• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

***Holky z Husy***

(Zamčená)
8. prosince 2010 
Moni, tak tímhle vším si projde každá mamina (teda skoro, že Verčo? :slight_smile:))) Ale my jsme tohle měli úplně normálně. Tomi si broukal v noci a bylo mu to úplně jedno, to časem odezní, zvykne si, že se v noci spí a přes den blbne, ale teďka je na to ještě malý. My jsme s Lukášem běžně v noci kolem 3-4h koukali na TV a přitom nosili Tomáška, zkrátka, ono je to fakt normální. A kolika je kolika, to je řev řevů, ale bříško ho může malinko bolet nebo si jen pomáhá tím kroucením, aby šly prdíky ven, takže proto je jako žížalka.
No nic, jdu spát, páááá g.
20. pro 2009 ve 21:39  • Odpověz
Ahoj holky - snad po 100 létech!

Nějak nic nestíhám, asi jsem marná. Šimi začal chodit kolem nábytku, takže se od něj nehnu, co chvíli někde padá, babičky na hlídání nefungují, manža pořád v práci. Něco jako vánoční úklid neznám, potřebovala bych Šimiho pohlídat aspoň na 2 hoďky, abych něco udělala. Jak to děláte s úklidem a pečením vy? Máte tak hodná dítka, že je můžete nechat a jít si po svém n. vám je někdo hlídá? Do toho to studium, takže je-li volná pidi chvíle, věnuju se učení. U PC jsem neseděla ani nepamatuju, teda s výjimkou studijních povinností. Ale jinak jsem spokojená, jen mám pocit, že mi to tu a tam přrůstá přes hlavu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Peti, já bych se na lázně - teď v zimě - vykašlala. Souhlasím s paní doktorkou, že tam chytnete to, co ještě nemáte. S lázněmi bych počkala, až bude teplo. Nevím, jestli by vás to tuto zimu nějak spasilo, spíš bych to brala jako prevenci na další rok, s podpůrnou léčbou. Jinak existuje ještě tzv. autovakcinace. Na hygieně vezmou malému stěry, krev, nakultivují, udělají přímo očkovací vakcínu pro něj a tu pak aplikují. Naše dr. tam posílá hodně nemocné děti a tvrdila, že to opravdu zabírá. Tak se zkus poinformovat :wink:

Moni, to, co popisuješ je bohužel normální, navíc Vojtík je přeci jen maličky a celý zažívací systém ještě není dozrálý. To, co popisuješ, opravdu nevypadá na koliky. Zkoušela jsi ho nosit v šátku, po nakojení? Neusne ti tam dřív? Nám šátek pomáhal a když bylo nejhůř v kombinaci s velkým míčem. Taky jsme s tím měli problémy, měla jsem pocit, že to je marné, ale byla to otázka času. Takže ti přeju hodně trpělivosti, ono bude líp! :slight_smile:

Andrej, po vánocích se musíme někde sejít! A byl by zas fajn celkově nějaký srazík v MC!

Mějte se krásně, všem přeji poklidné prožití vánočních svátků, hodně zdraví a aby vám vaše nevětší dárky dělaly spousty malých i velkých radostí každý den i v tom novém roce!
Pa, P.
21. pro 2009 v 08:42  • Odpověz
Ahoj holky, já se hlásím do klubu neschopných matek co nic nestíhají :wink:

Manžel nastrojil vánoční stromek, nějaké drobnosti pod stromek jsem nakoupila přez net z jednoho obchodu, ostatní neřeším, cukroví nějaké vnutí moje máti už tedka vím že vařit nebudu, já totiž ani nejím je mi zle i z vody, ale za to mě nebolí hlava. Myslím že co nevidět půjdu k Teddy pro rifle pro ranné těhu ona měla takové super s květinkou a fakt nemám obyvy že bych neměla ve 25tt žádné břicho jako s Romčou. Manžel že čekáme ... už snad vyžvanil všem, ale ani se na něj moc nezlobím on to podal jak že to dostal ode mě na 4O narozeniny, jinak mi už naplánoval dalšího císaře, že prý jak to nedomluvím hned z kraje s doktorkou tak ji zavolá sám. V pátek jsem byla na 2,5h na vánočním večírku v práci, sice mě moc srdečně zvali, ale cítila jsem se divně, kdybych už měla těhu průkazku tak přisahám že bych to i tam řekla. Jinak jsem podnikla kroky k dvouletému rodičáku, tedka jeto jen na rozhodnutí nějakého úředníka... je to nadlouho, ale snad by to šlo ještě zněnit, pokud jo tak dostanu 26tis. navíc což se hodí, no ne. Jinak mám na leden naplánovany každý týden jeden den práci, tak uvidíme jak to zvládnu. Jinak že se vracím k tomu děláni a nedělání, ja stíhám jen 1x týdne uklidit koupelnu, WC podle potřeby, jednou za 10 dní vysaju a vytřu, peru, a žehlím jen manželovy košile do obleku, víc nestihnu i kdybych se rozkrájela, prostě Romča nedovolí, jo a vařila jsem jen o víkendu.
21. pro 2009 v 10:57  • Odpověz
Dari, díky! Jsem ráda, že v tom nejsem sama! :slight_smile:
Když nevaříš ty, vaří mamka n. to řešíš donáškou či studenou kuchyní? Já vařím tak max. 4x-5x v týdnu a i to je nad mé síly.
Taky jsem byla na vánočním obědě a kupodivu jsem si to tam užila! Je mi líto, že ti je blbě, fuj, ať už máš ten 1.trimestr za sebou! Na KO držíme palce! ;)
Pa
21. pro 2009 v 11:33  • Odpověz
Ridi,klidně doraz.všechno těhu oblečení mám stále doma.takže co by se ti hodilo,tak bych prodala.jo a ty super květinkové rifle jsou velké i mě,takže tobě by stačila jedna nohavice :grinning: .
Peti,ráda bych nosila Vojtíška v šátku,ale tak nějak jsem se ještě nedohrabala buď k tobě nebo někam,kde je kurz šátkování.neumím ani jeden úvaz a podle obrázku je to na prd.jo a s těma babičkama - moje mamka je daleko a šenovská babička má velmi zvláštní přístup stylem - dej mu čaj,když má škytavku a cvič mu s nohama... tudíš se neodvažuji vytáhnout paty z baráku.i když jim dám nahoru chůvičku,tak stejně syslí u postýlky a furt do Vojtíška šprtají.je to tady celý na prd.ale kdo víte,jak bydlíme,tak si dokážete představit o čem asi mluvím
:frowning2:
21. pro 2009 v 11:35  • Odpověz
Moni, no nechci nějak rýpat, ale babičky takovéhle prostě jsou, s tím nic nenaděláš, musíš si je vychovat (teda pokud to jde, u nás to nešlo) :slight_smile:
Tape, klííííííííííííd!!!!! :slight_smile: Tomiš je ďáblík a je fakt akční batole, takže byly doby, co jsem nestíhala opravdu nic, protože Tomi prostě řval a dožadoval se nonstop mé pozornosti. Né že by to teď nedělal, dělá pořád, ale už jsem se zapřela a někdy ho prostě musím nechat trošku potrápit, protože jinak bych mu neuvařila ani oběd. A vařím tak 1x za 2dny, takže jsme na tom všichni stejně. A kdyby manžel jedl v práci, tak to řeším obědem tady od nás ze školní jídelny, ale vzhledem k tomu, že Tomáškovi už vařím dá se říci normálně, tak se prostě vařit snažím. No a uklízení...jednou týdně vytřu s Tomišem za zadkem :slight_smile: luxuju tak 2x týdně s Tomišem za zadkem :slight_smile: Žehlím jen večer a prach se utírá tak 1xměsíčně :slight_smile:))))) No zkrátka si myslím, že jsme NORMÁLNÍ MATKY!!!!!! :slight_smile:
Dari, tak tobě je zle? Fůůůůj, ještě si dobře na to vzpomínám! Tak to přežij, ještě pár týdnů, ale hlavně, že nebolí hlava, radši furt na blití, než jedna migréna!!! A jak se vlastně těšíš? Jak to vidíš se zvládáním dvou dětí? Romča akorát bude pár měsíců chodit a ty budeš mít mimčo. Moje ségry jsou od sebe přesně 15měsíců a moje máti doteď říká, že raději dvojčata, než tohle, ale zvládla to, prostě musela :slight_smile:
21. pro 2009 ve 12:50  • Odpověz
Jo a Moni, už kočárkujete? Jestli jo, tak na tohle zapřáhni tchánovce, tohle upřímně závidím, mě nevozil nikdy nikdo :frowning2:
21. pro 2009 ve 12:51  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
kukám kolik příspěvkůůůůůůůůůůůůů :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
My jako nesjstarší členové našeho klubu se dostáváme do fáze,že můžem zajít s Benem i do restarace a ku podivu docela v poho....Obědnáme řízek a Ben sedí s vidličkou v ruce a tlačí.Začne zlobit až dojí a to je třeba objednat další chod hi hi hi.
My bojujem jen s tou rýmou.Nakoupila jsem co se dalo z Justu tak se zatím držíme :wink: :wink:
Co se týče dárku, vše nakoupeno ale vždy někdo hlídal malého doma v obchoďácích bych to s ním už nedala.
Stromeček už máme postavený a trvalo to jeden den než si zvykl a dal mu pokoj.Jen dofoám,že se o něj neopře a celý ho nestrhne dolůůůůůůůůůůůů.....
Já jsem min.týden dodělala pokojíček a Beneček začal spinkat v malé posteli.Je to nádherný pohled jak si tam hoví a vydrží tam hajt celou noc.Jen ráno vždy přiběhne :grinning: :grinning:
Všechny vás zdravíma a přeju klidné svátky bez nemoci.....
21. pro 2009 ve 13:05  • Odpověz
Gábi,kočárkovat ještě dlouho nebudem.ven zatím nemůžem a jsou stejně mrazy.doktorka říkala,že když to dobře půjde,tak někdy v lednu. nezapomeň,že se narodil o 10 týdnů dřív.
21. pro 2009 ve 14:17  • Odpověz
Tape, jak se ti bude chtít, slíbila jsi mi návštěvu :slight_smile:
Jinak k mamce na oběd jen vyjímečně do spodního patra, jinak by mě otravovala s jejím vařeným každý den a to fakt nemusím, manžel její jídla až na výjimky nejí. Je to s ní těžké, už má věk a moje máti patří do kategorie nevychovatelných, spíš je schopna zničit mě. Ona je šíleně ochotna pomáhat, ale jen po svém jinak třikrát běda. Manžel nedovolí aby hlídal někdo jiný nebo vozil, tak se v tom střídáme jen my dva. Co se týká restaurací tak to teda s manželem a s malou dáváme zatím bez problému, my chodíme dost často, tedka si dávame pauzu jak je všude před vánoci plno -taky jeden z důvodu proč nevařím :slight_smile: S malou jsem přibrala 7kg tedka asi ještě zhodím :slight_smile: Pokud vše dopadne ok tak budou prckové od sebe 13,5 měsíce, já si říká že to bude jak dvojčata aspoň budu vědět co a jak s tím malým, no teda 28 se teprve dozvím kolik jich tam je, a jestli se těším, ja zatím nic neřeším, jen ta únava z těhu je fakt poznat.

Všechny zdravím a jste u mě na baráku všichni vítáni.

Klidné svátky.
21. pro 2009 v 17:19  • Odpověz
Dari, tak to my se hlásíme a moc rádi. Klidně můžem i mezi svátkama, jak se ti to bude hodit :slight_smile:
Moni, no to jsem nezapomněla, jen jsem se ptala, nerodila jsem dřív, takže nevím co a jak.
Holky, tak zatím pá, jdu čekat na manžela, v jakém stavu dorazí z vánočního večírku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
21. pro 2009 ve 21:29  • Odpověz
Darčo,my bysme se taky nahlásili na návštěvu,ale zatím nemůžem :fearful: .takže jen co doktorka odklepne možnost opustit šenovské hnízdo,tak absolvujem návštěvy a samozřejmě jste zvány i vy k nám-kdo bude chtít.ale oproti Vojtovi už budete mít děti obříky.nicméně-Vojtík tak přibírá,že vás za chvíli doženem.
22. pro 2009 v 17:06  • Odpověz
Ahoj holky, kdo se chce stavit, tak někdy v lednu, přez svátky muž pracuje z domu a určo všechny 3 babičky budou velmi akční...

Všem klidné svátky podle vlastních představ a úspěšný rok 2010
23. pro 2009 v 10:17  • Odpověz
autor
Všem maminkám a miminkům přejem krásný zítřek plný pohody a lásky.....
23. pro 2009 ve 23:18  • Odpověz
Ahoj holky,
přeju vám všem krásné vánoce a hlavně klidný a pohodový příští rok. verča a toníček
24. pro 2009 v 11:43  • Odpověz
Ahoj holky,
krásné svátky a hlavně pohodu a klid :slight_smile:))) Páááá Gábi a Tomišek
24. pro 2009 ve 14:11  • Odpověz
ahojte vespolek.tak jste prožily vánoční svátky?u nás zcela v klidu,nic zvláštního se neudálo.až na to,že pod náma praskla postel,těsně před štědrovečerní večeří vytekla myčka a přestaly svítit světýlka na stromečku... ale jinak v klidu :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Vojta roste jak z vody,už oblíká velikost 50.sice něco je mu trošku větší,ale něco zase akorát-podle výrobce.včera měl 2610g.na silvestra se někam chysstáte?
29. pro 2009 ve 13:10  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
vše nej do 2010 :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. led 2010 ve 20:22  • Odpověz
autor
Kdyby se konal nějaký sejšn dejte vědet na FB.Tady nějak nechodím ale tam jsem stále on-line :wink: :wink: :wink:
3. led 2010 ve 20:32  • Odpověz
holky,kde to vázne?kde se všechny touláte??? andrejka,verča,gábi,tape,inetka... je to tady mizérie s tím psaní.to fakt nikdo nemáte čas písnout pár vět? :frowning2: my statečně zvládáme jak se dá.měli jsme sice laktační krizi a první pořádný růstový spurt,takže to bylo na palici,ale překonali jsme a dá se to.Vojtík je zatím hodňoučký.
Pety,nějak neumím s tím FB zarábať.
7. led 2010 ve 21:43  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím v Novém roce, přeji hlavně zdravíčko. My se máme dobře, Mareček už váží 3620g, malý Otesáneček. Včera jsme měli první plačící večer s bolením bříška, akorát mě dost mate, že si trká hladově celou pěstičku do pusy, tak se přisaje a pak mi blinká a blinká. Naštěstí to trvalo jen 2 hod. pak spal jak dudek. Už se těším na jaro, to už snad za váma konečně dorazíme. papa všem
8. led 2010 v 10:08  • Odpověz
čaute vespolek.Ajušo,hezky vám Mareček nabírá hezky.je to šikulka.
dneska jsme byli na kurzu šátkování,tak na nějaký srazík dorazíme se šátkem na břuchu.je to fakt příjemné - perfektně to nutí držet záda rovně,miminko je spokojené a matka má volné ruce.paráááda.jak se navážeme,tak se blikneme a hodím fotejs do albíka
8. led 2010 v 18:47  • Odpověz
teda holky,to je mizérie tady s tou diskuzí :frowning2:
11. led 2010 ve 12:05  • Odpověz
Ahoj holčinky, moc vás i vaše dětičky zdravíme a přejeme vše nej v novém roce, já se přiznávám, že vůbec nestíhám, mám stále výčitky, že nestíhám uklízet, hrát si s dětmi, odpovídat na maily, občas kouknout na FB, na Spolužáky a taky tady, jsem pako. U nás vše OK, děti zdravé. Dnes odpoledne vyrážím na kurz Respektovat a být respektován, je to o výchově, možná některá znáte knížku se stejným názvem, moc dobrá, alespoň mi se líbila a dost mých kamarádek si ji pořídilo, tak dávám vědět i vám a pak vás poinformuju co mi to přineslo.
Teddy, Ajuško klučíci hezky pibírají, já mám dojem, že snad i vy nás brzy doženete a předeženete:slight_smile: Vojtík měl v roce 8,4kg a a70cm, no úplné miminko!!!Ještě nechodí, ale už zkouší, věčně přilepený u prsu, je to takový ňufánek:slight_smile:)Emma s ním řádí, hrůza pohledět, to má člověk strach, ať to přežije. Včera jsme tady brečely já i Emmča, páč jsem vysávala hlínu, kterou Vojta vyházel z květináče a sundala jsem z vysavače tu násadu, takže tam byla jen ta trubice. Najednou se otočím a Vojta leze po krbu, takže hrozilo, že spadne, tak jsem skočila, Vojtu zachránila, ale tou kovovou trubicí jsem majzla Emmču přímo pod oko. V první chvíli jsem se strašně lekla, páč se držela za oko a řvala:frowning2:((ale pak jsem zjistila že je to jen po oko. Uff. Nicméně jsem se jí asi hodinu omlouvala a v prvním leknutí jsem se i rozbrečela. Nakonec ale mám dojem, že se jí to i líbilo, že se jí tak omlouvám a všude ukazovala co jsem jí udělala:slight_smile:)Tak buďte opatrn na ty svoje zlatíčka, to se jeden nenaděje a je průser, že jo:slight_smile:
Jinak bychom mohly opět udělat nějaký srazík, jen v Kaštánkovi zdražili a už to stojí 500Kč, takže jestli budeme něco organizovat tak závazně, ať tam pak nejsme třeba jen tři a neplatíme moc, nebo jen tak srazík v normálníh provozních hodinách,ale to je někdy o držku....hodí hodně maminek. Mějte se krásně a zkusím vymyslet termín na srazík. Když tak můžeme něco vymyslet i u nás. Určitě dám vědět. A jestli se dlouho neozvu tak to není proto, že na vás nemyslím, ale opravdu nestíhám. Papapapa, těším se na vás
15. led 2010 v 11:28  • Odpověz
Ahoj holky,
poslední týdenn byl na mateřské víc manžel než já...

tak pěkně po pořádku: Romča mi začalla spát dopoledne 20 min až 1h a po obědě pokud jezdím s kočárem tak i 2h, ale to fyzicky nedávám, Začíná sedět bez opory, když ji posadím (kašlu na připomínky, když se dítě samo neposadí tak se nemá dávat sedět) ona by se v leže pominula z toho řvaní, ale zpět -když už sedí bez opory tak ji hodně zaměstnává udržet rovnováhu a hrát si s něčím takže se mi světe div se SAMA zabaví i na 30 min -to jsem neznala. Máme už 3 příkrmy a váží 6,4 kg, pěkně nabírá z piškotu a přesnidávky, jakékoliv umělé mlíko bojkotuje.

Měla jsem tedka hodně pracovních povinností, alespoň si budu moci koupit ten sourozenecký kočár do kterého jsem se zamilovala za 30 tis., když pracuju tak hlídá muž a on s malou pracuje z domu, on je super...

Jsem 10tt. jdu na screening a podle výsledku možná na AMC už mám předběžný termín a porod bude zas sekce, to navrhla lékařka a ja souhlasila.

Jo a tyky jsem si změnila rodičák na 2-letou varianu, byla to fuška, ale šlo to, byla jem kvůli toho za 5 lidma na různých stupních řízení sociálky, když vám žeknu, že mě ze začátku na okresní zprávě vyloženě sprostě odbyli... no hrůza.

Jo co se týká srazíku co človíčkov v Lasu? nebývá tam moc plno a nemuselo by se nic sl. objednávat a kdo příjde ten příjde...
15. led 2010 ve 21:10  • Odpověz
krásný večer.Andy,tak se ti daří,co?chudák Emma -no,ale než se vdá,tak se jí to zahojí. dneska má Vojtík 3310g.roste hezky. co se srazu týče,já se zatím asi nezúčastním.do tak velké kumulace lidí s Vojtíškem ještě nepůjdu.ale moc ráda bych vás všechny viděla.
15. led 2010 ve 22:04  • Odpověz
Ahoj holky, i já se přidám s krátkou zdravicí :wink:

Máme se dobře, Šimi už se uzdravil z hnusné virozy (jen tatínek a babička si ještě užívají bacilů). Jinak byl Šimi hodně moc protivný, že na to nebylo slov, ale ve čtvrtek jsem našla prořezané 4 nové zuby - všechny dvojky, takže už aspoň vím, proč - takže aktuální stav: 8 zubů.
Já sama mám ve středu poslední zkoušku, pak už mi jen zbývá jeden zápočet a mám zimní semestr za sebou. Takže po středě se ráda ke srazu přidám (teda doufám, že tu zkoušku udělám :grinning: ) KLidně i do Človíčkova.

Moni, malý rostě krásně - jako z vody!

Aandrej, moc se těším na reference! Chtěla jsem jít na ten jejich kurz, už asi před půlrokem, ale finance mě tenkrát zabrzdily (knížku mám taky a je fajn), a jak tak koukám, s mým školným a náklady na studium, na hooodně dlouhou dobu :frowning2: Člověk halt nemůže mít všechno.

Dari, jaký kočárek sis vybrala? Kamarád má teutonii a jsou moc spokojení.

Tak se mějte krásně, pa
18. led 2010 v 15:32  • Odpověz
ahoj holky, tak nás zase kousek posunu. tak jsem si prošla horečkama s bolavého prsu, ale už je to snad dobrý, jinak jsem v pořádku a novinky ohledně váhy budou až příští týden, mějte se krásně a hlavně nezmrzněte .)
26. led 2010 v 15:35  • Odpověz
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, všechny vás moc zdravím. Měli jsme teď toho hodně, dvojčátka měly 2 ročky a já jsem na své narozeniny zjistila, že jsem těhotná. Bohužel zázrak se nekoná, v neděli jsem začala špinit, v pondělí jsem jela do nemocnice a tam už si mě nechali, začínající potrat v 7 tt, takže včera revize a dnes jsem se vrátila z nemocnice. Jsem z toho dost v .....ještě že mám ty dvě zlatíčka, jinak bych se asi zbláznila...
27. led 2010 v 15:05  • Odpověz
Ahoj holky,
Pavli, to je mi moc líto...když jsem to četla, tak jsem se začala smát od ucha k uchu a pak bum! :frowning2: Přeju ti, ať to rychle přebolí a ještě rychleji ať se zase zadaří :slight_smile: Teď hlavně, ať jsi v pořádku a ať ti děti dělají radost. Drž se!

My se teď máme nemocně. Tomášek dostal nějakou střevní chřipajznu. Blinkal a teďka průjmuje, nechce jíst ani dietní stravu, má teploty a rýmu, tak toho mám až nad hlavu. Normálně moc nepije, takže teďka do něho dostat nějakou tekutinu je kumšt, ale myslím, že se nám to docela daří.

Ajuš, s tím prsem mě to mrzí, to máte s Tape stejné holky, co? Já jsem měla jen jednou takovou menší hrudku a pomohl mi tvaroh a manželova whisky :slight_smile:))

Holky, tak se mějte fajn a ať je tady zase veseleji!!!
Papa g.
27. led 2010 v 19:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.