• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Mismar, Marťa se kroutí, jen když leží na zádech, to dělá luk, myslíš, že je to vážné? na rameni nic..
28. črc 2009 ve 21:51  • Odpověz
luci emi se takhle občas taky vleže vykroutí, ale jen pokud je za ní nějaký zajímavý objekt. jinak to nedělá.
28. črc 2009 ve 21:59  • Odpověz
U Nely je takový problém - když si ji dám na rameno, tak se na to rameno nepoloží, prostě je jakoby v záklonu a já ji musím pevně držet, jinak by se převrátila, když ji dám na ruku jako na tygříka, tak nespustí nohy volně dolů, alemá je pořád jako letadlo, když ji dám na břicho,tak mi nikdy nepoložila hlavu, takže usnout třeba na břiše je naprosto nemyslitelné... takže luci, jestli se Martí kroutí jen vleže, tak to problém není, to je normální, chce prostě vidět za sebe, jak píše Kaca
28. črc 2009 ve 22:06  • Odpověz
jo a ještě preferuje pravou stranu, v noci spí jen na pravé straně, takže přes den ji zase nutím, aby byla nalevo, ale už je to malinko lepší, jak ji hlídám, tak už opravdu bez problémů kouká i nalevo...prostě tou hlavou už volně otáčí aposlední 3 dny tou hlavou točí tak moc, že se jí začalo dělat kolečko na hlavě :wink:
28. črc 2009 ve 22:08  • Odpověz
Krásné sluníčkové ránko,

tak my měli dneska nejúžasnější noc, malej usnul v 8 a vzbudil se na kojo v 5 ráno, 9 hodin bez jídla je náš rekord, teď ještě chrupe v postýlce, plínku u hlavy a žirafu v ručičce.

Kousek jsem vás stihla dočíst, s tím prohýbáním jsem to vůbec netušila, my se ještě moc "nehýbeme" takže jsem nic takového nepozorovala, když si ho dám na rameno tak je přimáčklej na mě a když ho položím na bok, tak se mi zdá, že se taky prohne spíš proto, že má za hlavou hračky. No snad to nic nebude, doktorka mě na nic takovýho vůbec neupozornila. Když je na bříšku tak teda taky hlavu nepoloží, furt kouká na hračky to už musí bejt hodně vysílenej z koníkování, aby si hlavičku položil.

Přeji vám dubnovky krásný den, my si dneska uděláme s malým výlet, jedeme babi a dědovi zalít kytky, když se nám válej na Djerbě :dizzy_face:
29. črc 2009 v 07:56  • Odpověz
Dobré ránko, děvčátka :dizzy_face:

Nevim, jestli už jste se tu o tom nebavily, ale na něco se chci zeptat (hlavně vás plně kojících) - už máte s prckama nějakej přesnější "režim" kojení? Já jsem pročítala tu mojí slavnou knížku o kojení a tam píšou, že kolem 4.-5. měsíce by mělo mít mimčo pevnej režim, kdy jí. No a Matýsek ho teda zatim nemá vůbec :sweat_smile: . Má teda zhruba stejnou dobu posledního večerního kojení, ale to je tak všechno, jinak je to sem tam, jak se mu chce. Přes den většinou pořád po dvou hodinách, ale né stejných každej den..

Řešíte už to nějak nebo prcky pořád necháváte, jak se jim chce?
29. črc 2009 v 08:52  • Odpověz
Hezký den,
Mis, tak náš se kroutí do luku,když se vzteká... ale i jindy, a manža říkal, jestli se nechystá na přetočení na břicho?
Pevný režim kojení nemáme, furt kojíme tak 10x denně.. do této doby jsem už kojila 4x... taky máme přibližně stejnou dobu večerního kojení. ale zas ho asi budu kojit, než půjdu spát, protože vstávání ve 3:30 mě fakt nebaví :confounded: Neřeším to. jelikož čaj ani vodu nechce, tak mu musím dát najíst, kdy chce on..
29. črc 2009 v 09:04  • Odpověz
Lucka: Jak to myslíš, než půjde spát?
No, my totiž koupeme Matýska mezi 19-19,30 - pak se hned napapá a ukládáme ho. Ale ráno vstává po půl šestý (to už je pravidlo) a nechce už spát, prostě je to jeho doba vstávání :-/ . Je cca. hodinu a půl vzhůru, pak se zas nají a ještě usne, ale tu hoďku a půl si chce prostě povídat a hrát :sweat_smile: . Taky bysme to chtěli posunout, ale to bysme museli asi teda koupat dýl a to mi přijde na miminko pozdě, koupat v půl 9, v 9.. Tak jako nevíííím :fearful:
29. črc 2009 v 09:09  • Odpověz
Pet, když on jí nejpozději o půl deváté, tak mu dám ještě, až půjdu spát já, to je cca o půl jedenácté a vzbudí se o to později, takže ne o půl čtvrté, ale o půl šesté.. aspoň doufám. už jsem to zkoušela, pak to přestalo být nutné, protože se sám budil později, ale teď už je to zas špatné.. jinak to funguje, vytáhnu ho z postýlky, dám k sobě na postel, přiblížím k prsu a on spící stejně papá :grinning: Jinak nám se budí okolo půl sedmé, to si s ním chvíli hraju a obvykle ho ještě uspím, že spíme aspoň do osmi, ale jak kdy.. mimochodem s tím kojením v dobu, kdy jde spát matka, je to psáno i ve Všechno o kojení, takže to nebude nic špatného.
29. črc 2009 v 09:32  • Odpověz
Luc: Tak to jsem teda nezkoušela, ale teda popravdě, to ani nebudu, ono každýmu vyhovuje něco jinýho, no - já totiž jak znam našeho Matýska, tak by byl pěkně nas..., kdybych ho vzbudila "v nejlepším" :grinning: Nebudim ho ani přes den na kojení, když náááhodou spinká ( :grinning: :grinning: ), tak proč to dělat v noci, když spí, protože je to normální..
Ale zas na druhou stranu, kdyby to byl jedinej způsob, jak se vyhnout budíčku v půl šestý.. No já nevim :sweat_smile: :sweat_smile: :confused:
29. črc 2009 v 09:38  • Odpověz
Petu, no náš už má takový ten nejtvrdší spánek, tak vím, že pak spí dál. přes den ho taky nebudím, jsem ráda, když spí, on moc neodpočívá :grinning: Tak to zkus třeba jen jednou a uvidíš. Mně se to ale první noc neposunulo, až ty další.. zkoušela jsem to, když byly vedra, jako že pil častěji, a ono to fakt pomohlo.
29. črc 2009 v 09:41  • Odpověz
Zdravím holky,
tak já byla včera celý den venku. Nejdřív jsme byli v polsku omrknout kolik tam stojí ten nutrilon, takže za tu 800 g krabici co tu stojí 339,- (a ve slevě nikdy nebude) jsem zaplatila 35 zlotých při momentálním dobrém kurzu 6,11 mš jedna krabice vyšla na 214,-, to už se vyplatí. A díky kurzu vyšli i docela levně hračky třeba od campol babys, takže jsme tam docela utratili. Takže pro ty co nutrilonujou, můžu nakoupit v polsku a poslat, pořád to vyjde levněji a je to stejné kvality, i piksla je stejná, jen místo nutrilonu se to jmenuje bebylon, ale vyrábí to stejná firma. Tipuju že pro rusko se nutrilon bude taky jmenovat jinak, ale furt je to stejný prášek.
29. črc 2009 v 09:49  • Odpověz
jitule a kam jezdíte, jaké město?
29. črc 2009 v 09:52  • Odpověz
ach ty hrubky a už i v angličtině....se polepším, fakt
29. črc 2009 v 09:55  • Odpověz
no já mám za rohem polský těšín, pracovala jsem v českém těšíně a polský je jen přes most
29. črc 2009 v 09:56  • Odpověz
Čauky holky,

my tradičně vstávačka po 3 hodinách celou noc :angry: Mohly byste si seřídit hodinky... Už to trvá měsíc, mně hrábne :grinning: Jsem myslela, že je to nějakej vrtoch, když už spal 7 hodin v kuse.... :confounded:
Holt je to daň za to, že chrápame do půl 10, no... :sunglasses:

Uvidíme, jestli až začnem dávat příkrmy, se to upraví... Musim si přečíst tu knížku o tom spaní..

Petu, kojim když si řekne... Pevný máme jen kojo po koupání - v 19-19.30...
29. črc 2009 v 10:00  • Odpověz
Dobré ráno :wink:
Naše noc bájo, krmení ve 20 a pak vstával v6 :dizzy_face:

A malinký ranní dárek pro hup: hupinko, neblafujem :wink: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: OK, a to už je naposled, co si z toho dělám srandu, nebo fakt začne příští týden chodit :slight_smile:

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3082009&vReferer=
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=3082010#navigator
29. črc 2009 v 10:02  • Odpověz
Jo, ani jsem se moc nenadřela, dnes je nějakej dobře naladěněj a pózuje dobrovolně a rád :grinning:
29. črc 2009 v 10:07  • Odpověz
pet: kojím, jak si Nelča řekne,ale máme pravidelné jen poslední kojení, někdy mezi 19:30 - 20:30, pak se budí kolem 3-4 a pak kolem 7-8. Jinak myslím, že si to ranní vstávání nijak neposuneš, kdyby jsi chtěla zkusit kojit, jak půjdeš spát ty, tomu dítěti je to jedno, líbí se mu vstávat v půl 6, tak prostě vstávat bude :slight_smile:, třeba se to zlepší, jak se zkrátí denní světlo

jinak my dneska už byly na procházce, vyrazily jsme po půl 9 a před chvílí se vrátily, no už začíná být dost teplo, obloha úúúplně krásně modrá

saru: štěpula je šikovnej, teprve včera jsem si pustila to video, kde se plazí za tou knížkou a to je teda mazec, jsem se nasmála, je vynalézavý :wink:
29. črc 2009 v 10:45  • Odpověz
Krásné dopolko :sunglasses:
My jsme vstávaly s taťkou, snídaly, kakaly a pak jak odjel tak jsme spaly ještě do10 :slight_smile:

jinak Karolí vstává pořád tak kolem půl6 i když je kojo třeba ve 4:30. Režim kojo přes den jsme měly těsně než se nám to celé pokazilo, takže teď máme prd. Ale chci to nějak zpravidelnit kombinací kojo/UM, tak uvidíme

saru: Štěpa je fakt machr :dizzy_face:

Karolí teď chce být hodně na bříšku, akorát jí musím pomáhat se přetočit, to se jí líbí :slight_smile:
29. črc 2009 v 11:04  • Odpověz
dobre ranko, my jsme pred chvili vstavali :sweat_smile: :sweat_smile: ,ale asi se nam vsem trem dobre spalo, protoze je u nas tma jak v pekle, uplne zatazeno a vkuse prsi :angry: :angry: ja se toho leta asi nedockam :rolling_eyes:

taky nemame nejaky rezim pri kojeni, davam mu jak chce. Ze zacatku jsem mivala jen tak 6-7 kojeni za den, ted uz jsem na 10 jako Luci

Taky sem tam budim prcka vecer na kojo nez jdu spat ja. Ale nestava se to casto, jen v pripade, ze maly spi treba uz od 8 vecer a ja se dostanu do postele o pulnoci, tak si ho vemu k sobe a vleze nakojim a pak me necha vetsinou spinkat az do rana :dizzy_face:
29. črc 2009 v 11:22  • Odpověz
Holky, a když ten režim nemáte, tak chystáte se ho nějak vytvářet, když se prckům nebude chtít samotnejm? Oni fakt všude píšou, že už by nějakej bejt měl - jasně, né přesně na hodinu, ale aspoň cca...
Jéé, mně by byl režim úplně putna, kdyby ten náš žravec aspoň nejedl co dvě hodiny :grinning: :grinning: :grinning:
29. črc 2009 v 11:34  • Odpověz
nikul:my vstáváme po hodině ...takže klíííd :wink:
začalo to cca před 14 dny - peklooooooo
ještě že je zlatíčko v jiných oblastech, sic bych ho hryzla :sunglasses:

pet: režim na kojení jsme měli - co dvě hodiny, od páté co hodinku ...vytvořil si ho sám - posledních cca 14 dní se to vše sesypalo jako domeček z karet
začaly mu růst zuby - takže je protivous, někdy nepije, někdy trošku,někdy hodně....
jak to chceš jako naplánovat
no naplánovat můžeš ....ale to je jediné, co můžeš :grinning:

saru: já mám blbý dotaz - tohle má dělat až v osmi měsících??? :-O ....ondra si teda nedá nohu do pusiny, ale za kotníky se takhle běžně drží ...mslela jsem, že to je normálka :sweat_smile:

mis:to letagýlko v tygříkovi dělal ondra tak před dvěmi měsíci taky ...všichni řkali, jak to je úúúžasná pozice a on v ní byl jakoby v křeči ..přestala jsem to dělat...za pár dní se to samo upravilo a dneska tygříkujem
stačí se řídit prckem ...na rehabku bych s tím nešla ....ale chápu, že třeba někdo má víc potřebu se ujistit u odborníka - já dám na intuici a evidentně mi zavelela to, co odborník :slight_smile:
29. črc 2009 v 11:43  • Odpověz
Hup: Však jsem psala, neřikam na hodinu :grinning: , ale aspoň cca... Nám sice taky nikdo neřiká, kdy máme mít hlad, ale je snad všeobecně známo, že strava by měla být pravidelná, žéé :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
:grinning: :grinning:

Jo a ad. RHC: Ve vší úctě, pokud má miminko nějakej fakt problém, tak tam je Ti celá intuice k prdu :sweat_smile: , ta mu fakt nepomůže :sweat_smile: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. črc 2009 v 11:52  • Odpověz
pet: a ty mááš pravidelnou stravu? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:

pet: jj ..jenže to, co tady čtu mi fakt nepříjde jako problém - tože se dítě stáčí k jedné straně, protože má jednu slabší ...no jistě...proboha - všichni mají jednu stranu slabší a druhou silnější ....
já nemluvím o patologiích, ale o drobounkých odchylkách při vývoji - prostě se to srovná

nakonec jsou na to i výzkumy - ale to jsem tu už tuším psala
29. črc 2009 ve 12:10  • Odpověz
Hup: Tak s "drobounkýma odchylkama při vývoji" na tu rehabku tady nikdo nechodí, že :wink: Pokud už se s tim cvičením začíná, tak asi z nějakýho důvodu - né proto, že "Pepíček od sousedů už umí tohle a náš Lojzíček ještě ne".
Takže tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. črc 2009 ve 12:23  • Odpověz
saru: hel - třeba na podzim půjdete pouštět draky :grinning:

pet: já se přít nebudu - já jsem zastánce toho, nechat prcka na volno a spraví se většina sama
někdo je zastáncem toho, že zásah dr. nebo jiného zdravotníka je pro jeho prcka to nej
není žádná objektivní pravda :wink:
29. črc 2009 ve 12:28  • Odpověz
pet: jinak drobné odchylky to jsou - to co popisuje mis přesně dělal ondra - kupodivu se to obešlo bez rehabek a už to nedělá :sunglasses:
29. črc 2009 ve 12:33  • Odpověz
Hup: Já se taky "hádaat" nechci :slight_smile: , co člověk, to názor, to je jasný :wink:
29. črc 2009 ve 12:35  • Odpověz
A rána sem a rána tam...a bum bum bááác......

Už se porvaly? :grinning: :grinning: :grinning:
29. črc 2009 ve 12:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.