• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Fakt? A pročse to nesmí? měto teda taky přišlo divný že to očkujou najednou
22. črc 2009 ve 13:51  • Odpověz
Jitul, dávala jsem nutrilon po každým kojení, protože jsem jednou po 6ti hodinách odsála z prsa z kterýho jsem měla kojit 20 ml....takže jsem usoudila, že mi řve proto, že je hladivej....ale ted se mi to nějak srovanlo, teda spíš jsem začala víc pít a příkrm dávám jednou denně, někdy dvakrát, někdy jsem dávala ob kojení....no a to mi ted zakázali vzhledem k jeho váze....Mám dáváat jen na spaní večer...A jen nutrilon...žádný kaše....to by mě ani nenapadlo..
22. črc 2009 ve 13:53  • Odpověz
Malá je miláček. Vypila 20Nutroše a pak 50 mojeho mlíčka. No a zapíchla to gauči. Čím dál čaastěji se jí povede usnout samotné, bez uspávání, tak jako večer. Ona je takovej miláček hodňoučkej, jsem z ní úplně uprděná :dizzy_face:

Ven nejdeme, páč je tam na zdech, peru hory prádla a tak :slight_smile:

jitul: no fajn zážitek. Tak jsi regulérně praštěná, ale hlavně je to na koho svést :grinning: :grinning:
22. črc 2009 ve 14:00  • Odpověz
market: jeeee, konečně někdo další, kdo nás trumfnul :grinning: Honzík teda krásně roste :wink: A odkud je manža?

kaci: večeře sice nulanulanic, ale předtím byla svačinka - 4kusy tvarohový buchty s kafičkem :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já se s jídlem fakt nešetřím :slight_smile:

nám hexu nepíchli proto, že měl malej ještě trošku víc zarudlý ramínko po TBC, už tam ani neměl hnis. Ale radši to Dr. o měsíc odložila.
22. črc 2009 ve 14:02  • Odpověz
naše dr. se s tím nepárá, už máme druhou dávku za sebou :sweat_smile:
22. črc 2009 ve 14:03  • Odpověz
no asi se s tím některé mudry nepárají, faktem ale je, že druhá vakcína hexy by se měla dát min. 4 týdny od tí první a nejpozději myslím 6 týdnů od první, vychází ti to Maruš???? jinak se ty dávyk poperou, jako že to má účinnek, jako by ti rovnou píchla dvojitou dávku

Market...nikdy by se v jeden den neměli očkovat dvě různé věci pokud se nejedná o spojenou vakcínu jako je hexa ve které jsou obsaženy různé druhy nemocí. Prevenar je samostatná vakcína a měla by se píchat samostatně, protože každá vakcína dítě zatěžuje, protože v každém očkování je vlastně obsažena ta nemoc na jakou to má působit a prďoch se s ní musí porvat a pokud mu těch nemocí napícháš víc, tak se musí s nimi všemi porvat naráz a to ho vyčerpá víc než když se rve jen s jednou a taky může mít i větší reakci na to očkování. No ale co se prevenaru týče, já tu už psala, co jsem okolo toho zjistila a že bych dřív jak v lednu ho nenechala očkovat a ještě s tím, že v lednu ta vakcína už má být lepší, propracovanější a má jak hexa být na víc nemocí né jen na jednoho "koka", ale na víc a taky na zánět středního ucha a bude se dát kombinovat a taky těch vakcín na přeočkování nebude tolik, myslím že 3 nebo 2, což je lepší
22. črc 2009 ve 14:23  • Odpověz
Sotva jsem tu dosedla, tak pišel táta...i bude myyslet, že tu jsem furt.

Luci: jsem z Valašska, ale provdAla jsem se na Vysočinu. Je mi tu smutno, jsme větší přítulové.

Jinak s tou skoliozou, on je to začátek. Jetli to laicky dobře chápu , tak má zhoršenou startovací dráhu a jak bude víc a víc se hemžit, tak bude upředňostnovat silnější stranu a do důsledku může vzniknout i skolioza. Ale to my nedopustíme. Půjčila jsem si knihu Něžná náruč rodičů, objednala REH a paní z Plaváčku a nějak to docvičíme. Začínám víc zatěžovat lenivou stranu a pak to budu pravidelně střídat, tak aby to nebylo líto...zvládnem to, musíme
22. črc 2009 ve 14:26  • Odpověz
jitul: jj, ta doba byla dodržená :slight_smile: aspoň něco :sweat_smile:
22. črc 2009 ve 14:26  • Odpověz
jo a neměli by to píchat dřív, než se ukáže reakce na hexu, která je pro dítě nejvíce zatěžující a samo, pokud ještě dítě reaguje na jakékoliv jiné očkování píchnuté dřív, tak další by se nemělo podávat, samosřejmě pokud nejde o nějaký akutní případ, což tu nikdo není
22. črc 2009 ve 14:27  • Odpověz
jo a ještě taková drobnost, Mudry by před jakýmkoliv očkováním měli prďochům měřit teplotu a pokud by byla i třeba jen zvýšená, tak by měli očkování přeložit na jindy. Ale ony to nedělají, já jsem si o to musela požádat a sestřička mi řekla "to jako když bude mít zvýšenou, tak nechcete abychom očkovali???? No ale já už tu vakcínu mám namíchanou a stojí 2500,- tak to už musíme píchnout", tak jsem jí řekla, že je to její problém, že si má nejdřív ověřit, zda je mimčo zdravé a pak ředit vakcínu. No měla štěstí, malej byl bez teploty.
22. črc 2009 ve 14:35  • Odpověz
Mausko, jediné, c mi přijde zvláštní, že Karolí poprvé píchali dřív než měla 3 měsíce.. něměla pak Dr. dovču??
22. črc 2009 ve 14:37  • Odpověz
market- jee tak ty mas maleho cvaldu :grinning: nas prdola ma jen 5.5 kg :sweat_smile:
kojo porad stejne, nekdy dokrmuju UM, zalezi jak malemu staci moje mlicko. :sweat_smile: Minuly tyden jsem 3 dny v kuse jedla koprovku a pila vineu a byla jsem jak Dolly Buster, ale uz mi zacina ta omacka lezt krkem
22. črc 2009 ve 14:40  • Odpověz
luci: ona je taková free :grinning: sestra malou zvážila a zhodly se že už by jako mohly, bylo to tuším 19. a Karolí měla do 3.měsíce asi 14dní. váhu měla krásnou, tak to píchly. Takže i teď ta druhá dávka není ve 4.měsíci ale dřív. žádná křeč :sweat_smile:

A teplotu nám MUDra neměřila nikdy...
22. črc 2009 ve 14:52  • Odpověz
je pravd,a že se to možná bere i podle váhy, a tu má Karolí krásnou, tak to bude asi v pořádku :sweat_smile:
Teplotu nám taky neměřili, ale možná to doktoři poznají, nevím.
Jinak holky látkařky, skladujete pleny na sucho nebo na mokro?? Nesmrdí to na sucho?
22. črc 2009 ve 14:56  • Odpověz
No mě se doktorka vždycky ptá, jstli je malej zdravej..byla jsem od ní poučena, že když bude mít teplotu, tak žádný očkování..ale zajímavý je, že se nedívala na ten pupen po očkováno TBC..chudinkaHonzíček, dostal jednu do jedný nožičky a pak do druhý :frowning2: :unamused:

magi a nevadí koprvka z pytlíku? :grinning: :grinning: :grinning: mě totiž jiná nechutná....ztoho pytle je přesně taková, jak mi chutná a tu umí málokdo...já tedy rozhodně ne:slight_smile:
22. črc 2009 v 15:23  • Odpověz
teda vy pražačky to máte nějaké ivné
jednu očkují i když nemá zahojené ramínko
druhá přikrmuje dítě s váhou přes 7 kg ve třech měsících
nechápu nic :grinning: :grinning:
22. črc 2009 v 15:25  • Odpověz
jinak my jsme po kontrile
váží 6850g
očkování nemáme, byli jsme před kontrolou u pediatra na plicním
tam ondrovi píchli ramínko (divili se, že nepláče) ...ovšem pak mu vymačkávali hnis (no a to začal cirkus :grinning:)

u dr. jí říkám - on se už skoro snaží lézt a ona ho dala na bříško kouká na něj a říká:no jo ...hele já čekala,žemi řekne: ale né, tpo jsou jen takové pokusy, to má ještě čas ...a ona: no jo ....chjo :sweat_smile:

a pak jsme byli na kyčlích
ondra se rozhodl, že jim z té "vaničky" vyskočí :grinning:
22. črc 2009 v 15:28  • Odpověz
Karolí začíná opravdu hladovět. minulé jídlo vypila 20nutroše a 50mého a teď dala 60nutroše a kojím, už fakt řve hlady...svým způsobem dobrá zpráva je, že mám fakt málo mlíka a dítě má fakt hlad a ten ji donutil pít ten nutroš.
A má zvýšenou teplotku, asi po tom včerejším očkování.

luci: plínky skladuju na sucho, ale jak jsou ty horka tak už to pak smedí, tak to proplachuju vodou. ale po diskuzích jsem četla, že je to jedno, prý to smrdí stejně i když to stojí ve vodě, i bez ní :sweat_smile:
22. črc 2009 v 15:29  • Odpověz
maus: koukám, že zápasíte ..vydrž ..u nás se taky blbě pije ...málo a často ....
ale když si prsa zmáčknu, ještě z nich normálně teče ...spíš to bojkotuje ondřuch :sweat_smile:

jinak noc byla konečně skoro normální -snad se to vrací do starýh kolejí :slight_smile:

ale usíná na jedničku s hvězdičkou - položím do postýlky,pusu na čelo, přikrýt (pokud je třeba) a nechávám samotného ....obvykle po 1/4 hodince chodím na kontroluá, jestli jsemnezapoměla zapnout chůvičku, jak je šikovný ...a v tu dobu už chrní :slight_smile:
22. črc 2009 v 15:31  • Odpověz
luci: já skladuju na sucho
a nijak zvlášť to nesmrdí
teda pokud je nezapomenu v bytě
ve sklepě je chládek, takže to je v poho
skladovala jsem ze začátku na mokro, ale to i přišlo pracné
22. črc 2009 v 15:33  • Odpověz
hup: Karolí se tak vzkeká, když teče pomalu nebo vůbec. já ještě kapku vymáčknu, ale teče to pomalu, tak je nervní...
tak držím palce, ať dopadnete líp než my :slight_smile:

U nás se teda taky předpisově usíná, to jsem moooc ráda :dizzy_face:
22. črc 2009 v 15:35  • Odpověz
maus: no u nás to tak kolísá ....uvidíme :slight_smile:

to usínání je jako bonus ke špatnému papání :wink:
22. črc 2009 v 15:39  • Odpověz
hup: u nás se usínalo krásně i když bylo mlíčka hodně, asi nemůžem mít všechno :wink:
22. črc 2009 v 15:40  • Odpověz
holky, díky, tak to taky zkusím nasucho! peru co dva dny, tak by to mělo být ok.
Hup, proč jste byli na plicním? usínání malinko závidím.. náš se k tomu nemá.. nevím, jak na to.. usne nám vždy v lehátku, když houpáme..
22. črc 2009 v 15:54  • Odpověz
luci: no a kde by nám měli kontrolovat o očkování proti tbc? :fearful:
nebo vám to kontroluje obvoďák?
22. črc 2009 v 16:06  • Odpověz
hup: my jsme s tím píchancem nikde nebyly, jen na to mrkla naše doktorka, ale to už jsme probraly u Vás :slight_smile:
22. črc 2009 v 16:13  • Odpověz
Aha Hup, asi jste první, zatím jsem neslyšela, že by jiní šli na plicní, ale možná nás to taky čeká, nevím. Náš pediatr zatím nic neříkal...
22. črc 2009 v 16:14  • Odpověz
luci: já ž to tu tuším psala - přišlo nám pozvání přímo z plicního
ale možnáto je proto, že my nebyli očkování v porodce, protože se ondr narodil pod antibitikama, protože jsme rodili po více než 30 hodinách po odtoku plodovky
22. črc 2009 v 16:18  • Odpověz
Hup, to bude asi tím, hlavně a´t to máte v pořádku :slight_smile:
22. črc 2009 v 16:20  • Odpověz
ahoj, jen v rychlosti nakukuju... s Anetkou jsme taky byly na plicním na kalmetizaci s ramínkem... přišla domů pozvánka nezávisle na dětské mudr.
na 3měs. kontrolu jedu asi zítra, tak nahlásím, kolik M. váží :slight_smile:
22. črc 2009 v 16:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.