• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
hup: to se vsad, ze budem vzpominat :wink: Taky o tu jeho rychlost az tak nestojim :slight_smile: Ale co, hlavne ze je v poradku a at se vyviji, jak uzna za vhodne. Stejne to bude po jeho - vyprdne se na me i na lekarsky tabulky :grinning: A ma recht :wink:
2. črc 2009 v 11:45  • Odpověz
ale musim rict, ze to otaceni ze zad na bricho mu jde lip na jednu stranu, zvladne to i na druhou, ale do toho se moc nehrne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. črc 2009 v 11:47  • Odpověz
holky, uprednostnujou vasi prcci pri chytani hracek nejakou ruku? Nas malinko levou. Na rehabce nam prave rikali, at to hlidame, aby to nejlepe chytal co nejvic do obou, nebo je stridal. On to jako chyti i do prave, ale do leve trochu casteji... Tak mu ted avam hracky hodne po prave strane, aby ho to motivovalo a dneska je chyta porad, tak myslim, ze to brzy vyrovna :wink:
2. črc 2009 v 11:49  • Odpověz
tak jak ctu vsechny deticky uz pasou, jen mi mame porad zaborenou hlavicku do deky :sweat_smile: , je to lenoch se mu vubec nechce

niky - jak jsi tu minule vzpominala ty homeopatika ricinus communis, tak jak jsi to brala???me vcera prisel balik od kamaradky z CR a poslala mi je bez pribaloveho letacku, tak nevim co s nema..

U nas noc v poho, zlaticko nase..Po pohadce usnul v 9, pak kojo ve 4 a v 7.30 a haja doted :dizzy_face:
2. črc 2009 v 11:52  • Odpověz
Karolí si sama žádnou hračku nevezme, takže je jí jedno do které ruky jí ji dám já. :slight_smile:
2. črc 2009 v 11:54  • Odpověz
mau: neboj, ona brzo zacne, a pak budou hracky litat vsude kolem :wink:
2. črc 2009 v 11:55  • Odpověz
mau - Karoli pekne slinta :grinning: :grinning: ja vcera koupila 10 bryndacku, protoze Wilda si z pusinky taky dela bublifuk
2. črc 2009 v 11:57  • Odpověz
náš taky hračky sám nechytá, tak ti neřeknu, saru.
Magi, taky jsem začala používat bryndáky, ale prozatím na čaj, malý to z láhve moc neumí :grinning: Jinak malý má na to bříško ještě čas. u našeho jsem to zjistila až včera!! pravda je, že předtím jsme ho na bříško dávali na gauč, který je asi dost měkký, tak se mu tam nelíbilo. včera jsem ho dala pod hrazdičku a hned zvedal hlavičku. no a trošku se plazí dopředu, ale ne tak jako štěpulka :slight_smile:
2. črc 2009 ve 12:04  • Odpověz
ja cajik nedavam, prikladam ho casteji na prs at se napije, kdyz jsou ted takove vedra
2. črc 2009 ve 12:17  • Odpověz
Nelča taky hračky ještě nebere do rukou, aspoň ne vědomě, teprve včera poprvé, když jsem jí dala špendlík, tak si ho zaujatě začala prohlížet, otáčet, pak ho chytla i druhou rukou a vrazila si ho do pusy, teda do pusy si ho strkala už dřív :wink:

a jinak když je Nelča na bříšku, tak víc kouká na pravou stranu, mluvím na ni z levé strany, i hračky jí dávám na levou stranu, aby se tam musela otáčet, příští týden jdem na 3-měsíční kontrolu, tak na to upozorním dr., aby mi řekla, jestli to je nebo není problém
2. črc 2009 ve 12:19  • Odpověz
magi, brala jsem 2x denně 3 kuličky :slight_smile:
A v Cerazette pokračuju.. Krvácení přestalo, tak zkusim další měsíc :slight_smile:

Fífa spí v hacce, až se vzbudí, jedem na zahradu a budem grilovat.

Tyjo a co se mi včera stalo... :sweat_smile: Šli jsme ven, já Fífu doma nakojila, oblíkla, dokojila a šlo se... Šla jsem po ulici a z jednoho auta se na mě culilo pár chlapů... Si řikam, co jim jako je... Než jsem se koukla do výstřihu... :slight_smile: Jsem si zapomněla vyhrnout výstřih, takže mi čučel celej košíček od podprdy :grinning: :grinning: Ještě, že jsem si ho ale doma zapnula :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. črc 2009 ve 12:31  • Odpověz
niki: :grinning: :grinning: Aspon se pokochali :wink:
2. črc 2009 ve 12:41  • Odpověz
Saru, to jo... Jsem si řikala, proč na mně všichni tak blbě čumí.. Naštěstí jsem na to rychle přišla :grinning:
2. črc 2009 ve 12:41  • Odpověz
niki: :grinning: :grinning: :grinning: fakt dobrýýý :grinning: to už je skoro jak já s tím sprcháčem na nohách :grinning:
A v obchodě drncám vozík i když v něm Karolí není :grinning: a bude hůř :grinning: :sweat_smile:

magi: jj, slintá fakt hrozně, furt jí ty gryndy tečou, tak budem dávat bryndáčky :slight_smile:
2. črc 2009 ve 13:02  • Odpověz
holky potřebuju radu, jak skončit s laktací, mlíka mám dost a na gyndě mi neberou telefón
2. črc 2009 ve 13:13  • Odpověz
Jitu, jsou na to určitě prášky a ještě se pak stahujou prsa. A proč chceš skončit?
2. črc 2009 ve 13:17  • Odpověz
jitul: myslím že by ti na to píchli injekci, jinak nezbývá než nekojit a čekat až se mlíčko přestane tvořit. A kdyby ti to zatvrdávalo tak masírovat, mazat slivovicí :wink: a případně trošku odstříkat. Ale to si jen myslím, nejsem odborník :slight_smile: ještě mě napadlo zavolat na laktační ligu - tam ti poradí :wink:
2. črc 2009 ve 13:18  • Odpověz
saru: to musíte být teda mega napřed, že si štěpula bere sám hračky
ondr musím zaujmout - třeba s ní zaštěrkat a pak se po ní natáhne, ale že by se sám zajímal o hračky - to jen na hrazdičce, to jo ...ale jinak nee
a preferuje pravou ruku
při tom, ale při lehu na bříšku přepadává napravo, takže má levou silnější (jako nebulá se furt, ale když je třeba unavený a nebo je rozjívený a dělá ptákoviny)

nik: to je dobrý :grinning: :grinning:

maus: já mám dobrý, že to s tím vozíkem mi nehrozí - ondra to nemá ráda, tak to nedělám :grinning:

jitu: já bych cinkla laktační poradkyni
2. črc 2009 ve 13:22  • Odpověz
Holky, kdo berete Cerazette - mám doma ještě po Amálce skoro celý tři platíčka - nechcete je někdo poslat? Já teď beru Azalii, takže mi doma leží zbytečně. Expiračku mají do prosince.
2. črc 2009 ve 13:22  • Odpověz
hup: ne, ze by si ji vzal sam od sebe, jen kdyz na ni kouka. spis, kdyz do ni bouchne, tak si ji vsimne, a pak ji chytne :wink: Nebo samozrejme chyta ty na hrazdicce :wink:
2. črc 2009 ve 13:30  • Odpověz
Jitul, na stránkách by měli být konkrétní poradci. ta linka je snad jen do 13 hod., takže je dost těžké se tam dovolat. mně se to jednouj podařilo.
Niky, super zážitek :grinning: no co, jsme kojící matky, ne dokonalé ženy :grinning:
2. črc 2009 ve 13:30  • Odpověz
jitu: mne laktaci zastavovali pomoci leku (kvuli te me vycerpanosti - kojeni jsem zkousela 3 tydny a hubla jsem dal a dal, takze bych se z toho fakt nedostala). Ale jeste dnes mi mleko temer denne tece, mivam skvrny na tricku. Ale tolik, aby mi treba hrozil zanet, ho uz urcite neni :wink: Spis to jsou takove pozustatky, ale uz pekne dlouho...
2. črc 2009 ve 13:37  • Odpověz
bude to i tim, ze ja fakt hodne piju, coz tvorbu samozrejme podporuje :unamused:
2. črc 2009 ve 13:38  • Odpověz
jsem teď četla v knížce o kojení že není vhodné zastavovat laktaci lékama, že nejlepší a nejpřirozenější je přestávat postupně. že se pak i ty prsa líp vracejí do normálního tvaru. Takže bych asi ještě odstříkávala a postupně snižovala frekvenci...A ještě píšou že je normální že se mléko ještě trošku tvoří i několik měsíců po odstavení. :slight_smile:
2. črc 2009 ve 13:40  • Odpověz
jojo, taky si myslim, ze pokud to ze zdravotniho hlediska neni nutny (coz u me bylo, jinak by ze me zbyla kostra), tak bude lepsi odstrikavat jen to nejnutnejsi, aby se neudelal zanet, a cekat, az se mlicko tvorit prestane :wink: Cim min leku do sebe, tim lip. To jest moje heslo, i kdyz v tomto pripade jsem kapitulovala, ale jinej prasek (treba na bolest hlavy) jsem v sobe nemela uz par let :wink:
2. črc 2009 ve 13:45  • Odpověz
jitu:

Ukončení laktace – odstavení kojence:

Aromaterapie:

Pomáhají ÉO:

GERÁNIUM
MÁTA
CITRON
CYPŘIŠ
ve studeném obkladu nebo tvarohovém zábalu. MÁTU zvolte jen tehdy, když současně neužíváte homeopatika. Příjemné pro vás bude, použijete-li zmíněné olejíčky v aromalampě. V tom případě by však mělo dítě být v jiné místnosti, neboť esence máty a citronu silně podporují duševní aktivitu a vaše dítě by se pak těžce zklidňovalo.

Homeopatie:

Při ukončení laktace mohou pomoci některá z těchto homeopatik:

Calcarea carbonica 15 CH, Pulsatilla 15 CH, Lac caninum 15 CH – střídat
Ricinus communis 15 nebo 30 CH – 5 granulí 2 x denně
Lac caninum 15 nebo 30 CH – 5 granulí 2x denně střídat s lékem Ricinus communis
Phytolacca– každou hodinu, po 3 – 4 dnech (když jsou prsy měkké) 5 granulí 3x denně, po týdnu možné podávání léku ukončit
Bylinky:

ŠALVĚJOVÝ ČAJ – pít po doušcích
Strava:

snížit množství vypitých tekutin na minimum
vyhnout se nápojům jako pivo, kvasnicové pivo, jablečné víno a sekt
Další rady:

nosit těsnou, dobře sedící podprsenku, nejlépe několik dní i na noc
co nejčastěji si na prsy přiložit studený obklad
v případě, že dojde k bolestivému nalití prsů, je potřeba odstříkat – POUZE do úlevy (malé množství) a poté přiložit chladivý obklad
2. črc 2009 ve 13:52  • Odpověz
niky - :grinning: :grinning:

jitul - co takhle odstrikavat a posilat mlicko me???U nas je sem tam nedostatek :grinning: :grinning:
2. črc 2009 ve 13:53  • Odpověz
Holky díky, jsem se na tu gyndu už dovolala, tak prý léky, stahovat prsa obínadlem a málo pít, což bude problém, bo já denně mlasknu +- 4 litry, hlavně teď v tom dusnu. Takže si možná ještě dnes pro ty léky zajdu.

Kamiami - nevím jestli si to četla, ale já už od začátku s tím kojením bojuju, nejdřív se neuměl přisát, pak odmítal prso tak, že víc jak 24 hodin skoro nepil, takže jsme začali lahvičkovat a už víc jak dva měsíce odstříkávám a stejně měl z toho akorát koliky, pořád se svíjel a já už skoro nic nejedla, jen suché brambory a rýži, jsme byli s ním i na speciálním vyšetření, zda nemá nějaký problém s orgány, ale byl tak zaplynovaný, že na tom utz nebylo nic vidět a tak zkouším nutrilon, malý se vyprděl, je v pohodě, i když bříško pobolívá tak je to už prd oproti tomu co bylo, už se směje a vypadá zdravě, já můžu jíst, takže jsem po konzultaci s pediatričkou rozhodla, že na UM už zůstanem, jenže mám hodně mlíka a nevím co s tím a denně jsem strávila skoro 4 hodiny odstřikováním, tak to chci co nejdřív ukončit, ať jsme už všichni v pohodě
2. črc 2009 ve 14:04  • Odpověz
žene se sem bouřka, už pěkně fučí, tak jsem zvědavá...

jitul: já tě úplně chápu a určitě bych to udělala taky tak být na tvém místě :slight_smile: tak se držte a snad už to bude jenom dobré :slight_smile:
2. črc 2009 ve 14:09  • Odpověz
mauško, už zas? tu jsou bou´řky každý den. zas je dusno :frowning2:
2. črc 2009 ve 14:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.