• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
luci: jj, tady jsou taky denně. A teď se právě udělalo líp jak fouká, ale chodí to tu okolo a furt nic, tak nevím, no :sweat_smile: Když nic, tak aspoň líp schne prádlo, třeba to budu moct večer hned vyžehlit.
2. črc 2009 ve 14:21  • Odpověz
právě jsem si udělala pohoddičku. malej nechtěl v kočárku spát, když jsem nevozila, tak jsem si ho vzala na terasu, na stůl dala kafe, věnečky džus a noťas a jsme oba v klidu :grinning:

Jitul, teď máš rad na rozdávání, jen si vybrat :wink:
2. črc 2009 ve 14:22  • Odpověz
luci: ty se teda máš :dizzy_face: já mám balkon zarovnanej prádlem, mám prádlo na šňůrách i na stojacím sušáku, takže už bychom se tam s malou nevešly
2. črc 2009 ve 14:25  • Odpověz
Hup...díky, jenže u mě to bude trochu obtížnější, mě se dělá moc mlíka, protože odstříkávám "do sucha" a teď jsem zkoušela "do úlevy" a i tak toho je strašně moc, tak bych toto musela praktikovat ještě tak min. 3 měsíce s tím pomalým ukončováním, ale zkusím se poradit, mluvila jsem jen ze sestřičkou a ta vypadala, že mě zahryzne po telefónu, že chci přestat kojit - skoro to vyzněo jako "a co si to jako dovolujete, že chcete přestat kojit, z jakého důvodu jako, jste nějak vážně nemocná?" a když jsem jí to pověděla co a jak tak ona na to "a jako co že malého bolí břicho, malé děti bolí břicha tak co jako???" No na zabití, další stoprocentní zastánce kojení. Mluvila jsem se známou, dělá sestru na dětském a říkala, že se to kojení dnes vážně přeceňuje, ale nikdo nevidí, že může i na druhou stranu uškodit, jako třeba v mém případě, kdy jsem jedla jen suché brambory a rýži, že v tom mlíku nejsou žádné živiny a pokud jo, tak jsou ze mě i s tím bordelem co v sobě mám a ještě to ohrožuje ten nedostatek živin mě.

Saru...a za jak dlouho se ti ten hlavní nával mlíka přestal dělat????
2. črc 2009 ve 14:28  • Odpověz
jitul - to stejne zvlastni jak tobe se snazi vnutit, aby jsi porad kojila a me tady zas radili jestli nechci prejit na UM .Maly ze zacatku moc neprospival a porad jen chudnul, ale ja si zas stala za svym, ze s kojenim neprestanu a ejhle, vsechno jsme to s wilikem zvladli a porad kojime :wink:
2. črc 2009 ve 14:34  • Odpověz
Magi...nevěš hlavu, mi taky nepaseme a děsně se u toho rozčilujeme a vztekáme, už jen pozice na břichu se mu nelíbí, natož u toho zvedat hlavu, my slintáme na deku a když už hlavu zvedne, tak jen když jí má vytočenou napravo, respektivě, když je na břichu, tak má hlavu vždy napravo a i když mu dávám hračky nalevo, mluvím na něj, tak ji neotočí a neotočí - no beran
2. črc 2009 ve 14:40  • Odpověz
jitu: po tech lekach cca do 5 dnu :wink:
2. črc 2009 ve 14:48  • Odpověz
Magi...víš všechno je poplatné místu a době, tchýně mi povídala, jak před 30-40 lety zase nebyli zastánci kojení a kdo výhradně jen kojil, tak se dívali, zda to dítě už pomalu neumírá a dnes je to přesně naopak.Nebo třeba s dudlíkama, my všechny jsme na nich vyrostli a tipuju, že nemáme ani předkus, ani špatné patra a většina z nás vyslovuje "ř, š ď" a dnes ti cpou názor, jak je dudlík špatný, jak špatně potom děti mluví, protože způsobuje předkus, nebo špatné klenutí patra a tak. Na dva póly jsou rozdělení i látkařky a papmpersky, nosítkářky a šátkovky a tak dále. Každý doktor ti řekne něco jiného - takže je jen na tobě, aby si to zkusila a vybrala si pro sebe a své dítě to nejlepší. Já si taky od začátku myslela, že kojení je to NEJ a že musím kojit za každou cenu a až nedávno mi někdo tady napsal, že nebudu horší matka, když přejdu na UM a pediatrička mi řekla, že to dítě už tím kojením nijak neochráním, že to důležité nasbíral v prvním týdnu a co nestihl, teď už nedožene a že je to jen otázka financí a nervů, zda kojit či né.
2. črc 2009 ve 14:49  • Odpověz
jitul - zlata pravda...souhlasim s tebou :wink:
2. črc 2009 ve 14:56  • Odpověz
jitu: napsala jsi to hezky, souhlasím s tím ... a držím palec, aby ti to ukončení tvorby méka trvalo co nejkratší dobu

před chvílí jsme se s Nelou vrátily z Kaufu (nutně jsem potřebovala meloun), i když jsem měla klimu, tak Nela byla úplně přehřátá, chudinka malá :frowning2: , ale teď už je v pohodě, venku je fakt šílené dusno a čekám bouřku, máme je tu teď taky každý den
2. črc 2009 v 15:00  • Odpověz
Zdravim ze zahrady, máme tu nově net :dizzy_face: Malýmu jsem vzala s sebou hacku, tak spinká.. Fakt jí doporučuju všem, co malý problémy s uspáním :slight_smile: S kočárem jsme tu vždycky jezdili hodinu než zabral a v hacce je za 5 minut tuhej...

Po cestě jsem se stavěla ve zdravot. potřebách a koupila si super korkáče - pantofle.. Pujdou i k šatům... Na ty 3hodinový procházky to chce fakt kvalitní obuv :slight_smile:

Jdu do bazénu, taťka koupil podvodní foťák,tak děláme kraviny :slight_smile:
2. črc 2009 v 15:01  • Odpověz
nik: závidím bazén

luci: tobě závidím terasu, my ji ještě nemáme, máte ji i zastřešenou?
2. črc 2009 v 15:03  • Odpověz
Jitul, máš to těžké.. škoda že jsi při prvních problémech nekontaktovala nějakou poradkyni, teď už by o všem věděla a mohla ti líp poradit :frowning2: na druhou stranu si nemyslím, že by malého bolelo břicho z toho, co jsi jedla :rolling_eyes:

Nikulko, kolik vás stála ta hacka, je nová? na tříhodinové prochajdě se pěkně projdeš, to je dost kilometrů :sweat_smile:

Mis, my ji máme pod balkonem, takže na kousek neprší. manža chtěl markýzu, ale nějakou super elektrickou za 15 tis., naštěstí to přehodnotil a koupíme pořádný slunečník. ale už te´d jsme ve stínu, houpu malého v lehátku. sluníčko se otočilo a zase fouká, kdo ví, co z toho bude.. jinak vy už kolaudujete jo?
2. črc 2009 v 15:17  • Odpověz
tak z bouřky asi nic nebude, ale líp se dýchá, fouká a krásně schne prádlo :slight_smile:
Malá usnula v lehátku, takže pohodička :sunglasses:

Závidím bazén, zahradu, terasu. Asi budu muset zajet častěji k našim na barák, tam zahrada je :slight_smile:
2. črc 2009 v 15:20  • Odpověz
jo holky já vám zavidím taky, nemáme ani terasu ani bazén, jen zasklenou lodžii, co taky na sídlišti, že???? Sice bydlíme u lesa a to sídliště je postavené dobře, žádné kamenné město, a žádné že se díváš sousedovi do talíře,je tu dost zeleně, ale bazén na zahradě to není. Ještě že máme chalupu a tu máme zase úplně v lesích v Kunčicích pod Ondřejníkem, na víkend tam zas jedem, tak nám to snad zase neproprší, jak je v poslední době zvykem. Jinak tu taky buří každý den, ale prší málo, zato to dusno, by mě zajímalo, kde se to nabralo, kdysi pršelo a bylo před tím dusno, když bylo dost dnů po sobě hezky, ale tady furt lilo a hned nato dusno
2. črc 2009 v 15:23  • Odpověz
Já závidim vám, co máte domečky se zahradou... Panelák je na pytel, ještě, že máme kousek tu zahrádku :slight_smile:

Luci, hacka stála 1500 Kč a je nová. Fakt zlatej vynález :sunglasses: Invenstice fakt skvělá!
A 3 hodinová prochajda je fakt záhul, navíc v malym městě... To je pořád sem a tam... :slight_smile:
2. črc 2009 v 15:24  • Odpověz
tak dneska chlapi odbyli posledni kontrolu kycli, manza musel pro neco do banky, tak to absolvovali spolu. Nastesti vse OK, takze to byla posledni kontrola. Pry cca kazde druhe dite jde jeste na jednu, ale my uz nemusime. Fajn, o doktora min :wink:
2. črc 2009 v 15:25  • Odpověz
niki, chci se zeptat: neleze vam do te hacky kocour? Jak na ni reaguje? Premyslim, ze bysme ji taky poridili, ale nevim prave, co kocky :unamused:
2. črc 2009 v 15:27  • Odpověz
Saru, neleze... Ale my jí máme pověšenou jen, když v ní je malej.. A to si Čiko nedovolí.. Spíš si lehne pod ní a hlídá :dizzy_face:
2. črc 2009 v 15:30  • Odpověz
saru: kočky se taky zhoupnou :wink: :grinning:
2. črc 2009 v 15:31  • Odpověz
luci: my už máme zkolaudováno od března, zkolaudovali nám to, i když nám ještě chybí obě pergoly (jedna pro stání na auta a druhá s terasou), my máme všude samou hlínu a šutry, sedět se venku vážně ještě nedá :frowning2: , už se těším na příští rok, na jařeterasa určitě bude :wink:
niki: dik. to je pravda - povesit ji, jen kdyz se zrovna vyuziva. to by tam kocky asi taky nelezly :wink: Mate na ni tu mezidverni hrazdicku?
mau: cozpak o to, zhoupnout se muzou, ale ja mam spis obavy, aby to zespodu nedrapaly. to by z hacky byly brzy cucky :grinning: Teda - mam dneska naky basnicky strevo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. črc 2009 v 15:33  • Odpověz
niki: pošli prosím odkaz na tu haccu
2. črc 2009 v 15:37  • Odpověz
saru: tak fajn ty střevo :grinning: já nemám s kočkama zkušenosti, tak bych je zhoupla :wink: že to můžou podrápat mě nenapadlo :sweat_smile:
2. črc 2009 v 15:38  • Odpověz
Luci...ale já kontaktovala kde koho, už v porodnici jsme řešili co s ním dál, nakonec se po týdnu co jsem tam byla naučil přisávat a pak když nechtěl to prso, to nemáš koho kontakotovat, byla jsem naše kojení ukázat pediatričce - zrovna předvedl tu lepší variantu, ale stačilo to na to, aby řekla, že je to jen na mě, zda s ním bojovat nebo né, jenže pak mi ten jeden den nechtěl jíst a byl to děsný boj mu to prso vůbec narvat do pusy a já byla tak na nervy, že jsem na další dva dny ztratila mlíko a tak jsme valili v noci do teska pro nutrilon a lahvičky a za ty necelé dva dny, než se mi mlíko vrátilo do normálu, se už k prsu vůbec nechtěl vrátit a že jsem to teda zkoušela a bojovala, no tak jsem si koupila odstříkavačku a fungovalo to tak dál, ale pak začly ty problémy se zažíváním,měl křeče, tlačilo ho to na břicho, tak dost často zvracel, jak ho to na ten žalůdek tlačilo, tak jsem do něj nedostala velké dávky, tak jedl po malých, ale zato skoro furt a tak jsem mu dávala co hodinu a jak jste to tu psali, dostal další dávku na tu původní v bříšku ještě nezpracovanou, což mu způsobilo další nadýmání a tak furt dokola. Začarovaný kruh. Byli jsme i na tom vyšetření refluxu a zažívacích orgánů v porubě a vyšetřoval nás primář dětského a přes tu plynatost nic nevyřešil, takže byla priorita odplynovat a to se mi podařilo až s tím nutrilonem comfort - na špatné trávení a koliky. Takže si myslím, že by mi stejně nikdo nepomohl, prostě to tak mělo být, za něco si můžu sama, jsem neměla být tak nervní a být víc nad věcí (hlady by asi neumřel) a měla jsem asi víc zkoušet a né to vzdát, ale už to tak je a rozhodně si to nebudu už víc dávat za vinu, hůř než ostatní na tom nebude, dokonce v tom zase začínám vidět pozitiva (krom teda těch financí, ale prý v polsku prodávají ten Nutrilon o 100,- levněji, tak to budu muset pozjišťovat co a jak - říkala mi to pediatrička)
2. črc 2009 v 15:38  • Odpověz
jitul: budete oba v poho a bude to dobrý, uvidíš :slight_smile: Jinak polský Nutrilon se jmenuje Bebilon, včera jsem tu zahlídla inzerátek jedné holčiny v bazárku, že ho prodává (taky je z Karviné) tak to budete mít dobré :slight_smile:
2. črc 2009 v 15:42  • Odpověz
saru, jednou zkusil si zadrápat a se zlou se potázal :angry: máme tu hrazdičku... :slight_smile: I když by to chtělo nějakou poponášecí konstrukci ... ale to už chci moc... Ono se to vydrží dlouho samo houpat, takže pohoda :grinning:

mís: mam jí z MMB, ale teď tam tu paní nemůžu najít... ale tady jí někdo prodává levně..
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24543566&tab=1
2. črc 2009 v 15:45  • Odpověz
2. črc 2009 v 15:49  • Odpověz
jitu: jak píšeš - všude je hafo protichůných informací ...ale my jsme mámy a myneseme za prcky odpovědnost, takže i na nás je poslední slovo v čemkoli ať už se to týká typu plen, nošení, samostatného pokoje a já nevím čeho všeho dalšího

já jsem třeba ráda, že mám ondru až teď ve třiceti - jsem srovnaná a v pohodě
kdybych ho měla třeba v 25, byla bych naprosto v pasti - nevěřila jsem si a takové množství názorů by mě naprosto semlelo - lítala bych ode zdi ke zdi a snažila se dodržet vše -což samo nejde

výhoda starých pušek :grinning:

udělej, jak čuješ, že je správné ... nejsi povinna se přece nikomu zodpovídat :wink:
2. črc 2009 v 15:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.