• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Holky z hubneme z XXl těhulkují

(Zamčená)
31. ledna 2011 
Zoli, děkuju, opravdu z toho mám radost, u Kájinky jsem pořád přemýšlela, jestli nemá hlad a kojení si neužila....

Přibrala jsem 10kg a nechala v porodce 7 kg, ale bohužel mi zůstaly kila po Kájince, ale byla jsem ráda i za ty kila, co jsem s váma stihla před těhu schodit. Za ty jsem vám byla vděčná a ahlavně jsem se naučila jinak stravovat, takž snad to teď bude lepší :dizzy_face:
14. čer 2010 v 19:08  • Odpověz
Oli -- to je super, že Vojtíšek tak dobře přibírá. Obě naše holky přibíraly mizerně (třeba jen 100g za měsíc), takže naprosto chápu tvoji radost, že kojení funguje a Vojtíšek dobře papá. A teda předtěhotenské oblečení je super!! Myslím, že ti to půjde teď dolů i nějakou dobu samo, přeci jen kojení je pro tělo docela dobrý "cvíčo" :slight_smile: A jak se vůbec všichni sžíváte? Jinak my možná opravdu čekáme chlapečka, doktorka to pořádně neviděla, je to prý tak na 60% (což už vyjde skoro stejně 50 na 50 :grinning: ) A jaké to vlastně je, mít po holčičce chlapečka? :slight_smile:

Zoli -- držím palce, ať s manžou proběhne všechno bez problémů. A den navíc v nemocnici je sice nuda, ale radši ať je před propuštěním fakt jasné, že je všechno OK.

Já se taky snažím někdy po obědě odpočívat, ale taky je potřeba postarat se o domácnost a ještě dělám práci do práce a tohle prostě s holkama nejde. A večer už jsem hotová a taky chci někdy být s manžou, tak se práci snažím minimalizovat. Ty záda beru jako takovou daň, která prostě k těhu patří a už se těším, že po porodu odpadne (teda doufám :wink: ) Ta cukrovka je horší, ale už jsem si tak nějak zvykla. Naštěstí můžu meloun, takže to je pro mě taková malá závislost, když nemůžu zmrzku :slight_smile: Ve čtvrtek jdu na diabetologii, tak doufám, že mě tam pochválí, držím se fakt na 100%. (škoda, že jinak na sebe takhle přísná být neumím :unamused: ) A ironie je, že mám dole další kilo, ale teď mi to nepřijde moc vítané, i když mimi si má na mně co vzít.
14. čer 2010 v 19:27  • Odpověz
Heli,tak to potichu blahopřeju, aby se chlapeček povedl. Dneska večer jsem Vojtíškovi oblíkla ne zcela chlapeckou barvu overálku - moc jsme toho nekupovali, říkali jsme si, že pokud bude holčička, je to zbytečné a pokud chlapeček, tak doma může být i v růžové jako Jára cimerman :grinning: , ale ona ta růžovo fialová kombinace Vojtíškovi opravdu nejde k očím :grinning:

Taťka měl v očích takovou radost, když nám na sále řekli, že je to chlapeček, to bych vám přála vidět. Mysleli jsme si, že bysme mohli čekat chlapečka, ale říkala jsem, že se na to nesmíme upínat, kdyby tam byla Klárka, abysme ji nepřivítali zklamaní.

Holky, mně s porodem "pomohl" nápoj, který jsem našla tady na jedné diskuzi, hodím vám odkaz, kdybyste ho některá chtěla zkusit...http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-vyvolani-porodu-podle-ingeborg-stadelma/
15. čer 2010 v 08:38  • Odpověz
ahojky,

OLi ta radost a štěstí v očích manžela m usela být nádherná :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a něco pěkného k očím Vojtšíka určitě dokoupíte a dostanete i darem od příbuzenstva :dizzy_face: :dizzy_face: hold musí jen chvilenku vydržet než se někam dostanete :wink: :slight_smile:

a na ten nápoj se mrknu, tentokrát opravdu nechci zbytečně přenášet jak u Terinky, už celkově se mi zdá to druhé těhu podstatně náročnější...takže jakékoliv urychlení po ukončeném 38 tt uvítám :sweat_smile: :slight_smile:

Jinak jsem dneska dost smutná. Ve čtvrtek mě čeká velký UZ ve 32 tt a moc jsme se na něj s manžou těšili. VYcházelo to tak akorát, že ho zítra pustí po té operaci s nohou a ve čtvrtek už bude moc jít se mnou. A co myslíte? operaci mu odložili o den, protože toho mají moc...a navíc v místě kde ty šrouby budou vytahovat, tak je dost velká pravděpodobnost masivního krvácení :frowning2: takže bude navíc ještě jeden den v nemocnici pod dohledem. Takže nakonec ze středy jde domů v pátek - snad. A zkoušel se domluvit, že by šel dneska aspoň za námi domů. Na nemocnici odtud koukám z okna, je to asi 300 metrů. A prý má zákaz. Fakt na pytel, tak operace se nekoná, že toho mají moc, ale přes bránu na odpoledne ho nepustí... tak to ve mě všechno vře, jsem z toho smutná, že ač já jsem na roztrhání abych mohla každému pomoci, tak se to nějak tím bumerangem nevrací a všechno se hroutí... :frowning2:
15. čer 2010 v 10:22  • Odpověz
Zoli, nebuď smutná, chápu tě, ale snaž se kvůli miminku nebýt. Já už se v životě naučila neočekávat, pak tě lidi nezklamou, ale taky semi nedaří, když si vzpomenu na některé příbuzenstvo.......Třeba se to ještě nějak vyvine jinak a nakonec třeba i manžel na ten UZ půjde :wink:

Zoli, já byla za ten nápoj ráda. První dávka mě pročistila a rozjela nepravidelné kontrakce v noci, do tý doby jsem je neměla - ani u Kájinky - tam jsme jeli, pže mi praskla voda a já pak trávila přes 6h na kapačkách, pže se mi kontrakce ztrácely, tak jsem ho chtěla zkusit...... Druhou dávku jsem zkusila 2 dni potom, vypila jsem ho ve 4h ráno, když jsem nemohla spát, před 10. jsem si sedla na míč, nebyla jsem na něm ani 2 min a praskla mi voda a jeli jsme a ve 14,10 se malý narodil, takže pohoda. Kdyby nebyl takový obřík, byl by porod náddhera. Ještě mi moc pomohlo myslet na to, že každá kontrakce posouvá miminko dolů a dýchám pro něj a mám být uvolněná, tak jsem byla buď ve sprše nebo pokud jsem stála, tak jsem pokrčila nohy, aby nebylo napětí a i ty největší kontrakce byly snesitelné :wink:
15. čer 2010 ve 12:52  • Odpověz
Oli - já vím, nějak to dopadne :wink:

a když čtu tvůj stručnej popis porodu, tak na to, jakej byl vojtík Macík to vypadá jak procházka růžovou zahradou.

Kdy přesně jsi měla TP? a ve kterém týdnu jsi teda rodila?
15. čer 2010 ve 13:08  • Odpověz
Já ti rozumím, člověk se chce o ty krásný věci, který už se třeba nebudou v životě opakovat, dělit s tím nejbližším člověkem a pak přijde něco takového. Hlavně, aby dopadlo manželovi vše dobře :wink:

Termín jsem měla 6.6. a malý se narodil 8.6. Já právě nechtěla přenášet - malá se narodila 5. den ráno po termínu a měla 3750g, tak jsem si říkala, že nechci dlouho přenášet a hlavně jsem nechtěla zase ten oxytocin - malá šla vedle hlavičky loktem a když jsme s ní byli u homeopata, tak mi řekl, že to byl signál, že kdyby bylo na ní, že by ještě nešla, tak jsem chtěla zkusit něco přírodního . Až na konec byl Vojtíkův porod opavdu dobrý
15. čer 2010 ve 13:18  • Odpověz
Oli - ježiš ty strašíš. Terinka měla 3710 g, ale já nechci aby mělo druhé dítko přes 4kg :sweat_smile: :sweat_smile: pomooooooooooooooc. To ten nápoj budu radši popíjet už pár dní před termínem. Jen ať se to pěkně rozjede :grinning: :grinning:
15. čer 2010 ve 13:44  • Odpověz
Ahoj kočky,
moc času na netu netrávím, jak jsem si představovala, docela mě z toho polosedu-pololehu bolí záda, že to dlouho nevydržím. jinak se máme celkem dobře tux drží, kde má, dnes máme 29+4 tak v pátek až bude 30tt budu minioslavovat.

Oli ještě jsem ti nepogratulovala k Vojtíškovi, užívej si miminka a at se vám daří a prospíváte.
Zoli, s tím UTZ se netrap, hlavně at je manžel vpořádku a ty taky.
Heli, tak chlapeček bude u vás velká posila pro tatínka, to je super a neboj kluci jsou fajn, on to bude takový benjamínek.
15. čer 2010 v 16:49  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsme celý den byly u kamarádky, holčičky byly nějak vyjímečně zlatý :slight_smile:

Zoli -- to mě mrzí, že to manželovi posunuli :unamused: A je škoda, že ho nepustili ještě domů, když to máte tak blízko ... někdy doktoři fakt nejsou moc ochotný.. prostě mají svoje postupy a nic jinýho je nezajímá. Ale nejdůležitější je, aby to manželovi všechno dobře dopadlo. A nešel by ten ultrazvuk třeba posunout? Já vím, je to na poslední chvíli....

Oli -- ten nápoj vypadá zajímavě. Taky rozhodně nemám v plánu přenášet, ale kvůli té cukrovce mě ani nenechají. Ale představa vyvolávaného porodu mě fakt neláká, takže když to půjde popohnat, tím líp :slight_smile: Obě holky byly malý, tak si ani radši nepředstavuju, že bych teď měla mít obříka :slight_smile:

Ali -- myslím, že za oslavu to určitě stojí :slight_smile: Už to opticky bude vypadat líp, když ti ty týdny budou aspoň začínat na 3, viď?
15. čer 2010 v 18:54  • Odpověz
A ještě aktuální fotka bříška, 23+2 :slight_smile: Začínám mít strach jak budu vypadat za pár týdnů :grinning:
15. čer 2010 v 19:02  • Odpověz
Helli - nešlo bohužel, jdu tam poslední možný den, kdy se tenhle poslední UZ dělá, takže smolík a doktor ani není k tomu moc svolný, je to takový trochu morous. Ale už jsem se s tím srovnala a vím, že na tom svět nestojí. Zamrzí to, ale vše zlé je k něčemu dobré, tak budu číhat, co pozitivního z toho vlastně vyleze

Alisku - to je moc dobře, že se s Tuxíkem tkahle pěkně držíte a za chvilku zlomíte hranici 30 tt.

Helli - teda bříško na 24 tt. luxusní :dizzy_face: :dizzy_face: už je z tebe ukázková těhulinka.
15. čer 2010 v 19:53  • Odpověz
Zoli -- tak to je fakt škoda s tím ultrazvukem. Vím, že to není ta nejdůležitější věc na světě, ale taky by mi to přišlo hodně líto.

S bříškem je legrace -- já sama mám pocit, že je větší než v tuhle dobu u holek. Ale včera mi jedna kamarádka řekla, že to na mně ještě není vůbec vidět :wink:
15. čer 2010 ve 20:02  • Odpověz
Helli - není vidět? já myslím, že bříško už máš teda slušné a ne že není vidět. To jsi musela mít sakra volné oblečení :slight_smile:

No a na UZ jdu teda zítra sama. Babička pohlídá Terezku, ta by tam stejně jen lítala a já bych byla akorát nervozní, když jí manža nedrží v ruce a nekouká s ním. A já si to snad aspoń trošku užiju, pochytím co nejvíc informací, snad vyjde i nějaká pěkná fotečka co mu budu moc předat ať se pokochá :dizzy_face: a všechno dopodrobna převyprávím. Za pár týdnů je tu prdelka s námi, tak si jí pak užije až až
16. čer 2010 v 08:04  • Odpověz
Nazdárek berky, jak se vede vám a mimčům? nám je dobře.
16. čer 2010 v 17:53  • Odpověz
ahojky Alísku, u nás je vše tak nějak v normě. Zítra mě čeká UZ, takže jsem zvědavá na veškeré informace o mimču a doufám, že bude v pořádku :slight_smile:
Ale co Ty a Tuxík? jak bojujete? a prcek je v pořádku a kope? a jak to tam utíká? musí to být dlouhé, že? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. čer 2010 v 18:42  • Odpověz
@zolik nazdárek, jsem zvědavá co budeš psat o dnesnim UTZ. doufam, ze bude vse ok. My se mame celkem fajn, dnes mi trochu tvrdne bricho ale jinak nic noveho, stridaji se mi tu spolubydlici jak na bezicim pasu, rodi, tak jsem zvedava kdo bude zase vedle me.
17. čer 2010 ve 14:05  • Odpověz
Ahoj holky,

zoli -- tak co manžel? Jak dopadla ta operace? Jsem zvědavá co všechno ti předvede mimi na ultrazvuku :slight_smile: Už se těším, až poreferuješ.

Ali -- to je fajn, že se tuxík má dobře. Snad to s tím tvrdnutím břicha nebude vážné, ať má tuxík ještě klid.

Já byla ráno na diabetologii, paní doktorka byla spokojená s mými hodnotami a i váhou, prý vůbec nevadí, že hubnu pokud správně jím, aby mimi mělo energii.Takže mě uklidnila. Akorát mi trošku stoupají ranní hodnoty nalačno, tak říkala, že to příští týden mám hodně sledovat a kdyžtak hned přijít, protože pak bude mít 14 dnů dovolenou.
17. čer 2010 ve 14:48  • Odpověz
Alisku - jůůůůůůů už Ti tu naskočil 30 tt. :dizzy_face: :dizzy_face: no a s těma spolubydlícíma, by mě to teda značně znervozňovalo, ale zase si máš pořád o čem vykládat s novýma spolubydlícíma a je to tam živější ne? :grinning: :grinning: když už tam musíš ležet. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Helli - no manžel je v pohodě, dneska už vstal, pokoušel se s nohou cvičit, dopoledne už stál o francozských holích a odpoledne si to už štrádoval po chodbě. Tak uvidíme kdy ho pustí domů. .. ráda bych už na víkend, když máme v sobotu tu svatbu ale uvidíme. Dozvíme se všechno zítra :wink:

No a k UZ. To je jedna velká kapitola. Miminko je natočené hlavičkou dolů, vše vypadá v pořádku, viděla jsem mozek, srdíčko, žaludek, močový měchýř, játra i ledviny a vše je jak má být. Tak snad je to opravdu zdravé mimi. Jo a je to pěknej macek :stuck_out_tongue_closed_eyes: už teď váží 2050 g. Takže mě opět doktor upozornil,že jestli porodím v termínu nebude to malé dítko :sweat_smile: opět něco ke 4 kilčům :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. čer 2010 v 19:39  • Odpověz
pěkný sobotní poledne :slight_smile:
Zoli, až v pátek jsme začali 30tt, ale je to fajn, snad to takhle půjde dál :wink:
Copak plánujete na víkend?cestujete?
19. čer 2010 ve 12:34  • Odpověz
ali - paráda!!! 30tt!!! Teď je další mezník 34tt, ne? Nebo tak jsem to měla já. Jsem měla v těhu pár mezník v tt a dycky jsem si oddychla, když jsem jeden přeskočila a doufala, že přeskočím i ten další.
ali - a chodí za tebou návštěvy? Škoda, že neleží v HB, Oliverka bych dala na hlídání a vyrazila za tebou.
ali - a co nemocniční strava? Dá se?

zoli - to jsem ráda, že je váš mimísek zdravý a má všechno, co má mít! Teď jsi ho vlastně viděla naposled a teď až naživo :dizzy_face:
20. čer 2010 ve 21:20  • Odpověz
My jsme tady měli teď 10 dní švagrovku z Francie, tak to bylo moc fajn.

A včera jsme byli na svatbě - pro mě to byla kulturní akce po 5ti měsících izolace - no super!!!! Na obřad jsme malého dali k tchánovcům a navečer na svateb.afterparty si ho šla vozit mamka, pak jsme si ho vzali chvíli s sebou, pač ho chtěli všichni vidět a pak jsem ho vezla k našim, uložili jsme ho a mamka hlídala. Hlídala i synovce :wink:
Holky, já vydržela do 2 do rána! To bylo super!!!! Akorát Olivka jak nespal doma, tak se v noci víc budil na kojo - o půl 4, v 6 a o půl 8, takže jsem si pak odpo musela jít lehnout.

Tak se opatrujte a pohlaďte ty pokládky v bříšku!!!
20. čer 2010 ve 21:26  • Odpověz
Ahoj holky,
tak mám po poradně. Utz je ok, jen na velký jsem pozvaná v pátek. A za měsíc mě pozvali na test na cukrovku. Genetické testy jsou ok, a krev taky ok. Jen mi nasadili dopegyt na tlak. Ale i to je dobry, že jsem tak dlouho bez něj vydržela, s Májou jsem ho měla už od 14tt. Jinak děti váha A 285g, B235g. Jsou uloženy do písmene T
21. čer 2010 v 09:59  • Odpověz
Ahoj holky,

Ali -- to je super, že ses přehoupla do 30.týdne :slight_smile: A jak ti to v nemocnici utíká? Asi nic moc, co?

Zoli -- to je super, že ultrazvuk dopadl dobře. A koukám, že mimi pořádně roste. Ale třeba to nakonec ještě nebude tak velké mimi :slight_smile:

Foogy -- koukám, že sis užívala ve společnosti. No však i maminka si potřebuje někdy oddychnout :slight_smile: A Olívek se normálně nebudí v noci na kojení? To je teda zlaté miminko!

Cepe -- gratuluju k úspěšným kontrolám. Stejně to musí být docela záhul mít v bříšku hned dvě miminka. Mně stačí, když se mi tam hýbe jen to jedno :slight_smile:

My si o víkendu užili výletování, i když jen po Praze, ale vyrazili jsme vždycky někam na okraj na pěknou procházku. Počasí sice nic moc, ale aspoň nepršelo, tak se to dalo.
21. čer 2010 ve 14:51  • Odpověz
@helabella je to nádherné, fakt super
21. čer 2010 v 18:46  • Odpověz
ahoj Berušky, zase Vás nestíhám. je toho trošku moc. ale snad už se to po víkendu trošku zvolní.

Foogynko - to je paráda, že jste si svatbičku krásně užili a že i malý byl takové zlatíčko a nechal maminku vyřádit. Ale hold vyhládl, tak to potom musel dohnat :wink: :slight_smile: ale hlavně že jste si to všichni užili :dizzy_face: :dizzy_face:

Cepe -moc a moc gratuluju ke kontrole. Miminka jsou teda už docela veliká a polohu mají zajímavou :grinning: :grinning: ale když jim to vyhovuje, tak proč,n e, že....a super, že všechny testy jsou OK :slight_smile:

Helli - to jsi dobrá, že ještě takhle zvládáš výletování :dizzy_face: Na mě to teď všechno nějak dopadlo a cítím se jak vorvaň. Strašně funím,nohy otíkaj, už doléhá 3trimestr v plné polní :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já byla o víkendu taky na svatbičce, malá šla za družičku ale moc se fotit nechtěla, ale něco málo z foteček taky mám, tak až je stáhnu tak doložím :wink:

jo a naše miminko bude asi trošku větší ale víme proč. Nestihla jsem Vám sem vložit fotku. .... takže mimouš má nárok.
22. čer 2010 v 08:29  • Odpověz
Ahoj holky,
máme se dobře, stav je pořád stejný, hlavně, že se to nehorší, jen mě bolí záda prdel z toho ležení, včera jsem absolvovala vyšetření a asi nejhorší z toho bylo cévkování moči, jelykož jsem tím prošla prvně, tak jsem vůbec nevěděla do čeho jdu, doufám, že už to nebudu muset absolvovat, dopol. jsem šla UTZ, tuxík nám povyrostl a váží 1400g, jen doktorka poznamenala větší množství plodové vody, dnes jsem se na to ptala a zatím to nic špatného neukazuje ale bude se to sledovat. Nuda tu docela je, kor když jsem od čtvrtka na pokoji sama, pouštím si zprávy, jinak rádio a hodně čtu, něco i dělám do firmy, co zvládnu, emaily, telefonáty atd..Návštěvy mám každý den, střídá se tu rodina, manžel, kamarádky, takže nestrádám :slight_smile:.

22. čer 2010 v 10:22  • Odpověz
@helabella je super, že se držíš a cukrovka se nehorší, seš dobrá, když mlsám, tak na tebe občas vzpomenu, vydrž to! dieta je taky nic moc, kor v těhotenství a že nepřibíráš taky není špatný, hlavní, je že mimčo roste jak má. Já od te doby co jsem v nem. tak jsem schudla o dve kilca a nic nepribrala ale maji divnou starou mechanickou vahu, tak to beru s rezervou :wink: .
22. čer 2010 v 10:25  • Odpověz
@foogy ahojky kočando, tak to jste si s manželem konečně taky užili něco jiného něž přebalování, koupání, kojení atd., hlavně že byla dobrá zábava!
Koukala jsem na fotky, krásně roste a ty jeho oči, no těma bude lámat dívčí srdce až povyroste, je krásnej.
Plánujete nějakou dovču i s miminkem? A jak jsi spokojená s mutsíkem? už pomalu vybírám, kde ho koupíme (bude bazarovej).
22. čer 2010 v 10:28  • Odpověz
@cepecek tak to je super že jsou miminka vpořádku a krásně prospívají, a s tím tlakem to zvládnete. už vybíráte jména? pohlaví asi ještě nevíte, co.
22. čer 2010 v 10:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.