• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Jitu: a ty jsi byla na neurolce kvůli tomu, že prdolka jde do luku? No my máme taky takové tendence, ale už jsem to zatrhli. Je na to pár fíglů, jak se tomu vyvarovat. Hodně jsem studovala....
27. črc 2009 v 15:00  • Odpověz
a koupila jsem MAM láhve a ještě širokou babylove a na obě pasují avent savičky a naopak, takže bezva :slight_smile:
27. črc 2009 v 15:04  • Odpověz
jani....a jakých??? mě v podstatě nic neřekli

Maus...ano hlídám množství i čas, ale zvykl si rychle, nato jak jsme to s MM měli podle práskaní dveří, tak teď to jakž takž funguje (neříkám že vždy a na minutu, ale tak nějak přibližně) a většinou i ty dávky vypije najednou (jen my toho jíme míň)
27. črc 2009 v 15:05  • Odpověz
Maus, takže na Aventku mi bude pasovat Babylove? Chápu dobře?
Já ani nevim, kolik která stojí...
27. črc 2009 v 15:05  • Odpověz
niki: ano, pokud jsou to ty široké tak jde kombinovat mam,avent,babylove mezi sebou :slight_smile:
jitul: a kolik dáváš a jaký máte ten časový rozptyl?
27. črc 2009 v 15:11  • Odpověz
jani: já používám vše od nobilisu - žádný problém - mandlový, meruňkový, jojobu jsem přímo neměla jen vesměsi a taky pohoda
27. črc 2009 v 15:12  • Odpověz
Maus, tak to je super :slight_smile: Dík za tip :slight_smile:
27. črc 2009 v 15:14  • Odpověz
niki: nemáš zač. avent savičky nám vyhovují, tak jsem ráda za levnější lahve. Na tu velkou MAM byla sleva na kuponek z babybonus 30,- což je bezva a ta babylove stojí pár korun :slight_smile:
27. črc 2009 v 15:17  • Odpověz
tak já používám ty klasické lahvičky a preferuju Farlin, mají jednu úžasnou, která sice stojí 200,- ale má kolem sebe jestě takový obal, který jde sundat (bohužel nejde nandat už na žádnou jinou, musí na té lahvičce být drážky), ale ten obal udrží to mlíko déle teplé a je přímo na lahvičce teploměr který ukazuje teplotu mezi 33-43 stupňi a pak L (jako stidenější než 33 a H - teplejší než 43 stupňů) a má 250 ml, takže tam kolikrát dám dvě dávky nutrilonu a jdeme ven (u nás jedna dávka je 120 ml vody + 4 odměrky čili 133 ml) a mám to na dvě jídla a mám to ještě v termo obalu, tak je to teplé i u toho druhého papání. Jen ve čtyři jíme více než tu naši základní dávku.

v noci (mezi 2-5) jíme 133 ml (120 voda + 4 odměrky)
v 8-9 ...133
v 12...133
v 16...166
v 18...cca 60
v 20...cca 133
někdy to třeba nedopije a nechá 10-20 ml...pokud to nevypije jen tak na žízeň nebo uklidnění do další dávky, tak to vylívám. Jinak mezi tím jen čaj
27. črc 2009 v 15:28  • Odpověz
Hup: mám zálusk na ten meruňkový...
27. črc 2009 v 15:29  • Odpověz
jani: zrovn dneska jsem objednávala - hlavně jakoubka - na prořezávání zubáků :sweat_smile:
27. črc 2009 v 15:31  • Odpověz
Jitule: do poslední návštěvy u pediatra jsem myslela, že toho hodně vím...a to jsem úča na zdravce. Houby s octem, člověk se neustále učí...
co jsme dělali špatně...chytání, nošení a přenášení miminka. Viz moje fotoalbum, jedna chyba za druhou. žádné sedění na klíně. Zatrhla jsem i křesílko...pořád se zvedala v bříšku a to nesmí. má na to hooodně času a je to "komplikace" pro normální vývoj.
Nenosím na tygříka a na rameni. To byl pro Z. pokyn "prohni se!"
Nechávat v postýlce na střídačku - jako jednou hlava tam co jsou nohy a druhá noc naopak.
Pak aktivně otáčet na bříško, chytne se nožička pod kolínkem a tlačí se křížem, až se Z. otočí. Hlídat pánev a ruce (v poloze na bříšku) . Pánev má sedět a ruce u těla. Když otáčíš zpět, tak vždy pomoct (prej je to hodně důležité, jinak zase dělají záklon)a držet hlavičku.

Zvedání a nošení dle knihy "Něžná náruč rodičů" - hnízdečko,...a najednou velká změna. Pak hodně plaveme..každý den ve velké vaně. Naučila paní s Plaváčku.

No a dnes jsem malou držela za nožičky hlavou dolů a dělala psí kusy. Prosím pod odborným dohledem, sama bych si to nelajzla. ZA 14 dní se uvidí...
27. črc 2009 v 15:40  • Odpověz
Hup: jdu na to juknout, Jo a taky jsem měla levandulový...na té vůni ujížím. Jsem levandulový feťák :sweat_smile:
27. črc 2009 v 15:42  • Odpověz
jitu: díky za info. Máte to zajímavé. nejdřív tam má 4 hodiny a pak jen 2. No hlavně že Vám to tak vyhovuje :slight_smile:
Tu lahvičku jsem viděla na srazíku, vypadá super :slight_smile: A ta hláška na krabici že do dvou hodin spotřebujte tě asi netíží, že? Taky si myslím, že to nijak nevadí :slight_smile:
A proč dáváš míň, je to podle malého, že víc nevypije nebo nějaký jiný důvod?

Karolí teď žahla 150nutroše a ještě si dala kozu. Když neteče, tak prostě neteče... ale vypadá že se nadlábla, aspoň na chvilku :slight_smile:
Si myslím, že má asi fakt hlad, když z kozy by bylo jen třeba 60.
27. črc 2009 v 15:42  • Odpověz
..omlouvám se za hrubky, fuj...paní z (koho čeho? že) plaváčku
27. črc 2009 v 15:43  • Odpověz
Mau...takový rozestupy si zvolil sáma snaží se je dodržovat, ale v těch 18 někdy spí tak jí najednou až větší dávku ve 20
27. črc 2009 v 15:48  • Odpověz
jani: no já myslím teda dělám blbě hodně věcí. Nosím ji na stojato (ale podepírám hlavičku), posuzuju si ji na klín, páč v leže se držet nenechá a řve (taky si u toho sedá) no snad tím Karolí moc neutrpí, já to jinak neumím :sweat_smile:
27. črc 2009 v 15:49  • Odpověz
jani - přepodkládám, že toho tygříka ale nezatrhávaj plošně, ale jen kvůli zuzčině reakci ....příjde mi to jinak jako ok poloha - nakonec to i podle kedroňové je, že
to s tou postýlkou jsem zkoušela ...ale on rotuje i ve velké posteli i na podlaze a tď rotovali ve vypůjčené postýlce na hotelu ...takže to nepomůže
ale u ondry to dle mého není patologie - někdy to dělaá a někdy ne ...nemá to jako některé děti, že do té polohy jde vždy - takže neřeším - i já mám potřebu občas zaujmout divnou polohu

ten vis hore nohami musí být ..co na to zuza
27. črc 2009 v 15:50  • Odpověz
jitul: aha, tak to jó. Já to asi od zítra začnu kombinovat ob kojo, asi zkusím po 3 hodinách, jestli mi teda vydrží tak dlouho po koju. Akorát nevím kolik mám dát na jednu dávku toho Nutroše, zkusím asi podle krabice a uvidím kolik vypije :slight_smile:
27. črc 2009 v 15:51  • Odpověz
Mau...víc nevypije, max. 800 ml a na klasickém nutroši (dávám klasiku) píšou že 3-4 měsíce (5,5 - 7 kg) 5 dávek a za celý den 1000 ml, ale mi ještě nedali víc než těch 800 a 133 ml na dávku, jen poslední asi týden v těch 16 pije víc, rozhodně jen 5 dávek by mu nestačilo, chce víckrát, ale zase míň. Jinak oni tam píšou ty dvě hodiny, se jistí, taky tam píšou že po otevření se to má do toho měsíce zpotřebovat. Jde o to, že dělali testy jen třeba na dvouhodinovém nutrilonu, pak nezaručují, že se tam nemůžou pomnožit třeba i "dobré" mikroby jako laktobacily nebo tak, ale pokud to neskladuješ 24 hodin, tak se nic neděje a samo že moc neohřívat (i když jedno ohřátí klidně dělám). Dala jsem to i takhle manžovi na rozbor a v pohodě. To bych všude musela tahat termosku s převařenou vodou a kolikrát to v té termosce je ještě horké a malý už chce pít a já to nemám kde ochladit a nebo naopak už je to natolik chladné že není vhodné v tom ten nutroš rozmíchat. Radši mu dám studeňejší hotový nutroš než rozmíchávat nutroš v příliš horké nebo příliš studené vodě. Ale samo je to moje rozhodnutí a ponesu si když tak následky, ty se rozhodni podle sebe.
27. črc 2009 v 15:57  • Odpověz
jani...díky
27. črc 2009 v 15:57  • Odpověz
jitu: jasně, jen mě zajímá jak to děláte Vy. budem muset vychytat co nám bude vyhovovat :wink:
27. črc 2009 v 16:00  • Odpověz
já se taky holek ptala ale stejně nám vyhovuje něco jiného. Je pravda, že my jsme nekombinovali UM a MM, tak nevím co to udělá, ale kdy a kolik toho nutroše pít si fakt zvolil sám, ale asi se to už bude měnit, myslím, že už i kolem dvanácté bude chtít víc, teď dva dny po sobě tu dávku slupl a vypadal, že kdyby ještě něco bylo, tak by nepohrdl. Zítra mu zkusím dát víc.
27. črc 2009 v 16:05  • Odpověz
HUp: ty jo, byla v pohodě a dokonce se na mě u některých cviků smála a tlačila :grinning: :grinning: , ale taky poplakala a to u aktivního otáčení na bříško. To byla nejvíc nespokojená..tak ji to cvičení zmohlo, že od 12 hodiny pořád spí.
27. črc 2009 v 16:05  • Odpověz
http://www.youtube.com/user/sklenicka26#play/all/uploads-all/1/lcAzPsOOl40

Nikul tady ho máš :wink:

Luci: jj, ono se mu moc nechtělo, tak jak tam byl vraženej, tak je byl šišatej, za to teď jí má kulatou jako balon :grinning:
27. črc 2009 v 16:15  • Odpověz
HOlky jak se tam píšou ty názvy???? děkuji
27. črc 2009 v 16:15  • Odpověz
jani: no bodejť ..víš jaká to pro ni musí být šichta :slight_smile:

jsem se mažovi snažila vysvětlit, že ondra je unavený z plavča, že to je pro něj záhul ..a on: prosím tě, vždyť se jen vozí....nějak jsem nebyla sto mu vyscětlit, že tam maká jako šroubek :sweat_smile:
27. črc 2009 v 16:27  • Odpověz
¨Jani, tak to asi taky dělám dost věcí špatně.. no někdy se tomu člověk neubrání. a tak mimochodem, co jsi učila na zdrávce, jaké předměty?
Dnes martínek rotoval v postýlce, ale byl bdělý! teď je na velké dece na zemi, ať má dost místa.
27. črc 2009 v 16:32  • Odpověz
mau: tak zrovna teď máme období, kdy si s jídlem pěkně vymejšlí, takže pijeme tak po 3-4 hodinách, občas to pijem půl hoďky než to do sebe nasouká, děsně se u toho totiž tlemí :grinning: Ale myslím, že je to přechodný. Prostě dáváme mu to ve stejných rozestupech, ovšem někdy nám na to peče a vypije třeba jen 20 ml a zbytek až za hoďku :wink:
27. črc 2009 v 16:43  • Odpověz
Luci: psychologii, ošetřovatelství a v nemoccici ošetřovat. nemocných . V těhotenství jsem byla na gyn a porodnici. Jak jsem záviděla maminám na šetinedělí a už jsem sama maminou :wink:
27. črc 2009 v 16:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.