• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
zajímavá tabulka: http://www.mzcr.cz/leky.aspx?naz=&kodp=60087
takže i ta Linola je vlastně zadara, no bezvadný. 240,- na cestě denně nenajdeme, no ne? :slight_smile:
21. črc 2009 v 18:24  • Odpověz
Mausko, fakt se už po té koupeli děti nemusí mazat? to by se mi líbilo. sice malého u toho masíruju, ale někdy se mu to nelíbí. tak bychom to zkrátili :slight_smile:
21. črc 2009 v 18:24  • Odpověz
luci: ono to zanechá na pokožce (pokud to nesetřeš ručníkem) takový film, takže pokud nemáš moc suché dítě, tak nemusíš. Je to bezva. Ségra to používá i pro kluka s AE a je to výborné :slight_smile:
21. črc 2009 v 18:26  • Odpověz
jo Maus a kdy se u malého vyskytl ten ekzém? většinou je to hned po narození ne?
21. črc 2009 v 18:29  • Odpověz
luci: do čeho že jdu ? :grinning:
21. črc 2009 v 18:29  • Odpověz
tak já hlásím hodné miminko a jsem ráda, že nemusím psát, že z emi zešílím. je to zlatíčko a doufám, že zůstane i nadále. klepu na to postotisícípětistý

ad přikrmy? já nechvátám, když už jsem investovala do HA mléka, tak to nechci brzy zkazit příkrmem, klidně počkáme na 6. měsíc. uvidíme jak to bude.

já používám do koupele taky linolu a ačkoliv emi nemá suchou kůžičku, po koupeli ještě mažu

jinak ta naše prdola se snaží zvednout do sedu, zvedá hlavičku i v kočárku při jízdě, je to fakt síla....
holkiy co jste tady psaly o tom braní dětiček pod paždím...? to je špatně a proč?já to tak dělám... :unamused:

jinak ta jídelní židlička polohovací je pěkná
21. črc 2009 v 18:38  • Odpověz
luci: kolem 3.měsíce
21. črc 2009 v 18:38  • Odpověz
luci myslíš příkrmy? na to je ještě brzo. Kačka už sice měla od 4.měs, ale Vojtí je jiná liga...já ho mám fakt za odměnu...Kačka byla něco jako Štěpánek od Saru....všechno pěkně hrr v tuto dobu už se mi zvedala v kočárku do sedu a v 6měs u nábytku v 7měs chodila...to Vojtí je kliďas, žádný spěch :slight_smile: asi po mamince, která razí heslo Proč mám běžet, když mě nikdo nehoní :grinning:
21. črc 2009 v 18:42  • Odpověz
enz, ohledně příkrmů:slight_smile: že u UM se může začít dříve.
Maus, tak snad nás to AE už nepotká...
Kača to se máš! naše mimi je dnes mimořádně hodné. jinak moc ne. ale uklidňuju s tím, že bude aktivní, to prý brečící děti bývají, bystré, živé, společenské..
21. črc 2009 v 18:42  • Odpověz
kaca: tak to mi právě dělala Kačka taky a dostávala jsem rady, že jí to nemám dovolovat....ale už mi neřekli jak jí to asi tak mám zakázat
21. črc 2009 v 18:46  • Odpověz
luci tak to je pravda...Kačka byla brečící a je bystrá živá společenská už od mala......ale myslím, že i nebrečící Vojtíšek bude takový...je to spíš o výchově :wink:
21. črc 2009 v 18:49  • Odpověz
Enzi, to je hezké přísloví, to se mi líbí, :grinning: Já jako malá byla to samé, lézt jsem začala až v roce a ještě dozadu, postavila jsem se až v 15měs. prej jsem byla taková buchta :sweat_smile: Prostě jsem nespěchala....Můj miláček byl opak, jen co přišel nač má nohy, mamka mu nestačila, byl mimořádně "rychlé" dítě...jsem zvědavá, jaký bude Adýsek... Pro mou štíhlou linii by bylo lepší, aby běhal, za chvíli bych se moohla převlíkat za sloupem :grinning:

Jsem zpátky z plavek a tak jsem koupila krásné dvojdílné, tmavě modré ze stříbrnýma stříkancema, klasické košíky z vázáním za krkem, cena 640kc, akorát to tělo v nich....chtělo by to dietku :sweat_smile: nebo zahradu s vysokým plotem. Jitu-tak jestli chceš, pošlu vizitku a popíšu cestu, ale stránky na netu nemá, je to celkem mladá ženská, jak jsem se dívala na ty vzory látek a druhy, má dobrý vkus!

Malý usnul u mamky v náručí, jen jsem ho přenesla do sedačky a následně doma do postýlky a zatím spinká, tak uvidíme, jestli je to konečné dneska! :slight_smile:
21. črc 2009 v 19:40  • Odpověz
enz taky si myslím.
já bych se u stále brečícího dítěte (to snad ale v naší diskusi není, ale jednu takovou maminu znám) bála, že v budoucnu bude neurotické, přehnaně aktivní až roztěkané, bázlivé...

no to je dobrá rada ez, já to emi taky nedovoluju, ale nevím, jak to zakázat :slight_smile:
21. črc 2009 v 19:41  • Odpověz
jinak u nás se už skorospinká :dizzy_face: , mám uvařenou lehkou večeři - zapečenou cuketku a čekám na tatku až přijde z nohejbalu. dneska hlídal až do tří eminku, měla jsem schůzku, tak byla s tátou, byla spokojenoučká, přišli mi naproti, došli jsme si na pozdní oběd a společně pak jeli domu. ještě bych měla vyžehlit ale to se mi nechce :unamused:
a taky bych měla přesta žrát tu zmrzlinu, jinak se mi to břichno nesplaskne už nikdy!
21. črc 2009 v 19:44  • Odpověz
Kači, s čím zapékáš cuketu? Měla jsem v plánu někdy dělat plněnou mletým masem a zapečenou ze sýrem...Tedka v neděli jsem dělala plněné papriky(směsí nastrouhaného točeného, eidamu a nivy), výborné k br.kaši! Ale na tu cuketu bych také měla chutku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. črc 2009 v 19:56  • Odpověz
bram to je můj osvědčený recept, cuketu rozpůlím napůl, vydlabu dužinu, cuketky očesnekuju a posolím a dám do trouby zatáhnout
mezitím na pánvi cibuliku orestovat, přidat rajčata + dužinu pokapanou sojovkou, udělat takovou směs, ke konci přidat sýr. směs naplnit do půlek cuket dát na chvíli péci, ke konci ještě na každou půlku cukety přidat plátkový sýr a dopéci. je to mnamka.
když nechceme vegetariánskou variantu, tak cuketky vyložím šunkou či slaninkou. nebo se může slaninka nakrájet do směsi

s mletým masem je to taky dobrý, ale tohle je taková rychlovka a lehká večeře
21. črc 2009 ve 20:03  • Odpověz
hmmmmm, ty papriky musely být taky dobré. byly pečené, že?
21. črc 2009 ve 20:04  • Odpověz
holky, přitahování do sedu neřešte, to prcek taky dělá, ale u toho se naštěstí nikam nepohybuje :grinning: Na rehabkách nám to ale už povolii, prý to dělá dobře, takže ho rozhodně ještě nenechávat úplně sedět, ale když se přitahuje, tak na klíně u někoho už prý klidně.

Štěpula jak už leze a pořád se o něco otírá, tak má trochu takovou osypanou pusinku, doufám, že to nebude ekzém, já ho totiž jako malá měla. Ale zatím to má malinko a těžko posoudit, jestli to je jen nějaká vyrážka nebo co. Uvidíme, ale určo to bude OK :dizzy_face: Myslím, že ekzém by se projevil už dřív, většinou to tak bývá.
21. črc 2009 ve 20:04  • Odpověz
Prďolka chrápe, asi si udělám popcorn :stuck_out_tongue_closed_eyes: A nebo ještě líp - poprosím manžu, aby mi ho udělal :sunglasses: My teď pořád dost chodíme, denně už jsem se opět dala na jógu a mám zas 2 kila dole, tak si asi něco smlsnu. Ne, že bych to teda nedělala denně :grinning:
21. črc 2009 ve 20:06  • Odpověz
saru 2 kila bych taky potřebovala
21. črc 2009 ve 20:16  • Odpověz
tak Vojtí už spí...já jdu dožehlit ještě nějaké věci a dobalit....zítra odjíždíme na týden na Moravu na chatu k příbuzným, tak jsem zvědavá jak to Vojtík zvládne...doufám, že se tam nijak nerozhodí se spaním...to od 20-5h-9h mi fakt vyhovuje :slight_smile:

kaci o zmrzlině mi povídej...jsem včera snědla půl kýble manhattanu jahoda-vanilka...jsem to nedokázala sama odnést....mi to musel manža vzít :grinning: a dnes mám v sobě už dva Twistery...booože...se snad fakt budu muset začít hýbat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

hele to zvedání nech být.....já jsem ji několikrát vracela zpátky, ale bylo to jak stimulace...čím víc jsem ji pokládala, tím víc se zvedala a posilovala :slight_smile:...musela bych jí snad přivázat a to nee....a rozhodně to na ní nenechalo žádné následky...ani to brzké sezení a chození jak mi od pár "chytrých" bylo vytýkáno
21. črc 2009 ve 20:18  • Odpověz
hup: tak jak, tak jak? Co mamka říkala? Snad ne to co všichni :sweat_smile:

Já vyžehlený nemám, jak furt kojím, tak na to nemám čas ani sílu...
21. črc 2009 ve 20:29  • Odpověz
tak plačtivé dítě v žádném případě nebude v dospělosti neurotické - žádná přímá souvislost tam neexistuzje
moje teta byla do roku užřvaná až hrůza - jen spala a řvala
a v dospělosti je totální pohodářka místy až flegmoš

přikrmovat budeme pokud vše půjde jako dosud až tak od 7. měsíce

jinak k těm židličkám - třeba z té ikeácké - do ní asi musí už prcek umět sedět sám, což se na začátku 7. měsíce mocočekávat, nedá..nebo se dá poloohovat??

jinak mažeme přírodníma olejíčkama na maáž
sranda - kousek nad pindíkem se žádná masáž neprovádí a včera se mu tam objevily suché šupinky, tak jsme to přemázli a je to zase ok ...prostě jedno místečko, které se vrámci masáže vždyvynechalo :slight_smile:

kači: no když berešprckapod pažema, nemá podporuhlavičky a ta mu pak padá dozadu (teď už to je skoro fuk,protože hlavu už celkem drží) ...ale pokud ji nedrží, zatěžuješ mu krčn páteř
21. črc 2009 ve 20:30  • Odpověz
ta ikea židlička se polohovat nedá, ale ještě jsem neslyšela že by s tím měl někdo problém. Asi to nějak jde. Se budu muset poptat :slight_smile:
21. črc 2009 ve 20:33  • Odpověz
jinak my měli výýbrnou večeři
kuřátko z biofarmy a k tomu rizotko s houbama, co jsme nasbírali o vkendu ..mňam

maus:mamka říkala to, co už víš
- hodně pít - hlavně nějaký čajík na podporu laktace
- přikládat co nejčastěji
- pokud chce třeba jen co tři hodinky, proložit to odsávačkou
- nevzdávat se :slight_smile:

jo a pro pobavení - ondrovy pokusy o lezení :slight_smile: http://www.youtube.com/watch?v=o-Iak744LIE
jeho nejnovější zábava
21. črc 2009 ve 20:36  • Odpověz
jinak dneska jsem dostala naplavču papíry, jak zařazovat přékrmy, čeho sevyvarovat atd.
budu to scanovat,tak pokudbudete chtít,písněte mi do ip a já vám to pošlu
21. črc 2009 ve 20:37  • Odpověz
hup: stejně díky :slight_smile:
Ondří je šikulka, i když to nemá ještě vypilované. A suprově se vzteká, když to nejde :grinning:

Nic, jdu spát, dobrou noc :slight_smile:
21. črc 2009 ve 20:41  • Odpověz
holky mi máme zase hysterák, chvíli se směje od ucha k uchu a pak nenápadně přejde plynně do hysterického řevu, mě z toho asi už odvezou. U jídla se kroutí a brblá, pak brečí, řve a docela i dost spí, ale jen na chvíli a budí se s brekem....měli to ti vaši prckové taky tak????

Jo jinak jsem objevila ochlupení i na kouličkách a je větší než nad tím pindíkem, jak půjdem na přeočkování tak se budu muset Mudry zeptat zda je možné aby už měl testosteron
21. črc 2009 ve 20:43  • Odpověz
hup-příkrmy? Já se hlásím, to mě zajímá...
Já byla taky uřvaná, citlivka jsem, ale nemyslím si, že by to bylo miminkovským obdobím, jsem prostě typický Ráček...někdy bych si přála být víc flegmoš...

Kači- recept si zapíšu, dík :slight_smile: mamka mi nosí cukety z práce, prý to tam zahrádkářky pořád nabízí, tak to vyzkouším, zatím sjem nedělala ani to s tím mletým masem, to mi radila kámoška z rpáce, ty, ale mám dotaz, ta dužina to je to vydlabané, to se přidává k těm rajčatům? Já mám ráda cuketu do bram.placků, mňam, dala bych si, ale kdo se stím má strouhat.... :sweat_smile:

NO, já mám tedka kozeny nalité pěkně, možná je to omáčkou z oběda-kuře na paprice, mléčná omáčka platí stejně jak koprovka, ne? Jde o to mlíko a zasmažené, jak jste tu psaly, ne? Že jo? JInak jsem si koupila Caro, co se pilo na srazu, je to hodně dobré...
21. črc 2009 ve 20:46  • Odpověz
maus: to vztekání se, když to nejde, má po mě :grinning:

jitu: měli :slight_smile:

bram: že jo ..to mě asi před 5 lety naučila pít kámoška :slight_smile:
21. črc 2009 ve 20:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.