• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
maus: nápodobně :wink:
ale to zvládneme :slight_smile:
21. črc 2009 v 09:48  • Odpověz
magisa: koprovku nepapám :sweat_smile: radily mi i černé pivo - to taky ne-e :sweat_smile:
Ale uvařila jsem si 2litry melty, tak třeba aspoň to trochu zabere. Teď malá vypila 90, ale to je dnešní maximum, teď už to bude jenom míň a míň :confounded:

hup. jasně, ono nám nic jiného nezbývá :wink:
21. črc 2009 v 09:57  • Odpověz
maus - jeste me napada jestli jsi nezkousela ty homeopatika na podporu kojeni, taky mi na chvili pomohli, ale uz jsem dobrala jedno baleni a cekam na zasilku z Cech, protoze tady se nedaji sehnat...
21. črc 2009 v 10:32  • Odpověz
asi si je odpo zkusím koupit. Jak že se to jmenuje, prosím?
21. črc 2009 v 10:34  • Odpověz
Hup. peču buchtu, kolik dáváš cukru nějak to tam není :grinning: :grinning: :grinning:
21. črc 2009 v 10:40  • Odpověz
Mau, já taky nevěřím, že mám tak moc mlíka, pže už na pohled mám ty prsa vylité, takové prázdné...ale Adíkovi to asi stačí, pže hlady neřve...nevěš hlavu, bud bude líp!

Hup- u nás nedávno byly takové noci také běžné, VYDRŽ HOLKA, a jak je to přes den? Kdyžtak si lehni....mě drtí v tom divokém období ten nedostatek spánku, ta nepravidelnost...
U nás jsou noci jakž takž, akorát ráno se pravidelně malý budí už okolo 5-6 hodiny, kdy si ho dám do postele a pospávám ještě tak do půl 7, ale on ne, kecá, rozhazuje ručičkama a nožičkama...tedka už si vykládá i uplně hlasitě, prostě bantuje...ale nevím, nevím, až se bude hýbat a převalovat, to asi budu muset vstávat s ním at mi nezhučí z lůžka!

My máme protivnější momentálně dny, kdy je skvělý, sladký, jen ocumlat a pak chvíle, kdy se mu chce spát a spustí hysterák a ječí a ječí a ječí...momentálně jsem si ho stáhla do kolébky do šátku, tak snad to zalomí...nevím, asi bych ho měla nechat někdy pořádně vyřvat, zatím je zvyklý, že jak se mu chce spát a řve, tak maminka lítá a snaží se, vozí se v koši, nosím, huštám, podávám desetkrát do min. dudla, posunuju plínku na obličeji...atd. atd. Představa ale, že ho tak navyknu a jinak mi do budoucna neusne, je trochu děsivá....Už tak nejsem v poslední době nic schopná doma pořádně udělat....všude bordel....potřebovala bych ledničku odmrazit, okna umýt, gen. uklid v kuchyni...hodil by se Arabelin prsten :sweat_smile:

Jo, a mám kamarádku migrénu, já se picnu!!!
JO a dnes si jedu nechat šít plavky na míru, tak snad mi místo vršku neušije čepku pro dvojčata :grinning:
21. črc 2009 v 10:51  • Odpověz
JO a taky mám další várku na žehlení....žehlíte, holky, ještě všecko? Moje starší kámoška, co má malého už přes rok, mi vždycky říká, že mě to přejde, že pak budu mít kupku-věci na plavání, k dr., na lepší....tudíž vyžehlíno a pak ostatní...např. oslintané až do pasu, z mrkví na rameni atd. :slight_smile:
21. črc 2009 v 10:54  • Odpověz
bram: díky :slight_smile: jinak já žehlím, ale ukrutně se mi nechce, teď navíc ani nemám čas, páč pořád kojím :unamused:
Držím palce s plavkama :wink:
21. črc 2009 v 10:59  • Odpověz
bram: právě jsem dožehlila, nestíhám ručníky. Jinak žehllím vše...samo že ne všechny pleny, protože látkuju. Jsem ráda, že stíhám prát, pověsi t a poskládat.

Hup: please!!!Help! Are you here? Asi tam prdnu menší sklínku...
21. črc 2009 v 10:59  • Odpověz
Nazdárek!!!
Hup, tak to máte pěkně těžké období... to už nebude spurt, když už skoro začínáte 5. měsíc :unamused: co ty zuby, neklubou se? a teplotu nemá? nám se ještě nestali, že bychom v noci nespali, nejpozději šel spát okolo půl jedenácté.
Kettm, to máte pěkně blbé s tou doktorkou.. my jsme vždy objednaní na přesnou hodinu a čekáme pouze v tom případě, že přijedem hodně brzo :grinning:
Maus a tu meltu pij s mlíkem jo. asi si dám taky. i když zrovna cítím, jak se mi nalívají prsa, normálně už bychom měli po kojení, ale po tom očkování má mrňousek spavou..
Bram, už pomalu přestávám dělat první poslední, když mrňous řve, včera měl taky hysterák, kdy nic nezabíralo, nakonec se mu chtělo spát a nemohl zabrat.
žehlení? vždycky mě čekají hromady. Malýmu žehlím oblečení, ale plíny jsem přestala. Manžovi asi přestanu žehlit trička a nechám je narovnat na rovném a zatížím. je to děs, pomalu tu naši žehlírnu musím vyklidit, abychom z ní udělali pokoj pro hosty. koupili jsme si novou postel a stará bude pro hosty.
Jinak u doktora byl malý velice povídavý, tak mu sestřička říkala, že je drbna :grinning: Když šel na váhu, říkala jsem, že bude mít okolo 6 kg, ale ono to skákalo těsně pod, a nakonec se to umoudřilo a ukázallo 6000 g :stuck_out_tongue_closed_eyes: prej jsem tu váhu hypnotizovala, říkal doktor :grinning: Jinak jsme zdravoučký, hezky se přitahujeme, pasem, vše v pohodě. očkování bolelo, ale hned, co se mi dostal do náruče, tak ztichl. a velice rychle usnul, asi tak v deset a spí dote´dka. už to jsou 3 hodiny, co pil... nemám ho vzbudit???
21. črc 2009 v 11:52  • Odpověz
Luci: nebudit
my jdeme na očkování na 13 hodinu. Ještě umývám podlahu, peču pangasina v troubě a douklízím binec..malá spí. Takže snad ještě stihnu odsát, najíst se , namalovat..tý jo. Jdu nebo to nestihnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. črc 2009 ve 12:04  • Odpověz
Tdravím holky

no já jsem zralá na psychinu. Lukino už třetí den řve jak urvaný, nic mu není dobré, žádná poloha se mu nezdá, už ani hračky ho nebaví, prostě hysterák, z toho usne a jak se probudí tak nanovo. Včera veer už jsem měla sto chutí mu jednu vlepit, jsem si musela jít zařvat do polštáře, jinak bych mu asi ublížila (jsem si normálně představila, jak mu vlepím párfacek a jak se mi uleví), no polštář a řev taky zabral, manža se pak šel opičit po mě, ale ten neměl daleko k tomu se zbalit a vypadnout, tak jsem mu řekla, žze holt má "milého synka" a že utíkat mu nepomůže, by se mu to hodilo, že jak je problém tak práskne do bot.
Přitom Lukin byl do soboty jak zlatíčko, jsme byli v lesích na Rabštejně lozit na skalách a byli jsme ubytování v takové krásné dřevěné chatičce, tak spinkal v hacce a byl vysmáté miminko k sežrání. Ale jak jsme sevrátili domů, tak otočka o stoosumdesát stupňů, no holt už není středem pozornosti, tam bylo dost lidí a on byl nejmladší účasník a tak z něho byli všichni úplně unešení
21. črc 2009 ve 12:24  • Odpověz
bram: no právě ne a po bylyšílené dny i noci ....
ale dneska jsme kráááásně zvládli celé plavčo - snad to je za náma :sweat_smile:

nežehlím vše - ono z té sušičkyto ani není nutné

jani: dvě skleničky (nemusí být plné)
21. črc 2009 ve 12:25  • Odpověz
jo a holky co se té sterilizace týče, tak my používáme lahvičky furt a sterilizuju tak cca jednou týdně, jinak po každém použití do té lahvičky naliju vařící vodu a proleju jí i násoskou. Spíš si dejte bacha na ty štětky na čištění lahviček, spíš než v lahvičkách tak právě v těch štětkách se drží nejvíce bakterií a mikróbů, takže spíš sterilizujte ty štětky
21. črc 2009 ve 12:27  • Odpověz
luci: my taky nespímev nociprvně :grinning:

ale alespon usíná hezky ..to je až s podivem v celém tomdnu - uložím ho a bez problémů usne - ovšem jen do cca 11 a pak jede ta bezesná noc
takže ještě může být hůř :sweat_smile:

jitu: ti chlapi jsou na jedno brdo :slight_smile:
21. črc 2009 ve 12:28  • Odpověz
Bram...kde si necháváš šít plavky a na kolik to vyjde??????

A taky bych uvítala paní na úklid a hlavně už aby nám pustili tu teplou vodu, už je to 8 dní a mě z toho hrabe
21. črc 2009 ve 12:35  • Odpověz
jo jinak jsem začala šátkovat (moc mi to nejde), ale to hlavní, Lukimu se to vůbec nelíbí, jediná poloha na stojáka čelem ven aby se mohl dívat, do kolíbky nebo když se ksichtem ke mě, to mu vydrží tak dvě minuty
21. črc 2009 ve 12:38  • Odpověz
jo a žehlení nepřeháním, z našich věcí žehlím jen nutné a když dobře pověsím triko, tak ho pak přejedu žehličkou jen v místě kde je obtisknutá šňůra nebo kolíček a věci pro malého žehlím jak mi to vyjde, takže nic moc, pokud to na pohled nevypadá špatně, tak to nežehlím, stejně to je jen kvůli hygieně aby se žehličkou vypálil ten bordel na tom oblečení, ale my nejsme náchylní a stejně při ublinknutí ho né vždy převlíkám, takže ty bakterie tam jsou tak jako tak
21. črc 2009 ve 12:41  • Odpověz
jitul: Lukáškovi se nelíbilo ani v zavince, že? možná proto zavrhnul i šátek...
asi je nějaký blbý období, si to jinak neumím vysvětlit :unamused:
21. črc 2009 ve 13:04  • Odpověz
ahoj holky

jitu: včera jsem poprvé šátkovala, myslím jakože tam Nela vydržela, jinak jsem to zkoušela už dřív, ale to mi nějak nešlo nebo Nela řvala, tak jsme byly se šátkem na procházce se psem a pak jsem s ním lítala po zahradě, bylo to fajn, použila jsem kolíbku s křížem a malá v tom dokonce i na půl hodiny usnula, celkem v něm byla 1,5 hodiny

ad jídelní židlička: líbí se mi tahle klasika: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24898640&tab=3
21. črc 2009 ve 13:05  • Odpověz
maus: ta homeopatika se jmenují ricinus communis 5CH
21. črc 2009 ve 13:08  • Odpověz
ad židlička - líbí se mi ta samá, co sem dala mis :wink:
Dneska se Štěpán střídávě řehtá nahlas, řve a spí :sweat_smile: Ach jo, je teď fakt náladovej. Ráno jsem si šla nachystat snídani, trvalo to tak 5 min. a on si přelezl z obýváku do kuchyně :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je to sice jen tak 4 m, ale začíná to bejt zajímavý :slight_smile:
21. črc 2009 ve 13:10  • Odpověz
ta židlička by se mi líbila v bílé barvě, aby nám to sem ladilo, ale to asi neseženu :unamused:
21. črc 2009 ve 13:11  • Odpověz
jé, zrovna se dívám, že tam nabízí různé odstíny, tak by to třeba udělali i v bílé :dizzy_face:
21. črc 2009 ve 13:12  • Odpověz
no s tím sterilizováním žehlením je to prča
v prádle je tolika prachu (drobných částeček, vláken apod.)..a neřeší se to, jelikož touvidíš až to proletí sušičkou, kolik s ez toho vyfouká
z dětských snad jště víc než z dospěláckých

navíc - ondra si furt cpe uce do pusy, u toho si tahá za pindíka a pak na hračky .... to abych sterilizovala 5x denně, aby to mělo smysl :sweat_smile:

jitu: ad šátkování - některé fděti si na t potřebuj zvyknout ...no a některé to neberou vůbec ... ono to chce vylaborovat nej úvaz pro oba :wink:

bram: ono to nechat vyřvat moc nepomáhá
on sice přestane ... protoževolá o pomoc a pomoci se stejně nedovolá
ötázka je jestli mu chceš dát tuhle info do života :sweat_smile:
já se snažím vždy - alespoň ho držet v náruči - tak jak se hnusněprojevuje na venek je mu i uvnitř nadušičce, přece ho s tím nenechám samotného
děti v tomhle věku nedělají naschvály (a i ty starší je málokdy dělají s úmyslem čistého zlobení)
beruto podle toho usínání - někdy holt musím s usnutím pomoct, ale obvykle usne sám a bez stresu
než abyh ho nechala každý den usínat ve stresu a řevu, tak ho když potřebuje potulím a osttaní dny zvládne sám na jedničku
21. črc 2009 ve 13:13  • Odpověz
JItu- s těmi hysterickými dny to mám stejné, já už ho skoro přemlouvám, aby neplakal :frowning2: jinak mi taky nervy vibrují.....přiznám se, skrz to mám děsnou chut na cigáro, závidím tatkovi, že se tak chodí ukldnovat na balkon....Jinak právě jsem vyhrála svůj první boj s hysterákem, holky, já doted žehlila těch pár kousků, pže jsem si to rozdělila, něco dneska, něco včera a mezitím postupně uspávala na chvíli, nosila, i v tom šátku, ale pak jsem už nevydržela anechala řvát, přiznám se, se!ru to fakt!!!! A ouvej, on za chvíli přestal, uraženě koukal směrem k oknu a usnul v křesílku, dala jsem mu tam po vzoru HUp tu závinku, tak tomá měkké jak v obláčku a spí doted....pže čtvrt na 2, já hladová jak čuba, oběd nedovařen, skoro nedožehleno a pán se chce nosit....tak jak se tak uraženě koukal, tváře červené od pláče, tak jsem i zatlačila svou slzu :frowning2:

Jitu, plavky jedu šít do Krmelína, doporučila mi to kámoška, také má po těhu vel. snad F, shodou okolností to je manželka spoluprac. mého otce, tak mě tam veze on, prej přes 500kc, říkala výběr z 20ks látek, baba se vyzná, moc ochotná, kámoška byla nadšená. Je to někde prej u té vyhlášené cukrárny/pekárny, přesnou cestu neznám zatím.

No, tak máme vzbuzeno, snad se bude se mnou "bavit"....
21. črc 2009 ve 13:16  • Odpověz
holky asi jsou nějaké erupce na slunci či co, máte některá z vás tady v poslední době hodnéé dítě??? (teda krom Karolí, že?? :grinning: ) Mě přijde že všechny ty naše děti jsou nějaké podrážděné
21. črc 2009 ve 13:17  • Odpověz
já bych malou nikdy nenechala vyřvat, nemám to srdce to vydržet. snažím se vždy pomoct a když nic, tak aspoň pochovám a pomazlím, aby bylo líp. souhlasím s hup, že to ty děti stresuje a že to nedělají se zlým úmyslem. ale ono se mi to kecá, když je Karolí většinu času miláček

s mlíkem je to čím dál horší, fakt nevím co to dítě bude jíst... :frowning2:
21. črc 2009 ve 13:19  • Odpověz
Hup, nevím...bude asi po mně, prej jsem byla ultra uřvanec....mamka mě občas také nechala vyřvat, ale to, že bych měla trauma....už si nevzpomínám.... :grinning:
21. črc 2009 ve 13:19  • Odpověz
jitu: super metoda s tím zařváním do polštáře, zavedu.... :wink:

já teda Nelu řvát nenechávám, nechám ji jen, když tak mrčí, ale jak začne opravdu brečet, tak do minuty zvedám a chovám, možná jsem ale tak ochotná, protože opravdu brečí max 2x denně, teď brečí pravidelně večer před usnutím, nějak to usínání na Moravě zapomněla nebo co :wink: , snad se to upraví
21. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.