• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
jitu: zkus udělat test, tak 3 dny, dávej mu UM a uvidíš, jestli to bude lepší

luci: moc nevěř tomu, že koliky jsou 3-měsíční, ale je fakt, že u většiny dětí se to srovná, ale výjimky jsou :wink:
24. čer 2009 ve 12:47  • Odpověz
mau...to jo, nastřelujou tady taky, ale chtěla bych aby jí to udělala moje doktorka...

jitul...malá neměla koliky, resp. občas jí bříško bolelo, asi jako každý miminko, rozhodně to nebyly proplakané noci, já myslím, že to měla z kombinaceMM a UM. vždycky jsem jí preventivně před krmením pak dávala lžičku fenkykl. čaje a asi to pomohlo.
ted už jsme na UM uplně a nedávám už ani čajík a je spokojená.
já tě naprosto chápu, že se snažíš kojit co to jde, já jsem se taky snažila, ale od určitýho momenut to už není přínosný ani pro dítě ani pro mámu. jen k tomu momentu musí dojít každý sám...
rozhodně nebudeš špatná máma, když nasadíš nutrilon

jinak holky, neviděli jste někdo včera sama doma? já na to nekoukám, ale říkala mi mamka, že tam mluvili o cestování s kojenci, že to nedoporučujou. že můžou mít migrény, zvracet, dusit se apod. ... my chceme jet začátkem července do tater :confused: :confused: :confused:
24. čer 2009 ve 12:50  • Odpověz
Holky kapky používám snad všechny dostupné na trhu a dávám koňské dávky

Enza...mám klasický Nutrilon, tak zajdu pro ten Ha
24. čer 2009 ve 12:55  • Odpověz
tak jsme zpatky z ockovani, dostal 2 injekce do nozicek, trosicku plakal ale ja urco vic :sweat_smile: i za neho
:sweat_smile: Uvidime jestli se dostavi nejaka reakce. Ale doufam, ze ne. Dalsi ockovani mame za mesic ve 12 tydnech.

Maus - se tesim na fotecky male s nausnickama

Luci - ani kojici ani detsky caj nejde nikde sehnat, a kdyz jsem se na neho primo ptala PA tak ani nevedela ze neco takoveho existuje :angry:

A ptala jsem se na cipky pro maleho, tak ze je nedoporucuji, jen paralen v sirupu :rolling_eyes:
Tak vy planujete srazik jo??? No ja to mam k vam nekolikset kilometru. A i kdyz mam ridicak 11 let, tak bych si autem netroufla :sweat_smile: hi,hi

Ja se nejblize ukazu v CR na zacatku zari, tak kdyby se neco podnikalo, tak bych se treba taky ukazala
24. čer 2009 ve 12:59  • Odpověz
co máte chlapečky, jsem si včera všimla, že nám kolem pindíka začíná rašit nějaké ochlupení či co, razhodně je to jiné než to co má na bříšku, rukách a tak, rozhodně je krapet delší a světlejší, prostě viditelnější
24. čer 2009 ve 13:00  • Odpověz
jitu na koliku je comfort..HA je na alergie...viz. výše
my máme problém s blinkáním, tak jsme měli AR, ale teď to řešíme mícháním klasického Nutrilonu s Nutritonem, který ho zahušťuje...je to prostě jako to namíchané AR, akorát levnější :grinning:
24. čer 2009 ve 13:03  • Odpověz
jitul - ja kojim, davam odstrikane mlicko z lahve a sem tam davam i UM, kdyz ja nemam dostatek a musim zaklepat zatim nevim co to kolika je. Maly skoro vubec neplace, jen sem tam kdyz ma velky hlad a ja nemam dost mlika, nebo kdyz je pokadeny az za usima a ja ho musim strcit pod vodu..to se mu vubec nelibi.
Zadne kapky ani masticky na koliku nemame, tak doufam, ze je ani nikdy nebudeme potrebovat.

a jim uplne vsechno, jak cerstve pecivo, tak cibuli, no proste vsechno na co mam chut. Minule jsem mela i fazole a bez problemu.
24. čer 2009 ve 13:04  • Odpověz
Kači, dívala jsem se, obecně se nedoporučuje dovolená s dětmi pod 2 roky :cry: doporučovali chalupy a rodinné prostředí - u příbuzných atd.. my taky chceme jet k moři..
Jitul, u našeho jsem žádné chloupky neviděla.
24. čer 2009 ve 13:06  • Odpověz
jitul: já být tebou tak přejdu na UM, budeš klidnější a bude líp, uvidíš. jak píšou holky . zkus si to třeba na tři dny :slight_smile: A vůbec nebudeš špatná máma, to v žádným případě.

magisa: u vás se neočkuje hexavakcínou? A koupila jsi teda ten sirup?

Dítě teď usnulo, tak snad půlhoďku vydrží.
24. čer 2009 ve 13:09  • Odpověz
Jitu- já si taky myslím, že klidně přejdi na UM, já jsem od začátku připravená, že až to nepůjde, tak to prostě nepůjde a v klidu přejdem, moje nej kámoška kojila asi celkem týden a její chlapeček je uplně v pohodě...
Celkově simyslím, že se dnes to kojení přecenuje, všecky ty chytré řeči v poučkách a tak...Naše generace vyrostla téměř na sunaru a jak nám to sluší :grinning: Myslím, že by se kojo nemělo stavět na první místo, ale být jen jednou variantou!!! Jak už píší holky, prospěješ malýmu více jako spokojená a klidná a vyrovnaná maminka s Nutrilonem, než vystresovaná s kojo!!!

Já mám trochu jiný problém....mám pravé prso nalité k prasknutí a levé jak spllasklý mlíkový sáček, já nevím, jak to vyrovnat...taky u levého malý moc netahá, spíš tam hází pusou jak kapr a dlouze hledáj.... :slight_smile:
24. čer 2009 ve 13:14  • Odpověz
baru, a co to nalité prso odsávat a dávat malému v lahvičce nebo stříkačkou?
24. čer 2009 ve 13:16  • Odpověz
maus - co ta hexavakcina vsechno obsahuje???a jak se ockuje v CR??? Kdy jdete na dalsi ockovani?
24. čer 2009 ve 13:20  • Odpověz
24. čer 2009 ve 13:23  • Odpověz
Spíš zkusím převažovat zase před a po kojo a pak uvidím, zkusím to nějak pořešit....Zas prší, néééééé, já se chystala ven!!!!! :frowning2:
24. čer 2009 ve 13:32  • Odpověz
bram: a co zkusi kojit přes klobouček, možná by mu to šlo líp :slight_smile:
24. čer 2009 ve 13:36  • Odpověz
tak my jdeme papat a pak ven, páč musím jít zase s psíkem k veterinářce......to zas bude :unamused: už se moc těším...
24. čer 2009 ve 13:42  • Odpověz
Ahojda holky, tak nejdřív se musíme pochlubit, že jsme spaly od 22:30 do 6:45, pak jsme šly na 10h na nožičky, takže před 11h už jsme byly tuhý, Nela spí s přestávečkou na kojení do teď, takže jsem ji ani nemohla dokrmit a Verunka se dokrmila, ale už spí taky...se nedivím v tom počasí...je to druhý den od porodky, kdy budeme doma...takže mám zvýšenou teplotu,rýmu a asi budu mít i kašel :frowning2:
Jinak na 3-měsíční prohlídce (pokud se bude psát do tabulky), tak naše menši Verunka přerostla o cm Nelu má 57cm a Nela 56cm a taky měla při narození o 430g míň a teď má 4670g a Nela o 30g míň 4740g. Takže my jdeme na Hexa vakcínu až za měsíc až budeme mít 5kg, protože za 14dní jedeme do Polska k moji babi, tak jsem se bála reakcí na to očkování a jen cesta nám bude trvat 10h, tak jsem zvědavá jak to holky zvládnou...no a naušničky tím pádem za 2měsíce, co jsem si teď přečetla, když po druhým očkování...
Hodila jsem do alba nějaký fotečky, i v šatičkách co byly na vítání občánků a které budou mít na svatbu :wink:
24. čer 2009 ve 13:45  • Odpověz
My jsme byli včera zas za frajera... Tentokrát v maskáčích :slight_smile:
http://nikulka83.rajce.idnes.cz/Filipek_-_3._mesic/#12.jpg
24. čer 2009 ve 13:47  • Odpověz
zanet: moc hezký princezničky :dizzy_face: :dizzy_face:
Jinak nám dala náušničky hned po prvním očkování, ale záleží na pediatrovi

niki: frajer :dizzy_face:
24. čer 2009 ve 13:51  • Odpověz
NK-super bombarďák!!! :wink:
24. čer 2009 ve 13:57  • Odpověz
Mau díky, asi jo asi záleží...ale aspoň kdyby to holkám hnisalo nebo něco, tak budeme doma a ne v cizině, kdo ví jak je to tam s dr. to by jsme si asi měly dát cestovní pojištění že?
Kde se konná srazík?
24. čer 2009 ve 14:08  • Odpověz
Zanet, to jsou kočičky :dizzy_face: A váhu maj teda super! Ale asi jsi napsala jednu blbě... Nela má teda 4640, když má o 30 g míň než Verunka?

A nepamatujete se, kdy sem psala Androna váhu ve 3 měsících?
24. čer 2009 ve 14:09  • Odpověz
zanet: srazík asi u Hup doma a na zahradě :slight_smile:
24. čer 2009 ve 14:11  • Odpověz
Ahojte ženský,

jééé tady se organizuje sraz, že bych se k vám přidala, sice tady vůbec nepatřím, ale co že :grinning: :grinning: říkají mi vtěrka :grinning:

Jinak Alice je moc velká šikulka, včera jsme byli na převážení a má 2910g... Vzhledem k její porodní váze a že jí nebyly ještě 4 týdny to je paráda :slight_smile:

K tomu malému Matyáškovi, je to hrzoné, ale já byla přesně jako ona, když jsem byla na ukončení předchozího těhotenství, vím jak malá vypadala a tohle opravdu není dobrý start do života. Časem to přebolí a ta malá dušička si je zase najde jako Ali si našla nás...
24. čer 2009 ve 14:12  • Odpověz
Už jsem tu Andronu našla :slight_smile:

Zanka, ahojky :slight_smile: Jojo, srazík u tvý ségry :slight_smile: Holky budou určo rády, když se zúčastníš :wink:
24. čer 2009 ve 14:16  • Odpověz
Nikul jasně jsem se sekla, protože jsem je vážila teď před kojením a to měla 47.., ale v oblečení :sweat_smile:
24. čer 2009 ve 14:19  • Odpověz
Ahoj děvčata
My taky dáváme kapičky, /co to dá :slight_smile: / na koliky ale nejvíc nám pomáhá masírovat bříško fenyklovým olejíčkem. Ale musíme začít hned jak se začne kroutit. Pokud je to později už to moc nejde.

Žádné chloupky u malého nepozoruju :sweat_smile:

10,7 jdeme na první očkování na pneumokoka /snad to píšu dobře :sweat_smile: / necháte mrňouse očkovat taky?
24. čer 2009 ve 14:20  • Odpověz
Zanka ahojky, to je super, že se vám daří dobře :slight_smile:
žanet, holky jsou fakt kočičky krásné a šikovné a jak jim to sluší na bříšku. to ten náš lump maximálně střílí do gatí :grinning:
Holky a kdy se plánuje ten sraz u hup?
24. čer 2009 ve 14:21  • Odpověz
nikul : drsnej raper ten Váš Filípek
24. čer 2009 ve 14:22  • Odpověz
Micha, my asi ne, počkáme, jestli to náhodou parlament neschválí jako povinné očkování. Jinak se dá očkovat do 2 let. co je s tebou, málo tu chodíš :slight_smile: Zítra budu v čako, neuvidíme se???? mám volné odpoledne.
24. čer 2009 ve 14:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.