• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Holky z hubneme z XXl těhulkují

(Zamčená)
31. ledna 2011 
@zolik děkujeme :slight_smile:

holky tak nám Honzíka přestěhovali na odd. nedonošených dětí, já se snad zblázním štěstím, jdu se zbalit a fičím za ním, snad mi nezmokne prádlo (prala jsem dnes ráno Honzíčkovi oblečení) a když jo, tak ho vyperu zase, to je fuk.
2. srp 2010 v 10:55  • Odpověz
@alisek hurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrá. Tak honem balit a šup za malým. Konečně spolu. :dizzy_face: :dizzy_face: Zase se ozvi, až budeš mít chvilinku. Těším se na zprávičky :dizzy_face: :dizzy_face:
2. srp 2010 v 10:59  • Odpověz
@alisek -- to je bomba!!!! Teda Honzíček dělá úžasný pokroky a váha mu roste fakt neuvěřitelně. To je super, že už budete spolu, že si ho budeš moct pomazlit a taky sama nakojit. Mám velikou radost! Hrozně moc ti přeju, ať si užíváš tyhle první chvíle mazlení a užívání si drobečka. A držím palce na kojení, ať Honzíček pořád takhle pěkně přibírá.

Foogy -- koukám, že u vás taky dobrý zprávy! Olívek přibírá, tobě přibývá mlíko, prostě supe! :slight_smile: Sem tam příkrm nevadí, hlavně, že mamča je pořád hlavní zdroj :wink:

My se přes víkend stěhovali hlídat známým dům, psa a kočku a bylo to celkem náročný.Budeme tady sice jen tři týdny, ale věcí máme skoro jako na rok :grinning: Mají už dospělé děti, takže jsme museli brát pro holky úplně všechno. Ale je tady zahrádka, úžasný klid... takže už si užívám pohodu. A jinak si říkám, že už bych pomalu měla začít panikařit, 31.týden je tady a já teprve začínám zjišťovat co všechno budu vlastně potřebovat :wink: :grinning:
2. srp 2010 ve 13:09  • Odpověz
Ahojky holky, zdravím po dovče.
Ali, Honzík je šikula.
Foogy, Olívek taky.
Zoli, držím pěstičky do posledních dnů.
2. srp 2010 ve 14:09  • Odpověz
@medvedinka - ahojky,
díky za držení palečků
a jak bylo na dovče? povídej? :dizzy_face: :sunglasses:
3. srp 2010 v 07:51  • Odpověz
Dobré ránko holky,
dekuju moc za podporu, jste zlaty. Honzicek je nadherny miminko a je jen moje(nase :slight_smile:) je to krasny pocit.
Vcerejsi pobyt s malym byl nadherny, poprve jsem si ho chovala, spinka uz mimo inkubator, minula nas i vyhrivana postylka a Honzicek spinka v normalni postylce jako ostatni novorozenci, je bez hadicek, bez katetru, basti skoro 40ml na jedno krmeni, necelou pulku primo do pusinky a zbytek jeste jednorazovou sondickou, na konci tydne se zacne s prikladanim a kojenim a pak budu s Honzikem v nem., kdyz to pujde takhle dobre, tak pristi tyden jdeme domu . Dnes budu prvne prebalovat.
3. srp 2010 v 08:33  • Odpověz
@alisek - teda ty zprávičky od Tebe se vždycky tak krásně čtou. Zhltnu je jedním dechem a těším se na další. Fakt paráda, mám z vás obrovskou radost. Malej je neskutečnej bojovník. A uvidíš, že už to teď bude jen a jen lepší. :dizzy_face: :dizzy_face: Těším se až nám tu budeš vyprávět, jak se malej krásně přisál, jak od Tebe pije a že ho můžeš přebalovat a mazlit :dizzy_face: :dizzy_face: a budeme to tu probírat společně. :dizzy_face: vždyť já už bych snad příští týden taky mohla porodit a tak by jsme si tu vyměnovaly dojmy a zážitky s dětičkama :dizzy_face:
3. srp 2010 ve 13:41  • Odpověz
Tety, tak jsem přibral! Minule 4700g a dneska 4950g! Dostali jsme s mamkou velkou pochvalu a mám pokračovat 2x denně s Nutrošem a mamka s kojícíma čajema a homeopatikama.

Ali - to jsou krásný zprávy! Až jsi mě tady rozbrečela a naprosto si vybavuju ty chvilky prvního sblížení a toho, že jsem brečela a říkala tu samou větu jako ty - Olíček je jenom můj a nikdo mi ho nikdy nevezme :dizzy_face: Je krásné být mamčou!
4. srp 2010 v 15:05  • Odpověz
@foogy - Hani - gratuluju ke krásnému přírůstku Olívka :dizzy_face: :dizzy_face: jste šikulenky. :dizzy_face: :dizzy_face:
4. srp 2010 v 19:16  • Odpověz
Novinky od Simči, dnes ráno se jí narodil chlapeček Martínek s váhou 4170kg. Miminko i maminka jsou vpořádku.
Moc moc gratulujeme oběma a přejeme chlapečkovi jen to nejlepší.
7. srp 2010 v 09:28  • Odpověz
Ahoj holky,
zdravím jen na chviličku -- celá rodina bojujeme se střevní chřipkou :frowning2: V pátek jsme dokonce vezli Štěpi na pohotovost, protože zvracela po deseti minutách celý odpoledne. Doktorka nás hned varovala, že my to asi chytíme taky a ještě ten večer začala zvracet i Kačí. Včera jsem lehla já a dneska manžel. Kromě zvracení a průjmu mám taky pocit, že jsem aspoň 3x vylezla na Sněžku, jak jsem hrozně slabá. Doktorka říkala, že je to tak na 2 až 3 dny, tak doufám, že zítra už bude líp.

Foogy -- to je super, že Olívek začal tak pěkně přibírat! Tak snad to nejhorší je za vámi.

Ali -- teda Honzíček dělá přímo neuvěřitelný pokroky!!! Moc vám to přeju a úplně mám z toho slzy v očích, když si toho drobečka představím, co všechno už má za sebou a jak bojuje! Držím všechny palce, ať to takhle dobře pokračuje dál a opravdu můžete brzo domů.

Simi -- obrovská gratulace k Martínkovi!!! A že to vyšlo fakt takhle na víkend, je super,i když to není toho 8.8. :slight_smile: Moc držím palce, ať se tentokrát dobře rozběhne kojení a Martínek roste jako z vody.
7. srp 2010 ve 21:31  • Odpověz
Ahoj holky!!

Simče moooooc gratuluju a přeju Martínkovi hodně zdravíčka!!! Mám velkou radost!!!

Heli - a co ty? Chudinko!!!! Hele, ale ona to prej není prča, já měla střev. chřipku, když jsem ležela v nemocnici ve 34tt a oni mě hlídali, pač si zvracením žena může vyvolat kontrakce. To tě nechci strašit, ale jestli ti je blbě, tak bych se radši jela někam zkontrolovat.
8. srp 2010 v 10:35  • Odpověz
Ahoj holky,
tak už je o hodně líp. Jsem sice taková ještě slabá, ale zvracení a průjem jsou pryč. Snažím se hodně pít, jídlo zatím jen opatrně. Holčičky jsou už úplně v pohodě, tak jsem ráda, že už je jim dobře. Bylo hrozný vidět Štěpi, jak byla apatická, přitom normálně nevydrží chvilku sedět.

Foogy -- vidíš, to mě ani nenapadlo, že by to mohlo vyvolat kontrakce! Ale teď už snad bude dobře. Já hlavně bojovala s tím pitím, protože jsem se bála dehydratace, ale zároveň jsem musela pít po lžičkách. A mimoušek se pořád pěkně mele, tak snad je v pohodě. Zítra jdu na ultrazvuk, tak aspoň se všechno zkontroluje.
8. srp 2010 v 17:18  • Odpověz
Heli - tak to je paráda, že už je vám líp!!!! A hlavně teda tobě a je i moc fajn, že jdeš zítra na UTZ, že ti mimčo zkontrolují! A to jdeš vlastně na ten velkej, viď? To bude odhad váhy a tak, co? To jsem zvědavá! Dej nám pak vědět!

Holky, není to tak dlouho, co jsme tady postupně oznamovaly, že jsme těhulky a šup šup a už jsme maminkama
8. srp 2010 v 17:25  • Odpověz
@foogy Ahojky..pamatuješ si ještě na nás?????Nějak jsem vás z dubnovkama ztratila.Neměla jsem mco času sem chodit....Jakpak se vám daří????Toto uteklo,co???Jdu okouknout albíčko :wink:
8. srp 2010 v 17:30  • Odpověz
@zolik moc moc gratuluju k pořdnýmu chlapákovi, to už nám tu zbýva Helča jediná.
9. srp 2010 v 09:48  • Odpověz
ahoj berky,
tak tu máme další miminko :slight_smile: jojo ještě Helča, vypadá to že to budou samý kluci :sunglasses:

@medvedinka a jak se daří tobě? a co hubnutí?
9. srp 2010 v 15:30  • Odpověz
jo mrkněte, máme nové fotky z pátku 7.8.
9. srp 2010 v 15:31  • Odpověz
Ahoj holky,
tak náš prcek se rozhodl, že bude tajemný :slight_smile: Doktorka se snažila co mohla, ale mimi leželo ven páteří, nožky u sebe...takže mi nedokázala dát ani malý osobní tip na pohlaví. Mně to vlastně ani nevadí, celou dobu jsem chtěla překvapení. Ale manžel je trošku zklamaný, už chtěl vědět na co se má chystat :wink: Váhový odhad je 1700g, což je prý v normě. Už si vůbec nepamatuju kolik v tuhle dobu měly holky, ale snad budeme mít nějaké to průměrné 3,5kg mimi.

Ali -- jak se Honzíčkovi daří? Jak je teď na tom s váhou a papáním? Na fotky jsem koukala a je kouzelný, hlavně, když má otevřená očíčka :slight_smile:

Medvedinka -- ahoj, jak se vede?
11. srp 2010 ve 14:01  • Odpověz
Ali - Honzíček roste jako z vody. A ty očička.... Jak se díví, to je tak nádherný!

Heli - tak to je sranda, hihi. Takže nic nevíte. No a váha je super, viď? Tak to nebude žádnej obr!
A už se to Heli taky blíží, co? Jak se připravuješ? A co holky? Jak ty se chystají na mimi?

Já už byla ve st poprvé cvičit na Pilates a super to bylo. A v po jdu na Zumbu. Skoro už nekojím, tak už můžu začít cvičit a držet se v jídle. Už se těším, až se do toho zase opřu.
13. srp 2010 v 09:27  • Odpověz
ahojky berušky,

už jsme s malým doma a sžíváme se. Všem moc a moc děkujeme za krásné gratulace. :slight_smile:

Alisku - malý je na těch posledních fotečkách krásňoučký. Je vidět, jak krásně vyrostl a prospívá. Radost pohledět :dizzy_face: :dizzy_face:

Foogy - ty jsi se do toho cvíča teda obula, to bude za chvilku postavička jak lusk :dizzy_face: :dizzy_face: kolik kg Ti po porodu ještě zůstalo, jestli se můžu zeptat?

no a my kojíme zatím snad furt. Po 2,3,4 hodinkách. Jak si malý řekne, ještě nemáme nějaký řád. Ale je to zlatíčko a Terinka velká pomocnice. Je to sice teď takovej zdivočelej lumpík, co nechce moc poslouchat, ale co se týká Martínka, je to pomocnice, odnáší do koše plínky, podává krémík, maže, pomáhá při koupání. No prostě velká ségra.

Přidávám pár foteček a představuji vám tímto oficiálně Marťulku :dizzy_face:
13. srp 2010 v 18:11  • Odpověz
Ali - všechno nejnejky k svátku!!! Hlavně hodně zdravíčka a spoustu šťastných chvilek s Honzíčkem a manžílkem :dizzy_face:

Simí - vítáme tě a ještě jednou moooooooooooooooooooooooooc gratulujem! Teda Martínek je kouzelnej! A jak je vlasatej!!! To bude frajer!!! A Terinka je teda úúúžasná! Máš být na co pyšná!
A co porod? Bylo to rychlý?

Mně zůstalo 10 kg - to je těch 10, co jsem před těhu zhubla... Ale s tím se počítalo, to byl JOJO efekt.
13. srp 2010 ve 21:18  • Odpověz
dobré ránko,

jé Ali já na Tebe včera zapomněla, tak to napravím aspoň dodatečně. Vše nej nej k Tvému svátku, malý ať krásně roste, dělá jen a jen radost a brzo jste všichni společně doma. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Porod Ti tady zkopíruju z jiné diskuze, ať si počteš :wink:

byl to prostě fičááááááák . Ale ten,kdo první věděl, že se něco děje byl Matýsek
Den před tím, než to začalo už dost tlačil na spodek a o dost častěji tvrdlo bříško. Ale přikládala jsem to tomu, že jsme měli nákupní den a prostě to bylo náročnější.

Já si večer o půl desáté ještě zaepinovala. Radovala se, že jsem dala 30,3 cm a že do termínu tam tu 31nacpu
No ale nemohla jsem večer vůbec spát. Zalehla kolem půlnoci, malej se mlel tak moc že usnout nebylo možné. Ještě říkám manžovi. Ať se prospí, že malej blázní a za chvilku jedem

No usla jsem teda nakonec někdy kolem 2 hodiny a ve 3 mě vzbudilo, tvrdé břicho, za chvilku zas. Tak jsem vylezla, v tu chvíli, začaly kontrakce a já na velkou. To jsem zbytřila, takhle mi začal porod u TErky. No a bystřit jsem nemusela dlouho. KOntra opravdu od těch 3 ráno chodily co 2,3,4 minuty pravidelně. A hned docela silné.
Tak budím manžu, odvezl malou a před půl pátou už byl zpět. Kontra stále stejné, jen silné a už jsem je cítila dost na spodek. Dala jsem si sprchu a říkám manžovi, že jedem, že radši budu plašit, ale že tohle už se mi nepozdává. Odjezd v 5,09 hod.
Pak příjem, doktorka se na nález ani moc nechystala, nejdřív monitor a pak papíry. Tak na monitoru slušné kopce, tak začala sepisovat ty jejich lejstra. No síla. Křížové bolesti vystřelovaly do celých zad, šíleně to bolelo, ještě víc jak u Terinky. A to jsem na těch pásech musela ležet jen na zádech. NO porod
Kolem 6 ráno to dodělali a doktorka, že na mě teda mrkne. Pak už jen houkla na sestru, že jsem otevřená na 10 cm, jen není zašlá branka a že přemýšlí, kde mi píchnout vodu, jestli až na sále,nebo v přípravce, prý abych neporodila.
Tak nakonec v přípravce,pak jsem se hned přesunula na sál. Bylo 6,10. Vedle rodila maminka se stejným nálezem a porodní asistentka jen číhala na chodbě mezi 2ma sály a číhala, která bude rychlejší No ale paní si to uspíšila,já neměla ještě ty správné tlaky na konečník, tak jsem si dala na ty brutální bolesti zad ( nejhorší z celého porodu) sprchu, a hopsala u toho na balonu, po půl páté jsem vylezla, řekla manžovi a zavolá sestru, že jde do tuhého, že tohle už je ono. Tak na ní zavolal, tak mě zkontrolovala a poslala ještě zpět na zem, že musí jen dorotovat hlavička. Že tak dvě kontra na zemi, s roztaženýma nohama a přitlačovat. Jauuuuuuuuuu to už hoooodně bolelo, ale bylo to účinné. Jen jak přišla doktorka, připomněla jsem jí, že pokud by to šlo, raději bez nástřihu, říkala, že to zkusíme a uvidíme. Tak a šlo se na tlačení. Bolest veliká, ale účinná a v tu chvíli člověk už ví, že za chvíli je po všem a těší se na miminko. Tak jsem zabrala. Na 2 kontra byla venku hlavička. Pak ale byl problém s ramínkama, byly nějak bloklé, tak mi por. asistentka tlačila na břicho a doktorka, že mám jen pomalu přitlačovat aby se malému něco nestalo, tak na další 2 kontra ramínka a na poslední zbytek. A bylo po všem. U hlavičky hrudníčku jsem si pěkně zařvala bolestí, ale stálo to za to. Malej byl venku, bez nástřihu, nátrhu. Mám jen pár povrchových oděrek a trhlinek, které ještě štípou, ale celkově můžu sedět, ležet vstávat a pomalu skákat. Takže shrnuto. Druhý porod, rychlý, o to víc bolestivý. Ale celkově nádherný :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Celkově - Martínek se narodil 7.8. v sobotu v 6,49 hod s mírami 52 cm a úctyhodnou váhou 4170 g. Je to naše zlatíčko a jsme šťastní, že už je tu s námi :slight_smile:
14. srp 2010 v 08:44  • Odpověz
Foogy - no s tou váhou - to je dobrý, že Ti zůstalo jen těch 10 kg. To už víš co s nima a s Tvým odhodláním a pílí, co jsi měla to dáš zase krásně dolů :dizzy_face:

Já přibrala 15 kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: 7,5 nechala v porodce a 2,5 ted doma. Takže mám dole 10 kg 5 kg mi zbývá a 3 kg co jsem stihla nabrat zpět před těhu. Takkže nějakých 8 kileček. Uvidíme co dáme dolů ještě kojením a o zbytek se potom po dokojení taky nějak postarám, ať jsem zase krásná doublemamina :dizzy_face:
14. srp 2010 v 08:46  • Odpověz
Ahoj kočky,
unás dobré zprávy, kojíme, dnes malej vypil na jedno krmení 40ml, už jsem nedokrmovala a na druhé 30ml. Dokrmuje se už z lahvičky, takže jsme se zbavili už i sondy do žaludku, dnes vážíme 2360g. Nejlepší zpráva je, že balím tašku a zítra ráno nastupuju do nem. na rooming za Honzíčkem, už budeme jen spolu a pak půjdeme brzy domů, doufám, že tento týden.

@zolik jak se vám daří? co Martínek? Kojíte? To bylo teda překvapení, že máte chlapečka, věděli jste to? myslela jsem žes psala, že čekáte holčičku dle utz. Porod jsi měla docela rychlej ale malej je teda macík :slight_smile:, fotečky krásný, máte se k světu.

@foogy a jak se daří tobě a Oliverkovi? jak to, že přestáváš kojit?

Helča je pořád asi mimo pc, co, tak snad se má s miminkem dobře.
16. srp 2010 ve 23:19  • Odpověz
@alisek - no to jsou super zprávičky. Teď už budete s Honzíčkem jen spolu :dizzy_face: :dizzy_face: to je paráda. Honzík je fakt bojovníček. Vždycky když tu čtu ty zprávičky od Tebe, tak jsou to takové pokroky. Váhu už má taky krásnou a jestli se pěkně sžijete, určitě budete za chvilku už doma jako rodina. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Držím palečky a myslím na vás. Jen tak dál :slight_smile:

Jinak co se pohlaví týče, opravdu jsme mysleli,že to bude holčička. Doktor ve 32 tt nám to ale vyvrátil. KDyž se podíváte zpět, tak jsem sem dokládala fotečky i s ukázaným pohlavím.Ovšem nikdo na to tenkrát nereagoval, tak jsem to nechala být, myslela jsem, že jste to vzali v potaz :wink: Já pak byla docela v šoku, že to nebude holka, ale kluk :grinning: :grinning: a zvykala jsem si a dokud jsem toho pindíka neviděla na porodním sále, tak jsem pořádně nevěřila :grinning: :grinning:

Jinak malej je přísavka, takže zatím kojíme a doufám, že ještě dlouho budem. Už v porodnici vypil od 35 do 50 ml a teď doma určitě ještě víc. Dneska jdeme na převážení, tak jsem zvědavá. Doufám, že se nebude opakovat historie a nebudeme mít úbytek jak u Terinky. :frowning2: Musím doufat, ale trošičku strach mám :unamused: Pak příjdu poreferovat jak jsme dopadli :wink:
17. srp 2010 v 09:03  • Odpověz
Ahojky Holčiny, mám to teď rozlítané, takže v krátkosti:
@zolik ještě jednou gratulace a závidím ten rychlý porod ( i když nemám za sebou ještě žádný, tak takhle nějak si to představuju:slight_smile: ) - jo a já si toho pindíka všimla ale jak to nikdo neřešil tak jsem myslela, že už jste to řešily a já to jen prošvihla, tak jsem to nechtěla otvírat:slight_smile:

@foogy - už jsi zase hubňulka? budem se podporovat?

@alisek - dodatečně vše nej k svátku a gratuluju k báječným přírůstkům a ke kojení.

Zprávy ode mě: váha 67,4 / dnes u pí dochťor), celkový úbytek - 13 kg, - 10 cm v pase. teď je to sice poněkud pomalejší ( už jsem 2 měsíce na stejným, ale žeru jak zjednaná, tak se není čemu divit), ale od září mi zas začne akváč, tak se těším:slight_smile:
17. srp 2010 ve 12:48  • Odpověz
@medvedinka -fíha Medve - to je kileček dole a těch centimetrů taky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: závidím. Ale v dobréma moc gratuluju k takovému úspěchu. Jsi dobrá :dizzy_face: :dizzy_face:

jo a dnešní kontrola dopadla dobře, malej přibral za 6 dní 150 gramů a od porodu už 230, takže jsme za porodní váhou. Marťa váží 4300 g a má 52 cm. tak jsem spokojená jak želva, že mu chutná a pěkně prospívá a není jako Terísek, kterej prostě baštit nechtěl :dizzy_face: :dizzy_face:
17. srp 2010 ve 20:50  • Odpověz
Ahoj holky,
konečně se zase hlásím :slight_smile:

Ali -- teda Honzíček dělá super pokroky To je super, že už můžeš být přímo u něho a blíží se vám návrat domů! Tak to půjde domů skoro jako v termínu, ne? :slight_smile:

Foogy, zoli -- teda z vás budou za chvíli zase kočky! Však vám to hubnutí před těhu šlo snad nejlíp z nás, ne? :slight_smile: Jsem zvědavá, jak to bude u mě -- i nadále totiž pořád hubnu, teď už mám -6kg. Ale doktorka na diabetologii pořád říká, že je to OK. Tak doufám, že když to mám opačně teď, tak nezačnu najednou po porodu přibírat :wink: :grinning:

Medvede -- teda ty válíš!!! Obrovská gratulace! To je úžasný, že se ti podařilo shodit tolik kg i cm. Začínat váhu šestkou je můj sen a jsem zvědavá, jestli se k němu někdy dopracuju.

Zoli -- to je dobře, že Martínek tak pěkně přibírá. Moc doufám, že se toho bude držet a bude z něj chlap, co pořádně jí :slight_smile:

Já si pořád připadám taková psychicky nepřipravená na to, že za pár týdnů budeme mít mimi :slight_smile: S holkama se pořád něco děje, takže vůbec nemám čas nad tím přemýšlet. Příští týden se stěhujeme zpátky domů, tak začnu konečně chystat nějaké věci a snad mi to v hlavě sepne :wink: Holky jsou super, pořád na Fanouška mluví, ukazují mu věci do bříška a nejnovější hláška je: Fanoušku, slyšíš mě? Snad jim ten zájem vydrží, až se mimi narodí. A taky doufám, že nebudou moc zklamané, kdyby to nakonec vůbec nebyl Fanoušek :grinning:
18. srp 2010 ve 13:13  • Odpověz
Nestíhám, byli jsme celý den v Praze, jenom chci Helče popřát všechno nejnejky k svátku!!!! Ať tě holky nezlobí, ( i když ony to neumí, dle fotek to jsou andílkové :dizzy_face: , ať máš rychlý a bezbolestný porod a ať jsi celý rok moc šťastná a veselá a zdravá/
18. srp 2010 v 19:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.