• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

***Holky z Husy***

(Zamčená)
8. prosince 2010 
pracovní kariéru mám s dospělými pacienty,tak mám trochu obavu o to malinké mimčo.ale je to asi pochopitelné a každá to snad prožila sama taky.
26. zář 2009 v 11:08  • Odpověz
ahoj holky,
já jen v rychlosti, jsem u našich, doma stále bez pc.
my už chodííííme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
jinak nic nového, vše při starém, za měsíc máme už rok....kdy to tak sletělo?
moni a co dovča? zvládla jsi cestu jako spolujezdec?
všechny mami i mimi zdravím, pááá g.
26. zář 2009 v 11:55  • Odpověz
gábi,jako řidič - spolujezdec jsem byla asi jen dvě hodiny,kdy jsem se nadopovala homeopatikem,hodila kapesník na ksicht,položila sedačku a usnula. jinak hory dobrý - polezli jsme po horách a bylo fajn.
gábi,četla jsi?příští pátek srazík v MC Hvězdička - myslím,že Pety psala že v 10hod.
Andreám vše NEJ a jen spoustu pozitivního myšlení k dnešnímu svátku
26. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
tak co ten pátek???
29. zář 2009 ve 12:46  • Odpověz
Ahoj holky, já se asi nepřidám, nějak mě zlobí nízký tlak, jsem vrávorací....vlakem to nedám a autem se bojím. dostala jsem železo-tak tuhnu :slight_smile:
Jinak mám dobrý tip na vánoční dárek, já to letos budu řešit opravdu drobnůstakama. je to háček na kabelku - viděla jsem na vlastní oči a příjde mi to dobrý nápad. drží to!!! www.haceknakabelku.cz
papa mějte se krásně
29. zář 2009 ve 14:31  • Odpověz
právě jsem koukala na ten háček na kabelku- úžasná věc!určitě si objednám pro sebe,páč se mi kabelka neustále někde válí aj doma.takže takhle ji zaháknu ke stolu a je vystaráno. ajušo,díky za tip! a ty vánoce s drobnůstkama budem řešit u nás taky tak - vidím to na knížky a dětem od sester nějakou hračku.žádný velký utrácení,protože letos se vše točí kolem mimča-však u tebe taky.a ty peníze stále ještě netisknem.
co se mě týče a pátku,tak já až zcela aktuálně - dle manžela.buďto vyjedem k mým rodičům už ráno a tudíš nepřijdu a nebo vyjedem až odpo a tudíš bych dorazila.takže tak u mě,je mi líto,dopředu říct zatím nemůžu,páč nevím.
29. zář 2009 v 15:04  • Odpověz
Ahoj holky, já v pátek dorazím, |Pety ještě ti radši zavolám, at tam nejsem sama.Všehny moc zdravím, nestíhám psaát. Tomík je šikula,že už chodí.

Já jsem naopak neočkovací typ, očkujeme jen co musíme a jinak nic. Ale to rozhodnutí jestli jo nebo ne je těžké.

Mějte se a kdo může přijedte v pátek do hvězdičky.
30. zář 2009 ve 14:46  • Odpověz
tak já hlásím,že přijít nemůžu - odjíždíme ráno k rodičům na Jižní Moravu.takže vás zase neuvidím.tak snad příště.
30. zář 2009 v 18:15  • Odpověz
ahoj, píši jednou rukou, druhou kojím :wink:

já v pátek nemohu, jsem celý den v práci, malá dostane 2x papu z lahvičky a pohlídá tatínek
jinak očkování v pohodě, píchá se do stehen tak to mě uklidnilo, musím říct že řev při nasazování čepičky je u nás horší

pokud by se chtěl někdo sejít, tak mohu dojet na 11h nebo 14h, nebo přijedte za mnou, mám už vychytené procházkové trasy pro kočárek u nás ve městě

jo má sousedka čeká holčičku tak si ta naše bude míít s kým hrát a další sousedi co stavějí čekají dvojky

zdravím všechny
30. zář 2009 v 18:19  • Odpověz
Ahoj holky!
Všechny vás zdravíme! V pátek se bohužel rozhodně nepřidáme. Jsme se Śimim oba dva marod. Budem se na vás těšit příště, až se uzdravíme. Pa P.
1. říj 2009 ve 12:27  • Odpověz
Ahoj holky, prosím poraďte mi.
Včera jsem byla poprvé se s Nelinkou na koupání kojenců v rehabilitačním bazénu. Jenže dnes odpoledne jsem jí zjistila červené skvrny na zádíčkách které ještě jakoby mají krupičku. Myslíte si, že by to mohlo být z bazénu? Jsem z toho na nervy, protože jako naschvál je pátek a nemůžeme jít k doktroce. Potkala se některá z vás s podobným problémem? A jak jste to řešily? Dík moc za odpovědi.
2. říj 2009 v 17:55  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
tak se sejdem jindy....
Marcelko,kup si v lékarně Fenistil buď kapky nebo mast.Za chvíli budete o.k
a otírej vodou nekoupej:slight_smile:)Taky se ti mohla jen tročku zpotit a to jsou pupínky hned......
Nemusí to mít z bazénku.....
2. říj 2009 ve 21:38  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem s kamarádkou udělala pár fotek s bříškem a dost jsme se u toho nasmály :slight_smile: , něco mám v albumku. v út konečně na ko! malý kope jak divý snad se mu tam líbí a je to z radosti :slight_smile:
hezký víkend všem§
3. říj 2009 v 16:47  • Odpověz
autor
Ajušo,krásné fotečky!!!
5. říj 2009 ve 13:16  • Odpověz
Ahojek holky, tak vás všechny moc zdravím.
Jsem na nervy, dnes jsem byla s Nelinkou u doktorky...má atopický ekzém... ach jo. Nakonec jí to nevyprovokoval bazén - i když chlór tomu zřejmě moc nepomohl. Holky, nemáte s tím některá zkušenosti? Sháním veškeré info.
My jsme dostali na mazání Excipial 3x denně, pak olej do koupele Balneum Hermal a ještě tak asi 1-2x denně mám potírat jen ty postižené místa krémem Locoid (ten už obsahuje kortikoidy).
A jakpak se jinak máte?
5. říj 2009 ve 13:22  • Odpověz
Ahoj holky, tak v pátek to nakonec nevyšlo, páč mi onemocněla Emma. Tak snad tento pátek. Marcelko s tím ekzémem to nemusí být taková hrůza. Emma ho má taky a prostě jen mažu, má hooodně suchou kůži, s tím souvisí i to, že má častěji chycené průdušky. Já to jako malá měla taky a dne sv pohodě. Dobře, že už existuje spousta krémů a přísad do koupele a můžeš vyzkoušet co vám sedne.
5. říj 2009 v 16:13  • Odpověz
Ahoj holky!
Tak my stále nachlazení, naštěstí malý je na tom líp.

Ajuš, moc hezké fotečkyy! Fakt máš to bříško pěkně kulaté :wink:

Andrej, takže k vám taky došla nějaká cholera :frowning2: Takže dneska jsi asi na cvičení nebyla, že?

Marci, my teda atop nemáme, ale mají ho všechny 3 sestřiny děti. Ten nejstarší se z toho pěkně dostal, u prostředního je taky s věkem líp, jen nejmladšího to tu a tam potrápí, ten je teda i astmatik. Takže mají období, kdy je líp (to jen promašťují) a když je hůř, nasazují krátkodobě kortikoidy. Používají na mytí nějaký spec. gel pro atopiky. Nejhorší, co jsem viděla, byl asi atop v kombinaci s opruzeninou, to jsme řešili, když jsem tam byla naposled, Ale s mastí a našima eko plínkama to malý zvládl poměrně dobře. Takže zatím nevěšej hlavu, nemusí to být tak zlé, i když vím, že mamině to radost nedělá.

Zdravím všechny ostatní! Pa P.
5. říj 2009 v 17:35  • Odpověz
Ahoj kočeny, na ko vše v pořádku. Tvrdnutí břicha je prý v normě, ale pěkně mě to znervózňuje, vždycky se hned automaticky chytnu za bříško a hladím. Někdy mám dny, že tomu pořád nemůžu uvěřit že čekáme miminko, pořád jsme dva a za chvíli se to změní....aaa-ty hormony :slight_smile:
Kočky mějte se krásně a hlavně zdravíčko!
9. říj 2009 v 08:53  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
kde se touláte??
Psala jsem si s Marketou a je těhu(snad to nevadí,že se podělím o příjemníé info)!!!!!!!!!!!!!!
Gratulujeme!!!
Andrejko, těhu i je Peťka z Shopingu!!
Samé gud zprávy!!!!
jak se máte??
U nás pohodička :slight_smile: Včera jsme byli na 1,5 kontrole měříme 85cm a máme13kg.Dostali jsme poslední dávku očkování a za měsíc Priorix-tetra.Včere byl Beník trošku z včeličky unavený ale zvládl to na 1*.
Všechny zdravíme
10. říj 2009 ve 12:46  • Odpověz
Ahoj holky,
budu prodávat fusák 100% ovčí vlna- tmavě zelená barvička nepromokavý s přední kapsičkou.Fusák je i přizpůsoben na 5ti bodové pásy.Kdyby jste měly zájem pošlu fotečku.Pořizovací cena 3000,- Nyní 1000,-kč
11. říj 2009 ve 14:10  • Odpověz
ahojte vespolek.to je dneska depkoidní počasí,co? bych to bila! jsem vyžehlila snad sto kilo prádla - sezonní.takže zimní gatě,košule atd... a to nechci vidět tu horu,jak budu žehlit miminkovské oblečení.to bude asi teprve záhul.nicméně,času ještě dost,takže můžu žehlit třeba týden a nic se nebude dít :grinning: .
Markétě moc grautlace,že se povedlo.na poradně jsem dopadla dobře,mimin se hemžil a doktorka si v klidu nemohla poslechnout ozvy,páč jí bušil do stetoskopu. příště bude poslední ultrazvuk - to prý už bude zaparkovaný v porodní poloze(nebo by měl být).tak uvidíme.no a podle toho,co mi říkala,tak mám být nachystaná na porod už kolem 36tt nejpozděj. máme předčasné porody geneticky v rodině,tak říkala,že je možné,že bude vánočňátko. stejně jsem to tak plánovala,že zhruba ten měsíc před porodem chci mít vše nachystané,ať se pak nemusím kulat někde s břichem a něco zhánět.
holky,co máte mimča - myslíte,že k něčemu je takové to lehátko do vaničky?? nebo se to dá zvládnout aj bez lehátka to koupando?jo a jaké ty mastičky na dupu,bříško atd.. si mám nakoupit?? je toho na trhu hodně.viděla jsem jakési mastičky Rybilka,Pupík,Bepanthen...tak nevím co koupit.ať toho tady nemám na kila.
11. říj 2009 v 17:04  • Odpověz
Ahoj holky, k miminkům v bříšku gratuluji, já říkala že podzim je na těhotnění výborný :sunglasses:
Romča má 5kg je to malý urviš, ják tá si umí prosazovat svou...
Jinak mi dny tak nějak splývají jeden v druhý, fakt si užívám stereotyp mateřské...
Teddy plínky jsem ti nechala za cenu jak jsem psala, jinak lehátko do vanny jsem si pořídíla až v době kdy mi doktorka předepsala cvičení ve voodě, jinak bez lehátka se dá vpohodě koupat, ale pokud si ho chceš koupit rozhodně doporučuji to s posouvací záražkkou mezi nožičkama. Na zadek používám bepanten v polsku tuba o cca 60Kč levnější, ze začátku jsem měla konopný kr. pro novorozence a v knížce jsem se dočetla o krému babynol plus, je levný obsahuje jak zinek tak rybí tuk -což je pro mě kámen úrazu páč mi děsně smrdí, jinak malé nedělá dobře žádný krém na pudrovém základu jako indulona, aviril, nivea... ty jsem měla ve vzorečkách.

ostatní moc zdravím
11. říj 2009 ve 22:36  • Odpověz
Hezký i když poněkud uplakaný den!

To je priíííma, že to už i Markétě vyšlo. Kdybys tady nakukovala, tak moooc gratulujeme!

Moni, myslím, že koupat se dá i bez lehátka, pokud budeš koupat ty. Já sice koupala ve vaničce jen v porodnici a tam mě to naučili bez lehátka a bez problémů, a doma jsme hned najeli na kyblík. Jinak chapi mají asi raději to lehátko, kdyby koupal muž.
Jinak myslím, že každá mamina ti doporučí něco jiného, protože halt každé dítko je jiné anabídka obrovská. Takže doporučuju spíš obstarat vzorky (Bepanthen většinou dostaneš v porodce) a zkusit, co vám bude nejlíp sedět. Za nás: bepanthen zbytečně drahý - nenadchne-neurazí, i když ho využiješ třeba i na prsa. Pro nás dělá stejnou službu ondřejovka a mi teda i voní. Když je problém, máme rybilku a imazol. Na opruzeniny jsou fajn i zinkové masti.
Na bříško je to podle mě jedno: jestli pupík n. flatulín n. něco jiného, buď zabere masáž a jakákoliv mastička nebo žádná.
Po koupání používám čisté oleje: buď makový n. meruňkový, ale i mandlový či slunečnicový - vše od nobilisu.

Rido, příští týden už snad budu fit. Nedáme zas pizzu v Shoppingu?

Ostatním hezký den! Pa.
12. říj 2009 v 10:38  • Odpověz
já chci taky pizzůůůů.a je mi jedno jestli v Shoppingu nebo kde. díky za vaše názory. nechci kupovat těch prostředků do aleluja-pak se to bude zbytečně vyhazovat.no,však uvidíme,co uvidíme až dojde na lámání chleba.
Darčo,pro ty plenky se stavím co nejdřív to půjde.zavolám předem samozřejmě
12. říj 2009 ve 13:09  • Odpověz
Ahojek holky, vidím, že tady řešíte krémy na zadeček. Takže rada za mě:
v lékárně ve fakultní nemocnici v Ostravě se prodává mastička: NOVOROZENECKÁ MAST - seznámila jsem se s ní v porodnici. Není drahá, posledně jsem myslím za 3ks platila asi 80 korun, ale už to nevím úplně přesně. A je hodně podobného složení jako Bepanthen...vypadá i voní stejně. Já ji používám na Nelinku už 5 měsíců a jsem s ní maximálně spokojená. Rybilka mi nevoní, i když službu udělá :slight_smile:. Teď mám baby Indulonu, protože jsem neměla cestu do Ovy, ale hrozně špatně se roztírá, takže já na tu novorozeneckou mast nedám dopustit. A opruzenina se nám nikdy neudělala...honem klepu.

Jinak Nelinka už je ok, tak ve čtvrtek jdeme zase zkusit plavání, doufám, že se jí nevyhodí zas nějaký ekzém. Pro jistotu ji namažu nějakým "bariérovým" krémem s A-Dermy. Snad to pomůže.

Holky, ještě se vám chci zeptat. Neměla by jste některá zájem koupit sklokeramickou desku? My jsme si ji s manželem teď koupili na chatu, jenže když ji přišli montovat, tak já jsem akční hned vyhodila krabici a ve finále nám ten technik řekl, že jsme si objednali špatnou a tahle nám nepůjde připojit. Je kupovaná 16.9.2009 jen vybalená z krabice. Kdo by měl zájem, pošlu foto a cenu.
12. říj 2009 ve 14:55  • Odpověz
Ahoj holky, já jsem tady tak dlouho nebyla a samé supeeer zprávičky. Podzim je fakt super, já jsem také otěhu na podzim\.-)))
My jsme se trápili se střevním bacilem. Ten nás teda fakt bacil a nene se pustit. Vojta byl OK, ale trápila se Emma a pak i Sára. Ale už je vše OK, niméně do školky ještě nechodí, páč ji radši ještě držím na dietě. Takže po třech týdnech se dvěma prckama od rána do večera mi pěkně hrabe.
Ale na srazík jsem už připravená, tak kdy a kde? Já byh i dorazila do Hvězdičky v pátek na 10hod. A co ostatní???
Už se nám tady blíží další vlna miminek, to je moc fajn. Těhulky užívejte si bříška. Ajuško, tvrdnutí jsem měla taky a asi hodně těhulinek tak neboj, vše bude dobrý.
Teddy, já ti řeknu že u třetího dítěte už oblečky nežehlím, nic nevyvařuju, mastičku, olejíčky ani mýdlo nepoužívám, maximálně když se mi nezdá zadeček tak máznu, v porodnici nám dali rybilku a já mám doma Bepanthen, ten jsem radši koupila kvůli prsům. A malý je v poho. Ale s prvním mimčem je to jiné, to uznávám ,to se člověk těší jak bude ňufat a mazat:slight_smile:))
Tak se mějte kočenky všechny krásně a v pátek????
Jo a včera jsem poprvé co se Vojta narodil vyrazila za kulturou na divadelní představení Můj báječný rozvod:slight_smile:)) Hrála tam Eliška Balzerová-divadlo jednoho herce a bylo to ÚŽASNÉ!!!! Jak já jsem si to užila!!!!BEZ DĚTÍ:slight_smile:))))
14. říj 2009 ve 13:04  • Odpověz
Andrej,já zas teda nejsem moc,že bych musela mazat a ňufňat. ale spíš mě tak zajímalo,jestli všechny ty výrobky,kterých jsou plné lékárny a internet,se opravdu dají využít. měla jsem v plánu koupit jen mast na dupu(nějakou ondřejovku nebo bepanthen) a mast na pupík,kdyby měl mimin koliky.jinak jsem neměla v plánu kupovat nic.
s pátečním srazem souhlasím-taky mi vyhovuje. ale asi se tady nedomluvíme,to by chtělo spíše maminy obvolat,protože sem nás chodí málo a víceméně sporadicky.KDO SE PŘIDÁ DÁL?

dneska se chystáme do kina - nebyli jsme už sto let a tak asi manželovi taky chybí kultura nebo co. ale je fakt,žese těším.
dneska jsem byla u Ridy a malá Romanka je moc šikulka.krásně se smála.fakt ty děti rostou jak z vody.
a včera jsem byla u Inetky a dvojčátka jsou taky moc šikovní.takoví malí ďáblíci.
14. říj 2009 ve 13:21  • Odpověz
Ahoj holky,
tak my bychom se pravděpodobně přidali. Bavíte se teď o pátku - tedy zítřku - nebo o příštím týdnu? Do kolika tam plánujete být? Ať vím, jak se spaním malého. Pa, P.
15. říj 2009 ve 12:08  • Odpověz
tak ja teda nevim,ale asi z toho zase sejde.reakce veskera nula,nikdo sem nechodi. vzhledem k psimu pocasi se asi stejne nikomu nebude chtit vylest z baraku.takze u me to pada,mohla bych az odpo a to uz tam nikdo z vas nebude. :frowning2:
15. říj 2009 v 16:08  • Odpověz
Ahojte, já jsem se dostala na internet až te´D A KOUKÁM, ŽE SE ASI NESEJDEM, BYLO TO TROCHU NARYCHLO......a jak říká teddy, opravdu se mi ani moc do toho nečasu nechce, dnes jsem absolvovala s Vojtou cvičení a pak se všema dětma zubaře a stačilo....tak zas příští paátek.-))))) ono to jednou vyjde, já bych do té hvězdičky hrozně ráda někdy vyrazila
15. říj 2009 ve 21:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.