• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
akit ahoj, ty homeopatika fakt zabírají nejsi jediná, spousta holek mi už to potvrdila...

máš 1000% pravdu, já si u Tomáška taky připadala jako ta největší macecha, která přestala kojit, ty pohledy a řeči dětské dr. mi nepřidaly ani nepomohly

hup a ty "dobré rady" mě tchýně nejvíc vytáčí tím, že furt co se podívá na Nelinku a ona má třeba prdíky a otvírá pusinku, nebo se jí jen něco nelíbí a ona už honem koj Nelinka má hládek :angry: :confounded: slovo hládek už fakt nesnáším už jsem na něj alergická, podle ní bych musela mít malou u prsu nonstop 24 hodin, co kdyby měla hládek, kdyby měla hládek tak asi celou noc nespí a tak dobře nepřibírá :angry: :angry: :angry:

když ji tchýně bere do náručí, tak už jen čekám otázku a nemá Nelinka hládek??? a to fakt rostu a odcházím nejlépe na záchod nebo do ložnice, kde se v klidečku vyzuřím a vynadávám ... :grinning: :grinning: :grinning:
27. kvě 2009 ve 21:32  • Odpověz
luci: to dělá ondráš občas taky :wink:
jinak - manaža po tobě chtěl nakoupit nutrilon??? :confused: :sweat_smile:

jj - to je fakt ..kojení je v poho ..ale to uvedení do původního stavu je občas sranda :grinning:

dadu :grinning: to je dobrý :grinning:
27. kvě 2009 ve 21:34  • Odpověz
luci to může být taky prdíkama to s tím kojením,

jo a před chlapama se snažím nekojit, jen manža a brácha mi nevadí, jinak bych přišla asi o mlíko, i když moje kozeny jsou malé a rychle se dají schovat :grinning:
27. kvě 2009 ve 21:35  • Odpověz
HUp, no manža trne hrůzou, že kdybych náhodou neměla mlíko nebo ho nebylo dost, tak by musel uprostřed noci jet někam, kde je pohotovostní lékárna.. myslím si, že je to blbost, proč bych z ničeho nic ztratila mlíko, ale pro klid jeho duše to klidně udělám.
Dadu, myslíš prdíky, jak si malý hraje s kozou? Když tak nad tím přemýšlím, tak je to možné, že mu ta křeč v bříšku znemožňuje pít.. no taky se snažím se před chlapama nevystavovat, ale někdy to nejde, máme velkou rodinu a žijeme společenský život (=chodíme na návštěvy k sousedům a naopak :wink: ) a nenechám malého řvát hlady.
27. kvě 2009 ve 21:39  • Odpověz
ještě bych se chtěla zeptat, když kojíte někde venku na veřejnosti (já třeba v parku na lavičce), jak řešíte manévr po kojení - položit dítě a honem se zahalit? doma to neřeším,zahalím se, až si malý odříhne a můžu ho položit. venku ho jaksi není kam položit, leda do kočárku a pak ho zas sebrat.. položit ho na záda asi není nejlepší nápad :confused:
27. kvě 2009 ve 21:41  • Odpověz
luci, já to mám u Nelinky ověřené, že i když má hlad, ale trápí jí bříšenko, tak potáhne, ale pak se od prsu odtahuje, jen olizuje, španuje se, někdy řve, ale někdy ne....

no u Tomáška mi dělal tchán to, že na mě koukal, teď u Nelinky vždycky odejde do kuchyně, tak nevím, jestli to pochopil nebo jsem se mu už okoukala :grinning: :grinning: :grinning:

jo a jednou jsem musela nakojit před manželovo kámošem, tak jsem dala malou do peřinky a protože mám malá prsa tak to nebylo vidět, to byla fajn kamuflážžžž :sunglasses:
27. kvě 2009 ve 21:44  • Odpověz
luci, tak já jednou rukou držím malou a druhou, když ji mám ještě v úrovni prsu jen tak přehodím to zapínání té kojo podprdy, pak říhneme a pak zpravuju oblečení,
ale někdy - hlavně v noci, musím dát malou na chvíli na záda pak jí zvednu znova na říhnutí, protože jinak než se změnou polohy se jí nedaří říhnout.
27. kvě 2009 ve 21:46  • Odpověz
dadu, to znám, když malý nechce říhnout, tak s ním malinko hýbu, nakláním ho na různé strany. díky za tvé schovávací techniky. dobré je, když je malý v zavince nebo v dece, dobrý ukrývací manévrt :grinning:
27. kvě 2009 ve 22:02  • Odpověz
Luci když se Nutrilon ( asi i cokoliv jiného ) otevře tak se musí do 30ti dní spotřebovat...takže smůla ale za to že kojím jsem tak ráda, že ho ráda vyhodím, pokud už ho nebudu potřebovat :dizzy_face:
Jinak Mis to je dobrý s tím porodem...koukala jsem do tabulek, že císařů bylo nakonec docela dost..koho by to napadlo, že? A taky sis zažila lítost, když ti řekli, že bude sekce?? Já překvapivě ano, ale bylo to jen chvilkové :fearful:
Za pochvalu Aďoucha děkujeme, je to Pan kočičák jak mu říkám :grinning: ale teď už mu začaly padat vlásky, tak jsem zvědavá, jak bude vypadat za pár dní :sweat_smile:
27. kvě 2009 ve 22:02  • Odpověz
holky neslyšela jste některá o přípravku Emulips :confused: :confused: :confused: :confused: je to prý skvělá věc na hubnutí po porodu, čistě přírodní a můžou to i kojící__________????????????????????????????
27. kvě 2009 ve 22:07  • Odpověz
Hup je to fakt psycho kolem kojení...malej nechtěl chytit prso, tak ho k němu rvali až jsem myslela, že mu ubližují...nakonec jsem skončila s kloboučkama, ale to už mě nemrzí. Je to prostě panáček línej a nechtělo se mu makat..Mě na psychiku pomohla až pediatrička v Brně, když k nám po návratu ze Vs.přišla na návštěvu a řekla úplně obyčejnou dávnou pravdu, že bychom nebyli jediní, kdo by dítě nekojil a že není pravda, že každé nekojené dítě musí být nemocné...a bylo to..Velkou roli samozřejmě sehrály ta homeopatika..asi ruku v ruce tyhle dvě věci nám usnadnily život a patřím k těm, kdo jsou rádi za každej den kojení navíc.. :dizzy_face:

Jo a já už kojila i v parku, na hrázi rybníka, na zahrádce v hospůdce...a to i s těma poblblejma kloboukama, což je sice trochu náročnější, ale jde to...( na chlapy seru, jsem asi zvyklá, že mi pořád čuměli do výstřihu - nemám velký prsa jen díky kojení, ale prostě "dáreček" od přírody :angry: )
27. kvě 2009 ve 22:12  • Odpověz
akit, ale to jste se pěkně rozkojili a pěkně si to spolu užíváte :slight_smile: a problém byl jen v tom, že se Adámek nechtěl přisát? my taky měli klobouček a používali jsme ho první měsíc, teď už to zvládáme bez a hlavně nemusíme myslet na další věc, co musíme mít s sebou, když někam jdem.
27. kvě 2009 ve 22:15  • Odpověz
Luci no podařilo se mi ho bez kloboučku nakojit asi jednou a to jen z jednoho prsa ( druhou bradavku mám už dlouho prasklou - nechápu jak se to stalo - takže z toho jsem to ani nezkoušela )
Dadu neslyšela...jak říká můj manžel :grinning: - pro zhubnutí je potřeba více se hýbat než jíst :grinning: :grinning: ...takže až zjistím, zda už můžu po CŘ cvičit a co konkrétně - vrhnu se na to..
27. kvě 2009 ve 22:21  • Odpověz
tak až to zjistíš tak dej vědět, já to zjišťuju po druhém císaři a ještě se mi to nepodařilo, možná budeš mít větší štěstí...
27. kvě 2009 ve 22:27  • Odpověz
a víš, jak se to povedlo nám? jeli jsme nakupovat, chtěla jsem malého nakojit v autě a manža mezitím šel do OBi, no a neměli jsme klobouček, takže to prostě muselo jít :wink: v krizi se malý vždy přisál, tak jsme to pak začali trénovat v klidnějších chvílích a taky v noci. to je nejlepší kojení vleže :wink:
27. kvě 2009 ve 22:27  • Odpověz
Dadu jj pokud se mi to podaří ráda se podělím.. :confused:
Luci jj mě se to podařilo tak, že jsme začali s klob. a pak jsem mu ho sebrala, obrnila jsem se trpělivostí a šlo mu to..takže asi by to šlo, ale možná jsem líná už i já..občas se pokusím, ale ne vždy na tom mám čas a tak to zanedbávám :pensive:
27. kvě 2009 ve 22:36  • Odpověz
jak myslíš, mně to s tím kloboučkem otravovalo, furt na to myslet a tak. Malému to asi už pak bylo jedno :grinning: Loučím se, jdu do hajan, tak dobrou :wink:
27. kvě 2009 ve 22:39  • Odpověz
Krásné ráno, hvězdičky :slight_smile:
Bezva noc. Kojo ve 20:00, usnula asi ve 21:00 a spala až do 4:35, takže zvyšujeme isobní rekord. Pak ale spala jen do 6:30 a teď zase papá :dizzy_face:
Poslední dny se jí dost navaluje, včera nad ránem se poblila fakt hrozně a od té doby už jen občas ublinkne, ale navaluje pořád...

Akit: malej je krásnej :dizzy_face: :dizzy_face:

Taky jsme měly dlouho klobouček. Malá bylapohodlná. Pak jsem jí postupně brala vždycky na druhou půlku kojení a najednou jsme úplně bez a zvládá se krásně přisát i na maxi nalitá prsa. Taky jsem ráda že už je s sebou nemusím tahat a šachovat s tím před kojením :slight_smile:

Mě kojení na veřejnosti neva, co jde tak schovám pod triko, zbytek zakryje malá. Ať si každej trhne nohou. Teď na tom srazu jsem kojila i v jídelně. Ostatní když mají hlad tak se taky nají, ne? :wink: Trošku blbá je manipulace s vložkama do podprsenky, já si je totiž nelepím, takže ji musím vždycky vyndat, někam strčit nebo položit a pak zase připlácnout na kozu a schovat, ale to se nedá nic dělat.

To s tím rozbaleným mlíkem jsem netušila, tak to já ho můžu teda taky vyhodit. Michala klepne pepka :grinning:

Jo a mě se taky každej, dokonce i manža ptá, když je malá nervózní nebo pláče, nebo cokoliv, tak: "A nemá hlad?" :rolling_eyes: Kdyby měla pokaždé hlad tak nedělám nic jiného než kojím. A dobrá je taky otázka: "Co jí zase je?" jak to mám asi čuchat, já vidím to co oni a malá fakt ještě mluvit neumí :angry:

Nám sekají před barákem trávu, ten rachot sekačky mi tak neva, ale ten smrad té posekané trávy je hroznej. Alergii mám jakš takš "dobrou" ale posekaná tráva mi hrozně vadí pořád :frowning2:
28. kvě 2009 v 08:10  • Odpověz
jsem se nějak rozpovídala, se omlouvám :sweat_smile:
28. kvě 2009 v 08:12  • Odpověz
ahojky!!
mausko krásně ses rozpovídala a mluvíš mi z duše :wink: ta manipulace s prsníma vložkama na veřejnosti je blbá, když si vložku položím na lavičku, tak mi ji někdy vezme vítr :angry: Podobný zážitek budu mít s tím načatým Nutrilonem, taky jsem nevěděla, že se to musí hned spotřebovat, ale zas já bych to nekupovala, kdyby s tím manža nezačal. No jo, chybami se člověk učí. A věřím, že to fakt nebudeme potřebovat :slight_smile:
Malej mi začíná dělat drahoty u kojení, zvlášť u nočního mě to štve,jak jsem v polospánku, tak mě nebaví s ním různě šermovat a posouvat ho, aby se napil :confused: Nevím, připadá mi, že nemá dost. No v noci jsme kojili ve dvě a ještě ve tři jsme nespali!!!! Děs, to je pro mě nejhorší takhle ponocovat. snad to doženu přes den..
Jo a ještě s tím hladem.. když jsme byli na grilování a malý spustil, tak mi všechny ženský radily jedna přes druhou, dej mu čajíček, koj ho pořád atd.. dost mi to lezlo na nervy :frowning2: aspoň že se do toho nemontujou chlapi :grinning:
28. kvě 2009 v 08:28  • Odpověz
luci: to jsou rady za všechny prachy, co? :grinning: Jinak já tu vložku obvykle hodím do kabele nebo strčím do kapsy :slight_smile:
28. kvě 2009 v 08:35  • Odpověz
luci: a s tím kojením nevím. Já bych to asi svedla na spurt, tradičně :grinning:
28. kvě 2009 v 08:38  • Odpověz
Maus, to jo s těma radama :angry: a vložku asi příště strčím do kočáru. Používáš nějaká kojící trika nebo si prostě triko vyhrnuješ? mně ta kojící trika moc nevyhovují.. zjistila jsem, že nejlíp se kojí, když mám na sobě co nejmíň textilu. u těch kojících trik jsou ty otvory, ale myslím, že se s nima nedá moc manipulovat.. takže u mně asi vyhozené prachy za trika :confounded:
28. kvě 2009 v 08:58  • Odpověz
dobré ranko
novinkadne: ségře prdla plodovka

maus: já si taky vložky nelepím ...normálně si to nechám v podprdě ..proč ji vytahovat
a po kojení ondru držím a druhou rukou si to nahodím zpátky na háček
takže prso zakrývá ondra svým tělíčkem ....max jde vidět ramínko od podpry

jinak dokojení mi měl tendence ze začátku kafrat manža ...hodně rychle jsem ho vykázala do patřičných mezí ... je poradce a někdy nemá záklopku, kdy už je za hranou

luci: alespoň se poučí, že nemá cenu kupovat do zásoby :grinning:

akit: adámek je kořen :wink:

dneska jsem se ráno vážila ...je to dobrý :slight_smile: ....před porodem jsem měla 82, po návratu z porodky 74 a dneska 69 ...to není tak strašné na mých 174 cm
jen ta celulitida - jak se tam v těhu objevila, tak se drží ...poootvora - nevíte, jestli se může chodit na lymfu?
28. kvě 2009 v 09:05  • Odpověz
Hup, jestli myslíš lymfu takové ty "masáže" v kalhotách, tak tam jsem chodila před těhu a říkali jen, že bych neměla být těhu. to víš, že jsem během té doby otěhotněla :grinning: zjistila jsem to sice později, ale intuice mi říkala, že už tam nemám chodit
s tím kupováním do zásoby máš pravdu, ovšem někdy se tomu nedá ubránit. zvlášť když jde o MMa :grinning: :grinning: :grinning:
28. kvě 2009 v 09:08  • Odpověz
ahoj holky,

akit: kdyžmi dr. oznámil, že bude sekce, tak mi to bylo úplně jedno, protože jsem za sebou měla 21 hodin kontrakcí, byla jsem naštvaná druhý den, když po mě chtěli, abych vstávalaz postele a já omdlívala, sotva jsem se posadila :wink:, to jsem si říkala, kruci, to si Nelča nevybrala dobrou polohu na příchod na svět :wink:

taky jsem používala kloboučky, už jsme je odbouraly, konečně, ale dnes v noci jsem ho musela použít, Nelča spala od 21:30 do 4:30 (to jsem ji ale musela vzbudit) a prso bylo nalité k prasknutí a ona ho nějak nemohla chytit. a jsem ráda, že už je nepoužíváme, strašně mě to štvalo, pokaždé je umývat, vyvařovat atd.

a nutrilon klidně vyhodím, koupila jsem to nejmenší balení za stovku, tak to mi žíly vážně netrhá

na veřejnosti budu klidně kojit, je mi to ukradené, kdo chce ať se podívá :slight_smile:
28. kvě 2009 v 09:09  • Odpověz
hup: takže ségra frčí do porodky, jo? si to fakt naplánovala.....
28. kvě 2009 v 09:11  • Odpověz
holky, dotaz: dá se o porodné žádat poštou? a kde se žádá? na OSSZ?
28. kvě 2009 v 09:12  • Odpověz
hup, tak na ségru to už přišlo jo? docela brzo ne? vy to asi máte v rodě :grinning: jo a gratuluji k té váze, na té teda ani zdaleka nejsem a to jsem menší :angry:
Mis, jde, ale musíš mít notářsky ověřené kopie OP a RL... takže bys stejně asi musela vyrazit do města. Osobně tě to nic nestojí. No a kde se žádá, to je všude jiné.. v Praze to je pod Úřadem práce podle bydliště.
28. kvě 2009 v 09:14  • Odpověz
luci: díky...no, u mě je to problém, bydlím u Chomutova, ale trvalé bydliště mám v Prostějově :slight_smile: , takže budu muset požádat až budu v PV :frowning2:

hup: to máš fajn, že hubneš, já před porodem 68kg, po návratu z porodnice 60 a teď mám 62 kg :slight_smile: , mě totiž moooc chutná, žeru jak urvaná z řetězu :wink:
28. kvě 2009 v 09:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.