• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Holky Kelišky z Moravy

(Zamčená)
26. července 2010 
Tak to si Verun opravdu užijete,je to super zážitek. :slight_smile: :slight_smile:
2. čer 2010 v 11:25  • Odpověz
Ahoj holky,

Tak já jsem po dnešní kontrole nejaka unavena, asi brzo vytuhnu. Byl tam dneska docent, ja ho moc nemusim, je mlcenlivy a trosku slizoidni (pardon ), nicmene mi dneska poprve rekl neco, co mi jeste nikdo nerekl. Ale nebudu predbíhat.:

Na UZ klasika, to jsem cekala, sliznice nizka, ale nic to zatim nevylucuje. (akorat, ze ja mela vcera negativni test, ale uvidime, zitra budou vysledky krve na hCG po destae hodine) Kdyz jsem mu rikala, ze trochu spinim (no dneska uz trosku vic), tak on hned, ze je to malo estrogeny, ze mam okamzite zvysit davky estrofemu ze 3 na 4 denne. Pak strasne dlouho koukal do PC a nic nerikal, jen si tam neco cetl a pak rika: Ze ty moje vajecniky nevypadaji dobre, že proto ani ty vajicka nejsou uplne idealni a ze pokud by to ted nevyslo, na nic by necekal a sel by rychle do dalsiho IVF. Ja na nej koukala, jakoze kde na to prisel, jeslti z UZ nebo z toho, jak reaguju na stimulaci. A on, že vsechno dohromady, ze mam vyssi FSH, z cehoz se usuzuje, ze vajecniky reaguji hure a ze i hladina estrogenu pri stimulaci byla nizka asi o polovinu od normálu, z cehoz se usuzuje, ze ani vajicka nebudou uplne kvalitni. Ale ze to neni zase tak, ze bych musela do darcovskych, to urcite ne, jen se mi snizuje krapet (asi o polovinu procenuelne, tj. 20-25% šance na IVF) moznost otehotneni. Ze nekdo ma takovy nález na vajecnicich az za 10 let, ja ho mam bohuzel uz ted, neda se rict, cim to je. Muze to byt geneticky dano, kourenim (ja nikdy nekourila, kdyz pominu nekolik pokusu v puberte), cimkoliv. Takze proto by na dalsi IVF moc dlouho necekal, ze se to bude casem zhorsovat. Tak to jsem byla rada, ze aspon rekl, jak to je. Byla jsem docela nastvana, ze uz si toho nekdo nevsiml driv a nedali mi ty 4 estrofemy denne uz od zacatku. Ale co uz, mam se tim ted trapit? Kaslu na to.
Pak se vratil k memu momentalnimu stavu, nechtel rict ani tak, ani tak, dulezita je krev. Dneska, pak v pátek a v pondeli, podle toho se uvidi, pokud bude jedna krev pozitivni, urcite nemam leky vysazovat, protože bych o pripadne tehotenstvi prisla. Vysadit je mam jen v pripade, ze bude 3x negativní. Pokud by to tak bylo, hned jsem si vzala papiry na hystereskopii a do 10. dne cyklu bych na ni sla, chteji se podivat, jak to vypada uvnitr v deloze, jestli tam nejsou srusty a tak... pak by se videlo.

Takže, holky, do zitřejsi desate ranni stejne nebudu o nic moc chytrejsi.. Kazdopadne poctive lezim a nic nedelam, nekde jsem kdysi cetla tady na konovi, ze nejaka holcina mela taky nizkou sliznici a musela lezet a byt v klidu celou dobu nez se vyvinula placenta. Co kdyz je to taky muj pripad, no do uterka nez budu znat treti vysledek krve to uz vydržím...
Takže tak... porád čekat...čekat...a čekat.
2. čer 2010 v 11:47  • Odpověz
kasi: akorát jsem se ptala sestřičky jestli není na 3D ještě brzy, když budu v ten pátek teprve 19+4 a ona říkala, že dělají ten ultrazvuk i klidně v 18tt, že stejně záleží jak bude miminko položené. No, tak jsem zvědavá

michi: tak to asi nejsi o moc chytřejší z té dnešní kontroly. Já měla taky ve Fertimedu vyšší FSH a mě rovnou cpali do darovaných vajíček po prvním neúspěšném IVF. Dr. Koutná mi tenkrát tvrdila, že FSH se bude jenom zhoršovat, že lepší to už nebude. Přitom Dr. Vodička mi říkal, že FSH se může každý měsíc měnit a když klesne, tak to znamená, že vaječníky nemusí špatně fungovat. FSH se prý odvíjí i od psychiky a jiných faktorů.
2. čer 2010 ve 12:00  • Odpověz
Michi ,ale tak aspoň žije ještě pořád malá naděje,takže opravdu hodně odpočívej,odpočívej a odpočívej. :wink: Těch pár dnu se to dá vydržet.Já jsem musela po plodovce taky 4 -5 dní poctivě ležet a opravdu se to dalo vydržet.
2. čer 2010 ve 12:02  • Odpověz
Držím vše co mám.
2. čer 2010 ve 12:03  • Odpověz
No Verun vidět už to jde i v 19 týdnu,ale je riziko,že se bude brouček hodně točit,protože má ještě hodně místa,já jsem byla ve 24 týdnu,to se Vojtíšek hodně otáčel a schovával a pak ještě jednou zdarma v 27 týdnu a to už se nám hezky ukázal,protože už měl i méně místa. :wink: ,třeba budete mít ,ale klidného broučka a hezky se ukáže. :wink:
2. čer 2010 ve 12:06  • Odpověz
ahoj holky,,,tak ,držím palečky,at je krev pozitivní,,jinak ja začínala estrofenem na 4 denne a pak zvyšili dávky na 5 krat denně a ted u 3 vložení mam 6 krat denně,,jen mě zaraží kači že ti nedělali hystoroskopii,,nikdy,,mi vždy u každe laparky,,mam kontrolu zitra,,včera sem byla opakovat krev,,a ja sem tam nevolala,ani,,a už sem ani nechtela brat od dneška leky,,ale dneska je ještě vemu, zitra mam tu konttrolu tak už teda nevemu,,,je mi zo toho strašně smutno :cry: :cry: ,,,ja sem docela člověk s tvrdší povahou,,,ale co se tyče tohohle tak to je taková moje slabina,,a nevím kačenko,proč by tě hnal hned do dalšího ivf,,a c ose tyče vaječníků a kouření,tak polovina žen kouří,a mají zdrave děti,,teda aspon ja znam spoustu kuřáku a teda není mezi nima ani jeden co by měl nemocne ditko,,jenže oni vše svaluji bud na kouření a aenbo na obezitu,,,což je muj problem,,,si někdy připadam že sem jednina na světe co sem tlusta,a chci otehotnet,, :angry: :angry: a budu trpet vysokym tlakem, a porodim dřív jak mi zvěstoval loni docent :angry: :angry: nelíbí se mi to,,mají věci řešit,a léčit a ne hned hnat do ivf,,,
2. čer 2010 ve 12:08  • Odpověz
No ja si chci nechat udelat cely hormonální profil znova, ten muj je stary skoro dva roky...
A me nedelali hystereskopii, protože nebyl duvod a ani vlastne cas. ja mela 3 laparksy, vždycky spoejene s odstranenim mimodelozniho tehu, pritom mi nasli nejake male loziska endometriozy, tak ty odstranili, ale na delohu se nekoukali. Sice o ni mluvil kajos pred 3.IVF, ale my pak pospichali, takze na to nebyl caas. Ted si encham udelat yvsetreni ve Fertsau a uvidim, jeslti tam ale zustanu... Kajos otvira az v zari.. tak jen aby to zas neposunul...
2. čer 2010 ve 12:39  • Odpověz
vidíš a tady tohle by měli dělat si myslím před každym ivf,,nebo já nevím,,,ale to už je stejně jedno,,,,no,jen aby otevřel v zaří,,sem uvažovala že bych tam zajela do fulneka,,
2. čer 2010 ve 12:49  • Odpověz
A kde bude mit Kajosovo centrum sidlo, ve Fulneku? veru, uz jsem to zapomnela, ktere IVF budes mit?

Vite co, holky, ja v posledni dobe uplne rezignuju na vsechny sve kamarady a zname a nikoho nechci videt, jen manža, mamka a vy na konovi, a sem tam neco na FB... ale proste nemam na nikoho náladu. Porad dokola vysvetlovat, jak to vypada, co bude dal a tak, proste at mi ted vsichni políbí šos! :grinning: Doufam, že me ta nalada brzy prejde, protože ja jinak lidi kolem sebe miluju.
2. čer 2010 ve 12:59  • Odpověz
ne ne kačko,jaroš ma ve fulneku svoji ordinaci,,víš kde děla gynekologa,,,ja mam před třetím ivf,,,to bylo ted z mraženych,takže vlastně 2 ivf 1 ket negativni,,,já vlastně to ví jen z prace holky,a rodiče a tady že, ale jinak všem říkam že mam bolavá zada,,ono už se ani po tolika letech nějak na děti u nas neptaji,to vdysi se ptali furt ale ted už fakt ne,,,,,,,no ja už mám strach říct doma něco o gyndě,,muj rezignuje,,,ale ten jaroš mě fakt napada,,,tak musím tomu dat čas,,,ale už včera muj muž nadhodil že ho tyram a všechno řekne jednou našim dětem :grinning: :grinning: :grinning: ale já nijak nereagovala,,,ted sem volala na to hcg opakovane,,a ja sakra nemam ani O ja mam nějak minus 5 :angry: :angry: :angry: chápete to,,,no takže leky vysazuju a davam je hluboko i s vitaminama a se všim co zobu,do skříně,mam takovou krabici a tam to jdu hodit,,at mi nic nepřipomina,,, :frowning2: :frowning2: :frowning2: je to v řiti,,ja sem opravdu ted věřila že se nam to po 2 povede v březnu,když žadny viditelny problem není,,u toho ket,sem si nebyla nejak jista ale tebou kači sem fakt věřila,když te přelečovali rok,že to vyjde,,,,ale uvidiš podle krve,ještě překvapíš
2. čer 2010 ve 13:07  • Odpověz
Michi myslím,že je to úplně normální,a ten kdo tě opravdu má rád a zná tě,tak to pochopí. :wink: :wink:
Sluníčko drž se a dávej na sebe pozor,a hlavně se nevzdávej.Naděje umírá poslední,aten kdo něco takového nezažil ,tak to nikdy nepochopí. :wink: :wink: Takže opravdu klid a pohoda je teď nejdůležitější.
2. čer 2010 ve 13:10  • Odpověz
Verco,sluníčka moje nebuďte smutné třeba se opravdu jednou zadaří jen to chce vypnout a pak třeba opravdu pomůže změna. :wink: Moc vám budu držet pěstičky.
2. čer 2010 ve 13:14  • Odpověz
michi: to chápu, že máš náladu na nic a ještě v tomto hnusném počasí, uvidíš až vysvitne sluníčko, že bude zase lépe. A pořád máte šance to zkoušet, nic není ztraceno a na všechny kolem kdo se blbě ptají se vykašli, oni to nikdy nepochopí.
2. čer 2010 ve 13:15  • Odpověz
a katko,jaroš t ma udajně mít říkala marta v přívoze,,,v ostravě,,,už sem zapoměla ulici ale je to tam kde maji točnu autobusy 56 a 54 a je tam peny market tak tam někde ,,
2. čer 2010 ve 13:32  • Odpověz
AHA, TAK to asi vím, kde to je... :sunglasses: To by bylo super, kdyby to mel v Ove a nemusely jsme nikam jezdit..
2. čer 2010 ve 14:29  • Odpověz
Já už se těším zítra do poradny co se dovím nového.Mě už 2 den bolí opravdu všechno,kříže jako při menzes,špatně se mi dýchá,Vojtíšek řádí o dušu do toho tvrdnu,no jsem zvědavá co se zítra dovím. ,už se opravdu těším,až budu mít broučka v náručí.Ten konec už je teď opravdu náročnější,no hlavně ,že je za námi svatba.
2. čer 2010 v 15:13  • Odpověz
Hlavně ani nevím,pokuď mi vyloženě nepraskne voda jestli poznám,že začíná porod.
2. čer 2010 v 15:14  • Odpověz
Kasi, ja myslim, že to urcite poznas :grinning:
2. čer 2010 v 15:50  • Odpověz
autor
Ahojky vsem :slight_smile:
Docetla jsem poctive :wink:
Michinko...uplne te chapu,ze nemas naladu na lidi...ale to prejde,jsi spolecenska vesela holka :wink: jen ted je to pro tebe tezke...tak je mi to lito,ani nevis jak...moc jsem tomu verila,stejne jako u Verci! :frowning2:
Sakra,proc to proste nemuze uz vyjit??!!!

Ten Kajos to ma mit na ul.Hrusovske snad...budova byvalych montazi...jestli jsem to ted nezkonila,uz je to davno,co mi to rikal...a ja mam ted hlavu uplne vykourenou...mam problem najit vhodne slovo :grinning:

Dnes jsem si v lekarne koupila Boswelii,zkusim to uzivat,jestli me neprestane bolet ta noha...je to silene,sotva lezu,boli to jako prase...6nedeli uz klepe na dvere...a ja se citim furt stejne blbe... :confounded:
Tak nevim,jestli jeste nekdy budu aspon trochu v kondici...

Vcera jsem si v Tescu koupila saty,vel.44!!!!HRUZA!
2. čer 2010 v 16:10  • Odpověz
Ale marti, zadny stres, ten máme my :grinning: a co más s nohou?
2. čer 2010 v 16:47  • Odpověz
Marti, raději velikost 44 a zdravá miminka
2. čer 2010 v 19:23  • Odpověz
Jdu popřát dobrou noc a jdu si lehnout,už nemůžu vydržet,uvidíme co se zítra dovím. :wink:
2. čer 2010 ve 20:09  • Odpověz
kasi: tak zítra dobré pořízení a ať tě nechá Vojtíšek trošku prospat.
2. čer 2010 ve 20:24  • Odpověz
Tak jsem usla na 2 hodiny a už zase nemůžu pořádně dýchat,do toho ty kříže a sem tam křeče,tož jsem opravdu na zítra zvědavá.
2. čer 2010 ve 23:21  • Odpověz
Tak jdu všem popřát krásný den a jdu posnídat a pomalu se pak budu chystat do poradny ,dneska jdu už na třičtvrtě na 8.
Tak jsem zvědavá co se dovím nového,a hlavně na ten monitor,jdu poprvé. :slight_smile: .Taky jsem zvědavá jak je Vojtíšek vytočený,protože sebou točí a mele pořád. :grinning: :grinning: Tak uvidíme co nám paní doktorka prozradí,taky jsem domluvena ,že mi ho dneska zváží.Tak pak podám hlášení. :slight_smile: :slight_smile:
3. čer 2010 v 05:52  • Odpověz
autor
Dobre ranko a pekny den vsem a tobe Kasi uspesnou kontrolku s monitorem :wink:

Michinko nevim,co mam s tou nohou..zaclo to bolet po porodu a porad cekam,kdy to prejde..ale faktem je,ze nemuzu pohodlne naslapovat a jakoby neovladam posledni 3prsty na te noze,takze kulham a chodim jen pomalu...ach jo...a tak bych potrebovala byt fit pro ty svoje piskotky male.. :frowning2:
Mamka ma silenou revmat.artrtidu...tak jen doufam,ze se mi po porodu neco takoveho nerozjelo taky...boli me kazdy kloub v tele,nejvic ty na nohou a na rukou a prstynek snubni jsem si vcera nechala zvetsit o 3cisla!!!jak mi otekly prsty...do bot vejdu jen do jednech...a jit k doktorovi si ted fakt neumim predstavit... :confounded:
No musim s tim nejak zabojovat sama :wink: ,proste uverittomu,ze me NIC NEBOLI :wink: :grinning: :grinning:
3. čer 2010 v 10:12  • Odpověz
cien: a nemůžeš to mít ještě po tom umrtvení po císaři?
3. čer 2010 v 10:16  • Odpověz
autor
Ja ti nevim ...Asme..ale taky me to napadlo..jestli nemam poskozeny nejaky nerv nebo co...v tehotenstvi jsem se ke konci uz fakt kolibala..ale tak silene to nebolelo,jako ted...
Nebo se mi zbortila ta klenba ...tou vahou...ach jo.
Snad to prejde..alw zatim to teda nevypada... :frowning2: ted v sobotu prijede konecne moje segra-jeste nevidela deti :unamused: ...mela ted same psi zavody....tak se ji aspon zeptam,co by to mohlo byt... :rolling_eyes:
3. čer 2010 v 10:29  • Odpověz
No, tak psí závody jsou důležité Marti, to musíš pochopit :grinning: . Já tady teď měla tchýni, chtěla jsem aby si vybrala na netu nějaký mlýnek na sůl (přála si ho k narozeninám, ale je tolik různých a já nevěděla jaký). Tak přišla a hned mi udělovala rady, že jak budu mít miminko, tak hned mu cpát dudel, protože děti od švagrové musí nosit rovnátka, protože si strkají pořád palec do pusy a tím si ničí zuby. A já nemám ráda, když mi někdo říká co musím. To budou moje děti a jak já si je vychovám, tak to budu mít. Ale budu to dělat s nejlepším svědomím a vědomím.
3. čer 2010 v 10:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.