si byla na mateřské v klidu, jen se svým chlapečkem. Nevím, jestli to vnímám správně.... Udělej to tak, jak to opravdu cítíš ty sama:wink:
1. bře 2010 ve 12:59  • Odpověz
autor
Aleachim.

už jsem jí napsala. nabídla jsem se že tento týden můžu přijít na pár odpoleden a pomoci její mamce.
jo moc se mi do toho nechce ale naopak, když k ní půjdu, tak to bude v pohodě, společně s její mamkou můžeme kluky vzít ven.

jo je to těžké, právě to uspávání, i kdybych si s ním lehla do postele tak si myslím že začne plakat, přeci nejsem jeho máma. děkuju moc za radu.

Raady

přesně jsi vystihla mé pocity....sice nakonec by mi bylo i trapné po ní něco chtít, spíš bych to dělala zadarmo, ale co můj Sam na to....
jo myslím že jsem to napsala dobře..

no zrovna se mi vzbudil. děkuju vám za vše..ted už jenom počkám co mi řekne, jestli se staví večer, nebo jestli mi napíše.

ahojte!
1. bře 2010 ve 13:05  • Odpověz
meleri: dej vědět, jak to dopadlo :wink:
1. bře 2010 ve 13:12  • Odpověz
autor
sherry, jo dám vědět, no snad se staví nebo se mi ozve. :slight_smile:
1. bře 2010 v 19:09  • Odpověz
autor
Sherry,

vzala to v pohodě, ale já mám z toho dost blbý pocit..jako že jsem se na ni vyprdla.
ona mi říkala že jak ho hlídá její máti tak neplakal, jenom byl protivný, a myslí si že si to ta chůva vymyslela, že tak děsně řval, aby se ho zbavila...

no nevím...na pár odpolední nechce, potřebuje někoho na celý den a to je fakt záhul...
2. bře 2010 ve 12:19  • Odpověz
meleri: no právě je to úvazek na celý den a znamená to nabourání celého dosavadního dne :frowning2: a ještě obrovskou zodpovědnost :unamused: samozřejmě tě nechci odrazovat, ale myslím, že sama si říkala, že se na to necítíš :confused: je dobře, že to vzala takto, ale i kdyby si chůva vymýšlela a on byl hodný, tak musíš zvážit všechna pro a proti :sweat_smile: já sama za sebe bych to určitě nechtěla a nemyslím si, že bych byla nějaká špatná nebo sobecká :confounded: To samé si nemyslím o tobě. Prostě ono je něco jiného pohlídat sem, tam dopoledne.... nebo denně od rána do večera, ale musíš se rozhodnout především ty jestli se na to cítíš :wink: a pokud se necítíš, tak rozhodně neměj špatné svědomí, že jsi jí nepomohla :wink: mě se to od ní zdá i trošku sobecké, tohle totiž už není výpomoc, ale dřina a zodpovědnost, tak zvažuj :confused:
2. bře 2010 ve 12:35  • Odpověz
meleri, neměj výčitky svědomí. Rozebrala jsi to horem dolem a došla jsi k názoru, že by sis neužila svého synka. No, a to že nepláče u babičky, neznamená, že nevyváděl u prakticky cizí chůvy. Nevím, jaký důvod by měla, že by se ho chtěla zbavit. Na druhou stranu, jestli to pravda je a on neviváděl, nebude mít problém sehnat někoho jiného. Navíc takové protivné dítě taky nic moc, zvlášť když by byly dvě.
2. bře 2010 ve 12:37  • Odpověz
autor
sherry,

jo přesně jako to píšeš, prostě zase si uvědomuju že bych na to neměla! možná kdyby byl Sam zvyklý víc na druhé děti, ale on je zvyklý hodně na mě, na náš klid, na to že si spolu hrajem a najednou by tu byl vetřelec..i když se znají, tak je něco jiného když spolu tráví to odpoledne.

ok pokusím se nic si nevyčítat ale je to fakt těžké no...snad je to jen blbý pocit a za pár dní to přejde..
2. bře 2010 ve 12:38  • Odpověz
meleri, myslím, že si to nemusíš vyčítat. :wink:
2. bře 2010 ve 12:39  • Odpověz
autor
raady,

dík, jsem ráda, že mi to tu někdo napsal, pokusím se to pustit za hlavu.. :slight_smile:
2. bře 2010 ve 12:45  • Odpověz
meleri: skutečně si nic nevyčítej a vždycky jsi řekni, chci to nejlepší pro své dítě a sama cítíš, že toto by nebylo to pravé ořechové.... mám dvě děti a musím říct, že je to skutečně záhul :stuck_out_tongue_closed_eyes: ne, že by se to nedalo zvládnout, ale člověk se otáčí :wink:,ale jsou mé dvě děti, ale že bych se chtěla takto otáčet kvůli cizímu? Možná to zní ošklivě, nejsem zlá, pohlídám kdykoliv, ale nesmí to být časté a na takovou dobu a takto malé dítě :confused: neměla bych z toho nic, jen bych byla podrážděná a pořád oči na stopkách :cry: pro své dítě jsi udělala určitě dobře, bude mít doma spokojenou, usměvavou maminku a ono bude šťastné, o to přeci jde, ne :wink:
2. bře 2010 ve 12:53  • Odpověz
nepíšu to často, ale naprosto souhlasím s sherry. Užívej si mateřství a kamarádku podoř, když bude potřeba, ale tohle musíš rozhodnou s ohledem na to, co bude nejlepší pro tebe a tvého syna.
2. bře 2010 ve 12:56  • Odpověz
Já si to s mým synem (17M) nedovedu představit, že bych hlídala další dítě. Když se u nás objeví malá sousedka )18M) na dvě hodinky na návštěvu, malý je z toho celý hin, ta malá mě ani memůže chytit, jak malý žárlí. Navíc ho ta malá pořád hladí a on to nemá rád. Vím, že každé dítě je jiné a některé děti se dokáží i relativně ignorovat, hrát si určitě nedokážou. Ale každopádně by to pro tvého malého v podstatě znamenalo, že se mu "narodil" sourozenec...tedy musel by se dělit o mámu se vším všudy...Nešla bych do toho. A to v době separační úzkosti, kdy si malý vytváří svůj postoj ke světu, sobě samému, vztah k rodičům...příjde mi to jako brutální narušení celého vyvoje. Asi by byla jiná situace - pohlídat to dítko třeba na ho'dku, dvě každý den a i to by bylo pro obě děti hodně zátěžové.
2. bře 2010 ve 13:02  • Odpověz
autor
holky,

dík! :dizzy_face: hned je mi líp. to jste fakt pěkně napsaly! člověk někdy zapomene na to nejdůležitější.

navíc mě čeká příští týden něco jako IVF, a potřebuju být v klidu.
2. bře 2010 ve 13:03  • Odpověz
Tak hodně štěstí. Prosím, co je to IVF. Viděla jsem to i na snažilkách, jelikož se taky začínáme snažit o druhé dítko, ale ty zkratky neznám.
2. bře 2010 ve 13:07  • Odpověz
meleri, ty blázne, buď v klidu, užívej si Sama a starosti kamarádek hoď za hlavu.
2. bře 2010 ve 13:08  • Odpověz
autor
blandik,

no je to jako oplodnění ze zkumavky. je to celkem na bednu páč musíš brát hormony a ty člověku nedělají moc dobře. jak fyzicky tak psychicky..proto asi by to bylo taky silné kafe to druhé dítě.

Aleachim,

jo! :sweat_smile: máš pravdu! však jsou na to dva, určitě si někoho najdou. dala jsem jí kontakt, od jednoho známého žena toto dělá a má praxi, takže jim to třeba vyjde u ní...
2. bře 2010 ve 13:30  • Odpověz
meleri jen jsem Ti chtěla napsat, že jsi se rozhodla určitě správně - já hlídám 2 dny v týdnu chlapečka který má 2 a pl roku, Vojtíšek bude mít za 14 dní rok a mladšího bych teda nezvládla. A to jsem učitelka ve školce, dětí jsem měla sama 16, jenže je rozdíl mít vlastní hodně malé a k tomu další malé, taky je to náročné i s tím 2 a půl letým, moc si s Vojtíškem nechce hrát, spíš vyžaduje hodně pozornosti a Votíšek je trochu rozhozený, ale zase je to jen dva dny a ostatní se mu můžu věnovat naplno, menší si nedovedu představit
2. bře 2010 ve 13:41  • Odpověz
autor
Rioko,

tý jo fakt je to tak těžké i s dvou a půl letým? to už jsem myslela že je pohoda..jako žádné plíny, žádné uspávání atd...
jo dva dny to se asi fakt dá, s tím že pak máš i víkend, kdy jste pořád spolu i jako rodina, ale 11 hodin denně, bych asi padla...
tak se Samem je fajn že on třeba hodinu si hraje sám s hračkama, nebo mě přijde zkontrolovat, ale zas nadruhou stranu dá hned najevo když tu pozornost chce, a pak mu ji musím dát. Ale je hodně žárlivý a často se málem pobili o hračku, no jak kluci...ale bylo to v poho, byly jsme dvě, kamarádka a já..ale takhle..
2. bře 2010 v 19:24  • Odpověz
ten chlapeček co ho hlídám je dost nesamostatný, sám se neobleče, nenají, taky pořád chce abych si s ním hrála, jenže i Vojtíšek vyžaduje dost pozornosti, navíc na něho asi trošku žárlí tak je to trochu náročné, asi to bude lepší když bude Vojtíšek aspoň chodit, takhle se chce pořád nosit a sám si taky neumí moc hrát
2. bře 2010 v 19:46  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.