• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
mag: no tak sis poradila ... já se teda naopak můžu po bramborovém těstě utlouct ....
ale poměry dělám od oka :slight_smile:
7. srp 2009 v 18:30  • Odpověz
maus: ta máňa je vý-bor-ná ...ještě jsem navrch sypla kapučíno
7. srp 2009 v 18:49  • Odpověz
hup: ty vosy :astonished: :rolling_eyes: Ještěže to dobře dopadlo :wink:

ad cestování - no vidíš, tak už si taky pořádně užiješ :grinning: Náš prďola teď objevil novej způsob, jak se zaručeně rozčilit - doplazí se pod křeslo, strčí tam hlavu a nemůže zpět, takže začne řvát :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ad zub - holky, já netušila, že to leze tak rychle, včera tam byla jen špička a dneska už je venku pořádnej kus, ale ani není nějak protivnej, takže to zvládá skvěle :dizzy_face:

Štěpán se poslední dny vždycky za něco chytne - hrazda na fišerce, noha od stolu - a přitahuje se do sedu. Nevím, co s ním :confused: Má na to určitě čas, ale jak mu v tom zabránit? :unamused:
7. srp 2009 v 18:50  • Odpověz
Teď přijela na návštěvu tchyňka, dovezla nám buchtu, broskve a malýmu supr košili a ponožky, takže se máme :dizzy_face: A teď je s ním na prochajdě venku, tudíž s manžou odpočíváme :slight_smile:
7. srp 2009 v 18:51  • Odpověz
hup: určitě to upeču, ale už jsem si to poupravila - bez kafe :wink: :grinning: :grinning: tzn. i bez kapůča :slight_smile: ale i tak se těším, mňami :dizzy_face:
kterej den máš teda čas na tu zoo? ještě uvidíme jaké bude počasí... :slight_smile:
7. srp 2009 v 18:52  • Odpověz
hup: ty vosy to je hrůůůza :confused: ještě že jste to včas odhalili...
saru: ty se máš :dizzy_face:
v sedání mu asi těžko zabráníš :grinning: nechcete si k tomu předběhlíkovi pořídit ještě i miminko? :grinning:
7. srp 2009 v 18:54  • Odpověz
maus: já to už dělal i s banánovým pudinkem a banánama místo piškotů - taky to byla mňamina

saru: ondra se už do sedu taky pouští - když je tam nějaké motivace, která stojí za to - rozuměj prso apod :grinning:
nechávám ho - však to dělá sám
jak ho tak znám, zachvíli zase přestane a vrátí se k tomu za čas

jinak u těch zubů - ten růst už prý nebolí - jen to prořezávání ...dofám v to :slight_smile:

ad ty vosy - jako mi bylo úplně mdlo :confused:
7. srp 2009 v 19:09  • Odpověz
já mám asi katastrofický den :angry:
posadila jsem ondru do fišerky, otočila se, vytáhla chlebík z pekárny vyklopilaho a on z ní byl úplně vyjetý!!!
nohy měl ven,dupu na hraně, a záda na sedací části
málem vypad - chybělo jedno mrsknutí

tak vy co mátew živější děti bacha - asi to chce je poutat i na takové chvilinky :sweat_smile:
7. srp 2009 v 19:17  • Odpověz
hup: buď ráda že to dopadlo takhle, to je vlastně fajn, nic se nestalo :slight_smile:
Karolí už spí, dneska šla dřív, už měla hlad a byla unavená, tak jsme to zvládly dřív :slight_smile:
7. srp 2009 v 19:55  • Odpověz
hup: já ho do fišerky už dlouho vůbec neposazuju, protože by byl během vteřiny venku. Radši ho položím na zem. On tam stejně nechce sedět, protože se nemůže hýbat, takže nám teď slouží jen na krmení :wink: Hlavně, že se nic nestalo :wink:
7. srp 2009 ve 20:06  • Odpověz
mau: s mým průběhem těhotenství druhé rozhodně delší dobu neplánujeme, za pár let uvidíme. My oba se osobně nebráníme ani adopci, byl to vždycky tak trochu náš společný sen, pomoct nějakému dítěti, ale s těmi českými úúúžasným zákony je to dost složitá věc :angry: Kojeňáky přetékají, ale asi s tím nikdo nehodlá nic dělat :frowning2:
7. srp 2009 ve 20:09  • Odpověz
saru: jasný :slight_smile: s těma zákonama to je fakt na dvě věci, tolik prověřených párů čeká na miminko a oni s tím nadělají...je to smutné :frowning2:
7. srp 2009 ve 20:13  • Odpověz
hup: ty jo, cos mi to zas ukázala :angry: :grinning: Ty hadříky jsou super, sice drahý, ale opravdu vydrží asi dost dlouho. A hlavně jsou krásný :dizzy_face: Ach jo, to zas určo něco objednám :sunglasses: Cos objednala Ty?
7. srp 2009 ve 20:14  • Odpověz
mau: právě :unamused: Stačí, aby se na miminko jeho pravá matka jednou za rok zajela podívat a díky tomu tam tráví další měsíce, i když je jasný, že si ho zpět nevezme :angry: No nic, my to tu stejně nevyřešíme, ale vždycky, když si na to vzpomenu, vidím rudě. Fakt mě to děsně štve :frowning2:
7. srp 2009 ve 20:16  • Odpověz
saru: fakt byste šli do adopce? nooo ....klobouk dolů - měla bych z toho dost obavu
a asi to je i proto, že adopce v okolí dopadaly zvláštně - holt geny, nechtěné těhu, první měsíce ne-li roky bez lásky ajedné náruče - to prostě tu osobnost vytvoří do nějaké podoby
a já asi nemám na to tohle zvládnout
neumím si představit, že bych k němu mohla být spravedlivá, že bych pro něj měla stejné pochopení jako pro své dítě ...

objednala jsem kaťata s botičkama, triko s dlouhým, bodýčko s krátkým (co se dá pak předělat na triko) a kabátek
7. srp 2009 ve 20:28  • Odpověz
souhlasím z Hup, když už mám svoje dítě, které jsem 9 měsíců nosila, tak bych asi neuměla být spravedlivá :unamused:
Ale kolem sebe mám lidi co mají jen adoptované děti a je to v pohodě, někteří jsou sice "sígři" ale asi to není jen tou adopcí.
7. srp 2009 ve 20:32  • Odpověz
hup: to jako ty vosy jste měli v místnosti? jak se dostávaly ven a dovnitř? to je mazec.... :astonished:

Martin dnes dostal žihadlo od včely (sousedi mají totiž ooobrovský včelí úl v zahradě přes silnici), dost drsně otekl, vzal si prášek, dáváme ledové obklady přes celý obličej, vypadá jako zoombie, vůbec to nepomohlo, tak jsem jeli k k doktorovi, dal mu 2 injekce a teď čekáme, co se bude dít, kdyby se to zhoršilo, musí okamžitě na internu.... podotýkám, že není alergický, žihadlo dostal minulý týden, ale takovou reakci neměl, asi zajdeme za starostou, aby se s tím úlem něco udělalo, jde totiž o to, že ta včela přiletí a bodne, člověk se ani nestihne ohnat, aby si jako to žihadlo zasloužil..... už více lidí dostalo žihadlo, když šli kolem.....
7. srp 2009 ve 20:32  • Odpověz
oni teď říkají, že jak se ty rostliny dopují vším možným i nemožným, tak to mají včely i vosy v sobě a pak je to štípnutí takhle jedovaté a ty reakce jsou hrozné...
7. srp 2009 ve 20:34  • Odpověz
saru: já o adopci taky uvažovala, kdybych nemohla otěhotnět, tak bych do ní šla okamžitě,ale asi bych měla podmínku, že to dítě musí mít max 1 rok .... a jsem si jistá, že bych byla spravedlivá stejně ke svému i k adoptovanému....
7. srp 2009 ve 20:35  • Odpověz
hup: jj, já vím, ale my už jsme na to téma vedli spoustu debat a fakt si myslím, že bychom dokázali mít dítě rádi jako své vlastní. Geny jsou určitě pravda, ale věřím, že se pak dá hodně dohnat a taky věřím v to, že pokud bychom o adopci zažádali a ona by vyšla, tak pak to tak mělo být, to dítě si k nám cestu z nějakého důvodu našlo - mělo nás třeba něco naučit, někam nás navést, nebo naopak my něco přinést jemu...
Necháváme tomu spíš volný průběh, třeba budu za dva roky naprosto OK a na druhé těhu si troufnu, zatím teda určitě ne. Ale jak říkám - naše myšlenky nás někam vedou a je důležitý naslouchat své intuici. A tak nějak odjakživa cítím, že bych chtěla dát domov nějakému dítěti, které třeba i nebylo chtěné. A důležitý je, že to tak cítí i Tom, bavili jsme se o tom snad už tak po roce našeho vztahu a sám mi tohle řekl, brala jsem jako znamení, že na to máme stejnej názor :sweat_smile:
Ale těžko říct, co si budu o dalším dítěti myslet za nějaký ten rok, je mi 25, času dost, uvidíme, kam nás život a Štěpánek zavedou :wink:
7. srp 2009 ve 20:36  • Odpověz
maus: jjj, ten jed fakt nějak agresivnější... teď víme, že až dostaneme žihadlo, tak okamžitě spolknout prášek, aby se to nerozjelo nějak dramaticky....
7. srp 2009 ve 20:36  • Odpověz
mis: jj ..přímo v trámu - máme tam podkroví a přiznané trámy
novy jste si to vyžrali :confounded:

maus: jj..to jsem taky slyšela ...a že je letos "dobrý" rok na vosy, že jim vyhovuje teplo avlhko, tak se dobře množí a jsou jedovatější
7. srp 2009 ve 20:37  • Odpověz
já otevřeně přiznám, že bych se bála, že to nebude spravedlivé a jaksi od srdce...
A taky bych se nedokázala postarat o postižené dítě, jako radši nemyslet, ale já na tohle fakt nemám, ani manža, já jsem na to hrozná cíťa...je to strašně těžký :frowning2:
7. srp 2009 ve 20:37  • Odpověz
saru: krásně jsi to napsala :pensive:
7. srp 2009 ve 20:38  • Odpověz
hup: mně se hrozně líbí ten kabátek a body. Ještě to promyslím, ale možná taky něco objednám :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ad adopce - je mi naprosto jasný, že je to věc názoru a naprosto respektuju i tu druhou stranu, osoby, které by do toho nešly :wink:
7. srp 2009 ve 20:39  • Odpověz
mis: dík, ale přesně tak to cítím :dizzy_face: Jsem vděčná, a to strašně moc, za své vlastní dítě, ale vím, že bych lásku dokázala dát i dítěti, které jsem neporodila :slight_smile:
7. srp 2009 ve 20:42  • Odpověz
saru: taky bych mu dokázala dát lásku, ale větší určitě za předpokladu, že bych neměla své vlastní. Ke Karolí mám jiný vztah i proto že jsem ji nosila pod srdcem. Obdivuju lidi, co se o lásku podělí i s "cizím" dítětem. já bych to radši neriskla, abych nebyla nespravedlivá
7. srp 2009 ve 20:46  • Odpověz
ahojky

no o těch štípancích mi ani nemluvte, nedá se sedět ani na zahradě, jak to všechno hryže. Minulý týden byla tchýně u doktora a říkala, že tam přišla holčina, která sotva šla, prý našlapovala jen na špičku a jinak měla nohu jako konev, okamžitě jí převáželi, chudák :cry: :cry: :cry:

Myslím, že adopce, nebo pěstounská péče je super věc, ale jak psala Saru, dnešní úřady jsou strašné, jedou jsem se dívala na dokument o tomhle problému, a je to vážně na nerv, člověk aby se obrnil a jel jak tank :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
7. srp 2009 ve 20:47  • Odpověz
saru: to nejsou jen geny - toje zpatlaný celý příchod na svět ... jsem v tomto realista a vím, na co mám
bez potíží zvládnu uřídit menší firmu, vymyslet rekonstrukci domu a zrealizovat ji sama ..
ale nejsem si sebou tak jistá jako ty v tomto ohledu
jistě bych byla schopná mít ho ráda - ale vidím to už jen na kuba vs.ondra
kubíčka mám z celého srdce ráda (a on mě - včera jsme spolu celý den blbbli, koupala jsme ho, ukládala ke spaní - vybral si mě, ondru mezi tím hlídala mamka) ..ale jsem k němu daleko kritičtější a méně tolerantní než k ondrovi - chovám se vlídně, ale čuju to, že nejsem spravedlivá - prostě se velmi dobře znám a vím, co dokážu a co je nad mé síly
takže v mém případě to není o intuici, ale sebepoznání :slight_smile:

maus: taky mě to naplňuje obavami - leké postižení, nebo i downa bych určo zvládla...co bych si počala s těžším - vůbec netuším - snad se ani nikdy nbudu muset dovědět
ono je krásné říct - samo, že se o něj postarám
ale já nevím, jestli je to vůbec správné - protože to hodně odnesou i zdraví sourozenci - jim prostě skončí takové ty výlety s celou rodinou, protože máma se stará o ležáka .... (nejde o výlet ..jde o princip)
opravdu nevím ....

trošku depresivní témata ..brrr
7. srp 2009 ve 20:52  • Odpověz
mau: já přesně chápu, co chceš říct, prostě pokud máš obavy z toho, že bys nedokázala být spravedlivá, pak by určitě nebylo dobrý do toho jít, protože ten strach by uvnitř tebe prostě byl :wink: Ale já přesně tak, jako ty máš obavy, tak já je nemám. Prostě cítím, že bych se neřídila tím, jestli jsem dítě nosila a porodila. Je ovšem jasným, že u mě je to trochu ovlivněný průběhem těhu :unamused: Určitě ale ne úplně, protože já o tom přemýšlím už fakt dlouho. Teda vlastně my :slight_smile:

Ty jo, Štěpula chrupká a já mu tu řeším sourozence :grinning: :grinning: :grinning:
7. srp 2009 ve 20:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.