• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Mau...IP

Jinak my taky spíme na boku, ale tak nějak pokrouceně, hlavinka v záklonu, kolínka až u brady, ale budí se mi v poslední době mezi 5-6 ráno.

jinak já ve čtvrtek odjíždím na 4 dny s kámoškou s jejím ročním Peťulou a samo že s Lukim do hotelu v malenovicích - Bezruč. Máme udělanou speciální cenu abychom každá měli svůj dvoulůžák a děti se nebudili, máme v tom polopenzi, volný vstup do bazénu i s dětmi, do whirpoolky, solné jeskyně, vstup na sportovičtě, prostě all inclusive. Už se moc těším, halvně až večr si s chůvičkama zajdem sednout do baru a dáme si něco dobrého. Bohužel nemá být nic moc počasí, což mě trochu zlobí
10. srp 2009 v 09:46  • Odpověz
jo a malý už týden docela dost pčiká, ale teplotu ani rýmu nemá, začínám mít podezření na nějakou alergii - doufám že nebude na mě :sweat_smile:
10. srp 2009 v 10:06  • Odpověz
Jitko, tak to se máte, to bych se moc těšila. a manža nemůže? já už se taky nemůžu dočkat dovči. doktor sice říkal, že si na ni neodpočinu, ale já mu nevěřím. stačí mi ta pohoda s malým u bazénku :grinning:
10. srp 2009 v 10:11  • Odpověz
:wink: ahoj holky opět po delší době...

tak my zub žádný a myslím, že ani v dohledu, oproti Tomáška slintá rozhodně méně, :dizzy_face: , jinak je pořád hodná, jen prdíky sem tam potrápí a to pak zacvičíme, pose... a je fajně... :grinning: , jinak soor (žába) se nám objevuje skoro pořád a třeba jen jeden den a pak zmizí, dr. mi říkala, že je to tím jak jen kojím a v pusince ji zůstane mlíko a to tím teplem se rozbaciluje, ale že když ji to samo mizí, že to neva, kdyby se to rozjelo tak bysme to pak řešili, ale říkala, že až bude chladněji, že bude líp, tak jen vyvařujeme a sem tam mázneme genciánkou, naštěstí ji to extra nevadí, je to moje malá velká statečná holka.. :slight_smile:

akorát v noci je to trochu jiné, než kdysi, stále usíná okolo půl deváté a ale už nespí do tří, ale jen do půlnoci, protože jí trápí žízeň, tak si jen tak trochu cucne mlíka a zase spí a tak se mi budí pak ve 2, 4, no a pak o půl šesté se napije jako na hlad a pak vydrží až do devíti no a přes den normálka, zase 3-4hodiny rozestupu,
takže hlad nemá, stolice v normě, jen prostě žíža...a čají odmítá :sweat_smile:
10. srp 2009 v 10:19  • Odpověz
dadu: Karolí se taky budí spíš žízní než hladem, mám pocit, ale když už u té kozy je, že :slight_smile: Jednu noc jsem jí dala čajdu a taky usnula.
10. srp 2009 v 10:23  • Odpověz
Ahojky holky,

zdravím po víkendu. Byli jsme pořád někde... V sobotu na svatbě v kostele.. .Fífa spal, když začali hrát na varhany, tak se lekl a začal natahovat... Tak jsem ho pochovala a byl klid.. Akorát pak chytl škytavku :grinning:
Dala jsem na rajče nějaký nový fotečky http://nikulka83.rajce.idnes.cz/Filipek_-_5._mesic/

Noc super.. Spánek od 21.00 do 9.40 se 3 kojama - ve 23.30, 4.00 a 6.30...

Poslední dobou spí Fífa jedině na boku. I v kočárku někdy... Ještě se na bříško nepřetočil, ale chybí kousek...
Tenhle týden přijedou ještě příbuzní do kouta, tak se ptali, co potřebujeme.. Poručila jsem osušky, páč máme nějaký malý a Fífa do nich nejde vůbec zabalit :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. srp 2009 v 10:24  • Odpověz
maus, no jo, kdyby měly hlad tak nevydrží přes den tak dlouho a stolice je jiná a v noci by se pořádně napila a ne jen cuc a hotovo,
máš dobré, že se ti napije toho čaje, Neli se na čaj ksychtí hrozným způsobem :angry:
10. srp 2009 v 10:25  • Odpověz
Ahoj holky, zdravíme po víkendu, byl fajn, svatba, oběd u babičky, dlouhatánská procházka s kamarádkou a její stejně starou holčičkou jako je Tom...prostě paráda

V sobotu jsem oženila aTomáška, tak se mrkněte:wink: :grinning: :grinning:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3127632&vReferer=
10. srp 2009 v 10:27  • Odpověz
dadu: už jsem to určitě psala - zkus jiný čaj. Švagrové malej odmítal ten instantní od Hipp a pytlíkový normálně pije :slight_smile:
Já jí teď právě v noci dám raději kozu, abych pomohla té naší parodii na kojení, ale stejně to nezabírá.

holky díky, jsem ráda, že i vaše děti spí na bříšku a vypadají u toho divně :slight_smile:
10. srp 2009 v 10:29  • Odpověz
niki: Filda je fešák, sluší mu to :dizzy_face: :dizzy_face:
10. srp 2009 v 10:31  • Odpověz
téda, tolik svateb :slight_smile:
kett: no Tomášek má teda krááásnou nevěstu :dizzy_face: :dizzy_face: určitě jí brzo doroste :slight_smile:
10. srp 2009 v 10:34  • Odpověz
maus: teda to je rada k nezaplacení

jitu: nebýt to v bezruči, tak ti závidím :sweat_smile:

dadu: alespoň někomu v noci spí tak jako mě :sweat_smile:
10. srp 2009 v 11:24  • Odpověz
maus, už jsem zkusila z dm fenyklový sáčkový, pak vetříček instan, pak od hipp inst. jablečnomeduňkový, pak jsem vařila sušený fenykl a heřmánek, zkoušela jsem i čistou převařenou vodu a stále nic, stále ble :stuck_out_tongue_closed_eyes:

hup tak to dík, jsem ráda, že jsme tě potěšily, kupodivu se ale necítím nevyspale :sweat_smile:
10. srp 2009 v 11:39  • Odpověz
dadu: tak nic, koza je prostě lepší :slight_smile:
10. srp 2009 v 11:45  • Odpověz
dadu: já obvkle taky ne ....ale tento víkend jo ...jelikož v sobotu se budil několikrát za hodinu :sweat_smile:
do toho jsme měla přípravu na tu akci a hlavně úklid po + finišuju rozpočet na projekt, takže se sešlo i dost faktorů nad průměrný stav
ale pokud vstává takhle jak jsi psala, taky jsem v poho vyspaná - docela mě to překvapuje
10. srp 2009 v 11:45  • Odpověz
ahoj holky, tak mám za sebou bruslení s kočárem, je to v pohodě, ani brzdu jsem nepotřebovala, kočár je opravdu brzdidlo, takže když jsem přestala bruslit, tak se zastavil a tím zastavil i mě :wink: , Nelči se to tuze líbilo, spinkala jak miminko, aby taky ne, jely jsme s větrem o závod :grinning: :grinning: , ale jsem z toho trochu vyřízená, no jo, to je to nesportování

kaca: držím palce v Chorvatsku, ségra se vrátila minulý týden a byla úplně hotová, prý šílené vedro (ale s tím mohla počítat :grinning: ), pláže úplně narvané a nemohli sehnat ubytování, nakonec se jim podařilo, říkala, že v sezonu už nikdy nejede, že příště zase vzáří, jako byli loni...jojo, taky bych jela k móóóřu, tak ať vám to vyjde

kett, niku: čupr fotečky

ad čaj: Nela pije čaj i vodu, ne moc, vždy jen pocucne, když jdeme ven a je moc teplo, tak jí trošku dávám, během dne vypije tak max 50ml
10. srp 2009 v 11:57  • Odpověz
jo, a včera jsem po dlouhé době vyzkoušela vykoupat Nelu v kyblíku.... no to bylo úžasné :grinning: , byla z toho jak u vytržení, plácala ručkama, vyskakovala, jak ji ta voda nadnášela, s Martinem jsme se u toho nasmáli :grinning: , takže končíme s vaničkou, ta je nudná :wink: a budeme koupat už jen v kyblíku a občas ve velké vaně :wink:
10. srp 2009 ve 12:02  • Odpověz
hojky maminy,

tak u nas se noci o trosku zlepsily, vstava opet az ve 4 rano. Myslim ze je to tim, ze jsem ho zacala o5 zavinovat :grinning: :grinning: sem tam mu z ni trci nozicky, ale funguje to :wink: :wink:

My jsme vcera stravili cely den na balloon fieste u nas v Bristolu, pry o tom bylo i ve zpravach v CR. Bylo fajne, teploucko a malemu se tam moc libilo.

http://www.youtube.com/watch?v=kc4BffUh4Vc

takhle se tam litalo

Asi vytahnu taky brusle a zkusim si zajezdit s malym v kocarku. Pamatuju si jedno leto, kdy jsem hodne bruslila a shodila jsem 8 kg behem prazdnin a pekne si vytvarovala nozicky. Treba shodim tech mych 8 kg navic co porad jeste mam :angry:

Gratulace ke vsem zoubkam, u nas zatim zadne nerostou. Wilik sice ma rucicku porad v pusince, ale nemyslim ze by to bylo zoubkama
10. srp 2009 ve 12:05  • Odpověz
mis - my nekoupeme ve vanicce uz pres 2 mesice, malemu se tam vubec nelibilo. Koupeme jen ve velke vane a to si tedy pekne uziva. Koupila jsem si takove lehatko do velke vany a je paradni
10. srp 2009 ve 12:07  • Odpověz
magi: to je balónů :grinning: hezký..... Nelči se ve vaničce i celkem líbilo, neměla nikdy problém s koupáním, ale kyblík ji naprosto nadchnul, tam fakt vyváděla psí kusy, dnes ji zkusíme natočit
10. srp 2009 ve 12:12  • Odpověz
Ahoj holky, S.O.S., jsem s rozumme v koncích :grinning: :grinning:

Přišel mi dneska dopis z práce - mam 32 dní dovolený, tak si jí teď po MD budu vybírat, no a pak mi poslali "Žádost o rodičovskou dovolenou" . a nechápu vůbec. Jednak je tam doslova "žádám o poskytnutí rodičovské dovolené do tří let věku dítěte" (to mi jako oni určijou, nebo co jako, přece si můžu vybrat 2,3 nebo 4, ne??) a druhak - proč mam jako žádat v práci a posílat jim to, když mi rodičák bude vyplácet sociálka?? Chápete to jako, nebo jsem já úplně blbá?? :sweat_smile: :sweat_smile:
:grinning:
10. srp 2009 ve 12:17  • Odpověz
Petu já taky musím požádat zaměstnavatele o prodloužení rodičovské dovolené na tři roky. Nárok máš ze zákona na 28 týdnů. Poté ti zaměstnavatel musí umožnit být s dítětem 3 roky doma neb to je v zákoně taky. Ale pravděpodobně u tvého zaměstnavatele panuje stejná byrokracie jako u toho mého a musíš si požádat. Přijde mi to spíš jako formalitka. Dopis petu...blablabla prosím o prodloužení na 3 roky...oni ano samozřejmě :grinning: Nemá to s výplatou rodičáku nic společného.
10. srp 2009 ve 12:22  • Odpověz
Akit: Aha takže to je prostě jenom papír, kterým jako dávam zaměstnavateli na vědomí, že jsem na rodičáku, ale jmenuje se to nesmyslně "Žádost o rodičák", ačkoliv on mi to musí tak jako tak umožnit chápu to dobře?? :astonished:
10. srp 2009 ve 12:27  • Odpověz
Jinak ty si délku vybrat můžeš jako zaměstnaná jen na 2 či 3 roky. 4 roky jsou pouze pro ty, kdo se namají kam vrátit do zaměstnání ( před nástupem smlouva na dobu určitou nebo úřad práce nebo výpověď ) Ale ze zákona máš nárok být doma s dítětem max 3 roky a zaměstnavatel ti zaručuje, že ti hlídá místo.
O tom, jak by to bylo ve vztahu se zaměstnavatelem, kdybys chtěla jít jen na dva roky, jsme spekulovaly s kolegyní, ale na nic jsme nepřišly, ale jdu si dnes požádat o rodičák, tak se té paní pozeptám.
10. srp 2009 ve 12:27  • Odpověz
Ano chápeš, pokud jsem to pochopila správně já :grinning:
Žádost o "opravdový " rodičák je na formuláři SSP, má zelenou barvu a vyplněný ho odevzdáš na úřadu práce/státní sociální podpoře.
10. srp 2009 ve 12:30  • Odpověz
Jéžiš děkuju, Ty jsi hodná, já tomu fakt nerozumim ani za mák :grinning: :grinning:

Prosim Tě a když jdeš teď žádat o ten rodičák, tak tam neseš všechyn ty tři papíry? Aspoň já mam právě tři:
1/ Žádost o rodičovský příspěvek
2/ Žádost o rozhodnutí o volbě nároku na rodičovský příspěvek
3/ Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku

- a s tim třetím papírem prej mam jít na SSZ nechat si potvrdit, kolik mi vypláceli - tak to Ty už máš taky potvrzený?
10. srp 2009 ve 12:34  • Odpověz
jé ..vy jste mikáply do noty ...zrovna se hrabu v těch papírech ...ale chytrá z toho nejsem :sweat_smile:
10. srp 2009 ve 12:42  • Odpověz
tak kočky, musím vám pochválit fotečky, Kettm, tomáškovi to u nevěsty moc sluší, ale ona na něj asi nepočká :grinning: Nikulko, filípek tam krásně spinkal. výjimečně není vidět, co má na sobě, škoda. my jsme taky ddali nevěstě Martínka, a asi po 2 sekundách řekla, tak už si ho vemte, já nevím co s ním :confused: ale fotečku z toho nemám.

Mis, jsi šikulka, že jsi už vyrazila na brusle. taky tě to tak nadchlo? já rozhhodně budu choidti až tak v pět, v šest odpoledne, aby už nebyl takový pařák. Magis, taky to zkus, je to paráda. Jen si příště musím vzít ponožky.
10. srp 2009 ve 12:43  • Odpověz
holky - jde někdo na ty dva roky?
10. srp 2009 ve 12:48  • Odpověz
Hup, já, Maus a nevím, kdo ještě. už se chystám na vyplňování.
10. srp 2009 ve 12:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.