• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hlubocké těhulky

(Zamčená)
14. května 2008 
Leo, a jaký jména už máš na seznamu?
9. říj 2007 v 10:17  • Odpověz
autor
peťul ty si dobrá a kdo to jako bude rodit ? :grinning: jako dost pochybuju že bych nejdřív měla dvojčata a pak se vrhla ještě do dalšího dítěte :grinning: to by to muselo bejt jedině obráceně :slight_smile:

já ti nevim, jestli pravá nebo levá je ta kolik jich budeš mít doopravdy...zjistim :grinning:

anlek vyměnim asi jednoho Tomáška .. jména budou vůbec peklo :frowning2: v žádnym případě nechci dávat žádnýho žijícího člena rodiny :rolling_eyes: fakt jako malej péťa a velkej péťa mě nebere :unamused: naštěstí peťu taky ne :wink: u kluků je mi to jedno, ale u holčiček jsem fakt bezradná, protože je tolik krásnejch jmen :sweat_smile:
9. říj 2007 ve 13:09  • Odpověz
Tak s členama rodiny mi to přijde stejný ... A ještě navíc nechci, aby moje např. holčička byla třetí, čtvrtá Natálka, Kristýnka ve třídě ... Jméno je podle mě o tom, že má rozlišit. Takže ještě vypadnou jména, která jsou hodně častá ... Uvidíme, jak to dopadne. :grinning:

Jsem asi divná, ale mě je docela líbí židovská jména - Rebeka, Ráchel ... A pro chlapečky například Ondřej a ještě víc anglický ekvivalent Andrew ... Ale nevím, jestli by jméno nemělo být české ... jsme češi. :grinning:
9. říj 2007 ve 13:23  • Odpověz
autor
Ráchel se mi líbí, ale jednu jsme znaly, nic moc a tak to asi neprojde ... mě se dřív strašně líbila emma a mia, ale těch už je hodně, ne že bych chtěla něco extra, ale je fakt že mít zvláštní jméno a ještě jako spousta dalších je už vražda :grinning: máma chce Jůlii :sweat_smile: no nejhorší je že se mi docela líbí, ale už to vidim ve škole - chudák Julča :grinning:
možná nechám vybrat Péťu :sweat_smile: a pak mu to jen zkoriguju :grinning: :grinning:

joooo a ondrášek je super jméno :wink: :wink: ty znám jen samý pozitivní :grinning:
9. říj 2007 ve 13:33  • Odpověz
Leo, tak my to vyvěštíš příště, jo? :wink:
Jména vymýšlíte krásný, to já jsem zvědavá, co u nás někdy zvítězí :grinning:
9. říj 2007 ve 14:17  • Odpověz
autor
tak jsem si včera chovala malou holčičku, uáááá už jsem zase nemožná a už zase moooc chci :grinning: :grinning: :grinning: a to ještě masochisticky se pojedu zítra podívat na půlroční mimi :grinning:
13. říj 2007 ve 20:03  • Odpověz
Leo, vždyť za chvilku to bude ne? :slight_smile:
Ale chápu Tě :wink: :confused:
15. říj 2007 v 10:56  • Odpověz
Leo, já bych taky už chtěla, ale dohodli jsme se, že po svatbě na to hned skočíme, tak jsem s tím smířená ... Dokonce teď by mi to asi vadilo ... Hlavu jsem nastavila, že v červenci se začneme snažit ... Doufám, že to půjde stejně fajn jako u Koblížka. Btw. neslibovala, že nám dá vědět, po kontrole?
15. říj 2007 ve 13:37  • Odpověz
autor
slibovala slibotechna jedna :grinning: :grinning: :grinning: asi jí dojdu do liberce zkontrolovat :grinning: :grinning:

juju já jsem si slíbila že už budu hodná, ale ... taky mám nastaveno po novym roce, dokonce tenhle týden jsem si říkala že bysme měli ještě stihnout tu dovču aspoň jednu jedinou v životě :grinning: :grinning: :grinning: ale ono to nějak dopadne :sweat_smile: já jsem se právě bála že nebudu moct lítat a teď jsem koukala že holky lítaj docela dlouho, a koblížek vlastně taky letěl už jako kinderjajíčko :sunglasses:
16. říj 2007 v 07:59  • Odpověz
Holky, ja koukala na breznatka a Koblizkovi to dopadlo dobre, ty testy myslim :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
16. říj 2007 v 09:03  • Odpověz
Teda vy to tu máte zmáknuté ... Já chodím jen na beremese.cz za vámi a sem ... Nic moc dlašího jsem zatím nezkoumala. Asi bych měla. :grinning: :grinning: :grinning:
16. říj 2007 v 10:02  • Odpověz
Já to tu taky moc zmáklý nemám :slight_smile: , teď jsem trošku koukala na diskuzi Těhotná za rok a déle, což by na mě asi odpovídalo :slight_smile: , jestli to vydržim... :unamused:
18. říj 2007 ve 13:13  • Odpověz
Tak co? Ještě nepřibyla ake Koblížkovi nějaká další těhulka? :grinning:
22. říj 2007 v 09:11  • Odpověz
Zatím to asi na to nevypadá :unamused: , nebo Jani, Hani? :slight_smile: :slight_smile:
22. říj 2007 ve 13:54  • Odpověz
autor
ticho po pěšině :slight_smile: ale ony čekaj na nás :grinning:
22. říj 2007 ve 14:00  • Odpověz
To bychom pak mohli mít rovnou školku ... Btw. doufám, že nepřispěju dvě kousky zároveň. :grinning: V rodině máme dvojčata - sestry, mamka, babička ... všechno dvojčata. A po vysazený antikoncepci ...
22. říj 2007 v 18:19  • Odpověz
autor
anlek ty bereš ty dvojčata za mě ? :grinning: to síííí hodná :grinning:
23. říj 2007 v 07:55  • Odpověz
vy je máte taky v rodině? Já o ně ani za mák nestojím ... Jsou pro mě noční můrou. Ale člověk musí brát, co přijde. :grinning: :grinning: :grinning:
23. říj 2007 v 09:03  • Odpověz
autor
přímá větev teda ne ale peťovo bratránci jsou dvojičky jak vyšitý :grinning: takže teta je hrdou matkou pěti dětí :grinning: když bude nejhůř bude mi radit jak to krmit všechno najednou :grinning:
23. říj 2007 v 11:26  • Odpověz
My máme taky dvojčata v rodině - prý, ale jsou to daleký příbuzný, takže je neznám.

Ještě vám musím říct - dneska se mi zdál sen, jsem byla jako těhotná na vyšetření, ale posílali mě na nějaký speciální, protože se jim něco nezdálo :frowning2: a sestřičky na mě nebyli hodný :frowning2: :cry: .
29. říj 2007 v 09:52  • Odpověz
autor
lenik tak to je jako s tim když se ti zdá že si umřela - to prej budeš dlouho živá :grinning: tak ti začínám to těhotenství jako procházku rájem docela závidět :grinning: :grinning:

jo a naše mami mi prozměnu včera jen tak mezi řečí předala materiály z pojišťovny naší zdravotní - prej to tam měli na stojánkách :grinning: :grinning: První rok dítěte, Výživa v těhotenství, Výživa kojence :grinning: :grinning: no neblbnu jen já :grinning:
29. říj 2007 v 16:09  • Odpověz
Leo :grinning: Někdo mi říkal, že nějaká paní své dceři říkala už od 14, jak se těší až bude babičkou a doufala, že to bude nejlepší antikoncepce. :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak trochu odbočím, ale nakonec se to nás bude týkat všech, jak je to s mateřskou? Z čeho se počítá? Já vím, že je braná jako nemocenská, takže se počítá z platu. Ale z jakého období vzad?
29. říj 2007 ve 20:58  • Odpověz
toť otázka... už máš toto Leo nastudovaný? :grinning:
30. říj 2007 v 08:30  • Odpověz
holky, tady na slovensku se to pocita jako 60% z platu, to ti plati zamestnavatel prvni pulrok a pak si davas zadost o rodicovsky prispevek a ten dostavas 2,5 roku. vse zalezi kdy nastupujes na materskou. ale ted pra v cr si budem muset vybrat na jak dlouho pudes na rodicovskou a podle toho budou penizky. jinak ja myslim, ze u me v tom budou mit trosku brajgl. dicko s dvojitym obcanstvim, materska ze slopvenska a rodicovsekj by mi meli platit z cr, o porodnym ani nemluvim. juj, bude to zuzo behanicko :confounded: :confounded:
30. říj 2007 v 08:40  • Odpověz
No jestli jsem to dobře pochopila, tak rodičák bude několika stupňový. Ale aby sis mohla vybrat jinou variantu než 4 roky, tak musíš přelézt nějaký limit u mateřské. Takže vlastně potřebuješ mít dostatečně vysokou mateřskou a ta se počítá z platu. Jenže to nevím, jak přesně.

Péťo, já budeš mít zajímavé. Ale třeba se zvládnete přestěhovat před mimčem. :wink:
30. říj 2007 v 09:32  • Odpověz
Možná by to mohla vědět koblížek, protože tý se mateřská blíží. :sweat_smile:
30. říj 2007 v 09:33  • Odpověz
To se odviji podle platu??? ja myslela, ze tu dobu rodicovsky dovoleny si vyberes jak chces ty a ne podle platu. jen se ti podle toho odviji penizky, kolik budes dostavat. to si mylim taky budu muset vybrat, kvuli tomu ze RP bych mela dostavat z cr. je v tom teda docela kvalitni bordel....
hlavne, jak ma zenska pred porodem vedet, jaky pak bude decko??? vybere si 2 roky, maly bude casto nemocny, ze se stejne nebude moc do prace vratit a pak co??? a nebo naopak?????
30. říj 2007 v 09:48  • Odpověz
Mám pocit, že pokud jsi před těhotenstvím nebyla zaměstnaná (bylas na ÚP), tak dostáváš nějakou minimální výši mateřský. A právě pokud nepřelezeš nějakou výši mateřský, tak nemáš možnost volby. Ale snad normálně pracujících se to netýká. Ale opravd unevím. Jenže u mě je otázka, jestli se svým částečným úvazkem budu moct si vybírat.
30. říj 2007 v 09:59  • Odpověz
no, bude to jeste zabava ....
30. říj 2007 v 10:01  • Odpověz
Já jsem věděla, že jsem to někde četla.

komplet info tady: http://www.mpsv.cz/files/clanky/4520/Socialni_reformy.pdf

Rodičovský příspěvek
1) Výchozí stav

• Rodičovský příspěvek se poskytuje rodiči, který pečuje po celý kalendářní měsíc alespoň o jedno dítě ve věku do 4 let, nebo do 7 let, jde-li o dítě dlouhodobě zdravotně postižené nebo dlouhodobě těžce zdravotně postižené.
• Náleží-li rodiči peněžitá pomoc v mateřství (peněžitá pomoc nebo nemocenské poskytované v souvislosti s porodem), vyplácí se rodičovský příspěvek jen je-li vyšší,
a to ve výši rozdílu.
• Výše rodičovského příspěvku je po změnách zákonů v březnu 2006 odvozena od průměrné mzdy v nepodnikatelské sféře a činí 40 % této mzdy (pro rok 2007 činí jeho výše 7 582,- Kč).
• Nesleduje se, je-li rodič výdělečně činný. Dítě zakládající nárok na dávku může být
umístěno v jeslích nebo jiném předškolním zařízení jen po omezenou dobu danou zákonem.
• Do rodiny se poskytuje jen jeden rodičovský příspěvek (jednomu z rodičů), i když v ní rodiče pečují o více dětí příslušného věku.
• Náleží-li dítěti, které zakládá nárok na rodičovský příspěvek, příspěvek na péči, náleží mu rodičovský příspěvek v poloviční výši.

Navrhované změny
• Peněžitá pomoc v mateřství (PPM) bude sjednocena na 28 týdnů pro vdané a osamělé matky. 37 týdnů bude trvat pouze po porodu vícerčat.
• Rodičovský příspěvek je koncipován ve vícerychlostní struktuře čerpání a ve třech výměrách stanovených v pevných částkách, a to:
- zvýšená 11 400,- Kč
- základní 7 600,- Kč
- snížená 3 800,- Kč
• Rodič má možnost si zvolit:
- rychlejší čerpání rodičovského příspěvku – po peněžité pomoci v mateřství (PPM) ve zvýšené výměře do 24 měsíců věku dítěte,
- klasické čerpání rodičovského příspěvku - po PPM v základní výměře do 36 měsíců věku dítěte,
- pomalejší čerpání rodičovského příspěvku - po PPM nebo od narození dítěte v základní výměře do 21 měsíců věku dítěte a dále ve snížené výměře do 48 měsíců věku dítěte.
• Volba doby a výše čerpání PPM a rodičovského příspěvku se vztahuje vždy k nejmladšímu dítěti v rodině.
• Vybraná možnost čerpání je již nezměnitelná a nelze uplatňovat zpětně, a to ani při
střídání rodičů v pobírání rodičovského příspěvku.
• Pokud nevznikl nárok na PPM, rodič bude automaticky pobírat rodičovský příspěvek
od narození dítěte v režimu pomalejší varianty dávky.

• O rychlejší čerpání může požádat rodič, pokud výše PPM dosahovala alespoň 380,- Kč
denně, a musí tak učinit při ukončení čerpání PPM.
• O klasické čerpání musí rodič požádat v 21 měsících věku dítěte.
• Pokud rodič nepožádá o rychlejší či klasické čerpání rodičovského příspěvku, je mu po 21. měsíci roku věku dítěte vyplácen rodičovský příspěvek v režimu pomalejšího
čerpání.
• U zdravotně postižených dětí je zachován nárok na rodičovský příspěvek do 7 let
věku dítěte v základní výměře. Od posouzení dítěte jako dítěte dlouhodobě zdravotně
postiženého nebo dlouhodobě těžce zdravotně postiženého (nejdříve v 1 roce života
dítěte) by se poskytoval rodičovský příspěvek v základní výměře do 7 let života dítěte
bez ohledu na zvolenou možnost čerpání rodičovského příspěvku před posouzením
zdravotního stavu dítěte.
• Rodič, pečující o dítě, které bude v době účinnosti zákona starší 3 let, bude pobírat rodičovský příspěvek ve snížené výměře do 4 let věku dítěte.
• Rodič, pečující o dítě, které bude v době účinnosti zákona starší 21 měsíců a mladší
3 let věku (a tudíž si rodič nemůže ze zákona zvolit možnost čerpání rodičovského
příspěvku), bude pobírat rodičovský příspěvek v základní výměře do 3 let věku dítěte
a následně rodičovský příspěvek ve snížené výměře do 4 let věku dítěte.
30. říj 2007 v 10:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.