• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hudební nástroj

(Zamčená)
16. prosince 2010 
Hrajete na něco? (nee nervy)

já na kytary - el., ak. asi 10 roků ..no nějak tak
na klavír akorát Bacha :grinning:
19. dub 2008 v 00:05  • Odpověz
Konečně si po letech přivezu od rodičů piáno, se těším, dostala jsem ho, když mi bylo sedm :sweat_smile: . Jinak hlavně zpívám, občas i za peníze :grinning: .
19. dub 2008 v 00:08  • Odpověz
Kdysi povinne klavir, pak jsem se sama naucila na kytaru, zkousela jsem i jiny nastroje (fletny, mandolina...), ale zustala jsem jen u tech prvnich dvou. I kdyz s miminem neni cas na nic a navic me bavilo hrat jen v dobach nestastnych lasek...:slight_smile:
19. dub 2008 v 00:10  • Odpověz
autor
Petrof? :grinning:

jj, s těma láskama ...... jj,
asi bych měl zas začít .. nějaký měsíc jsem na to nešáhnul
19. dub 2008 v 00:16  • Odpověz
to fakt ne, doufám, že ještě půjde naladit :grinning:
19. dub 2008 v 00:21  • Odpověz
moja skusenost- co cech to muzikant, to sa mi fakt na Vas paci:slight_smile: :dizzy_face: dufam ze aj mna frajer nauci aspon na ngitaru. on hra super, tiez na pistalku a teraz sa prihlasil na klarinet
19. dub 2008 ve 22:07  • Odpověz
Housle (7 let), klavír (cca 2 roky), kytara (samouk, ale docela slušně :slight_smile: ), flétna a před pár roky i klarinet :wink:
19. dub 2008 ve 22:09  • Odpověz
Tak já hrála 6 let na housle, 4 roky na harmoniku (akordeon), ale to bylo vše na základce...a občas i flétna :sweat_smile:
19. dub 2008 ve 23:17  • Odpověz
clarca - :astonished: :astonished: jee :slight_smile:
19. dub 2008 ve 23:39  • Odpověz
aniska: Dědeček učil na LŠU hru na housle, takže za to, že umím hrát na tolik nástrojů, vděčím jemu :dizzy_face: :dizzy_face:
19. dub 2008 ve 23:45  • Odpověz
Ahojky, já jsem pár let hrála na flétnu, kupodivu mi ještě něco jde (teda po chvilce zkoušení a hledání toho správného tónu :grinning: ). Jinak od svých 7 let hraju na klavír. A jelikož jsem studovala zpěv na konzervatoři, tak jsem musela samozřejmě i hrát, pak jsem studovala na PdF češtinu a hudební výchovu, takže tam jsem hrála taky. No a teď zase tu hudebku učím, takže hraju pořád. Ale aspoň to jen tak nezapomenu :slight_smile:
20. dub 2008 v 09:47  • Odpověz
autor
na flétnu taky vlastně, ale ve druhý třídě možná ... :grinning:
a zas v tom byla ženská
20. dub 2008 ve 13:00  • Odpověz
No kze ja tak na tu fletnu, neco malo zvladnu na kytaru...a to je tak vsechno. :grinning: Na nervy samozrejme taky. :grinning:
20. dub 2008 ve 14:26  • Odpověz
klavír, kytara, housle.Pořadí dle dovednosti :wink:
20. dub 2008 ve 14:51  • Odpověz
Nobody, klaviry Petrof jsem v hudebce nesnasela ;) Nejak mi nesedly, domaci byl (a stale je, ale uz je to starecek) August Foerster a ten je suprovej :slight_smile: Manzeluv dedecek byl skladatel a zustalo po nem kridlo a taky August Foerster, tak je to asi dobra znacka ;)
20. dub 2008 ve 20:28  • Odpověz
autor
jo, bezesporu je to dobrá značka ...
ale stejně je asi nejdůležitější procítěný hudebník :slight_smile:
21. dub 2008 v 17:19  • Odpověz
gedren, můžu se zeptat, proč ti "nesedly" klavíry Petrof? Teda já se považuju za skoro profesionálního hudebníka a teď se tak trochu stydím, že je mi jedno, jestli hraju na Petrof nebo na Foerstera :confused: Fakt čučím, že dítě v hudebce pozná rozdíl........ :astonished: :wink:
21. dub 2008 v 18:37  • Odpověz
autor
Káji, co málo zvládneš na kytaru? --
Petrofy jsem viděl v učebně, ale měl jsem pocit, že je to něco unikátního .. takže jsem se jich ani nedotknul :grinning:
25. dub 2008 v 11:01  • Odpověz
my mame Petrof a je super - akorat teda aktualne potrebuje naladit :grinning: Jinak krome klaviru (z hudebky me vyhodili, ale tak trochu hraju) kytara, zobcova fletna (ale ta jen tak okrajove) - a ted mame ve sklepe bici, tak si porad rikam, ze se musim naucit bouchat. Manzel je muzikant a hraje skoro na vsechno (baskytara, klavir / klavesy, fletny, klarinet, sago). Ja se chystam poridit si el. kytaru, ale furt se k tomu nemuzu dokopat. Deti doma hrajou taky na vsechno, co se jim dostane do ruky, takze obcas je tu poradnej kraval...
25. dub 2008 v 11:14  •  3 děti  • Odpověz
autor
haluska ... tak si ji kup, je to trochu jiný jak akustika .. všechno strašně blízko u sebe (tj. pražce, úzký krk) ... no prostě pohoda .. někdy si říkám, že by ta moje Yamaha mohla mít o něco širší krk ...

pořiď, je to dobrá věcička ...
25. dub 2008 v 11:21  • Odpověz
Nobody, takovy ty taborakovy jako je Cerny muz, Bedna od whisky, Panenka apod...zadny umeni. :grinning:
hrála jsem 10 let na keyboard, asi ho zase vytáhnu :grinning:
autor
jo takhle .. takže akordy
šak to stačí .... ne?

k tomu ohni teda :grinning: :wink:
25. dub 2008 v 11:23  • Odpověz
Jo a jeste ovcaci ctveraci na pianu. :grinning: To bracha je vic hudebne nadanej, hraje na pozoun a baryton, dal se zvladne naucit i na pianu nebo na klavesach neco zahrat a hral taky na bici.
25. dub 2008 v 11:23  • Odpověz
K tomu ohni to staci a na to ostatni mame kamose, ten zahraje i neco od Nirvany, tak on na ni ale hraje uz kolik let. Ja jsem samouk. :sunglasses:
25. dub 2008 v 11:25  • Odpověz
autor
joo, vzpomínám na moji první Nothing Else Matters ...
Káji, něco od Nirvany zvládneš na týden v pohodě ... ani nemusíš umět žádný akordy, stačí tabulatury .. poskládat prstíky a hraješ ....

kámoš neuměl absolutně nic .. a Metallicu zahraje, protože to má nedrilovaný .. třeba nechápe přechody, (struny už ví teda :grinning: ) ... na tom nic není :slight_smile:
25. dub 2008 v 11:28  • Odpověz
autor
ale prostě to dá ... za pár dní to zvládneš v pohodě, kdybys chtěla
25. dub 2008 v 11:29  • Odpověz
nobody, no ja si rikam, jesti si na to ty prsty zvyknou :grinning: a hlavne jestli si pak zase zpatky zvyknou na sirokej krk... ale co tak koukam, tak kytaristi to zvladaj, takze to asi problem nebude :slight_smile:
25. dub 2008 v 11:32  •  3 děti  • Odpověz
autor
všude se dočteš, že je to něco jinýho ... akustika, koncertní, jumbo vs elektrická ... za 2 dny jsi zvyklá ... vůbec na tom nic není .. sice je fakt, že někdy jsou tam ty struny nahuštěný fakt až nadrzo .. (třeba u mě éčko občas bylo zatlumený) .. ale za den dva jsi s tím zžitá .. kombo doma máte určitě .... a ani nemusíš prstíky nějak tlačit na pražce ...

:wink:
25. dub 2008 v 11:39  • Odpověz
autor
llucinko, vytáhni :slight_smile:
clarca, johanda :slight_smile: :wink:
vilca .... jak se pozná profesionální hudebníK?
25. dub 2008 v 11:45  • Odpověz
Já mám totální hudební hluch :grinning: Ale pár převážně dětských melodií zvládnu na klávesy. Manžel hrál v kapele na basu (el. basovou kytaru). Pak s tím přestal, protože bychom se vůbec neviděli, kdyby stále koncertovali. Přes týden byly zkoušky a o víkendech vystoupení (mezitím samozřejmě ještě zaměstnání) :fearful:
25. dub 2008 ve 12:05  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.