• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

***Holky z Husy***

(Zamčená)
8. prosince 2010 
Tak holky, to tím pádem necháme fakt na ten pátek 26.3. jo???
Tak pište postupně, kdo může a Andrejka by to když tak objednala teda na tu 15h. Co????
1. bře 2010 ve 12:57  • Odpověz
Ahoj holčinky, tak jsem tady zas a hned vše uvedu na pravou míru. Srazík bude 4.4.dřív mají stále plno, objednám to od 15hod.Je to vždy na tři hodinky takže když se začne ve tři,skončíme v 6 a kdyby ve 4tak v 7,ale většina preferuje tři takže začneme ve tři, já myslím, že to bude fajn čas.Hernička se pronajímá pouze v pátek,sobotu a neděli odpoledne, takže jiný den by to bylo za plného provozu a to je o ničem.Pronájem stojí 500Kč, donést si můžeme co chceme, takže kdo chce něco napéct či nachystat.....jen tam nejsou k dispozici talířky atd takže doneste papírové,umělohmotné pokud budete chtít.Kávičku tam vaří,nealko tam mají a prodávají marlenku, takže v podstatě když nikdo nic nedonese, tak i tak bude dobře:slight_smile: Já dám vědět i renči, ta tady myslíjm nechodí,písnu jí na FB.Tak prosím pište kdo dorazí, paní chce vědět přibližný počet účastníků...těším se na vás, snad budeme zdraví!!!
tape, škoda, že to tentokrát nevyjde:frowning2:( Vše nejlepší Šimonkovi k narozeninám!!!!My už taky konečně chodíme:slight_smile:)
2. bře 2010 v 19:01  • Odpověz
Jo a pokoušela jsem se založit na nových stránkách modrého koníka novou skupinu tak uvidíme jak se mi to povede
2. bře 2010 v 19:02  • Odpověz
Takže se mi to povedlo, snad se vám to povede otevřít, máme uzamčenou skupinu a dají se tam lehce vkládat fotky.-))
2. bře 2010 v 19:13  • Odpověz
Všechny jsem vás tam vložila do soukromé skupiny Holky z husy,ale u mac77 mi to stále vyjíždí, že nikdo takový neexistuje, tak nevím, kde dělám chybu?
2. bře 2010 v 19:17  • Odpověz
andreo,jsem asi debil,ale žádnou soukromou skupinu jsem nenašla.kde to mám hledat??
3. bře 2010 v 17:21  • Odpověz
Ahojek holky, všechny moc zdravím.
Mám na vás dotaz. Dnes jsem s hrůzou zjistila, že každá doktorka má jiný názor na uživání medikamentů. Chci se zeptat, jak to máte - nebo jste měly vy.
Kapu Nele Vigantol - každý den 1 kapku. Moje kamarádka má o 3 měsíce starší dceru - chodí k jiné dětské lékařce a kape Vigantol každý den 2 kapky. Jsem z toho na nervy, protože je to jednou tolik, co dávám Nele. Kolik kapek Vigantolu dáváte nebo jste dávaly svým dětem?
Moc děkuji za odpovědi,
Marcela
3. bře 2010 ve 21:50  • Odpověz
Ahoj holky, já jen ve zkratce pár poznámek :grinning:

Andrej, 4.4. je velikonoční neděle, tak nevím, jestli je to úplně ten nejideálnější den. Já bych proti neděli až tak nic neměla, i když jsme spíš zvyklí trávit čas co by rodina pohromadě. Ono taťka by si určo už nějakou zábavu našel, přeci jen sraz z Hus není každý týden, ale na velikonoční neděli to asi nepůjde. :wink:
Jinak bych tě poprosila o odkaz na tu soukromou skupinu, netuším, kde hledat. Díky! :slight_smile:
Díky moc za gratulaci, manža mi celý den připomínal, co sedělo v které hodině porodní a já ho chtěla zabít, i tak to mám ještě v živé paměti :confounded:
Ale jinak moc gratulujeme k samostatné chůzi! :slight_smile: My příští týden vyrážíme koupit první botky.
Jo,a jinak jsme začali látkovat - původně jen na noc a do manducy, ale už se to uchytilo i přes den.

Ahoj Marci, klííííd. To, že má každý jiný názor na podávání léků je normální, někdo ti doporučí očkování, jiný ne. Někteří dr. ti píšou antibiotika už při zvýšeném CRP jiní až při 60, tedy zánětu většího rozsahu, s tím že s malým zánětem se umí tělo vypořádat samo.
A k vigantolu (je to vitamín D): dle příbal.letáku je doporučená 1-2x kapky denně. 2 kapky berou třeba malinkatí nedonošenci v zimě, kdy je málo sluníčka. Já dávala Šimimu jen 1 kapku do dneška, a taky né každý den, ročkem jsme skončili, s tím, že kdyby se ještě vrátila tuhá zima, tak mu kápnu 1kapku 1x za týden. Zdravému donošenému dítku se obvykle dává jedna kapka, kdybys mu nedávala žádnou, taky se nic nestane. V Německu se třeba podává vit.D pouze v prvních 3 měsících života a stále je Němců přes 80 miliónů a ypadají, že jim to nijak neublížilo:grinning: , o ČR je známo, že má spíš "starostlivější přístup k dětem", což třeba v případě ortopedie či proočkování určitě není na škodu, ale né vše je nezbytné. Takže se nestresuj!

Tak to bylo těch pár poznámek, hi hi hi ... tak zdravím všechny pa P.
3. bře 2010 ve 23:19  • Odpověz
marci klíííd,jak píše Peta-každý dr ordinuje jinak.my dáváme vit.D 2 kapky od PO-PA,víkend je pauza + k tomu vit K 1x za měsíc 1 kapku.
Vojtík měl dneska vaničkové plavání,tak byl zbitý a usnul na půl hodiny.pak se probral a už baští,ve vodě holt vyhládne :grinning: .ale dostáváme pochvalu,že je šikovný a vše zvládá líp než by měl ve svém věku.
šimonek od Petry je šikulka-krásně capká a krásně si hraje.
tak kdy teda ten sraz?mě je taky jedno jestli víkend nebo týden,ale vel.nedeli asi ne.
4. bře 2010 v 10:40  • Odpověz
Ahoj holky, dočíst vás nestihnu tak nevím co se komu děje. my jsme měli hektický týden. v pondělí nás hospitalizovali v nemocnici s laringitídou, to jenom kašlal nic víc. ve středu nás pustili a v pátek v poledne průjem , horečky, v noci se z ničeho nic začal třepat a tak se volalai záchranku. naštěstí jezdit nemusela protože se malý uklidnil a Petr si ho dal na sebe a zahřál. pak začal zvracet a třes přestal. no noc hrůzy. naštěstí se to neopakovolo. ale byli jsme poučeni že pokud by se začal třást ještě jednou tak máme okamžitě voalt rychlou. no oka jsem nezahmouřila to si dokážete představit. v sobotu už byl v pohodě teploty nejsou a tak to snad tak zůstane.
jinak moc gratuluju dítkům k pokrokům a k narozeninám. te\´d jich bylo více tento rok tak abych nezapoměla na nikho. tak se zatím mějte a u mě neděle taky nepřichází v úvahu. to by nás tatka nepustil. na malém doslova visí a chce být s ním. pro nás je nejlepší dopoledne to je paráda, ale i odpoledne by se to dalo ale víkendy apátky u nás nehrozí.
tak zatím se mějte apřeju vá děti bez nemocí.
7. bře 2010 v 11:25  • Odpověz
tak holky,kde to vázne?? kdy teda bude ten sraz??termínů je tu do aleluja,ale žádnej ofiko. co se mě týče,tak 26.3 nemůžu,jedu k rodičům.
7. bře 2010 v 11:26  • Odpověz
Ahoj holky, já jsem pako, srazík je v PÁTEK!!!!!Tzn 2.4. popletla jsem datum, je už to objednané, nějak jsem zapoměla na velikonoce....takže možná budou velikonoční prázdniny,ale to myslím neva. Tak mi prosím dejte vědět co nejdřív, kdo by dorazil. Papapa.
Verčo, to jste teda měli krušnou noc|:frowning2: Vojtík je taky nějaký chorý, trochu průjem a v noci zvracel, taky je unavený a zdál se mi teplejší...ale snad to bude lepší, nicméně manža s ním vyrazil odpoledne na procházku, venku byl asi hodinu-bez pytle, s tenkou dekou, Vojta je celý studený a manžel prohlásil, že je tam jen minus 5 a že Vojta nekňučel a usnul před chvíli, tak nevím, jestli vlastně nezmrznul,ale dýchá,tak snad je to OK. Prostě manžel je mi fakt partnerem a pomocníkem.....
Včera jsem úspěšně dokončila kurz Respektovat a být respektován, jsem z toho nadšená, musím to vše ještě vstřebat, všem to vřele doporučuju!!!!Další kurz by měl být v Chaloupce v září.
Tak ahoj a nezapomeňte mi psát kdo dorazíte na srazík!!!!
7. bře 2010 v 18:12  • Odpověz
Ahojky!

Verčo, tož to je mi líto, že sis zažila takové perné chvilky :frowning2: A to Vás hospitalizoali s tak těžkou laryngitidou nebo měl malý nějakou špatnou krev?

Andrej, tak my se hlásíme, že dojdeme, budeme-li zdraví. Je to jeden z mála pátků, který z hlediska školy můžu, takže mi to vyhovuje maximálně. Těším se a doufám, že tam neskončíme samy dvě :wink:

Jinak se mějte krásně, jdu psát referát :confounded: , pa P.
7. bře 2010 ve 22:14  • Odpověz
Ahoj! No, takže, 2.4. je snad jediný den, který jsem si moc nepřála, ale stejně - pokud budeme zdraví - ve tři jsme tam jako na koni! :dizzy_face: A taky doufám, že nás tam bude víc, protože už jsem zvědavá na všechny ty naše "housata" - to bude veselo!
8. bře 2010 v 11:47  • Odpověz
Holky, já se taky přidávám s tím, že dorazím, snad nás do té doby něco neskolí. Teď máme od včerejška zvýšenou teplotu, ach jo!!! :frowning2:

Sraz 2.4.------ Andrejka, Tape, Mac a já :slight_smile:
8. bře 2010 ve 12:40  • Odpověz
Ahoja. tak pokud my se vyzdravíme (po střevních peripetiích nás tatínek nakazil ještě chřipajznou)tak dorazíme taky, akorát později, děti mi tak do těch tří hodin spí a než se pak vyberu, tak myslím, že do čtyř bych to mohla stihnout. U nás se ty bacily pořád nějak točí dokola.
8. bře 2010 ve 14:32  • Odpověz
taky dorazíme. čili: Andrea,Tape,Gábi,Mac,Ineta,Teddy - kdo dál?
8. bře 2010 v 19:19  • Odpověz
Ahoj holky,
zdravím po delší době, my se máme dobře malá výží cca 7kg, AMC byla v pohodě cítím se dobře, 2.4. možná dorazíme
9. bře 2010 v 09:28  • Odpověz
Dari, tys nakonec byla na AMC? Muselo to být nebo jen jako doporučení? A máš už výsledky, je vše OK? Tak doufám, že tě uvidíme na srazu :slight_smile:
9. bře 2010 v 11:35  • Odpověz
Ahoj, pokud se nic nepřihodí tak určo dorazíme. Těšíme se na všechny :slight_smile:
10. bře 2010 v 18:01  • Odpověz
platí teda datum 2,4 v 15hod v Kaštánku? snad se do té doby vyhrabou všechny děti s nemocí a sejdem se.
13. bře 2010 ve 20:25  • Odpověz
Ahojte všechny,tak ja jako ztracena husa se taky hlasím:slight_smile:. Jsem teď nějakou dobu bez netu,tak píšu z mobilu. U mě celkem nic nového,pořád jsem v časovém presu,i když teď par tydnu před porodem jsem už chtěla být trochu v klidu,ale v realitach začíná sezona,tak to moc nejde. Jo a jsem 31.tt a už mam nahoře 10kg,jsem jak hroch. Mala měla minulý týden asi 1,2kg tak by mě zajímalo kde je ten zbytek:slight_smile:. Na srazik bych ráda přišla,ale ten první týden v dubnu se budu stěhovat. TAK uvidíme.
14. bře 2010 ve 20:28  • Odpověz
Ale pokud to nějak vyjde přijedu. Gabko mohli bychom jet třeba spolu,když jsme teď skorosousedky:slight_smile:. Mějte se všechny moc krásně a ať prcci moc nezlobí,já už teď mám hrůzu z toho co mě čeká.
14. bře 2010 ve 20:38  • Odpověz
Čau holky,srazík platí, 2.4.v 15hod. Vypadá to na hojnou účast, tak snad děti budou zdravé. těším se na vás. renčo, přijeď taky!!!
16. bře 2010 ve 23:52  • Odpověz
Ahoj holky,
Reni, to bych moc ráda, to by jsi mi vytrhla trn z paty :slight_smile:)) Buď mým nebo tvým autem, akorát k tobě bychom pak musely přendat autosedačku s malým :slight_smile: Aspoň by sis zkusila, jak to pak ve tvém autíčku bude vypadat :slight_smile:))

Srazík 2.4. platí, my jsme si nemoci odbyli teďka, teda aspoň já, malý se zatím drží (ťuk ťuk)
Tak pa holky, g.
17. bře 2010 v 07:45  • Odpověz
jejda,Renčo-jsem moc ráda,že tě vidím!!!! určotě dojdi,všechny tě rády uvidíme.jedno odpoledne se teda nesstěhuj,jo?? tý jo,31tt,to už měl Vojtík 2 týdny :fearful:
17. bře 2010 v 11:43  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem 19tt po AMC vše uvnitř v pořádku, výsledky budou až za týden, čípek 6 cm, placenta vzadu a totálně dole -ještě více než u Romči, malý váží 300g. Gábi ty jsi si mě ptala proč AMC, jednak věk a jednak na doporučení lékařky. Tak jsem si říkala, že je to s malou už konečně celkem brnkačka, tak si ten pocit musím ještě chvíli užívat. Jo už jsem automobilně pojízdná tak už zas můžu do terénu, pokud dá někdo v Shopingu pizzu dejte vědět, konec dubna mám zas pracovní.
Tady jsou trošku aktuuální fotky:
http://picasaweb.google.com/roman.suhaj/2010LedenBrezen#

Jinak říkáme táta, ale to video jsem ještě nedala na net, tak příště, jinak mám pocit, že se každý den naučí dělat nějakou novou srandičku, dopracovali jsme to tak, že dělá pápá i na projíždějící auta.
17. bře 2010 ve 20:06  • Odpověz
tak super,darčo,že je vše v pořádku.
21. bře 2010 v 10:11  • Odpověz
Ahoj holky,
jak to jde? :slight_smile: Koooonečně tady máme sluníčko, juchůůůůů!!!! Slovy nevyjádřím svou radost, to by jste mě musely vidět :slight_smile:))
Jinak nic nového, rosteme a zlobíme a blbnem a smějem se atd...no prostě normálka :slight_smile: Tomiš dostal nové vozítko - trojkolku, takže teďka trajdáme venku bez kočárku a je to super :slight_smile:
Co se týče srazu, tak u mě zatím stále aktuální a pokud se domluvíme s Renčou, že dorazíme spolu, tak úplná paráda. Reny, já se ti ozvu, jo?
Dari, jinak jsem fakt ráda, že jste po AMC OK, protože já bych jen tak pro nic za nic na doporučení lékaře a kvůli věku nešla, měla bych strach, že se něco stane. Jediné snad co by pro mě bylo důvodem na to jít, je špatný výsledek screeningu. Tak se opatrujte!!!
A co ostatní? Jste zdraví? Mě se to furt točí dokola, rýma, kašel, bolest v krku, už tak nějak víc než 10 dní se mi to nějak vrací a furt tak dokola, malý je zatím OK, tak snad to tak bude, ale museli jsme kvůli mě zrušit očkování na spalničky, tak zas tipuju, že na ně půjdem až někdy v létě.
Holky, tak se mějte fajn a hezký nový týden!!! Pa g.
22. bře 2010 v 08:56  • Odpověz
čaute.zdravím z Jižní Moravy - jsem tu jak na Havaji - u rodičů.Vojtík si zdravého ovzduší taky ozývá,tak je to fajn. trajdáme tu po lesích a hájích a je nám fajn.na srazík se už těším,doufám,že se uvidíme v hojném počtu a že dorazí aj Renča po tááá,dlouhé době.co Renčo?nezklameš?? :wink:
22. bře 2010 ve 20:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.