• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
no teda Hup, jak se ti to mohlo stát :grinning:
Nevíte, co je s Nikulkou, už je v tom Mikulově??
14. črc 2009 ve 13:46  • Odpověz
maus: no v naší debilní jednotě nemají
taky mě to mohlo napadnout, že ...je tam ještě socík :angry:
třeba jsem chtěla jednou koupit musli - řekla bych, že to je poměrn běžná záležitoest - ne že neměli - oni nevěděli, co to je :sweat_smile:
no nevadí
a manža přijede až tak v sedm, jak mi právě sdělil, takže do suproše nevím jestli to stihnu ...a s ondrou se mi moc nechce - je nějaký nesvůj - jako by mu lezly zubky ..ale možná to zvládnem

ale udělám nějakou jinou mňaminu :wink:
14. črc 2009 ve 13:54  • Odpověz
Ty jo holky a máte nějakou představu, "dokdy" kojit? Prostě dokud to půjde? :sweat_smile: Já se přiznam, že se mi dost příčí představa desetikilovýho dítěte, co mě ožužlává.. :sweat_smile: :sweat_smile:

Hup, jeden tu mam, tvaróh, tak pojď před barák, házim! :grinning: :grinning: :grinning:

Matýskovi ty zuby taky lezou, určitě, nevim co jinýho - slintá jak ďas, pořád něco v puse (hlavně ručičky) a je plačtivej - včera už jsem toho měla až po krk, fakt, to už se neadlo, co předváděl, chovánek :confounded:
14. črc 2009 ve 13:57  • Odpověz
Petu, chtěla bych kojit tak do roka dítěte.. Martínek by mohl mít akorát deset kilo, je spíše drobnější. spíš si říkám, jaké techniky se používají, děti asi už sedí mámě na klíně ne? mně se příčí, když tříleté dítě přiběhne a řekne, že chce cucnout :angry: a jak to řešíš s nošením, už tě nebolí záda? kvůli zádům kojím výhradně vleže..
14. črc 2009 ve 14:01  • Odpověz
pet: no já mám představu cca do roku .... ale ony se děti někdy i odstaví dřív...nebudu to lámat přes koleno ...ono to vyplyne ze situace

jeden mi je na houby ...to by po mě musel někdo hodit ještě dva :grinning:

no právě ...on když má dudlík, vytáhne si jej a ručkou si jezdí p dolníchdásnech ..no proč by to dělal ...a je nějaký nesvůj ...dva dny blbě spinká a vůbec je trošku vyhozený z konceptu
14. črc 2009 ve 14:03  • Odpověz
Lucka: Já kojim taky jenom vleže - zkoušeli jsme ze začátku snad všechny polohy :grinning: a takhle nám to vyhovuje oběma nejvíc - Matýsek es ke mně vždycky přitulinká, já nenamáham záda a navíc mam volný ruce, když něco potřebuju nebo si chci číst atd. :wink:

Takový ty velký děti, co už běhaj a mluví a pijou z prsu, to se mi taky ekluje, to jsme na tom stejně.. :sweat_smile: :sweat_smile:
14. črc 2009 ve 14:04  • Odpověz
Hup: No my jsme byli o víkendu na chatě a to byl masakr - vůbec tam nechtěl spát v postýlce, pravidelně v jednu hodinu se vzbudil a prostě tam nechtěl bejt, vůbec tam nespal - poslední noc už jsem to ani nezkoušela a od 11 večer spal se mnou. Normálně si řikam, jestli tam nejsou nějaký blbý ty geopatogenní zóny nebo co, já tomu sice vůbec nerozumim, ale jak si to jinak vysvětlit, když tam sebou mele, jak kdyby já nevim co, vyndam ho a on už při tom pohybu, kdy ho odtamtud zvedam, krásně spinká.. :fearful: :fearful: :confused:
14. črc 2009 ve 14:07  • Odpověz
kojte jen vleže???
a jak to děláte na návštěvách, u dr .....
he hé ..moje bujná fantasie zaprcovala :grinning:

jinak u kojení v sedě se přece nenamáhají záda - teda alespoň já to nijak nepociťuju

pet: to začal dělat ondra před dvěmi dny - tedy ne že by tam nechtěl spát, ale mele sebou ...zinama to není ..už tam spí hodně dlouho ...avlastně spí furt, jen poněkud neklidněji
14. črc 2009 ve 14:16  • Odpověz
hup,kojím vleže, když to jde, ale na veřejnosti na lavičce neležíme :grinning: mně teda záda bolí, asi nezaujímám správnou polohu, nevím..
jinak při cestování spí Martínek v korbičce od kočáru a nemáme s tím naštěstí žádný problém. teda spinkal i v kolíbce. on tam ale většinou neusíná, takže ho přendávám z postele nebo sedačky..
14. črc 2009 ve 14:22  • Odpověz
Hup: No tak u Dr. jsem nikdy nekojila, volnej čas tam většinou netrávim :grinning: - Matýsek má doktorku pět minut pomalý chůze od nás, rehabilitaci, a když jdu k doktoru já, tak jedu tak, abych to stihla zpátky do dalšího kojení :wink: .
Na návštěvy chodíme/jezdíme :grinning: , to jo, ale pokud je to u mojí matky nebo u babi atd., tak tam se můžem taky přiňuchňat vleže a když jsme někde, kde to nejde, tak to jsou ty vyjímky, kdy kojíme vsedě, no - ale prostě z 99% případů ležíme :slight_smile: .
A to namáhání zad - vem jak vem, vleže je to pro mě prostě pohodlnější, možná si sedam blbě (nebo spíš jsem líná si narafičovat všechny ty polštáře :grinning: ), ale fakt tak kojíme minimálně :wink:.
14. črc 2009 ve 14:24  • Odpověz
luci: to mi bylo jasné, že nee ...ale nedalo mi to si nepředstavit, jak si třeba v ekárně u dr. ustelete na zemi :grinning:
bujná fantsie je někdy svinstvo :grinning:

jinak ta bolest zad bude spíš blbou polohou ..z principu z toho fakt záda nebolí

já tokombinuju - v noci vleže, přes den vsedě
asi by mě nebavilo pokaždé na kojení někam odcházet, abych si mohla lehnout
a být pryč jen od kojení do kojení taky pro mě není řešení ... nic bychom nestihli :sweat_smile:
14. črc 2009 ve 14:29  • Odpověz
Hup: Ono nejenom záda, ale i ruce, no prostě já v tom zalíbení nenašla - a proč to řešit, když se k tomu můžu natáhnout :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
A nikam neodcházim, máme malej byt :grinning:
A pokud jsem někde / u někoho, tak odcházim tak jako tak, kojim zásadně v soukromí :sweat_smile: Anebo když jsme venku a nestíháme domů, tak v parku na nejodlehlejším místě, kam lidský oko nedohlídne :grinning: :grinning:
14. črc 2009 ve 14:33  • Odpověz
Ahojík holkky,
tak už jsme zpět, udyndaní, zpocení, unavení, ale naočkovaní, zkontrolovaní.... :sunglasses:
Takže- Kýlu máme zpět schovanou, kontrola až ve 3 letech, takže to máme z krku...i přes obj. jsme tam čekali hodinu a půl (!!!) no, čekárna ze starýma komunistickýma oknama, co nejdou otevřít, jeden mrzáček větráček, malý byl ale statečný, pochopil, že je to maras, dvakrát se krásně i přes totální upocení přisál, pochopil, že nic jiného prostě nebude...Jak nemám podvozek, tak jsem tahala vajíčko ručně, no masakr další :sweat_smile: Mám ruce jak opice vytahané....
Jinak, máme 5850g, 56,5cm, i když ty cm jsou takové ubrané, já jsem doma měřila 60cm, jak byl našponovaný, tak nevím, no dejme tomu, že platí to na poradně! Naočkované máme, plakal jen chvíli, maminka opět trpěla čumákem ke zdi :wink: tedka jsem ho uhoupala a spí s holým pytlíkem, tak doufám, že aspon hodku vydrží...jako hlavně kvůliněmu, v tom horku bych sebou nejraději plácla vedle něho!!!

Luci- nééé, dnes kytky nebudou :grinning: valí tam místo mě ségra, je hodná...my bychom se už asi rozpustili...

Dáváme čaj, koupila jsem si Hipp granulovaný instantní nápoj, čili nemusím kvůli 30-50 vařit celý, vždy dám pár zrníček a zkusím, at to nemá moc silné...měla jsem od ségry sáčky-vzorky, nejvíc mu chutnal heřmánek, ale v lékárně měli jen mix heřmánek-fenykl-anýz, chutná jak pendrek...Začala jsem dávat, jak mi v těch minulých vedrech odmítal cicek, první vodu, tedka jsem zkusila ten čajík....vypije tak celkem 50ml denně, v těch vedrech. Jinak dobu kojo se moc neplánuju-uvidíme...moje kamarádka z chaty má roční a půl holčičku a minule jsem se také ptala, v jaké poloze kojí, jako zajímalo mě, jak drží tu malou, a drží jak malé miminečko, sranda, akorát je to takové kůzle velké :grinning:
Já teda kojím hlavně v sedě, mám ten kojící polštář, nedám na něj dopustit, ale v noci i vleže. Holky, svítíte si v noci? Já jsem teda v rámci, abych pořádně viděla, svítila lampičkou, ale co malý tak blbě spí, jsem párkrát zkoušela už ve tmě a možná, že je to lepší nerozebrat ho. Třeba v ty 4hod. už je celkem vidno.

HOlky těšíte se na příkrmy, já jsem asi blbá, ale já se těším na to vyvařování zeleninky a masíčka....na to všecko zničené od mrkve už mín :grinning: :grinning: :grinning: nebo máte v plánu "skleničkovat"???
14. črc 2009 ve 14:35  • Odpověz
Hup, taky to nelámu přes koleno, když přijde čas kojení, tak si třeba sedneme v přírodě na pláštěnku od kočárku a kojíme, že Bram :grinning: rozhodně malého nenechám řvát hlady. neumím si představit, jak to dělaly naše maminy, když kol¨jily přesně co tři hodiny..... to asi musely ty děti pořád nosit, kolíbat a nějak je uklidňovat, když měly hlad. já nakojím a zas mám na dvě hoďky klid.
14. črc 2009 ve 14:35  • Odpověz
No já jsem si pořád zoufala, že nemáme "režim", ale pak sjem si říkala, že to je zas výhoda, že nevíš, přesně kdy, když někam potřebuju jet, vždy zkusím přiložit už před, když se blíží ta určitá hodina, než bych zůstala se řvoucím malým třeba v tramvaji. Kámošce malý jí přesně co 3hod., tak ta si plánuje cestu podle krmení...to mi příjde jako těžké otročení....bych sezbláznila, je mi jasné, že při mé smůle bychom vždy na kojo byly někde na cestě....Jako tak jak jsme kojily spolu, to beru, ale jinak se i přes suprmoderní dobu ještě trochu stydím, vy ne???
14. črc 2009 ve 14:46  • Odpověz
luci: no ony taky kojily jen pár týdnů, že jo :slight_smile:

nojá dávám "docuc" před cestou ..teda pokud jedeme někam dál (do nj samo nee)
14. črc 2009 v 15:01  • Odpověz
moje mamka kojila 3 měs. obě dvě, tedka o víkendu říkala, že si zaboha nepamatuje, proč přestala...prostě jsme pořád prý řvaly a byly děsně žravé a nekonalo se nějaké velké dokrmování, prostě z prsa na láhev hned a nikdo to neřešil jak dneska....a taky asi lahvičky a cumlíky byly někde jinde a prostě už asi dítě nechtělo po láhvi znova prso
14. črc 2009 v 15:09  • Odpověz
Hup, máš naprostou pravdu! moje mamča kojila jen měsíc :unamused: a říká, že už neměla dost mlíka..
jinak já se už tak trochu přestala stydět, prostě když má malý hlad, tak instiktivně hledám lavičku. a stejně toho není moc vidět, tak co..
bram, jak to myslíš, že se těšíš na skleničky, jako až malého odstavíš?
14. črc 2009 v 15:23  • Odpověz
jáse nestydím .... když sečlověk trošku posnaží nejde vidět vůbec nic
a pokud jde, tak je třeba se na to opravdu zaměřit
no a je otázka jestli já jsem nestyda, když vytahuju prso, abych nakrmila dítě a nebo ten, kdo mě tak detailně očumuje :grinning:

luci: moje máma kojila jen cca do konce šestinedělí, ségru dýl
a ne proto, že neměla mlíko ...prostě se tehdy tvrdilo, že sunar je to nej ...
prostě se nekojilo :slight_smile:

no - ono to kojení mi příjde hlavně strašně pohodlné - když si představím, že bych pokaždé v noci musela vstávat a chystat mlíko ...br...a přes den taky to vše se sebou vláčet
koza je z´vždy přiruce v optimální teplotě :grinning:
14. črc 2009 v 15:32  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem vas uspesne docetla

tak nejdriv preju Karoli vse nej k svatku a Emince k prvnimu zoubku

vsem dekuju za gratulace k narozeninam :dizzy_face: , party se povedla, pocasi pralo, seslo se nas kolem 15 lidi na zahrade. Nalozene masicko a mochito vsem chutnalo, jen se po tom vsem zaprasilo. Mela jsem 2 dny v lednici nalozene kureci, veprove a kureci nozky v ruznych marinadach a kazdy chvalil. Pozdeji pridam nejake to foto nebo video

Vcera jsem jeste varila obed pro rodice a sourozence od Gava /ma 5 sourozencu/ a jsem rada, ze uz je to zamnou. Od patku jsem naspala max. 20 hod. a unava uz je na me znat. Tento tyden budu jenom relaxovat.

Ja cajik nedavam /u nas je posledni tyden stejne hnusne pocasi,zadne zavratne tepla/,takze jenom kojim a na vecer, kdyz ma maly jeste hlad, tak dokrmuju UM. Musim zatukat na drevo, malemu nedela zadny problem preskakovat z lahvicky na prso a naopak

Kojim jak kdy, sem tam v leze sem tam v sede a nekdy i za chuze :grinning: . stydliva jsem nikdy nebyla, takze prso vytahnu kdekoliv, beru to ze je to prirozene /prsa mame na kojeni-prijem potravy pro mimca/ .

Zitra mate ten srazik,ze???Mne je tak lito, ze tam s vama nebudu. Hup urco nahrej nejake to video, at vas vidim a slysim nazivo. a hlavne prcky.
14. črc 2009 v 15:44  • Odpověz
ja bych taky bez pocitace a netu byla jako ryba na sousi , Saru nezavidim :unamused:

U nas ma kazdy svuj notebook a muj milacek se minuly tyden rozhodnul, ze 2 je malo, tak si zasel koupit jeste jeden hlavni pocitac do obyvaku. Ted mi vsechno presteloval, jinac pozapinal, nevim kde mam externi hardisk s ulozenyma fotkama, no musim ho pohledat, abych mohla dodat nejake ty fota
14. črc 2009 v 15:50  • Odpověz
Saru, taky se přidávám k "upřímné soustrasti" s tím notebookem. jsem teď u našich a mají jen PC a já bych ho tak ráda nosila do obýváku :slight_smile:
14. črc 2009 v 15:56  • Odpověz
Luci- nééé, jako že ho odstavím, ale až příjde zas ta nová etapa krmení....zeleninka, masíčko a tak....
14. črc 2009 v 16:17  • Odpověz
bram: jj ...všude různobarevné nevypratelné fleky ....prskání na všechny světové srany ...to bude labůůůžo :grinning:
14. črc 2009 v 16:44  • Odpověz
holky pokud bude zítra tak polojasno a bouřky, jako dnes, berte si se sebou slamák, plavky, slůuneční brýle a kýbl opalovacího krému s vysokým faktorem :grinning:
14. črc 2009 v 16:51  • Odpověz
téda ten srazík vám docela závidím
já jsem se už jakštakž vyhrabala z dovolenkového vybalování, zásobení lednice, praní atd.
udělala jsem těstovinový salát, vyluxovala - zajímavý, nikdo tu nebyl a na podlaze prachu jak kdybysme tu normálně byli.
taky jsem nandala sítě do 3 oken, už bylo načase

ale asi vás nedočtu, to fakt nedám

hup...byli jsme ve vys. tatrách. slováci jsou sice trochu jinde než my, myslím standardem služeb, ale i tak to bylo moc fajn a tatry jsou krásný i bez služeb :slight_smile:
14. črc 2009 v 17:31  • Odpověz
jinak emi už ten zoubek v pusince docela svítí. dneska jsem koupila takovej chladivej gelík s anestetikem, když bude potřeba máznu jí to. očekávám totiž vzápětí dalšího kamaráda :slight_smile:
14. črc 2009 v 17:32  • Odpověz
ženský užvaněný :grinning:
My jsem byly ve městě, Karolí dostala k svátku spoustu oblečení :dizzy_face: Dala jsem si mňami nealkoholickou míchačku :slight_smile: A Karolí trhla rekord. Vzbudila se 12:30, pak nespala, kojo v 15:00, hned to zapíchla a spala až do 17:05 :dizzy_face: Tak dlouho přes den nespala ani nepamatuju :confused:

kojo: já kojím převážně v sedě, akorát ráno kojím v leže a občas přes den když se mi neche. Jinak v noci si nesvítím, zvládáme po tmě, z ulice jde světla až až :slight_smile:

Já se na příkrmy moc netěším, jestli bude Karolí po mě: "nebudu to papat!" tak si asi užijeme :grinning: Kojit budu jak dlouho to půjde, uvidíme. Přijde mi to taky úžasně pohodlné a vždy "ready" a nestydím se. S tím jsem neměla nikdy problém, tak ho už vůbec nemám když jde o krmení mimča. Kdo chce ať se podívá, komu to vadí ať si trhne. Oni taky jedí když mají hlad a neschovávají se s tím jídlem, no ne? :slight_smile: Dneska jsem kojila ve městě na lavičce jako už mockrát a vůbec to neřeším. A od některých mamin mám naopak kladné ohlasy, když mě vidí, tak jako fandí :slight_smile:

magi. děkujem za přání :slight_smile:
14. črc 2009 v 17:33  • Odpověz
hup: u vás byla bouřka? Tady je polojasno, ještě nespadla ani kapka, tak snad nám to zítra vyjde :slight_smile: Napustíš bazén? :wink:
14. črc 2009 v 17:34  • Odpověz
maus: no právě že nic ..vymeteno ....
bazén nemáme ..máme jen tu 17m studn, jak jsem psala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
14. črc 2009 v 18:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.