• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Holky z hubneme z XXl těhulkují

(Zamčená)
31. ledna 2011 
@alisek - Ali jestli má Honzík bolení, tak mu to opravdu nemusí být příjemné. Vem si, že když máš chřipku a bolí tě kůže a všechno, taky Tě bolí každý dotyk. Takže to tak může být i u něj. Ale je to jen má domněnka.. a neboj se. Všechnu lásku, poznávání se a mazlení si vynahradíte hned jak to bude možné. Za chvilku budete klokankovat a už se tulit a bude vám moc a moc dobře. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Přečkej pro vás tohle těžké období a uvidíš, že bude za chvilenku krásně a všechen tenhle ztracený čas si budete vynahrazovat :slight_smile: vzájemným poznáváním a láskou :slight_smile:

no a mě už dneska záda nebolí, je mi fajn, ale včera bylo fakt tak nějak ouvej, až sem myslela, že začnu balit tu tašku do porodky. Protože u Terky mi křížový ma bolestma začínal porod :confused:
25. črc 2010 v 18:00  • Odpověz
Ahoj holky,
konečně zase zdravím :slight_smile:

Ali -- tak jak se vede Honzíčkovi? Věřím, že je to hrozně smutný, když se díváš na takovýho drobečka, víš, že mu není dobře a nemůžeš mu pomoct :frowning2: Taky jsem trpěla představou (a dodneska z toho mám špatný pocit), že Kačí byla sama v inkubátoru, že jsem na ní mohla jen tak trochu sahat... ale každou ztracenou minutu jde pak vynahradit. A u tebe s Honzíčkem to bude určitě stejné -- prostě, co jste ztratili teď na začátku, doženete jen co ho budeš moct víc chovat a mít u sebe. Honzíček měl složitější vstup na svět, ale máte před sebou spoustu let, kdy mu to budeš moct vynahrazovat. Hlavně, aby už neměl bolesti a mohl začít jíst a sílit. A jak to zvládá manžel?

Foogy -- koukala jsem, že Olívek už má skoro 4 měsíce! To tak hrozně utíká, už máš doma "velké" miminko :slight_smile: A jak se vám daří?

Zoli -- ty ještě nemáš tašku? :sweat_smile:
28. črc 2010 v 08:55  • Odpověz
@helabella - ahojky Helčo, stále ještě ne :sweat_smile: ale už mám seznam, co do ní :grinning: :grinning:
28. črc 2010 v 08:56  • Odpověz
Ahoj berky, jak se vám daří?
Zoli už skoro rodí :slight_smile:

Heli unás dobrý, beze změn, zkouší mlíčko, ted v 9. budu volat jak to dopadlo, zda už prošlo nebo zase vytáhli sondou. Včera jsem prvně nebyla u Honzíka, přes den jsem měla migrénu a nedalo se jet, nakonec jsem šla po 12h. spát a probrala jsem se až před 19.h. mezi tím jsem vstala k odstříkání mlíka, což s rozjetou migrénou bylo nad mé síly ale dala jsem to, myslela jsem na Honzíčka.
manžel to zvládá jako každej chlap, aspoň mi to tak přijde, ta citlivá jsem tu já.
28. črc 2010 v 09:02  • Odpověz
ale krásně nám přibejvá, v neděli měl 1840g, futrujou nám ho tukem, tak s enám chlapeček zakulacuje, jen si říkám aby to nepřehnali, nemusí se pak podobat mamince (trochu černého humoru).
28. črc 2010 v 09:04  • Odpověz
@alisek - tak co Ali - už jsi volala a jak to s Honzíčkem vypadá? přijímá mlíčko?

a migréna je fakt svinstvo. Ale vydrž. To kojení bude Honzíček potřebovat, dáváš mu ze sebe to nejlepší a dokud to půjde, stojí za to o kojo bojovat :slight_smile: a jakou máš odsávačku?
28. črc 2010 v 09:34  • Odpověz
@zolik tak brouček je na to pořád stejně, prý to včera vypadalo dobře, že by snad už dvanáctníkem něco prošlo ale nakonec to vytáhli sondou, pořád to je neprůchozí po té operaci, chce to trpělivost, hlavně aby to zvládl malej.
Mám tuto odsávačku, je fakt dobrá http://www.dnformed.cz/medela/produkty/swing.php
trochu drahá ale na tom už moc nezáleží, hlavně že mi nastartovala dobře laktaci a mám mlíko.
28. črc 2010 v 09:41  • Odpověz
jdu odsávat :slight_smile: pa
28. črc 2010 v 09:43  • Odpověz
@alisek - díky za zprávičky, chce to opravdu trpělivost, on ti to pak Honzík vynahradí :dizzy_face: :dizzy_face:
a odsávačka vypadá super. A je dobře, že kojení krásně rozběhla a nebyl problém :dizzy_face: :dizzy_face: já mám doma taky po Terince od Medely - mini elektric a byla moc fajn. Dost nám pomohla v krizové době. :dizzy_face:
28. črc 2010 v 09:46  • Odpověz
Ahoj holky!

Ali - když jsem četla tvůj příspěvěk z 24., tak mě to až rozbrečelo. Musí to být tak těžké! A po té větě sestřičky bych byla taky úplně hotová. Ale když tady nad tím tak přemýšlím, je fakt, že Honzík by měl být v tuhle chvíli ještě v bříšku a tam bys ho taky ještě nemohla hladit. Musíš být hodně silná! Musí tě to strašně mrzet, ale já si myslím, že on určitě cítí, že jsi u něho a že mu vyprávíš, v bříšku tohle přeci taky vnímá. Takže se neboj, on ví, že jsi u něho! Že jsi jeho maminečka. A až nebude muset být v inkubátoru, tak to doženete! Uvidíš, že jo! Já Olíčka u sebe taky neměla a to všude píšou, jak je to důležité, ale vůbec nás to nepoznamenalo. Dohnali jsme to ty další dny - seznamovali jsme se a já ho pořád mazlila a chovala. Ty to s manžou a Honzíčkem taky doženete! A bude z vás krásná šťastná rodinka!!!

Ali - a tys rodila normálně nebo císařem?

Zoli - ty lumpe, ty ještě nemáš sbalenou tašku do porodky??? No, ty jsi teda expert!!!! Honem si jí sbla! Ať v tom kalupu na něco nezapomeneš. Budeš mít rychlý porod, budeš ráda, když zajistíte Terince hlídání a do toho ještě balit. Abys nakonec nerodila v autě, ty lumpíno!!! Slib, že si jí do konce týdne sbalíš :grinning:
28. črc 2010 v 09:52  • Odpověz
Heli - no jo, příští týden už budeme slavit 4 měsíce! Strašně to letí!!!
A teď mě trošku zlobí, poslední 4 noci mě nenecháv noci vyspat, bude se po hodině, po dvou na kojení a to je teda masakr! Z neděle na pondělí usnul o půl 10 a o půl 12 první kojo, pak ve 2, ve 4, v 5, v 6 a o půl 7 už chtěl vstávat!!!
A dneska už ani nejsem unavená, tělo už si asi zvyká.
Akorát mám pocit, že mu nestačí moje mlíko, pač má jenom 4800g (dneska se jdeme ještě k doktorce převážit). I když holky mi tvrdí, že je to sprut, že prostě roste a potřebuje víc mlíka. Ale mně je divný, že nepřibírá. Ale ve stresu nejsem. Dneska jdeme k doktorce, tak se zeptám.
28. črc 2010 v 09:56  • Odpověz
@alisek -- to je dobře, že Honzíček tak pěkně přibírá! A chlap může být i oplácaný :slight_smile: Je těžký, být trpělivý, už bys určitě moc chtěla, aby zvládal mlíčko a mohla jsi i začít přímo kojit. Je super, že máš mlíko a že to s odsávačkou dobře funguje. Já měla na začátku s Kačenkou takovou tu obyčejnou ruční, ale pak jsem si taky pořídila lepší, protože by to jinak ani nešlo.

@zolik -- a jak to vlastně máš s manželem? Pořád je mimo? Moc bych vám přála, aby stihl včas dojet.

@foogy -- to fakt vypadá na ten spurt, když je Olívek tak hladový. Chce to hlavně vydržet, za pár dnů by se to zase mělo srovnat. Noční kojení fakt nezávidím, se Štěpi jsme si taky pořádně užili. Jsem zvědavá, co ti řekne doktorka, ale snad je ta váha v pohodě -- jestli teď Olívek hodně roste, tak asi všechno jídlo spotřebuje na růst a nic se mu nestíhá ukládat :slight_smile:
28. črc 2010 ve 13:35  • Odpověz
Holky, my máme den a jsem zvědavá na noc...
Byli jsme u doktorky a Olík za těch 14 dní nepřibral, dokonce ještě zhubnul. Takže jsem jí řekla o tom noční kojení a to, že přes den kojíme max po hodině, tak mi doporučila na noc příkrm a jinak kojit z obou koziček a za týden na převážení. A do toho nám píchla Hexu a Prevenar.
Tak já letím do Kaufu, koupila jsem Nutrilon, kojeneckou vodu, flašku a Gravimilk a kojící čaje (pač budu bojovat . Už cestou jsem volala muži, aby připravil Miltona a všechny propriety. Tak jsme udělali vše dle návodu, chladili převařenou kojeneckou vodu na 40 a to naše zlatíčko to nechce pít, chvíli cucal a žužla, vypil 10ml a pak se začal ksichtit a nechce to. A to by měl vypít 100 ml. No a k tomu má teplotu 39, po odečtu 38,5, takže ještě čípek do prdelky... To je z toho očkování. A chudinka tak jako pokňourává. Je mi ho holky tak líto
Ale on to zvládne. A já si hned uvařila kojící čaj a gravimilk - obojí podporuje mlíko, takže budu pít a bojovat, abysme mohli kojit. Ale nestresuju se, když to nepůjde, tak se nedá nic dělat
28. črc 2010 ve 23:09  • Odpověz
@foogy - Hani - to mě mrzí s tím kojem, zkus ještě homeopatika - ricinus communis. Kamarádkám to takhle jedorázově hoodně pomohlo, ty kojící čaje, meltu, silný vývar - hovězí kuřecí, hodně pít. Ale to určitě víš. A určitě se nenech zvyklat nutrilonem. Vydrž pár dní, když to nepůjde, můžeš ho nasadit vždycky. Ale kdyby Olivkovi zachutnal, byl by problém ho potom dostat zpět. Mluvím z vlastních zkušeností a vím jaké mrzení, že kojo potom skončilo :confounded: Budu držet palečky ať horečka brzo ustoupí a malý je zase sluníčko :wink:

a s tou taškou se budu snažit. Ale dělají nám tu ted interierové dveře, byt celý na hromadě, tak ani není se moc kam hnout. A dorazili mě tím, že sice budeme mít obložky kolem dveří, ale ve firmě, která dodává dveře je dovolená, takže ty nemají a musíme na ně čekat, grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Vsadím se že to budou dodělávat až budu s prckem doma, nebo v porodce, místo aby to tu bylo načinčané a nachystané pro miminko :unamused: :frowning2:
Ale jo tu tašku sbalím, zítra začínám 39 tt. už je nejvyšší čas :grinning:
29. črc 2010 v 09:13  • Odpověz
Simčo - no, vidíš, homeopatika mě nenapadly a to tu knížečku mám přímo před obličejem - v obýváku ve stolu! Odpo jedu do lékárny, tak si to tam koupím. Díky moc za nápad!!!
Simčo - no, ona mi doktorka a mamka (dělala na děts.od) říkaly, ať aspoň na noc mu ten Nutrilon dám, aby přijmul tekutinu, aby nebyl dehydrovanej. Že je spoustu případů, kdy děti končí v nemocnici, pač se matky snaží za každou cenu kojit. Tak to já bych nechtěla. Ale nemyslím to tak, že to vzdám, prdnu mu flašku a bude. Od večera poctivě piju gravimilk a kojící čaj, tak ono to půjde. Věřím tomu. Jen mi ho je líto, že chudinek ještě hubne. Šak víte...
A teplota mu po čípku klesla, tak jsem ráda, ale i tak je ukňochtanej a ukňouranej, tak ho budu dneska víc mazílkovat a spolu to překonáme.
29. črc 2010 v 10:20  • Odpověz
@foogy - Hani - to kňourkání a nenálada je u reakce na očkování normální. Mazlinkujte se, za pár dní bude dobře uvidíš. Každé dítko to snáší jinak. A jestli víš že Ti z prsou pije málo a byl by dehydrovanej tak ten nutroš, jo, to zase ne to lámat násilím, aby Olívkovi chyběly tekutiny. Jen je škoda, že v těchle chvílích nevidíš, kolik ti při tom kojení vytáhne. Oni tyhle výkyvy s váhou můžou být i když dítko pije normálně. Jen jak rychle roste, tak ta váha nestoupá. Nejdeš třeba k doktorce teď častěji na převážení? Budu držet pěstičky ať se to brzo zase srovná a malýmu chutná jen a jen od maminky :dizzy_face:
29. črc 2010 v 11:33  • Odpověz
@zolik Simčo, no, třeba teď si řekl po půl hodiny a to není žádná výjímka. To je masakr! Dyk se tam to mlíko nemůže ani vytvořit :frowning2: Ale už jsem udělala opatření, tak tomu dávám 3 dny a ono se to mlíko zase rozjede! Určitě!
A kuřecí maso koupí Ládin cestou z práce a udělám si k večeři vývar, ňam!
Díky moc za tipy! I když mi to na začátku bylo řečeno, tak jsem to jak s vývarem, tak homeopatika zapomněla! Díky moc, Simčo!!!

A ty úpravy - musím se smát, my malovali v mém 39+4, tak co ti mám vyprávět, hihi. Ale zvládli jsme to, hlavně teda Láďa a naši a než jsem se vrátila s Olouškem z porodky, tak to tady manža nachystal a vyšůroval, bylo to krásný! Ani mi nevadilo, že mi nekoupil kytku, pač tohle byl větší dárek :dizzy_face:
29. črc 2010 ve 14:35  • Odpověz
A dííííky, že si dneska sbalíš tu tašku! Budu klidnější! :grinning:
Simí a kdo vám bude hlídat Terinku?
29. črc 2010 ve 14:36  • Odpověz
@foogy -- to mě mrzí, že Olívek hubne :frowning2: Chudáček, není divu, že se tak často v noci budí, když má hlad. Já můžu doporučit hodně často přikládat, tak jak si řekne. A co se týče těch různých pití, tak super je ještě melta, ta hodně pomáhá na tvorbu mlíčka. Tak snad se to zase brzo upraví a Olívek začne pěkně přibírat.
A přeju, ať je mu brzy dobře, očkování je pro takhle malý tělíčko záhul.

@zolik -- ty jsi přesně jak z těch vtipných historek, že u druhého (a dalšího) dítěte to mamči už tak neřeší :grinning: :grinning: Aby pak nebylo velký překvápko, že se malý podere na svět o dost rychleji než Terinka :slight_smile:
29. črc 2010 v 18:04  • Odpověz
holky během dneška už to nestihnu, je tu šílenej bordel po těch dělnících, nedá se pořádně procházet ani mezi furtrama,mají to tu zašprajcované ale zítra by ty zárubně měli dodělat a pak už bude klídek, tak se na to během víkendu v klidu vrhnu :dizzy_face: :dizzy_face:
jo a melta je fakt dobrá, dobrej tip :wink:

Foogynko - myslím na Tebe ať se prsa zase brzo nalejou a šlo jen o chvilkovou nedostatečnost pro velkýho hladovce :wink: přijď nám zase povyprávět jak jste na tom a co malej :slight_smile:

A Alisek s Honzíčkem určitě taky to zvládají čím dál lépe. Jsem vždycky ráda, když se Alča ozve, že je malému lépe, že přibírá a že prospívá :dizzy_face:
29. črc 2010 v 19:18  • Odpověz
@foogy - když to bude o víkendu, tak manža narychlo odveze Terinku do vedlejšího města k babičce a dědovi, když bude manža pryč a nestihne to asi ani k porodu, mám na drátě kamarádku, která si malou buď na chvíli vezme, nebo ještě jednu, co mi malou odveze k babičce. Takže to snad nějak zmáknem. :wink:
29. črc 2010 v 19:19  • Odpověz
ahoj holky, tak co, jak jde hubnutí z xxxl? já jsem slaboch a asi jsem to vzdala (teda doufám, že ne na dlouho) aspoň letošní léto jsem si řekla, že se nebudu omezovat... ale stálo to nakupování teda... aspoň jsem si koupila nové plavky, abych zakryla kila navíc. a už to byla nadměrná velikost... uffky ale plavky jsem si zamilovala (jukněte: http://www.petrklic.cz/laydy-vrsek-130741.aspx )
Kdepak nakupujete vy, když jste v tom, nebo máte nějaké ty kila navíc.... nějak mi dochází inspirace, tak díky za každou radu :wink:
29. črc 2010 ve 21:36  • Odpověz
@petruna110
Hubnutí jde těžko, zítra to bude měsíc po porodu a pořád se svou postavou nejsem spokojena. Jak dlouho trvalo vám se vrátit na původní váhu? Jsem z toho trošku nešťasná.. Kámošky říkaly jak to půjde rychle dolů, když budu lítat kolem Tobiáše.. a přestože lítám kolem prcka jak superman, kila se mě skvěle drží. Mám evidentně horší metabolismus.. Jinak nevím jak se mi letos podaří dostat k vodě, ale jestli jo, plavky na této stránce nevypadají vůbec špatně:slight_smile:
29. črc 2010 ve 22:04  • Odpověz
no po prvnim mimču to šlo hned, ale po druhém už tak nee. ješte pořád nejsem zpátky ( už to bude rok), ale je pravda, že teď to opravdu flákám. :slight_smile:
30. črc 2010 v 11:28  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem si taky pořídila homeopatika na podporu kojení, přijde mi že mám málo mlíka, odsaju 60ml za 30min, normálně bych to moc neřešila, kdybych včera nepotkala maminku na jipce kde ležel Honzíček, nastříkala růčo za můj poloviční čas snad 200 ml, což já dám za 4 odsátí. Mám ho teda málo nebo ona mooc??? Homeop. začnu je brát až mi budou malého přikládat, zatím mlíko stačí.
Honzíčka nám dnes dopoledne přestěhovali z jipky na intermediární odd, dostává mlíčko18ml už po 3hodinách, a dávky se budou navyšovat, taky se začne zkoušet krmení stříkačkou a potom už přisátím a to by mu konečně vyndali sondičku ze žaludku a odpojili ho od výživy. Dnešní váha 2156g, roste nám před očima šílenou rychlostí.taky dnes udělali utz hlavičky a krvácení se nerozšířilo a to původní se vstřebává, tak snad z toho nic nebude. Jinak to je prý hodné miminko, dudlík nechce ale naučili ho na cukřík v tek.stavu, takže když je trápení cumlá se cukřík na hadříku a to jediné pomůže.

@zolik jak se ti daří? co malý v bříšku, jste v pohodě? už máš sbalenou tašku?!

@foogy a co ty Hani, jak ti to jde s tím kojením? já s tím začínám taky bojovat, tak uvidím. A co malej, je to už velkej kluk :slight_smile: a ty jeho očiska, jsou prostě k sežrání.
30. črc 2010 v 18:15  • Odpověz
@alisek -ahojky Ali - to jsou krásné zprávičky, mám z vás radost. A to mlíčko se určitě rozjede neboj, nebyla velká poptávka, tak si myslím, že ani nabídka není velká. Ale jestli se malý přisaje a bude krásně baštit, s pomocí čajů, homeopatik a melty se laktace určitě krásně rozjede neboj. A malý opravdu roste před očima. Během pár dní a přibere takových gramů :dizzy_face: :dizzy_face: nádhera. Zvládáte to krásně. Super, že to krvácení se nerozšířilo a to původní vstřebává, další nádhrerná zprávička. Honzíčka opravdu moc chválím, je to šikulenka malej.

jinak taška sbalená ještě stále není, ale už z toho začínám být sama nervozní, takže ještě během dneška nebo zítra bude. Ale potřebuju na to klid, takže počkám, až manža vezme malou ven a udělám si to v klidu. Terinka je takovej pomocník, že by mi zase půlku těch věcí z toho kufru vyndala :grinning: :grinning:

Foogy - tak co kojo,je to lepší? nastartovalo se to zase trošičku? a co malej a reakce na očkování? už je dobrej?

jinak Alča má pravdu, malej a jeho očiska jsou k sežrání, máte nádhernýho budulínka :dizzy_face: :dizzy_face:
31. črc 2010 v 10:35  • Odpověz
Ahoj holky!

Téda Ali, Honzíček přibírá raketovou rychlostí!!! Přesně jak v bříšku - tam přeci ke konci taky tak hodně přibírají! No, to je úúúžasný!!!
Ali - a neboj, laktace naskočí, jak píše Simča.
Já piju kojo čaje (ty jsou fakt super), Gravimilk, baštím vývary, homeopatika. Jen do tý Melty se mi nějak nechce, já jí neumím připravovat. Jak jí holky děláte? Musím si jí nechat od manži dneska koupit.

Simčo - co taška, je sbalená?

Holky, dík! Olík je fakt taková kukačka! Prý má oči tvarem po mně, tak se dmu pýchou :dizzy_face: Jinak je to celej Ládin a o to víc ho miluju :dizzy_face:

Simčo - jojo, je to lepší. Nutroš teda 2x denně musím dát, ale malej už mi začal přibírat, už jsme se přehoupli přes 5 kg, tak jsem nadšená a hlavně i mně se prsa začínají nalejvat, takže vše je na nej cestě!!!

Holky, před rokem touhle dobou jsme si s manžou užívali začátky těhu :dizzy_face:
1. srp 2010 ve 12:13  • Odpověz
@foogy - tak to mám radost, že se prsa zase nalívají a že Olivek začal zase pěkně přibírat :dizzy_face: :dizzy_face: a cože? už má 5 kg?

my složili přes víkend, kolíbku, postýlku a na tašku se vrhnu za chvilku, jen co odejde manža s Terinkou ven, ať na to mám klídek :dizzy_face: :dizzy_face:
zítra ještě poslední UZ tak snad se nedozvím, že čekáme obříka, ať mě to před tím porodem ještě nerozhodí.

JInak se snažím cvičit s epinem.Ale 30 cm,je pro mě nereálný sen, kterýho asi nedosáhnu, ale jako psychická podpora a pocit, že pro to dělám maximum je to dobrý :wink: :slight_smile:

holky až bude zabalená ta taška, tak to je konec, porod se blíží a to neodvratně, pomooooooooooooooooooooc :confused: :sweat_smile: :grinning: :grinning:
1. srp 2010 v 15:20  • Odpověz
Ahoj holky,
děkuju, dnešní návštěva Honzulky byla krásná , moc jsem si ji užila, konečně sizačínám našeho broučka bez stresu, co návštěva to dobré zprávy, musím to zaťukat , dnes mu zase zvedly dávku mlíčka už pije něco přes 30ml na jednu dávku po 3h., dnes měl 2240g, nádhera a pokud bude nadále tak dobře snášt mlíčko, tak mu zítra po kontrole vyndají katetr z nožižky a už bude jen na mlíčku a je tu vidina přeložení na odd. nedonošených miminek, takže teoreticky od zítřka si ho budu moct pochovat a přiložit na kojení a pak bych už mohla být s ním na oddělení. Holky už se nemůžu dočkat, zítra rozhodně pojedu za broučkem dřív (v HK se chodí na odd. oa půl 11.)
1. srp 2010 v 19:13  • Odpověz
@alisek - Alisku parááááááááááááááááááááááááááááááda. To jsou nádherné zprávičky. Nekecám, ale až mám slzy v očích. Strašně moc držím pěstičky, ať po vyndání katetru, vše dobře probíhá a ty už se můžeš s Honzíčkem mazlinkovat, klokankovat a užívat si ho. Fakt paráááda. Jste šikulenky šikovný a všechno krásně doháníte :dizzy_face: :dizzy_face: a budeš i moct kojit, to bude paráda ten intimní dotyk. Tak ať se maličký krásně přisaje a jde mu to :dizzy_face: :dizzy_face: myslím na vás a těším se na další takové krásné zprávy :dizzy_face:
1. srp 2010 ve 20:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.