• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
zance velká gratulace, to je ale drobeček malá alička :slight_smile:. ale je fajn, že to tím pádem zvládla bez nástřihu. přeju hoklám hodně zdravíčka

mau..karolínka je kočka v těch šatečkách, jsem ráda, že je nosí. naše emi by neměla šanci všecky šatečky unosit :slight_smile:

magis...já měla očistky taky asi tak 6 týdnů, sice ne na vložku, ale intimka to jistila. po 6 týdnech klid, ted při cerazzete už 3 den špiním až krvácím. bych se z toho po....
29. kvě 2009 ve 13:25  • Odpověz
kaci: jj ...je malinkatá ..ale žádné ořezávátko ..apgar měla 10-10-10

maus + dadu: nechcete vzít to kolečko nějak přes nás :grinning:
okna jsme myla v březnu ...a momentálně jsem na ně hodila truhlíky, takže zarostou a nebudou vidět :grinning:

na plavču jsme byli pochváleni ...a začínáme nacvičovat potápění
29. kvě 2009 ve 13:42  • Odpověz
autor
Tak první tabulka je skoro komplet - chybí údaje od Kači007, Louisev a Petuy :wink: Sem s tim :slight_smile:

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2825351&vReferer=
29. kvě 2009 ve 13:49  • Odpověz
Hup, když jsi pryč a manža by musel malýmu dát papat, jak si ho instuovala? Lžičkou?
Já asi zítra necham rozmrazit pro případ nouze jednu lahvičku... Malej je ťunťa a někdy chce před spanim ještě malinko cucnout a já budu pryč...
A myslíte, že si můžu dát dvojku vínečka? :sweat_smile:
29. kvě 2009 ve 14:11  • Odpověz
AHojda vůbec nějak nestíhám a koukám, že nás nemůžu najít a my máme nový téma :sweat_smile: se stydím,ale fakt toho volného času mám hrozně málo, konečně že je hnusně, tak jsem stáhla fotky a dala něco do alba.
Jinak v pondělí jsme byly v poradně, tak májí obě 56cm a Nela 3,9kg a Verča 3,8kg takže ji krásně dohnala a vesele nosíme konečně vel. 56 i když některá nám je stejně velká :sweat_smile:
Na očkávání nepůjdeme ve 3měsících, ale až budeme mít 5kg a pak hned naušničky už se těším, tento týden jsme je koupily a když jim je přiložím vypadají holky kouzelně...
Doufám, že se máte všichni fajn, protože tohle dočíst je nad lidské síly :sweat_smile: , my už tolik přes den nespíme, teda dopolko, odpoledne zase kočáře v kuse a večer taky na střídačku,ale za to jsme spaly teď 4noci 5,5-7h v kuse, takže jsem se super vyspala...
No nic vykouklo slunko, jedeme ven musím do banky pro kartu, tak zatím papá
29. kvě 2009 ve 14:27  • Odpověz
Že jsem teď Niki zahlídla tvou otázku, teď jsem v brožurce o kojení co jsem si vzala u dr. četla, že když si takhle dáš alkohol, že nekojit 2h potom, což není moc, samo když toho alkoholu je víc, tak celou noc :wink:
Ještě mám dotaz holky co nekojíte kolik vám děti vypijou a kolikrát denně? Nám to teď vychází tak na 5jídel denně a kojení+dokrm už jim nestačí 130 :confused:
29. kvě 2009 ve 14:30  • Odpověz
niki: klidně si vínko dej, dvě deci jsou v pohodě si myslím :slight_smile:

zanet: holky jsou kouzelný, mají tvoje očička :dizzy_face:
29. kvě 2009 v 15:14  • Odpověz
nik: lžičkou a posledně už i flašku ...
myslím, že klidně ....
já si občas sosnu od manži ..hned po kojení půl decky ...a je to v klidu
29. kvě 2009 v 15:20  • Odpověz
zanet: holky jsou kočenky :slight_smile:
29. kvě 2009 v 15:25  • Odpověz
Hup, malej umí pít z flašky? Filda ne.. Ale snad kdyby měl velkej hlad, tak by to zvládl...
Tak teda dvojku si dam... :wink: Měla už jsem malý pivčo a taky prošlo :sunglasses:

Žanet, to jsou princezničky :dizzy_face:
29. kvě 2009 v 15:37  • Odpověz
Tyjo, Žanet, já tě obdivuju :sweat_smile:
29. kvě 2009 v 15:39  • Odpověz
niki: po pivu je prý hořké mlíko. ale asi ne po jednom malým :slight_smile:
29. kvě 2009 v 15:47  • Odpověz
maus, malýmu to chutnalo... Bylo černý a krásně se mi po něm nalily prsa... :grinning:
29. kvě 2009 v 15:53  • Odpověz
holky dotaz - vy co máte nutrilon, máte ten hranatý nebo kulatý, já jsem až teť zpozorovala že jsou různé druhy. Já mám ten klasický hranatý jedničku - v čem je jiný než ten v té kulaté dóze a co znamená to HA
29. kvě 2009 v 16:07  • Odpověz
jitul: já mám kulatý HA, to znamená hypoalergení
29. kvě 2009 v 16:12  • Odpověz
tak já asi koupila blbý - hranatý a nemá HA - no jo no,neznalá matka - hotové neštěstí
29. kvě 2009 v 16:23  • Odpověz
Jitul, vložky do podprdy používám, ale vlastně mi tak moc mlíko neteče.. zkusím je doma nenosit, co to udělá :sweat_smile:
Náš má taky po papulce pupínky, ubyly mu na nose a přibyly na tvářích :unamused:
Jsem zvědavá, co bude říkat taťka, až se vrátí a začne se "bavit" s malým :grinning: těsně po tom, co v pondělí odjel, začal být Martínek komunikativní, usmíval se, reagoval na slova, poslouchal. tak se těším, až budu ty dva pozorovat.

Jinak se moc těším na dobu, kdy bude malý kakat jen párkrát do týdne. protože teď to dělá skoro pokaždé a já se můžu uprat těch látkových plín.. už mi došlo žlučové mýdlo :unamused: no a taky mu to občas proteče do bodyčka a přes overal, takže jestli tohle ubude, budu moc ráda :grinning: On vlastně ani tak moc nekaká, ale do každé pllíny si aspoň prdne :sweat_smile:
29. kvě 2009 v 16:31  • Odpověz
Nikul, taky si občas dám vínečko, hned po kojení, hlavně ne před :slight_smile: dneska bych si dala vermut, fakt mi tečou sliny :grinning:
29. kvě 2009 v 16:35  • Odpověz
žanet, máte doma krásné kočky!!!! Nejsi ještě hubenější než před těhu?
Holky, tak jsem zhubla další kilo. Náš brouček od porodu přibral 1,5 kila a je jisté, že to dostává ode mně :grinning: Jinak jsme po kontrole v 6 týdnech, krásně zdraví, opět jsme počůrali pana doktora, ale tentokrát tak, že se musel jít převlíct :grinning: stékalo to i po kartotéce :grinning: ale tentokrát nám stačily jen dvě plíny a ani jsme u vyšetření tak nebrečeli, spíš kňourali (zimou). Takže všechno v pořádku, v pondělí mě čeká gynda a v úterý kyčle.
29. kvě 2009 v 16:44  • Odpověz
Teda já přijdu od doktora a tu nikdo :frowning2:
ale řeknu vám, dali jsme si do těla.. musela jsem jet kočárem (cca 5 km), protože bychom přijeli vlakem o hodinu dřív. doktor v poho, pak nákup v lLidlu (nemají tam vůbec košíky!!!!), pak jsme koupili mapu a nášivku na roztrženou bundu, došli do Schlekru pro žlučové mýdlo a potřeby na výrobu slizu, pak na poštu poslat balíček a pak poprvé VLAKEM domů. Měla jsem z toho trochu hrůzu, kdo mi pomůže s kočárem, byl dost těžky, kočár asi 13 kg, malý 4,5, nákup 3.. to bych nemohla nechat zvednout ženskou. naštěstí tam byl průvodčí chlap a velice ochotně mi pomohl nahoru i dolů a pak se i usmál při loučení :sweat_smile: jinak jsem chtěla i nazpět pěšky, ale v tom svinským počasí to nešlo, i s deštníkem jsem měla mokré ponožky :angry: jinak s trojkolkou manipulace dobrá i jen jednou rukou, když v druhé byl deštník. ale občas to teda nešlo :astonished:
29. kvě 2009 v 16:53  • Odpověz
luci: šikula, bych si asi sama vlakem netroufla. A po 5km chůze by mě asi kleplo :slight_smile:
Ty pereš ve slizu? Je to dobrý, lepší než prášek na praní?
29. kvě 2009 v 17:17  • Odpověz
žanet holky jsou obě úžasné, ty dvojčátka mají něco do sebe :wink: :grinning: , obdivuju tě jak to stíháš, fakt...
´promiň že jsem neznalá, ale jsou jedno nebo dvou vaječná??? jo a zajímáme, jestli už teď jsou poznat´nějaké povahové rozdíly, takhle když jsem na ně koukala, tak jsou rozdílné, teda aspoň podle fotek, takže si je asi nepleteš :confused: :grinning:
29. kvě 2009 v 17:19  • Odpověz
mausko, zatím neperu, ale připravuju se na to, až mi dojde lovela na bílé prádlo. Prostudovala jsem si diskuzi tady ohledně slizu a snad to už budu mít vychytané. chci to určitě na plenky a uvidíme, jestli i naše oblečení. zatím mám ještě Ariel, takže ho budu používat. Sliz je levný a ekologický, bez chemie. na skvrny se přidává sůl do kýble před praním a taky se to musí namysdlit žluč. mýdlem, aby to pustillo, te´d myslím hlavně hovínka.

Dadu, dvojčata jsou dvouvaječná :slight_smile:
29. kvě 2009 v 17:25  • Odpověz
já peru ve slizu teda jen barevné /na bílé mám Excel a pro Vojtíška Lovelu/ a vše je pěkně vyprané a hlavně je to levné

žanet holčičky jsou božské :slight_smile: co se týče krmení...taky už jsem snížila počet dávek na 5x a vypije 150-160ml

jitul: k tomu nutrilonu je jich opravdu hodně druhů..... proč chceš HA? na koliku a nadýmání? my měli na ublinkávání AR a teď jsem zvolila levnější způsob normální nutrilon 1 + nutriton na zahuštění a je po blinkání.....jo a když děláš krmení hodně s tím třepeš až se udělají bubliny a pěna? tak na to pozor, protože právě to způsobuje nadýmání :unamused: a SAB dávám přímo do mléka, a přes den dávám čaj větrníček a musím říct a zaklepat, že bolení bříška už jsme dlouho neměli :slight_smile:
29. kvě 2009 v 19:36  • Odpověz
Holky díky :dizzy_face:
Dadu jsou dvouvaječné jak píše Lucka, jsou podle mě každá jiná, ale v kočáru si jsou dost podobný, kor když mají čepičky...a povahově jsou určo jiný, Nela je taková klidnější..moc nebrečí, ale moc se ani nesměje, Verunce říkám buď smíšek, protože se řechtá na celý kolo a nebo hysterix, protože řve a má pronikavější hlásek než Nela, ta jen tak pobrekává, kdežto Verča ječí v kuse :sweat_smile:
Lucko už mám svých 47kg jako před otěhotněním, ale do šestinedělí jsem měla 45kg, koupila jsem si drink pro sportovce (kulturisty), tak snad trošku ještě přiberu, zatím mám sice to co jsem měla, ale něco mám v prsou a něco ještě v bříšku, tak musím něco nabrat, až tohle mít nebudu, teda doufám, že nebudu s břicha jsem docela neštastná...
Mám v tomhle ještě dotaz kdo jste po císaři, máte pořád břicho? Já ne špek, ale málý tvrdý bříško jako těhu...prý se mi srazily šikmý břišní svaly doprostřed, že je musím začít posilovat,a le nejdřív vnitřní, pak venkovní a nakonec ty přímý, ale zase mi říkají všichni, že je ještě brzy...já už si koupila i stroj z TV :sweat_smile:
29. kvě 2009 ve 22:02  • Odpověz
žanet, taky mám ještě bříško, teda už nevypadám jako v pátém měsíci, když jsem odcházela z porodky, ale měkké břicho tam je. zatím jsem nezačala cvičit.
teda, holčičky to mají krásně rozdělené, každá umí něco jiného že? a kolik měřily při narození? určitě byly drobounké.
29. kvě 2009 ve 22:35  • Odpověz
Bré ranko,

tak vstávali jsme v 8, ale od 5:45 do 7:00 jsme papali a chovali... Večer jsem si šla lehnout po 21, ale jen, co jsem ulehla, malej spustil.. Tak jsem počkala 5 minut, jestli ho manža udyndá (byli v obýváku), ale nepovedlo se... Tak jsem nastoupila já a byl klid... Tohle se opakovalo ještě 2x... Pak byl asi klid, nebo jsem tvrdě usnula...
Myslíte, že už malej pozná, že jsem pryč? Protože manža ho taky choval, povídal si s nim a nic...
Tak jsem zvědavá, jestli se večer vůbec vypravim na tu rozlučku... (bude u nás sestřenky přítel, tak snad 2 chlapi ho zvládnou :sweat_smile: ) V noci spinkal hezky, papal v 00:30 a pak až v 5:45...

Ale zdá se mi, že má zas nějakej spurt... Špatně papá, kňourá u toho, musim mu vrážet dudlík na uklidnění... Vypije max. 100... Mam nějaký měkčí prsa (mlíka je dost), ale asi musí víc sát... Asi laktační krize nebo co... :unamused:
30. kvě 2009 v 09:43  • Odpověz
zdravím maminy,
ad cvičení po CŘ - já začnu v pondělí 1.6., začnu pomalu posilovat to své břicho, je měkké ale jen od pupíku dolů, od žeber k pupíku to je v pohodě, bych řekla že i lepší než před otěhotněním, ale z těch spodních svalů mám rosol, ale vůbec nevím co a jak a jak dlouho cvičit a jestli po tom císaři už můžu, já ještě na gyndu nedošla, se budu muset objednat na příští týden
30. kvě 2009 v 11:07  • Odpověz
Ahoj holky, teda to je zas počasí při sobotě, u nás leje jak z konve :unamused:

Taťka nám odjel na hasičský závody, mysleli jsme, že se na něj pojedeme podívat, ale jestli bude lejt, tak budeme dřepět doma :rolling_eyes:

U nás noc dobrý jedli jsme v 8, v 1, ve 4 a pak v 7, teď zas chrupeme na gauči.

Cvičit bych taky potřebovala, břicho mám taky jak rosol, no ještě týden vydržím a po 6nedělí by to fakt chtělo začít něco dělat :sweat_smile:
30. kvě 2009 v 11:32  • Odpověz
Nazdárek! my měli taky divnou noc, malej se budí co tři hoďky, to by bylo ještě dobré, ale nevydrží u prsu a řve, a pak má zas hlad, tak kojíme a říháme třeba hodinu :confounded: Naštěstí je už manža doma,takže mě ráno nechal vyspat. Je tu hnusně, tak se spalo dobře :slight_smile:
30. kvě 2009 ve 12:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.