• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Mausko, aby ti to nebylo líto, náš malý zas odmítá levé prso :astonished: napije se tak 2minuty, pak brečí a když mu dám pravé, tak ho úplně vycucne..
Jinak myslím, že obvyklá dávka je 90-120 a pokud máš 9 normálních kojení, tak to dá 800 až 1000 ml denně. Mně ta tvoje dávka přijde normální. Malý pije co dvě hodiny, a jestli dá 120, tak Karolí dá 165 ne?
22. črc 2009 ve 12:24  • Odpověz
mau hlavně se nenervuj, kojilas plně přes 3 měsíce, což je super, i kdyby to ted mělo skončit. ale ty to zvládneš, uvidíš!

saru se nedivím, že hubneš, když večeříš meloun, popcorn a pak mrožíka. až na toho mrože je to energeticky nulanulanic :slight_smile:

mam chut na meltu, taky mám tu porcovanou, tak si jí jdu udělat :slight_smile: jen doufám, že se mi po těch už skoro 2 měsících co nejkojím, nezačne z toho dělat mlíko :grinning: :grinning: :grinning:

tady je vedro jak prase...fuj.
dneska jsem nějak nezvládla timing krmení, emi normlálně jí ve 12-12:30, dneska už 11:30, protože od půl devátý nespapa a už byla mrzutá, tak jsem nakrmila a ted bude spát tipuju tak hodku a půl až dvě.
což se mi moc nehodí, potřebuju na solárko a na nákup. večer jdem ke kámošům co maj 3,5 letou holčičku a ročního klučíka, musím jim něco koupit... v tomhle vedru je to děs někam jezdit.
ale v dálce slyším hřmění, tak třeba zaprší a ochladí se
22. črc 2009 ve 12:25  • Odpověz
luci: to teda taky nemáš lehký. Nechápu, jak to myslíš s tou dávkou? Když vypije každé dvě hodiny průměrně 60, tak je to málo, ne?
22. črc 2009 ve 12:25  • Odpověz
Maus: No to je k vzteku teda... Ale určitě to bude nějaký to spurtový období nebo něco podobnýho, nezoufej a vydrž :wink:
22. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz
držím, nic jinýho mi nezbýva, ale klidná už nejsem, to šlo ze začátku, ale teď už ne. Je to dlouho a nelepší se to, spíš naopak.
Ale moc díky všem za podporu :slight_smile:

Já bych z toho vědu nedělala, kdyby malá chtěla UM tak to neřeším, ale ona nechce, takže kdybych o mlíko přišla úplně tak fakt nevím co bude jíst :unamused:
22. črc 2009 ve 12:28  • Odpověz
mau tu stříkačku přes malíček bych asi zkusila, přece jen je to jiný, než když musí sát z lahvičky....

nebo zkus jinou UM, ten nutrilon HA je nahořklej, ten normální by měl být už sladší. koukala jsem že u nutrilonu už dělají zkušební balen - 1 dávka, stojí to asi 25 kč a vyzkoušíš si, jestli to mimču chutná a nemusíš hned kupovat za 250 kč.... třeba je dělá i BEBA, zkus se poptat.

každopádně ale věřím, že tuhle krizi překonáš a zase bude dobře.

uf, jsem to zakřikla, emi už je vzhůru
22. črc 2009 ve 12:29  • Odpověz
Maus....histerka rozhodně nejsi a rozumím ti jaké to je, když nevíš, jak a čím dítě nakrmit. Prostě zkus to odstřikávání a jestli máš odstřikávačku, tak jeď i když v tom prsu už nic nebude, prostě nasucho aby se víc stimulovalo. Jestli to budeš dělat ručně tak to asi nebude mít takový účinnek a bude to asi i bolet (si myslím). Vím že to bude hnus, ale pokud malá nechce nutrilon, tak ji nic nedej, vím že to bude asi hysterák, ale já to taky tak dělala a na hlad určitě nezemře, jen ty se budeš muset obrnit nervama a zkus jí dávat trochu čaje, když nebude chtít ten nutrilon. Třeba má jen žízeň a chce to přední mlíčko a nutrilon je zahuštěný celý, tak jí to možná nejede a nebo ho klidně udělej řidší, trocha vody navíc ji neuškodí a třeba se ta chuť tím zjemní. Držím ti pěstičky a slovo "vydrž" je sice na zabití, ale vzdát to stejně nemáš jak. A nebo zkus ještě jinou stravu, třeba Sunar, nebo od Hippu, je to menší balení (300g myslím za 130,-) takže když to taky nebude chtít, tak to nebude tak vllká finanční ztráta, ale rozhodně bys měla najít nějakou UM kterou bude pít, protože jestli ti fakt náhodou to mlíko končí, tak něco jíst bude muset
22. črc 2009 ve 12:31  • Odpověz
kaca: už jsem zkusila i obyč Nutrilon - taky nic :frowning2: ale díky, zkusím se poptat, jestli nemají vzorky Sunaru, ten je prý sladší. A nebo se na to vyprdnu a nechám to celé být, hlady snad neumře a třeba se to zlepší, už by bylo na čase :slight_smile:
22. črc 2009 ve 12:32  • Odpověz
jitul: já vím, díky. Si pořád říkám že kdyby měla obrovskej hlad tak by řvala nebo by snědla ten nutroš. tak snad...
22. črc 2009 ve 12:34  • Odpověz
Kači...no já bych netvrdila, že meloun je nula nula nic, meloun je docela kalorická bomba, protože nesníš jen 100 g, ale rovnou půl kila

Jaké byli vínko?????

Hele Kačí, kolik ti malá pije a jaký Nutrilon jí dáváš? Já klasický z velký bedny a tam je napsané že 3-4 měsíce by měl denně vypít 1000 ml a mi pijem max. 700 ml. Přibírá, tak to neřeším, jen mě to udivuje, že mu stačí tak málo
22. črc 2009 ve 12:35  • Odpověz
jinak já si taky dělám meltu a caro a mlíko se mi znova nerozteklo, ale je pravda, že pořád piju šalvějový čaj a když si vzpomenu (tak jednou za dva dny) tak si vemu dvě kuličky homeopatik, ale mlíko samo neteče, prsa mám měkká a jen když zatlačím na bradavku, tak se ukáže, že tam ještě trochu mlíka je, ale to se časem taky ztratí
22. črc 2009 ve 12:37  • Odpověz
jitul vínko super, dneska dám zase :slight_smile:

já dávám nutrilon 1 HA a pije 5x 160 ml vody + 5 a čtvrt odměrky nutrilonu. vypije to většinou až do dna, jen někdy nechá třeba 20 ml v lahvičce.
dneska jsem si jí vážila u kamarádky a měla 6500 g, tak pokud to váží správně, tak od prohlídkyy 25.6. přibrala 600 g, což je cca 150 g týdně. myslím, že je to Ok
22. črc 2009 ve 12:43  • Odpověz
tak my se jdem nalodit do auta a vyrážíme ... tak se mějte zatím
22. črc 2009 ve 12:44  • Odpověz
Kači a kde ty vzorky nutrilonu koupím???? V lékárně???? By se mi hodily na cesty nebo když jsme dlouho venku, sice mám dvě dávky nutrilonu v malé krabičce a vozím termosku s teplou vodou, ale ten prášek by neměl dlouho být takhle a tak ho doma vždy večer použiju na noční jídlo, ale jednou jsem si ráno zapoměla nasypat a museli jsme z výletu domů, takže klasicky zabalenou porcovku bych mohla mít pořád u sebe jako rezervu pro naléhavé účely a nic by se jí nestalo
22. črc 2009 ve 12:46  • Odpověz
hele mau napadlo mě jestli máš SABík tak jí ho tam dej on je sladký.......
22. črc 2009 ve 12:51  • Odpověz
Holky zdravím :slight_smile:

Jdeme z 3.měsíční prohlídky. naše míry jsou 62cm a 7290g!!! Prej to je váha půlročního dítěte, takže jokit s mírou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a odebrat příkrm :grinning:
22. črc 2009 ve 12:58  • Odpověz
Ahoj holky,

nestíham dočítat. Je tu šííílený vedro, ani se nám nechce ven... Ale asi pujdem na chvilku na koupaliště...
Vzorky Nutrouše jsem koupila před dovčou v lékárně...

Maus, to je mi líto, že se tak trápíte... Ty krize jsou na prd... Ale když neřve hlady, tak je to OK... Vydrž holka...

Fífa je jak sluníčko, řehtá se nahlas, večer usíná bez houpání.. Hraje si s mazlíkem, dá si ho přes hlavu a spí... My pak chodíme k našim na terasu, máme zapnutý chůvičky... Pohodička :slight_smile: Líbí se mu, že má kolem sebe pořád hodně lidí :slight_smile:

Přidala jsem další fotky, ze zámku v Mikulově a z Lednice... už těch výletů asi moc nedáme kvůli tomu vedru... :unamused: :wink:
http://nikulka83.rajce.idnes.cz/Mikulov/#album
22. črc 2009 ve 12:59  • Odpověz
teď se mi po dvou hodinách povedlo odsát asi50. asi jí to stačí, když je spokojená. už na to prdím, stejně nic nenadělám.

market: to asi vedete, ne? no šikovnej macíček :dizzy_face:

enza: sab nemáme, bohužel :unamused:

niki: užijte si dovču :dizzy_face:
22. črc 2009 ve 13:05  • Odpověz
Saru, z jedné malé vesničky u Bystřice pochází manža :slight_smile:

Mau, třeba se to ještě rozjede, hkavně se nestresuj...já s tím taky bojuju, ale rozhodla jsem se jen kojit, tak pro to dělám maximum...Já vím že ty taky, ale někdy to prostě nejde.

Luci, já myslela, že je to jen moje fantazie, ale já mám to samý...z jednoho prsa si jen cucne a pak řve a druhý mi vycucne na jeden zátah :sweat_smile:
22. črc 2009 ve 13:06  • Odpověz
Hvězdná sešlooooost :grinning: :grinning:

heleďte holky, nevíte někdo, co se stane, když dětská oočkuje miminko (hexa) a přitom nemá OK jizvičku po TBC? :rolling_eyes: Maťka už je totiž oočkovanej, ale zas se mu nalila ta boulička a podle mě mu to budou zas píchat. Ale ja ks tim očkováním?? :astonished: :astonished:
22. črc 2009 ve 13:13  • Odpověz
Niky, fotečky jsou bezva!!! to bydlíte v apartmánu? jste tam s obojíma rodičema? to je bezva nápad, všichni se trochu zrelaxují a podělí o mimi! Fífovi moc sluší čepičky. jo a ten gril jste si půjčili? Taková dovča by se mi llíbila taky, klidně i v září.

Market, vy krásně rostete, a to Honzíček papá jen tvoje mlíčko?
22. črc 2009 ve 13:13  • Odpověz
Mausko, jo to jsem nepochopila, já myslela, že těch 165 je během dvou hodin, ale to asi bylo za delší dobu.. nech to na malé, ona si poradí :wink:
Petu, my to máme zahojené, tak nám píchli hexa.. doktor ale tu bolístku i měřil, aby měl jistotu.
22. črc 2009 ve 13:15  • Odpověz
Pet, Honzíkovi doktorka vůbec na očkování nekoukla, dneska mu píchla hexa a prevenar. řval jak tur.

Luci, asi 14dní jsem dávala příkrm po kojení, ale ne pokaždým. Tak mi to zatrhli, že mám kojit a mám kojit kdyžtak častěji, ale rozhodně ne příkrmy, protože váží moc :slight_smile:

Mau, ve váze asi vede ale ve výšce bych řekla, že je prcek
22. črc 2009 ve 13:19  • Odpověz
tak si holky představte, jsem dvojnásobně praštěná.Mám na kuch. lince nahoře dřevěnou mísu na ovoce, tchýně mi donesla jabka, tak jako že jí sundám, se mi nechtěla brát židle, tak si stoupnu na špičky a mísu nakloním, že ji stáhnu a v ní ještě byli dvě jabka (podotýkám, že už delší dobu, takže krapet nahnilá) a ty jabka jsem si vysypala na hlavu, když pominu to zleknutí, tak mám asi hrušku a otřes mozku, protože se mi podlomily nohy a já sebou práskla na zem a hlavou do linky a tu sračku co mám ve vlasech...no fuj....a to nám neteče ta teplá voda. Jak dojde manža, tak asi fakt fásne, co dává tu místu tak vysoko a ještě v ní nechává shnilé jabka
22. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz
Luci, jsme v penzionu. Je tu kuchyňka na každym pokoji, ale na obědy a večeře chodíme. Jsme tu s oběma rodičema, oni jsou rádi, že maj Fífu a my, že si třeba na chvilku odfrkneme :slight_smile: Je to fakt super... Gril tu je, takže nám nic nechybí. :slight_smile:

Jdem na ten koupák - ale jen my 2 s Fífou - rodičum se nechce, páč je moc velký vedro... :slight_smile:
22. črc 2009 ve 13:21  • Odpověz
tak jsme zpatky z ockovani, zvladli jsme to na jednicku :dizzy_face: :dizzy_face:

jitul - nejlepsi je to svest na manzilka :grinning: :grinning: on za to muze :grinning:
22. črc 2009 ve 13:23  • Odpověz
Nikulka, tak to vám malinko závidím :wink: Užijte si to krásně!
Jitulka je šikulka :slight_smile: Hlavně ať jsi v pořádku a manžovi pořádně vyčiň :grinning:
Market, tak Honzík měří jak náš Marťa, ale váží o 1,5 kg víc, to jsou ale rozdíly. Máš pravdu, u nás taky dokrmy regulují. Jen kojení se nechává, i když dítě váží hodně.
Magis, tak to je super. dej vědět, jestli máte teď spavé mimi. my jo a je hdonější. ale ten váš je hodný pořád, tak to asi nebude žádná změna :sweat_smile:
22. črc 2009 ve 13:30  • Odpověz
Magis, co to kójo?
22. črc 2009 ve 13:43  • Odpověz
Market...oni by u nás vůbec ale neměli píchat hexu a prevenar v jeden den, máš divnou doktorku
22. črc 2009 ve 13:46  • Odpověz
Market...a jaké příkrmy jsi mu dávala??? Jako nutrilon nebo už nějaké kaše???? A proč jsi dávala????
22. črc 2009 ve 13:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.