• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
mich: no napotřetí nám to půjde tak yjak po másle :wink:
29. kvě 2009 v 09:34  • Odpověz
Dobré ránko holky,

gratuluju zance k holčičce, to je teda drobeček, si to ani neumím představit, je skoro poloviční jak náš Tomáš :grinning: tak hlavně zdravíčko oboum :dizzy_face:

U nás noc docela dobrý, koji v 1 ve 4 a v 8, teď chrupeme na gauči, už mám vypozorovaný, že když je venku šeredně a prší, tak se Tomínoj pěkně spí :slight_smile: komu by taky ne :wink:

Jizva se nám trochu zatáhla, ale nevím nevím jak to dopadne mažu pořád, tak snad to bude dobrý :pensive:
29. kvě 2009 v 09:37  • Odpověz
náš mrňous taky při tomhle hnusným počasí spí!! holky, zkusím ho teda po koupání dát do postýlky, teda po posledním koju, ale bojím bojím... všimla jsem si, že usíná sám pouze v noci, když je tma. a teď se stmívá až tak v devět. ale za pokus nic nedám.
29. kvě 2009 v 09:50  • Odpověz
zdravím holky,

tak k těm doktorům. Včera jsme byli v nemocnici na vyšetření na utz bříška a primář říkal, že tak zaplynované dítě ještě neviděl, díky plynům nebyly na utz vidět orgány - a to prosím berem Sab po každém jídle a probiotické kapky, takže o víkendu se musíme nějak vyprdět, aby v pondělí na utz bylo něco vidět, ale já si myslím, že za vše můžou ty plyny, že díky nim se tam už nic nevejde a malý tím pádem jí málo a pláče u toho. Jinak kyčle máme ukázkové a ani preventivně nemusíme balit ze široka, naopak říkal, že u dětí, co mají kyčle v pohodě, to preventivní balení ze široka může škodit, takže my zůstáváme u pampers
29. kvě 2009 v 09:54  • Odpověz
bré ranko, u nás noc podprůměrná, spal celou noc u nás v posteli, usnul po 22, kojo ve 3.30 (to už jsem ho hodinu dyndala, aby etě spal), pak zas v 5.30, to už se u nechtělo spát, ale v 7 jsme etě na hodinu zabrali... pořád se kroutil, ale prděl... zatim je takovej bez nálady, tak uvidíme, co bude v průběhu dne...
29. kvě 2009 v 09:58  • Odpověz
jitul: taky si s prdíkama užijete, co?
Jenom jak jsem Ti psala kolik malý jí, tak pro doplňující informaci máme UM
29. kvě 2009 v 10:06  • Odpověz
Jitul, a nic na plyny neporadil? a malý normálně kadí? někdy je to spojený. našeho když bolí bříško a kroutí se, tak v plíně má jen načůráno.. Jinak je vidět, že není univerzální recept na koliku... a proto to nepřeháním s investicema do kapek atd.. zkoušela jsi nahřát polštářek? nám to docela zabírá.

Nikulko, tak to si můžem podat ruce... malý sice spal v postýlce do 6, ale s pauzama u mně v posteli :unamused:
29. kvě 2009 v 10:17  • Odpověz
jitul: tak držím palečky ať jste v pořádku, určitě to bude dobrý :slight_smile: prdíky zatracený :angry:
hup: no to měla krásnej porod. Akorát já se obávám že žádný napotřetí nebude :grinning:

Já mám vypráno, sundaný suchý ze sušáku, pověšený čistý a umytou koupelnu, ufff. Tak snad ještě zmáknu vyndat nádobí z myčky a umýt podlahu, ale fakt se mi nechcéé...

prší, je hnusně zima, tak nevím jestli dneska půjdem na procházku :unamused:
29. kvě 2009 v 10:17  • Odpověz
lucy: nás ty robio kapky zachránily, ne že by vyřešily všechno, ale teď jsme na tom alespoň normálně jako každé jiné dítě. Jurášek není každý den fialový od křiku, a já neomdlívám bolestmi hlavy :grinning: ale určitě to neodstraní všechno

maus: taky co nestihneš dopo, už odpoledne nedoženeš?
29. kvě 2009 v 10:41  • Odpověz
micha: to ne že bych nedohnala, ale ukrutně se mi nechce :sweat_smile: a je fuk ve kterou denní dobu :slight_smile: Akorát odpoledne většinou chodíme ven, tak to mám zkrácené. A to je pak míń času se k něčemu rozkývat :sweat_smile:
29. kvě 2009 v 10:44  • Odpověz
maus: to mě právě žene to, když to neudělám dopo, tak odpoledne většinou mě už mládě nenechá. A když tak se snažím si na hoďku lehnout. Jako že se mi to včera povedlo poprvé
29. kvě 2009 v 10:47  • Odpověz
Mich...tak já vlastně plnně kojím, i když z lahvičky. Většinu svého času trávím odstřikováním, ještě že jsem si koiupila suprovní elektrickou odsávačku od Medely - fakt užasný stroj.

Jinak já jsem jediná, co "kojí" a nepoužívá vložky do podprdy??? Mě mlíko neteče, normálně odstříkám, nechám zaschnout a kliďo nosím i klasický podprdy a nic neteče - asi ta šťastnější a nebo se to ještě může změnit???
29. kvě 2009 v 10:48  • Odpověz
jitul: v noci bych se bez nich neobešla, to mám vždycky hrozný balóny a teče to. I když už se to lepší a asi už to ty kozy pochopily :grinning: no a přes den mi sice mlíko neteče ale nechci ocamtaný kozy dávat rovnou do podprdy, nebo když si namažu bradavky bepanthenem. :slight_smile:

mivha: mě malá většinou nechá. Když je po jídle tak vydrží být hodná, nebo když spí. Ale ta lenost :sweat_smile: A přes den nespím, chodím spíš večer brzy. Když už se odhodlám si lehnout přes den tak je to zrovna ve chvíli kdy slečna spí jen pár minut :confounded:
29. kvě 2009 v 10:56  • Odpověz
u nás je taky hnusně, prší a je kosa.

Luci...jo polštářek jsem dávala, ale malému se to moc nelíbí, jinak dnes se po třech dnech trochu vykadil, ale primář říkal, že klidně i 7 dní bez stolice je v pohodě, takže si z toho hlavu nedělám, teď je v klidu ve fišerce a vibruje, ale spinkat né a né a to celou noc se kroutil a prděl. Jinak já mažu bříško takovou kafrovou mastí - Pupík a cvičíme na bříško, no děláme co se dá
29. kvě 2009 v 10:58  • Odpověz
no tak mi do těch probiotik investovali, protože jsme v porodnici měli antibiotika a bylo třeba spravit mikroflóru ve střívkách, ale máme je z polska za třetinovou cenu a tak mám dvoje a používáme pořád, nic se tím nezkazí, spíš uvažuju, jak by to mohlo třeba vypadat, kdybychom je nepoužívali, ale třeba by to bylo úplně stejné - ale já mám alibistický pocit, že pro to dělám vše, co můžu
29. kvě 2009 v 11:01  • Odpověz
no jak vás tu tak čtu, tak je to všude stejný, též se mi děsně nechce a to žehlení patřilo mezi mé oblíbenější domácí práce a teď tu mám kupu jak himaláje (stihnu tak sem tam vyžehlit něco malému když dochází) a uvažuju, kterou babičku si zavolám na pomoc - radši teda né, skládají trika jinak a mě z toho pak může trefit, když všechno musím přeskládat, aby se nám to vešlo do komody - taže vlastně mi ani tak moc nepomůžou, ale některá by mohla přijít vytřít, vždy skončím jen u utření prachu a dál se nějak nejsem schopná dostat
29. kvě 2009 v 11:07  • Odpověz
jitul:já nežehlím vůbec, naštěstí :grinning:
29. kvě 2009 v 11:11  • Odpověz
Já bych potřebovala vyčistit okna, je to mazec jak jsou zaflákaný :angry:

Náš Tom si začal strkat ruce do pusy, ne palce, ale pěstičky, přitom je na jedený, nějak nevím proč a dudlík nechce, vypadá jak když jsem mu nedala týden najíst :sweat_smile: :rolling_eyes:
29. kvě 2009 v 11:15  • Odpověz
ket: a dáš? :grinning:
29. kvě 2009 v 11:16  • Odpověz
jo holky ještě dotaz, co se stane s tím nutrilonem, když bude otevřený dýl jak měsíc? to se nějak zkazí???? vždyˇje sušený - vím že to tam píšou, ale jak se zkazí??? taky jeden mám
29. kvě 2009 v 11:18  • Odpověz
micha: to víš že jo dávám furt :grinning: :sunglasses:

jjjitule: já bych řekla že se s tím nic nestane, teda pokud to nebudeš mít doma rok :wink:
29. kvě 2009 v 11:20  • Odpověz
kett: přes naše okna už skoro není vidět, ale fakt nemám kdy :sweat_smile:
Karolínka si taky cpe pěstičku do papuli, vždycky jí to vyměním za dudlík. dělá to když ji bolí bříško nebo je nervní, třeba že chce spinkat.
Taky proto když to dělá tak se každej ptá "a nemá hlad?"
29. kvě 2009 v 11:20  • Odpověz
Ahojky :wink:
My se vcera presunuli na Vysocinu na vikend. Malej krasne celou cestu spal, takze pohodicka :slight_smile: A dneska v noci jsme trhli nas rekord - 8 hodin :dizzy_face: Jinak je tu naprosto priserne - tma , prsi a zima :unamused: Pekne se mnou tohle pocasi mava, jsem jak prejeta :slight_smile:
29. kvě 2009 v 11:25  • Odpověz
hup: vyrid segre gratulaci k Alici, je to drobecek :dizzy_face: :dizzy_face:
29. kvě 2009 v 11:26  • Odpověz
saru: ahoj. Jak doma válčíte, je to dobrý? :slight_smile:

Holky, taky máte ty dětičky tak ukecaný? Malá poslední dny hrozdě žvatlá. Takové to akkk a grrr a výská a brouká, no neskutečně ukecaný děcko :grinning: a ještě se u toho krááásně směje. Včera si tak vykládala s manžou, smála se na něho a úplně ho to dojalo, i slzička ukápla :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Je z ní úplně opupínkovanej, to je tak hezký....
29. kvě 2009 v 11:31  • Odpověz
mau: jo, docela uz to zvladame :slight_smile: Jinak nas Stepula je desne ukecanej. Pred 14 dny byl u Dr. a ta uplne koukala, jak uz vyklada :dizzy_face: Dneska rano tu vykladal asi 20 min. s babickou (mou mamkou) a ta si u toho i pobrecela :grinning:
29. kvě 2009 ve 12:06  • Odpověz
saru: tak to je fajn, že zvládáte :slight_smile: Je to dojemný s těma mrňatama, že? :dizzy_face:

Nic, jdu něco upéct. co je malá na světě tak jsem nic nepekla :sweat_smile:
29. kvě 2009 ve 12:16  • Odpověz
Ahojte,

Tak jsme absolvovali šestitýdenní prohlídku, malá je zdravá jako řípa, krásně přibývá - máme 4,07 kg a 53,5 cm. Jediný problém máme stejný jako Jitule - plyny a plyny. Říkala jsem doktorce, že nám nezabírá ani Sab ani Baby calm, tak nám namíchala nějaký homeopatický kapky, tak uvidíme jak zaberou... říkala taky, že jí můžem fokat fénem na bříško, že mají děti rádi i ten zvuk - ale radši lehce přes ruku, abysme ji nespálil.
Poradila nám na zvedání hlavičky cvičit na míči tak, že si položím Anežku na bříško na míč a držím jí za předloktí pevně a pomalu s ní jen trochu pohybuji po míči dopředu a dozadu a ona zvedá nádherně hlavičku přesně uprostřed a je vidět, jak se jí napínají svalíky podél páteře.

Jitul: Já taky vložky do podprdy nepoužívám - jen když jdu někam do města, tak pro jistotu. Mlíka mám zatím dost - ťuk, ťuk - , ale neteče na triko :slight_smile:

Jo, a ještě dobrej vtip - Anežce se udělalo akné na obličeji - prej je to prepubertální a je to normální, má to z mýho mlíka, že prej mám hodně hormonů. No paráda - máma teď vypadá jak puberťák a dítě taky :confused:
29. kvě 2009 ve 12:38  • Odpověz
ahoj holky:

hup gratulace k novému přírůstku, už se těším na fotky :wink:

mau já se pro jistotu z okna nedívám a co se týče žehlení, to mám ráda, teda kromě košil :slight_smile: jo a nechceš přijít upéct něco i k nám, docela bych si něco dala, jen s těmi 2 dětičkami nějak nestíhám
:sweat_smile:

lucy tak já vypadám taky jako puberťák a ke všemu ty pupeny bolí, naštěstí jsem je zatím Nelince nepředala

jitu malá kaká 2x za týden teda když je dobře, jinak i jen jednou, ale to pak stojí za to - chytám to vším možným co je po ruce a malá se u toho ještě řehní :confused: :grinning:
no a bez vložek do podprdy nejsem ani minutu za 24 hod.
29. kvě 2009 ve 13:02  • Odpověz
dadu: tak jo, já k tobě upéct a ty k nám vyžehlit, ju? :wink: košile nemám, to budeš mít raz dva :slight_smile:

a johnsony mám taky :angry: a občas i malá
29. kvě 2009 ve 13:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.