• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Petu jj máš všechny ty tři papíry, to že ten poslední musíš nechat potvrdit je taky správně..ji hvězda no : ))
Já mám městskou správu sociálního zabezpečení ve stejným baráku jako úřad práce/státní sociální podpory, takže to sfouknu najdnou. Největší "problém" je, že v žádosti musí být podepsaný manžel ( podepíšu že ano ) ale chtějí i jeho OP, což mi trochu zkomplikovalo plány, ale holt tam přijdeme před pátou, to budou mít radost :grinning:
10. srp 2009 ve 13:02  • Odpověz
Jinak samozřejmě není zač, když můžu, pomůžu :wink:
10. srp 2009 ve 13:04  • Odpověz
Akit: No to já zas vůbec netušim, kde já tu SSZ mam, jaksi mi na to nejsou schopný nikde odpovědět, takže já se z toho asi pos.. :sweat_smile: :sweat_smile: :rolling_eyes:
Ale teda ať koukam jak koukam, podpis manžela nikde nevidim?? Se picnu z toho, to jsem zvědavá, kdy já to všechno zařídim, vyřídim.. :grinning:
10. srp 2009 ve 13:16  • Odpověz
teda to je trapné ....já musím jet až do ovy si nechat potvrdit ten příspěvek v mateřství ....noto je banda kreténů ..by mě zajímalo, jak to dělají lidi, co makali v praze a rodit se vrátili domůna moravu
to jedou s tím prckem přes celou republiku pro debilní razítkoé?? :angry:
10. srp 2009 ve 13:20  • Odpověz
Petu a kam jsi dokládala rodný list po narození malýho?
10. srp 2009 ve 13:22  • Odpověz
Já jdu akorát dneska žádat o rodičák... Žádný papíry mi nikdo neposlal, po porodu mi řekli, ať v srpnu přujdu. V práci jsem žádala o proplacení zbývající dovči a potom jsem tam psala, že chci být doma 3 roky..
10. srp 2009 ve 13:22  • Odpověz
Petu v Žádosti na 1.straně ad. C = 2.rodič a dole v tabulce podpis
10. srp 2009 ve 13:24  • Odpověz
Akit: Jo no jo, už to vidim.. Slepoň, no :grinning:

Rodnej list po mně chtěli na pojišťovně a v práci, proč, to s něčim souvisí? :astonished:
10. srp 2009 ve 13:31  • Odpověz
Jéjda, se s těch papírů asi osypu :grinning:
Já jdu na dva roky :slight_smile:
Já mám právě problém se tam s manžou dostat...fakt nevím jak to jako udělám... :angry:

Jsem byla vrátit ty plavečky, paní byla ochotná, všechno v pořádku. Nakonec jsem si tam vybrala ještě termo obal na lehev, takže se to vlastně vyrovnalo, doplatila jsem 5,- :slight_smile:
10. srp 2009 ve 13:32  • Odpověz
Petu kolik ty jsi praha? se snažím to vygooglovat..hele a papír o přiznání peněžité podpory v mateřství jsi nedostala asi nedostala co?
Tam musim s manžou??? Proč??? :confounded:
Manža se jako řidič bez OP celej den fakt neobejde, to je na pytel :rolling_eyes:
10. srp 2009 ve 13:34  • Odpověz
No po narození se měl dodat rodný list taky právě na SSZ nebo to aspoň bylo napsaný v tom papíře o přiznání, že se nejpozději do měsíce od narození dítěte musí doložit na SSZ rodný list
10. srp 2009 ve 13:34  • Odpověz
Akit: Praha 7 právě a tady SSZ neni - já už to taky hledala všude možně, a i volala - možná si pamatuješ, to byla ta story, jak na mě ta baba hulákala do telefonu, právě kvůli tomu papíru - mi tvrdila, že nic takovýho neexistuje a co si o sobě jako myslim, co bych po nich nechtěla .
Nikam na SSZ jsem rodnej list neposílala, tak to tam museli posílat z práce v tom případě, že?? Ovšem je to teda VELMI zajímavý, protože když jsem se tenkrát tý ženský v práci ptala, kam teda spadam, pod jako SSZ, tak mi řekla, že neví, že to si musim zjistit sama. Jako chápete to někdo?????!
10. srp 2009 ve 13:37  • Odpověz
Maus já tam volala a paní mi řekla, že BY MĚL přijít se mnou, ale pokud nemůže, že mám vzít jeho op nebo aspoň ofocený op, ale to asi záleží na pracovnici apod. Takže si tam zkus zavolat, zeptej se, zda je to nutné neb tvůj manžel jezdí pořád pryč a třeba ti řekne to co mně..No a kdyby musel, tak bych asi notářsky ověřila jeho op a šla tam bez něj..
10. srp 2009 ve 13:38  • Odpověz
Akit: Já si myslim, že budu patřit pod Prahu 8, ale dovolat se tam člověk nedovolá ani náhodou a vláčet se tam s kočárkem a pak zjistit, že zbytečně.. No já už to vidim, to bude zas adrenalin jen to fikne :rolling_eyes:
10. srp 2009 ve 13:41  • Odpověz
Petu jj vlastně, už si vzpomínám.. :angry:

http://www.cssz.cz/cz/kontakty/krajska-a-okresni-pracoviste/praha/

http://www.cssz.cz/cz/informace/media/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2007/2007-04-16-prazane-si-mohou-vybrat-kde-si-vyridi-sve-socialni-zabezpeceni.htm

je to dlouhý, ale našla jsem tam, že: •ÚP PSSZ č. 81 se sídlem na Praze 3 - Seifertova 47, Praha 3, 130 44 (převzalo agendu bývalého ÚP PSSZ pro Prahu 7)
10. srp 2009 ve 13:43  • Odpověz
akit: jenže já ani nemám kdy ten op notářsky ověřit, víš. když už někdy přijede domů dřív, tak je to zrovna mimo jejich pracovní dobu. No nějak to budem muset udělat...
10. srp 2009 ve 13:44  • Odpověz
Maus a jo vlastně, já jsem to zase moc " přemyslela " :grinning:
tak tam zavolej a zeptej se
10. srp 2009 ve 13:45  • Odpověz
akit: jj, zavolám. a nevíš do kdy nejpozději tam musím? :slight_smile:
10. srp 2009 ve 13:46  • Odpověz
Akit: Ty jo fakt že jo, Praha 3, koukam na to! Tak tohle jsem neobjevila, jak jsi to udělala?? :grinning: :grinning: :grinning: Díííky moc, to je super, aspoň že vim teda kam. Každopádně takovej bordel, to aby pohledal teda, že :unamused:
10. srp 2009 ve 13:47  • Odpověz
hup: já jdu na 2 roky

holky, já když si byla potvrdit tu výši mateřské, tak mi tam paní řekla, že si mě poznačí, aby mi to neposílali, oni to normálně posílají přímo domů.....

pet: v práci musí vědět pod jakou sociálku spadáš, protože je to podle sídla zaměstnavatele, já pracovala v Lounech, tak jsem si i pro potvrzení musela do LN, ale rodičák už mi budou vyplácet tady v Chomutově
10. srp 2009 ve 13:49  • Odpověz
maus: do dvou měsíců od 22 týdnu dítěte - tak mi říkala paní před chvíli na telefonu

mis: tak to už jsme 4 ...
příjed mi to nejšikovnější :slight_smile:
10. srp 2009 ve 13:56  • Odpověz
maus jestli chceš na dva roky tak:

Volbu můžete provést:
jestliže Vám vznikl nárok na peněžitou pomoc v mateřství ve výši nejméně 380 Kč za kalendářní den z důvodu porodu nebo převzetí uvedeného dítěte,
nejpozději do konce druhého kalendářního měsíce následujícího po kalendářním měsíci, v němž uvedené dítě dosáhlo 22 týdnů života nebo 31 týdnů života, narodily-li se zároveň 2 nebo více dětí.

Pet nevím :sunglasses: , ale asi platí, že když to nepotřebuješ nutně, tak to najdeš..no hlavně aby to bylo ono..
A je pravda, co píše Mis, že by v práci měli vědět, kam posílali tvoje příjmy, ze kterých ti byla vypočtena peněžitá pomoc v mateřství..
10. srp 2009 ve 13:56  • Odpověz
aha, moc děkují, tak to mám ještě čas :slight_smile:
Já Vás nemít... :dizzy_face:
10. srp 2009 ve 14:03  • Odpověz
Mis: No mně tvrdili, že to neni podle sídla zaměstnavatele, ale podle trvalýho bydliště teda, takže teď už nerozumim vůbec ničemu... Asi někomu zaplatim, ať to za mě oběhá, jak ose to dělá u přihlašování aut :grinning: :grinning:
10. srp 2009 ve 14:05  • Odpověz
holky, já ty papíry dostala na úřadu práce, když jsem si šla vyřizovat porodné. jsou moc hodní. právě ten jeden papír posílám do práce na potvrzení. akorát jsem nepochopila, jestlis e tam manžel musí podepisovat před nimi, nebo stačí doma? asi si tam zavolám ohledně té jeho OP. Nejradši bych to vyřizovala poštou, to asi nejde Akit???

Tak Maus, jestli si to dobře pamatuju, tak z nás 4, co jdem na 2, jsi jediná, kdo nechcete druhé dítě :wink: ale věřím tomu, že se to změní.
10. srp 2009 ve 14:19  • Odpověz
luci: já myslím, že ti to zaměstnavatel nepotvrdí, páč to neví, i mě to účetní vrátila, že mi to musí vyplnit sociálka.
A zatím druhé mimi nechceme, tak uvidíme co bude dál. Já to zatím neřeším, jsem mladá, mám čas. Pro manžu je to zatím všechno moc čerstvé, uvidíme za pár let :slight_smile: Zatím si nemyslím, že je to definitivní :slight_smile:
10. srp 2009 ve 14:31  • Odpověz
Karolí tak strašně prdí :grinning: :grinning: :grinning:
10. srp 2009 ve 14:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.