• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
mis: u nás se taky žádá pod ÚP, ale jestli to jde poštou, netuším.
hup: já vážím jen o fous míň než ty a to měřím o 10cm míň :rolling_eyes: Tak to máš fajn, taky bych chtěla mít O 10kilo míň
No a že ségře přejeme rychlý porod a zdravé mimi :dizzy_face:

Mě by tam ta vložka nedržela, bych ji vytrousila kdybych ji nevyndala :sweat_smile: Kojo trika nemám, vyhrnuju normální. Jen na jednom mám rozepínací výstřih na cvočky, tak to používám, ale spešl kojo trika jsem si nepořizovala. Když je chladněji tak mám nějakou mikču na zip a ta to potom pěkně schová :slight_smile:

Holky já furt peru, to není normální, kdo to má pořád žehlit...
28. kvě 2009 v 09:27  • Odpověz
mis: no to si naplánovala ...můj manaža je na služebce, její manža je na služebce
mamka byla včera u ní, dneska měla jít ke mě
no fakt časování na jedničku :angry: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

mis:nedá ..musíš tam osobně zajít, ověří or a rodní list

luci: jj ..je v 37 ....
ale já nerodila nijak extrémně brzy ....měla jsme ukončený 39tt
28. kvě 2009 v 09:29  • Odpověz
já jsem hrozný bordelář, ztratila jsem rodný list a tak si nemůžu zažádat o nové trvalé bydliště a proto musím žádat o porodné na Moravě, no jsem hrozná :slight_smile: , ale už to řeším, všechno budu muset vyběhat za 2 týdny, co budu v PV

hup: to si naplánovala přímo báááječně :grinning: holka šikovná, tak ji odveze Kuba :grinning: :grinning:

hup: jaký úvaz je nejjednodušší pro začátečníka, potřebuju někam vyběhnout s malou a nechce se mi vázat něco, co nepoužiju :wink:
28. kvě 2009 v 09:46  • Odpověz
Zdravím!!
Ale prdlajz Kuba, ještě sedím doma a čekám co z toho bude.... zatím odtelky tak zza 3 dcl, ale začíná mě pobolívat v kříži, tož se obávám, že to asi do června nedotáhnu :slight_smile:

Mismar - nevím jestli nejjednodušší, ale já teda rozhodně používala jen jeden a to kříž s kaspou, je v něm nejvíc zafixovaný a dá se používat vlastně furt, akorátpak ho tam nevkládáš jako do kolíbky, ale na stojáka
28. kvě 2009 v 09:55  • Odpověz
mis: no to já taky žeru ..ale k tomu trošinku cvičím ....než se omezovat nějak extrémně v jídle, to si to pakraději odmakám:slight_smile: ..zrušila jsem jen noční výlety do lednice:grinning:

maus: taky nemám kojo trika
a taky mám dojem, že nám jede pračka furt :slight_smile:

mis: tak si nechposlat opisrodnéjo listu - to ti udělají korespondenčně :wink:
jinak s tím odvozem - tak nějak bych to viděla :grinning:

mis - ten úvaz http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gst=1&gid=4
28. kvě 2009 v 09:56  • Odpověz
Hupcza - jo a soráč, hold se mi to nějak vymklo z pod kontroly... to víš, už ve 2,5 letech jsem tě připravila o 100% pozornost matky, tak jsem si to chtěla zopáknout :grinning: :grinning:
Tak pořád lepší, než kdyby se to stalo a mamča byla ještě navíc v té Itálii, to bych si to šla asi fakt hodit a musela bys přijet hlídat Kubu. Hele ale jestli se nudíš a nevíš co doma dělat, tak klidně přijeď
28. kvě 2009 v 09:58  • Odpověz
Ahojky...
jsem u našich a vyslala jsem mamku s kočárkem na prochajdu, tak mám čas na koníka :wink:
Mis tak to chápu, já to měla bezbolestný, takže jsem si zažila okamžik zklamání..ale to byla ta psychika vyhrocená jak blázen.. :sweat_smile:
S Nutrošem : já poslala manžela ať koupí a on donesl za 126,- malé balení, ale nebylo to HA, tak jsem tam šla vyměnit ho za HA, kterej stál 240,-...no ale co, vyhodím i drahej, hlavně když ho nebudu potřebovat..
Porodný se žádá na ÚP, ale ne tam kde se chodí kvůli práci ale na pracovišti SSP..nejlepší si na netu najít kde to v tom prostějově (pamatuju si to dobře? ) máte a třeba si tam zavolat, co k tomu potřebují..
Hup děkujeme za pochvalu, budeme silná severomoravská konkurence ( přece jen jsme více valaši než jihomoraváci ) :grinning: :grinning:
Ségře budeme držet palce, aby tě nepřekonala v délce porodu :wink:
28. kvě 2009 v 10:01  • Odpověz
holky: díky za tipy, mrknu na to

zanka: držím palce
28. kvě 2009 v 10:03  • Odpověz
Hup, Maus, taky souhlas s tou pračkou, dneska bych chtěla dát tři, jestli mi bude prádlo schnout. co se týče látkovek, tak praní mi nevadí, žehlím na mandlu, to je za pár minut, ale vadí mi to odstraňování hovínek!!! zatím nemám úplně super způsob. a taky nemám pořádný kýbl na skladování plín, normální je malý, nezaplní mi celou pračku. a přidávám tam dětské věci a prát na 60 mi připadá zbytečné..

Zanka, tak ať to jde jako po drátkách :slight_smile:kdo tě povede do porodky?

Mis, to se daří s tím RL, že? vážila si fakt málo, když jsi šla do porodky, kolik měříš?
28. kvě 2009 v 10:08  • Odpověz
zaka ... jj ..tedhá to začalo akonca to nebere :angry: :grinning: :grinning: :grinning:
jinak ti to vyšlo fakt o fous :grinning: :grinning: ...ale to zas už bude p. doma :wink:

akit: já myslím, že se nějak srovnáme :grinning:

zanka: hele ...víš jak ses jako malá vždycky opičila ..no tak od prasknutí vody jsem rodila 30 hodin
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. kvě 2009 v 10:10  • Odpověz
Já jsem měla včera a předevčírem po jedné pračce a dneska budou dvě, peru povlečení. Já mám spíš problém s místem, na šňůry na balkoně se mi víc jak dvě pračky obvykle nevejdou a na pokojový sušák se mi to dávat nechce. Plínky peru spolu s ostatním bílým na 60C, když tam má aanec tak to přečváchnu pod vodou a buď poliju žlučovým mýdlem nebo postříkám sprejem na svrny, páč teď žlučový neměli. Nemám problém :slight_smile: Taky bych chtěla mandl...
28. kvě 2009 v 10:16  • Odpověz
ženský nestrašte, já měla první porod do 12 hodin od příjezdu do porodky a to mi fakt nic tehdy nebylo takže Hup dej pokoj se 30ti hodinama, ve všem se fakt opičit nemusím :slight_smile:
chudák manža je na tom meetingu úplně mimo

Lucie - ta stejná ženská co dělala doprovod ségře, doufám.... :grinning: Taky s tím nepočítala tak brzo, ještě nemá sbalenou tašku :grinning:
28. kvě 2009 v 10:21  • Odpověz
Mausko a skvrny ti nezůstávají jo? Mandl mám malinký, právě na rozměr plíny, ale je to fajn, mandluju i ručníky, utěrky a občas i dětské, dokud se tam i s rukávkama vejde :slight_smile:

Zanka, je to druhé dítě, tak by to mělo být 2x rychlejší :sweat_smile:
28. kvě 2009 v 10:27  • Odpověz
luci: sem tam nějaká trošku jo, ale nevím jakto, jestli tam toho mýdla dám míň nebo nevím, ale většina se krásně vypere :slight_smile: jako pračku v baráku prý máme, ale mandl asi ne, se budu muset informovat.
28. kvě 2009 v 10:32  • Odpověz
luci: měřím 164 cm, moc jsem v těhotenství nepřibrala

zanka: v kolik hodin ti ta voda praskla? se říká, že bys do 2 hodin od prasknutí měla jet do porodky, ne?
28. kvě 2009 v 10:46  • Odpověz
holky, já vám povím stráááááášně smutný příběh

uklízím ...zvednu kojo polštář ve kterém ležel před šátkováním ondra ..a tam normálně nakaděno (ale nešmrcnuté ...prostě hromádka) ....tak hovytáhnu ze šátku a říkám si, jak jsme pitomá, že jsem si toho nevšimla ....čumím na kaťata ...a nic ...čisté, tak je ohrnu a tam nadílka ....nohavice z vnitřní strany pokaděná až hrůza, normálně mu to vyteklo nohavicí (taky tam mělpěknou nadílku, to nemohlo nepřetéct a to byl před hodinkou přebalený)... tak ho rozbalím, osprchuju a jdu do pokoje mu vytáhnout nové kalhoty ..položím ho na postel...vyhrábnu kalhoty v prádelníku...otočím se ....a ondra má pokropený obličej kapičkama ...prostě se za ty tři vteřiny totálně zčůral až na hlavě ....a řehnil se jako blázen

jestli já nejsem chudák
28. kvě 2009 v 10:49  • Odpověz
Mismar - no jenže mě nerupla úplně, začala mi postupně odtékat, odteklo tak cca 3 dcl a plodovky je snad 3/4 -1 litr, takže pořád jí tam má dost....čekám co z toho bude
28. kvě 2009 v 10:49  • Odpověz
zanka: no hádej třikrát, co z toho bude
a) pes
b) žirafa
c) dítě
:grinning: :grinning: :grinning:
28. kvě 2009 v 10:51  • Odpověz
Teda Hup, počůrat se až na hlavě, to se může stát jen tobě :grinning: náš už rád kope, když je nahatý, jen ho přikryju plínou. no a dost často se u toho pokadí. hlavně že ho předtím rozbalím a má tam jen čůrnuto :grinning: Sice se mi to nechce prát, ale zas si říkám: jde mu to kakat, tak ho nebolí bříško a nebude řev :sweat_smile:
28. kvě 2009 v 10:53  • Odpověz
Hup - podle toho jak čatso jsme s P. v té době sexovali tam bych tipla i marťana, ale řekla bych že za Céééééééé bude správně :slight_smile:
28. kvě 2009 v 10:54  • Odpověz
luci:to ne já ...to on :grinning:

zanka šikulkááááá :grinning: :grinning:
28. kvě 2009 v 10:55  • Odpověz
Hup a po kom to asi máááá :grinning:

Stejně se mi líbí, že dvě ségry budou mít letos dvě nová miminka, jako hup a zanka a ja a ségra (září-říjen) :grinning:
28. kvě 2009 v 10:59  • Odpověz
My čekáme každým dnem bratrance. švagroví má termín 2.6. :slight_smile: už se těším :dizzy_face:
O víkendu při grilování jsme si povídaly a manžu málem kleplo, prej jestli se nemůžem bavit o něčem jiným :grinning:
28. kvě 2009 v 11:03  • Odpověz
holky, máte některá zkušenosti s prostěradlama z Jysku nebo Vesny? Potřebuju koupit a nechci aby se mi hned rozsypalo. díky
28. kvě 2009 v 11:07  • Odpověz
Ahoj holky, dočetla jsem kousek, zbytek dočtu pak. Vařim játrovou omajdu, tak aby se mi nepřipálila...

Venku kojim jako Hup, vložku necham v podprdě a košíček zapínam, když mam malýho u prsa... A klíďo, ať se někdo podívá... Já se nestydim :grinning:

Žance přeju rychlej porod :wink:

V úterý jedem do Plzně na to oční, tak snad budeme mít rychle pokoj...
28. kvě 2009 v 11:08  • Odpověz
Maus, s tím prostěradlem nemám zkušenosti :frowning2:
Niky, tak ať vám na očičko něco napíšou a už vás to netrápí :wink:
Mám radost, nastříhala jsem si ze starých ručníků extra vložky do plenek, ty když mi malej pokadí, tak mi to vůbec nebude líto :grinning: a ručníky se aspoň využijou, do nového baráku dávat staré zaprané ručníky je škoda :sweat_smile:
28. kvě 2009 v 11:31  • Odpověz
luci, budou nám už proplachovat ten kanálek, když nic nezabralo... Tak snad to už pomůže.. Měl to už celkem v poho, ale v těch vedrech to zase začalo...
28. kvě 2009 v 11:32  • Odpověz
tak už jsem to všechno vyzjistila, o rodný list si žádám poštou, duplikát mi pošlou obratem, pak hned zažádám o novou občanku a o porodné pak až budu mít tu novou občanku s aktuálním trvalým pobytem, jen doufám, že nebude vadit, že v době, kdy jsem rodila, tak jsem měla pobyt v Prostějově a žádat o porodné budu v době, kdy budu mít pobyt v okr. Chomutov... Akit, nevíš jestli by to měl být problém?

zanka: věřím, že to máš všechno pod palcem :slight_smile: , doufám, že nás bude Hup informovat stejně jako tys informovala o ní.... už jsme tě tak nějak adoptovaly, takže patříš k nám dubnovkám :wink:
28. kvě 2009 v 11:38  • Odpověz
mis: provedu :grinning:
28. kvě 2009 v 11:52  • Odpověz
Mis musí by se žádat v místě trvalého bydliště a jak dlouho to trvalé bydliště máš by nikoho zajímat nemělo, pochybuju, že se někdo kouká na datum vydání OP...takže myslím, žes to vymyslela bezchybně :wink: :wink:
28. kvě 2009 ve 12:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.