• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Holky z Října 07........ a všichni co si chtějí pokecat

(Zamčená)
22. července 2009 
autor
ahojky holky , tak u mě pořád stejné nic nocého. Dneska se chci vrhnout na okna a pomalu už koukáme po vanočních dárcích :wink:
6. lis 2008 ve 14:06  • Odpověz
Holky netušíte jak je to s penězi na mateřské pokud je člověk před tím na pracáku? U nás se mají snižovat stavy a tak přemýšlím nad budoucností :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. lis 2008 v 10:56  • Odpověz
Ahoj Ivo, vzhledem k tomu, že mám smlouvu na dobu určitou, na rok a budu mít i nadále, tak jsem se to taky snažila zjistit, jak to je. Zatím jsem se teda rozhodla počkat radši na prodloužení smlouvy, ale nemůžu počítat s tím, že se zadaří tak, aby mi to vyšlo ještě před vypršením smlouvy. Napřed jsem pochopila, že se mateřská normálně počítá i z podpory, ale teď jsem našla tohle:
Od ledna 2008 nemají nárok na PPM ženy, které byly před nástupem na MD vedené v evidenci Úřadu práce. Ihned po porodu dostanou Rodičovský příspěvek - pomalou čtyřletou variantu, tzn. 7600,- do 21 měsíců věku dítěte a poté 3800,- do jeho 4 let.

Tak nevím, jestli to je pravda, ale jestli jo, tak je to pěkně blbý.. Zajímalo by mě, jestli to platí, i když bych byla na pracáku třeba jen měsíc nebo dva.. to by mi pořád vycházela mateřská dobře a měla bych nárok i na ten nejvyšší rodič. příspěvek.. No nevim, je to na mě nějaký složitý a všude se píše něco jinýho. Tak když zjistíš nějaké další informace, tak piš..
7. lis 2008 v 15:48  • Odpověz
Jo ale ještě je tam nějaká ta ochranná lhůta 180 dní od ukončení zaměstnání, tak to pak snad i když si na tom pracáku, tak nárok na PPM máš, když porodíš do těch 180 dnů..
7. lis 2008 v 15:50  • Odpověz
autor
Týjo tak v tomto se nevyznám :slight_smile:
8. lis 2008 v 15:35  • Odpověz
Ardil, díky moc za info, i když teda není moc pozitivní :sweat_smile: Tomu se teda říká podpora státu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Každopádně je asi lepší mateřství o pár měsíců odložit (nebo otěhotnět až ke konci zkušebky) než takhle přijít o peníze.

U nás by měolo být do konce listopadu jasno. Tak doufám, že to ustojím a aspoň po téhle stránce budeme mít klid.
8. lis 2008 ve 20:20  • Odpověz
autor
A nebo když otěhotníš ve zkušebce tak jim to neříkat. Stejně do toho druhýho třetího měsíce se určo dá chodit do práce když není nějaká riziková a nebo to těhu není rizikové :wink:
9. lis 2008 v 01:31  • Odpověz
No to sice jo, ale u nás to zatím vypadá, že budeme muset na IVF a v nové práci mi těžko budou tolerovat odbíhání k doktorce několikrát do týdne a po umělým se většinou chodí na neschopenku. Holt nic nejde jednoduše :fearful:
10. lis 2008 v 11:31  • Odpověz
autor
A jakto že to vypadá na umělé?No jo prostě člověk musí mít vždy důvodproč nezůstat v klidu :unamused:
10. lis 2008 ve 22:29  • Odpověz
No já mám nějak rozhozenou buněčnou imunitu. Díky tomu vlastně "zabíjím" spermijky a když už by k oplodnění došlo, tak je možné že bych potratila. No k tomu má manža horší spermio. Takže já se teď cpu lékem na srovnání imunity a manža vitamínama. A někdy koncem ledna by sme měli vědět co a jak dál.
Takže doufám, že v práci ještě nějaký ten měsíc vydržím, než se nám podaří otěhotnět a pak už je mi to fuk. Jako těhotnou mě vyrazit nemůžou a na neschopenku se dá jít taky.

Misi a co ty, už ses dala nějak dohromady nebo pořád obíháš doktory?
12. lis 2008 v 11:19  • Odpověz
autor
No ten ortopedickej problém už vím je to od toho , že mám nějaké výrustky na bederní páteři a na pánvy- teď se rozhodují co stím.

No a ten neurologický pořád neví v Únoru jdu na magnet.
:unamused:
12. lis 2008 v 19:00  • Odpověz
autor
Jejda to je hrůza co všechno může znepříjemnit snažení :unamused: No tak nám to třeba vyjde zároveň my se snažíme Leden - ˇUnor a vy půjdete v Únoru na IFV a jsme těhule obě :wink:
12. lis 2008 v 19:01  • Odpověz
autor
AAhojky holky, tak jak se máte? A co dárky na vánoce už máte? My jdeme dneska tak snad něco koupíme :wink:
13. lis 2008 ve 12:02  • Odpověz
autor
Holky tak máme koupený jen dárek manželovi k narozkám :angry: Všude lidí jak much. Asi sednu na net a dárky budu obědnávat přes něj :slight_smile:
13. lis 2008 v 17:54  • Odpověz
autor
Tak co nějaké novinky?
14. lis 2008 v 11:48  • Odpověz
Ahoj holky, dlouho jsem se sem nedostala. Mám hrozně moc práce.. U nás v práci se chystají nějaké velké změny, tak nevím, jak to bude dál. Zatím chtějí, abych jezdila svým autem, jenomže já auto nemam, k čemu, když mi dali služební, že jo. Radši jsme koupili jedno lepší, kterým jezdí Honza. Takže asi budu muset sebrat auto Honzovi a nebo si hledat novou práci :frowning2: Nepřijde mi to teda normální, že když nastupuju, tak mi slíběj služební auto a pak mi ho po necelém roce chtějí vzít.. Takže kromě té štítné možná další komplikace, ale i tak doufám, že se taky v únoru začneme snažit a nebudete těhule jen vy dvě, ale my tři, to by byla sranda, kdyby to tak vyšlo :slight_smile: Nic nemůže jít jednoduše, co? Držim vám oboum palce, ať se všechno rychle vyřeší.
No jinak dárky žádný nemám, jen trochu rozmyšleno, co kupovat. A všechno asi objednám přes net jako každý rok :slight_smile:
14. lis 2008 v 18:14  • Odpověz
autor
Ahojky, no to je tedy pitomé že ti dají auto a pak ti ho vezmou :angry: A co si koupit nějakou ojetinku?No jo to je prostě život nic nemůže být jednoduché :unamused: Dárky taky budu obědnávat nějak nemám náladu lítat po obchodech a tísnit se tam stěma lidma :angry:
15. lis 2008 v 08:41  • Odpověz
autor
Tak jsem nás našla až na třetí stránce :unamused:
17. lis 2008 v 19:18  • Odpověz
autor
Holky tak jsem si dneska volala na ortopedii a konečně mám nějaké výsledky. A je to o tom, že se s nějakýma věcima fakt musím asi naučít žít. Moje choroba se jmenuje Oliverova choroba kdy prostě mám laicky více kostiček v těle než ostatní :unamused: Jako nějaké výrustky a tak a zhodli se, že mi to operovat nebudou , že je to komplikované a vůbec by mi nepomohli. Takže se budu muset naučit stím, že mě občas budou brnět nohy :grinning: :grinning: a jednou za rok budu chodit na pravidelné rentgeny jelikož se z toho z jednoho případu z milionu může udělat maligní nádorek :unamused:

No tak teď ještě dát tu hlavu do hromady a bude to super :grinning: :grinning:
18. lis 2008 ve 13:49  • Odpověz
autor
Jo a prý na další těhu by to nemělo mít vliv :wink:
18. lis 2008 ve 13:49  • Odpověz
Ahojky
Míšo, tak konečně něco víš. Sice to není nic příjemného, ale zas ani nic tak hrozného, ne? Tak hlavně, ať se těhu co nejdříve podaří.
No já mam dneska blbou náladu kvůli práci, dneska z nich vypadlo, že kromě toho, že mi vezmou auto, tak chtějí, abych pracovala na ŽL :frowning2: Hlavní problém je, že bych neměla stálý plat, ale podle práce, takže některé měsíce třeba skoro nic :frowning2: No takže nevim co teď, asi si začnu hledat novou práci. Ale to bude pár měsíců než něco najdu, pak zkušebka, takže s únorovým snažením asi nic nebude :frowning2: Nebo zkusit tu práci na ŽL a přitom hledat nebo těhotnět.. ach jo, nevim vůbec co dělat.
Holky, co s tim srazem? Už sem chodíme jet tři a před vánocema asi nikdo moc čas nemá.. Ale když se dohodneme, tak si to nějak určitě zařídím..
18. lis 2008 v 18:55  • Odpověz
autor
Týjo tak to stou prací je tedy pitomí a to nemohli říct dřív že? No tak budeš asi hledat jinde?
No já jsem pro srazík, ale ještě nevím jaký budu mít služby od Prosinnce :unamused:
18. lis 2008 v 19:08  • Odpověz
Tak teď mi přišla odpověď na email a vypadá to, že mi zůstane plat i HPP, jen auto bude moje, takže nakonec dobrý :slight_smile: Honza se smířil, že bude bez auta. A budou mi proplácet km, takže bude i dost peněz navíc.
No uvidíme, jestli se tu ještě někdo ukáže a snad se na sraz dohodneme.. konečně po takový době.
18. lis 2008 ve 22:10  • Odpověz
No když ono se začíná šetřit asi všude. I u nás ve firmě, si lidi mohli odkoupit firemní auto. A teď dostávají nějaké finanční náhrady, že nejezdí služebním, ale soukromým. A služební kilometry jim proplácí.
19. lis 2008 v 10:32  • Odpověz
autor
Takže to nakonec dobře dopadlo :wink:
19. lis 2008 ve 12:04  • Odpověz
Naštěstí jo, byla jsem z toho včera dost na nervy.
Tak u nás už je pěkná zima. Co u vás? Máme tu už trochu sněhu a do soboty má být až 30 cm.. Tak nevim, jestli mam radost. Vždycky jsem měla ze zimy radost, ale teď když jsem pořád v autě, tak nadšená nejsem.
19. lis 2008 ve 21:53  • Odpověz
autor
Tak u nás sníh zatím žádnej , ale od rána je pod mrakem takže možná něco přijde. _Jinak zima je tu pěkná a ještě docela hodně fučí.
20. lis 2008 v 11:54  • Odpověz
Tak u nás už sníh taky neni, celej den prší :frowning2:
20. lis 2008 ve 12:34  • Odpověz
autor
Jo tak tady je to nastejno :grinning: :grinning:
20. lis 2008 ve 20:44  • Odpověz
22. lis 2008 v 11:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.