• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Ahoj holky,
tak já peru zvlášť pro nás a zvláť pro malýho, jemu peru v Persil sensitive a pokud je to něco nepokakanýho ( prostěradla, deky apod ) tak v Lovele a bez aviváže vždy.
Včera jsem se opravdu pobavila, mrkněte :grinning:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2941328&vReferer=
25. čer 2009 v 10:23  • Odpověz
jannčo...probiotika, Sab, fenykl, to berem v mega dávkách, masírujeme, používáme už i nějaký speciální krém na bříško - prostě maras. Dokonce jsem se jednou naštvala, a nedala mu celý den nic a bylo to stejný, né horší, ale stejný, akorát jsem to vydržela jen jeden den, třeba kdyby to bylo dýl, tak by se to zhoršilo a nebo zlepšilo, copak já vím, třeba těch kapek už berem fakt hodně, ale prozatím nemám odvahu to pořádně vyzkoušet, třeba jestli trochu zabare ten nutrilon, tak pak to prubnu

Maus - u nás se chodí na "velkou" co 4-5 dní, ale to pak stojí za to - malý se rozhodl že holt budem šetřit na vlhčených ubrouscích, protože po čůrání ho přetřu jen vlhkou hadrou a nebo taky nepřetírám, možná že mi chtěl ušetřit i za pampersky, ale já ho zas zbytečně v počůrané plíně nenechávám i když je to pamperska a že teda čůráme průběžně pořád, takže min 8 plín denně
25. čer 2009 v 10:27  • Odpověz
jo a já peru dokupy v Lovele a s aviváží sensitiv a až mi ta Lovela dojde, tak asi přejdu na něco jiného, jen to musím ještě rozpočítat, co vyjde finančně nejlíp, ale třeba zůstanu na té Lovele, mě nepřijde že by nevyprala dospělácký věci, já jsem s ní spokojená
25. čer 2009 v 10:34  • Odpověz
no a holky, už jsem to tu psala, zaklání se nějaké to vaše dítko? jako že se dívá za hlavu i když leží a za ním je stěna? Luki to začal dělat ve velkém, tak nevím, zda mu to nemůže uškodit a eventuelně jak ho to odnaučit, pořád mu tu hlavu dávat do jiné polohy nejde, kor když nechce a musela bych použít sílu a to se bojím, jde o hlavu a krk
25. čer 2009 v 10:39  • Odpověz
Hupino....co se to tam u vás děje, nám z toho na havířovsku nefungují pevné linky
25. čer 2009 v 10:40  • Odpověz
maus: v pohodě
a manža taky - jen mě dostal jeho dotaz ..ptala jsem se, jesli mu to nebude vadit ...a on a to přijedou i s dětma? :grinning: :grinning: ....ale nakonec souhlasil i s možností spaní (bz přemlouvání - jen se trošku bojí .....ale jen ho nechme ať se bojí :grinning:

jani - rajčata jm normálně
25. čer 2009 v 10:43  • Odpověz
akit: to je siesta ..dobrý :grinning:

jitu: ondra to dělá - dáváme válečky a nebo karpa

jitu: no na nás to sváděj :grinning:
25. čer 2009 v 10:45  • Odpověz
Hup se mu nedivím, že se bojí :grinning: A ten termín je v pohodě? Chtělo by to rozseknout to datum a ty máš nejvíce aktivit ( plavání, cvičení apod ) tak rozhodni :wink:
25. čer 2009 v 10:55  • Odpověz
Ahojky :wink: Tak mi vcera zvladli vitani obcanku, byl moc hodnej, trosku kecal detem do basnicek, ale aspon se vsichni zasmali :grinning: Ostatni deti jen sedely, pobrekavaly nebo spaly, ale nas tam Stepula vykecaval na lesy a to byl druhej nejmladsi :grinning: Par fotek (ale profi budou az pristi tyden, tam budem aspon cela rodinka):

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=367443&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

hup: ondrasek je mega sladkej :dizzy_face: mate krasny fotky :dizzy_face: :dizzy_face:
25. čer 2009 v 11:11  • Odpověz
akit: termínjsemnějak nezachytila ...teda přesný
tak na kdy jste to naplánovaly

saru: dík :slight_smile:
25. čer 2009 v 11:35  • Odpověz
saru: seklo vám to ...ale faktem je, že do kolíbky moc nepasuje ..už to jevelký frajer :slight_smile:
25. čer 2009 v 11:36  • Odpověz
Tak jsme zpět z 3měsíční prohlídky :slight_smile:

Dr. z něj byla hotová, protože když ho prohlížela, měl z ní záchvaty smíchu :grinning: :grinning: :grinning: Váží 6700 g (a to mu do 3 měsíců zbývají ještě 2 dny :slight_smile:), měří 62 cm a hlavička má obvod 40,5 cm - Kolik mají vaše dětičky????

Koníky pásl hezky, pindíka taky pochválila, TBC má zahojený, tak nás rovnou naočkovala... Na bolest a teplotu máme dát kdyžtak Brufen nebo Nurofen pro děti - ne Panadol (lepší jsou na to prý léky s brufenem).

Divila se, jak je velkej :grinning: :grinning: :grinning:
25. čer 2009 v 11:37  • Odpověz
Hup v týdnu od 13-17.7. ale myslím, že holky pak vybraly buď úterý nebo středu..mám dojem. Mis to bude vědět přesně..
Niki já mám dojem, že říkala 40 cm, možná 42, každopádně na začátku nebyla trojka :wink:
Hele a jak teda s pindíkem? Přetahovat nebo ne? Pořád se snažím najít na netu nějakou odpověď, ale mám pocit, že názory jsou rozděleny přesně do dvou táborů..Já teda nic zatím nedělám, ale mám trochu strach, abych něco nezanedbala.. :confused:
Jo a vřídek po TBC nám nepraskl, ale bylo mi řečeno, že prasknout nemusí, stačí, když se vytvoří.. :confused:
25. čer 2009 v 11:47  • Odpověz
Hup....co je přesně ten Karp? Jsem v tomhle mimo obraz, chápu že je to asi nějaký úvaz či co, ale co přesně? To zaklánění dělají dráždivé děti co? no mě ta ženská, co tu s náma plave doporučila pediatra a pak neurologa, pokud by to dělal častěji a on to v poslední době dělá furt
25. čer 2009 v 11:54  • Odpověz
Hup...jo úterý 14. nebo středa 15. 7
25. čer 2009 v 11:56  • Odpověz
Nik, já jsem měřila a vážila teď v úterý (konec 10 týdne) a měří 64 cm a váží 5,9 kg
25. čer 2009 v 11:58  • Odpověz
saru: pěkný fotečky, malej je frajer :dizzy_face:

niki: my jsme v pátek měly taky 40,5cm :grinning:
25. čer 2009 v 11:59  • Odpověz
Akit...nám se žádny vřídek nevytvořil, máme jen červený flíček celou dobu
25. čer 2009 ve 12:00  • Odpověz
hup: jojo, ta kolibka nas fakt pobavila :grinning: Jednou se tomu aspon zasmeje :slight_smile:

niki: uz jste teda chlapaci, my jdeme az 7.7., Dr. ma ted dovolenou, tak jsem zvedava, ale myslim, ze tou dobou uz je 7 kg jasnych :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak vcera jsme ho merili a ma 66 cm min., ale on uz minule u Dr. mel 65, takze to mozna bude i vic :slight_smile:
25. čer 2009 ve 12:11  • Odpověz
jo a obvod hlavy jsme meli 40,5 cm uz v 6 tydnech :sweat_smile: :grinning:
25. čer 2009 ve 12:12  • Odpověz
ale on je hlavounek, jsou mu vsechny cepky maly uz od narozeni...
25. čer 2009 ve 12:13  • Odpověz
Vřídek nám taky nepraskl... Jen se udělal červenej flíček :slight_smile:
Tak to mam radost, že máte taky tak velký hlavy :grinning: :grinning: :grinning:

Ohledně pindíka jsem taky pátrala na netu a našla 2 různý názory... Tak jsem se rozhodla věřit Dr. a udělala jsem dobře... Jde nám přetáhnout celej, vždycky při koupání mu ho pěkně umyju.. Když se nám to podařilo přetáhnout poprvý, měl tam pěkněj bordýlek :grinning:
Nedělali jsme to násilim, normálně pomaloučku polehnoučku a tak za měsíc a půl to šlo krásně celý..

Jitul, vy máte teda dlouhána :grinning:
25. čer 2009 ve 12:13  • Odpověz
Niki budu se mudr muset taky zeptat, jdeme 7.7. na 3 měsíční kontrolu
Jitu není to vřídek, je to flíček jen uprostřed je to červenější :confused:
25. čer 2009 ve 12:21  • Odpověz
Saru, v tý kolíbce je fakt srandovní...Takovej velkej chlapák :grinning: :grinning: :grinning: U nás se chodí ještě dýl, tak ho chci vidět v kolíbce třeba v 6 měsících :slight_smile: To už bude větší než já :grinning: :grinning:

Teď jsem vyřadila zase krabici malých věciček a dala do skříně velký :slight_smile:
25. čer 2009 ve 12:28  • Odpověz
aktit: jj ...to by šlo ..budem po dovči :slight_smile:
plavčo budeme terpve na červenec plánovat a cvičení teprve přemlouváme instruktorku, abychom měli i přes léto, takže termín taky nemáme :slight_smile:

ad pindík - taky nepřetahujeme - aco jsem se ptala okolo mamin, některé jo , někter ne ...ségra taky ne ...takže nechávám to být

jitu: karp je úvaz - on je primárně na uklidnění ..je to z té kížky, jakjsme tu o ní před časem psaly (nejštastnější miminko v okolí - od h. karpa) ...trošku ho svážeš - a já to párkrát už použila i proti tomu luku
ale pediatra nebo neurologa bych do toho netahala - tedapokud ti to dělá jako ondra - dělá to poslední cca týden a spíš ze zájmu, co je tam,co nevidí :slight_smile: ...dráždivé děti se v pláči otáčejí do luku ...a to rozhodně není náš případ - dělá to když je v poho - brouká si a prohlíží co je nad ním a za ním
taky se mu snažím dát co nejvíc podnětů před něj, aby neměl důvod lovit coloki za sebou a zaklánět se
25. čer 2009 ve 12:28  • Odpověz
ad hlavička . no teď ležel ondra velde o dva dny starší holčičky ....ona halvu jako kyblík, ondří jako hrášek :slight_smile:
má prťavou hlavinku - taky nám všechny čepice padají co očí - jediné, co máme přiměřené věku :grinning:
25. čer 2009 ve 12:30  • Odpověz
vídek se nám vytvořil, prasknul, vatvořil, prasknul,vytvořil, prasknul :slight_smile:
akit - vzali jsme to i za vás :grinning:
25. čer 2009 ve 12:31  • Odpověz
maus: včera jsem konečně sehnala špendlík...hurá.... takže mi ho posílat nemusíš :wink: a jinak je špendlík super, Nelinka si s ním hrká nebo strká do pusy, dobrá hračka....

Nelča se taky občas prohýbá do luku, ale pouze tehdy, když ji něco zaujme, stejně jako Ondří..tak na ni začnu mluvit, halekat, zpívat..prostě dělám něco, aby to bylo zajímavější než to něco za ní :grinning: :grinning:
25. čer 2009 ve 12:40  • Odpověz
mis: tak fajn :slight_smile:
25. čer 2009 ve 12:42  • Odpověz
včera jsem byla u kamarádky, má dvoutýdenní holčičku...úplně jsem čuměla, jak je to miminko malé (má teda jen o kilo méně než Nela), jaké má nekoordinované pohyby, že je to prostě takové fakt mimi, děti dělají šílené pokroky ze dne na den, jsem už úplně zapomněla, že Nela byla taky takové "zvířátko", které jen jedlo, spalo a kadilo :wink: , mě to až dojalo :slight_smile:, Nela je už opravdu "velká"
25. čer 2009 ve 12:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.