• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Kami, vše NEEEEJ k svátku :wink: Ať holky krásně rostou a jste nejspokojenější rodinka pod sluníčkem :slight_smile:
31. kvě 2009 v 10:07  • Odpověz
dobré ránko,

dneska jsme spali do půl desáté, to se mi už nestalo 3 roky, jsem vyhajinkaná na růžovo, škoda jen, že venku je tak šeredně.. :confounded:
my měli taky supr noc kojo v 19:00, 3:00, 6:30: 9:30, je to naše šikulina

teĎ vás jdu dočíst a taky Kamčo vše nej, jen to co si přeješ :wink: :slight_smile:
31. kvě 2009 v 10:43  • Odpověz
tak jo, teď pádím žehlit další várku, oblečeníčko pro malou a plíny...

ty homeopata potvrzuji, pomáhají, nechat rozpustit pod jazykem a nedotýkat!!! :grinning:
31. kvě 2009 v 11:00  • Odpověz
zdravím holky,
my měli taky super noc, kojo v 22:30 a pak až v 6:00, zato to ráno je teda děs, dávám papat co hoďku a vždy vypije tak 20 ml - a to mu trvá skoro půl hodiny a pak u toho tvrdě usne a za 20 minut se probudí s pláčem, že má hlad a zase to saje půl hoďky a jen trošku a zase usne - co mám s tím dělat? Stává se vám to nebo jen já mám takového zlobivouna, včera nám to dělal takhle od 18:00 do 21:00 - vždy si říkám, tak teď už má vážně hlad tak mu dám a on zase jen trošičku, nedělám fakt nic jiného než že dávám jíst a ostřikávám - fakt pakárna, nejradši bych ho nechala hladem vydusit, ale nedá mi to, hlavně ten řev, ale když mu budu dávat co hoďku, tak to bude pakárna. Máte někdo radu?
31. kvě 2009 v 11:08  • Odpověz
zase jsme na tom, že jsme od rána vypili 100 ml a nic víc, ale zato jsme u toho strávili dvě hodiny a já jsem na nervy a malý má asi zase hlad, ale nechce se napít pořádně
31. kvě 2009 v 11:12  • Odpověz
Dobré skoropoledne. Kamilkám vše NEJ k svátku :dizzy_face:
vla: http://www.eucerin.cz/sensitive_skin_body_care/natural_caring_oil.asp v lékárně asi za 350Kč. Příjemně voní, já jsem spokojená :slight_smile:
niki: taky se mi zdá že mám poslední dny málo mlíčka, respektive měkký prsa a dneska chtěla malá jíst znovu ani ne po dvou hodinách, to se nám už dlooouho nestalo :unamused: tak snad se to srovná
hup: Alička je roztomilá a vedle Ondráška strašně prťavá :dizzy_face:
jitul: já myslím, že si z tebe malej dělá dudlík a jen tak pocumlává. A tím jak pije průběžně furt tak se vlastně pořádně nenají a nestačí se tvořit mlíčko. Je to jen názor, nevím, nemám s tím zkušenost :confounded: Věřím že když pláče tak to není jednoduché...Tak se držte, třeba se to upraví.
31. kvě 2009 v 11:24  • Odpověz
jitu, může to být náladou prcka, může ho taky bolet bříško, protože když tak často a dlouho kojíš, může se stát, že na to natrávené mlíčko se dostane čerstvé a to je pak síla s nimi vydržet, ale taky to může být to, že se mu chce hrozně spát i jíst, no a nenají se dost pak usne, ale hlad ho probudí, ale není dost silný na to aby sál, a to ho zase uspí, věřím ti, že je to pakárna, ale budeš to muset vydržet, zkus ho ce nejvíc budit u toho kojení aby se dostatečně napil

u nás to máme taky občas hlavně večer

tak ti držím pěsti, :wink:
31. kvě 2009 v 11:50  • Odpověz
Čusík holky,
tisíceré díky za gratulace všem, jste moc hodný!!! Teď už ale převezmou žezlo na oslavy ty naše cácorky! Naši mi ráno volali a jak prej vzpomínali, když jsme vždycky se ségrou dohromady slavily ( ona narozky já svátek ) pěkně všichni pohromadě ještě s babičkou a dědou a jak to bylo príma - až se mi chtělo trošku bulet.
Až se holčičiky vychrupkaji, tak asi vyrazíme někam po dárečku - je ošklivo, tak aby měla Amálka aspoň nějaký program, doma už jí to moooc nebere!
Zanky Alísek je takovej bobísek, moc blahopřeji, je kouzelná!
31. kvě 2009 ve 12:53  • Odpověz
Mis já ty homeopatika brala jen 3 dny. Ráno a večer 5 těch bobulek, ale třetí den jsem si dala už jen 3 bobulky neb jsem si našla nějakou diskuzi, kde ( myslím laktační poradkyně ) radili, že 5 je zbytečně moc, že na udržovací dávku stačí jen 2 nebo 3 bobule...nevím já tomu nerozumím, tak nebudu chytračit, ale mě to zabralo hned na druhej den, tak jsem si říkala, že není třeba jich brát tolik a pak ani pokračovat v braní nějak dlouhodobě neb to tam říkali, že kdyby se problém opakoval, nemuselo by to znovu zabrat...zkus se mrknout na kojeni.net, myslím, že tam jsem našla ty moudrosti :grinning:
Stojí asi 75 kč, tak to není moc, ale pivečko je jistě chutnější :grinning:
31. kvě 2009 ve 14:08  • Odpověz
ahoj Jitul, radím nekrmit častěji než 90 min, aby mu to mlíčko dobrře trávilo..

Kamilko, vše nejlepší ke svátečku :slight_smile:
31. kvě 2009 v 16:23  • Odpověz
vla: termín měla 20.6

jinak díky za přání ...vyřídila jsem

ondří zvládnul nocjako velký kluk ..sice ještě pije, co tři hodiny, ale už se navarací k normálu oproti té 1,5 hodinám :slight_smile: no a zvládnul i to usínání sám a spaní v postýlce ..tak ať mu to vydrží :slight_smile:

jinak mu dneska praskl ten "vřídek" po očkování ..holky z toho mu vytekl hnis barvy pistáciové zmrzliny ...docela mě to překvapilo ...ale evidentně ho to nebolí ..zítra pro sichr cinknu dr.
31. kvě 2009 v 18:03  • Odpověz
akit: díky moc za info, budu taky brát jen 3 bobule :slight_smile:

hup: my byli v pondělí s tím vřídkem na kalmetizaci, tam to Nelče propíchli, vymáčkli, vydenzifikovali a zítra tam musíme na kontrolu, tak raději dr. brnkni

kami: všechno nej k svátku :wink:
31. kvě 2009 v 19:07  • Odpověz
Ahoj kočky,

Mau, tak je vidět, že nejsem jediná, které se to zdá.Také mám prsa jako houbu. Už jsem začala přemýšlet, kde bych teď začala shánět UM, ale snad to bude v pohodě. My papáme stále po 2,5 až 3 hodinách a v noci spí také pěkně. No uvdiíme. Zítra si zkusím koupit to pivčo, jako Niky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Hup: no ta je boooooožíííííííííííííííííííííííí. Vše nej nej nej.

Kamilkám samo takééééééééééé, holky pořádně to oslavte.
31. kvě 2009 v 19:11  • Odpověz
Karolínka měla to ramínko taky hodně ošklivé. Taky jí to prasklo a vytekl z toho pěknej humáč příšerné barvy. Volala jsme doktorce a ta říkala že je to OK, že to tak má být. Pak se jí udělal stroupek a teď už to má hezké, téměř neznatelné.
V noci spí malá pořád pěkně ale až na vyjímky brzy vstává. Ale i tak to je fajn.
Dneska je mrzutá, bolí ji bříško, tak zase najedeme na BabyCalm přes den, v noci ne. Teď jsme totiž téměř vysadili a asi to ještě nezvládnem.
Večer je můj další oblíbený film - Román pro ženy :slight_smile:
31. kvě 2009 v 19:44  • Odpověz
Mau: my jsme na sabíku také pořád, ale začala jsem promazávat krémem PUPík a je to lepší. :grinning:
31. kvě 2009 v 19:46  • Odpověz
mis: a nevíš čím?
jestli to třeba neotřít lihem?
31. kvě 2009 v 19:48  • Odpověz
maus: no on to má taky krásné ...ráno opraskol..vytekl zelený humáč a teď tomá úplněsplasklé, už to nemá ani zarudlé ...jen takovou tečku v místě odkud vytekl ten hnis

jinaks tím babycalmem jsme na tom stejně :slight_smile:
31. kvě 2009 v 19:50  • Odpověz
hup: my jsme tam neměli nejdřív nic a pak najednou velkej hnusnej vřídek...to bude dobrý. Ten BabyCalm mě tak neštve, hlavně když bude malá spokojená, a je to přírodní.
31. kvě 2009 v 19:54  • Odpověz
maus: že jo ..já si taky říkala ...
blbý, že si to nepamatujeme, jk jsme to měly my :grinning:
31. kvě 2009 ve 20:14  • Odpověz
hup: nevím čím jí to dezinfikovali, takže neporadím... ale vidím, že každý dr. má jiný názor :wink:

holky, ten baby calm jste dávaly před každým kojením nebo jak to dávkujete? já dávám před každým kojením.... a jaký je přesný název pro ten "sabík"? že bych to vystřídala s calmem

maus: souhlas, román pro ženy je bombovní, právě koukáme :wink:
31. kvě 2009 ve 20:35  • Odpověz
mis, tak je to sab simplex, ale v lékárně stačí říct sab, oni vědí,

já ho dávám zatím po každém kojo, sem tam to vystřídám calmem a pupíkem mažu vždy po koupání....

ten sab sice není přírodní, ale dr. v porodnici mi říkal, že se to nevstřebává do organismu, že to akorát jde do střev a tam to posbírá ty bublinky a vyloučí se to, no tak se nebojím, nejde tím prý předávkovat :wink:

akorát s calmem mám problém, že malé tak nechutná, že se mí tím zalyká... to sab jí chutná potvůrce...
31. kvě 2009 ve 22:10  • Odpověz
tak zízta asi zkusim ty homeopatika... prsa jsou měkčí než dřív, ale mlíko tam je... malej to ale nechce... teď jsem mu musela dát flaškou odstříkaný, páč u prsa vyváděl... to vymlask hned..

co to jako je??? :frowning2:
1. čer 2009 ve 04:33  • Odpověz
dobre rano maminy :sunglasses:

tak jsem zrovna nakrmila a vzapeti odstrikala zbytek mlicka pro lepsi tvorbu noveho.Taky mi pripadne, ze mam prsa porad meke a ze se nenalivaji jako predtim :angry: . Cim to muze byt??
snazim se vypit alspon pul litra mleka denne, ale fakt nevim jestli to nejak pomaha :unamused:

Vcera jsme meli paradni pocasicko, mam totalne spalene ruce...Cely den jsme byli na zahrade a dvere se u nas nezavreli..jedna navsteva za druhou :wink:
1. čer 2009 v 06:17  • Odpověz
Zdravím holky,

tak se hlásím asi s rekordem - malý šel včera spát v 20:30 (kojo mezi 19:00 - 20:00) a dneska jsem ho musela v 5:30 budit po tom, co jsem už asi dvě hodiny pozorovala zda dýchá. Vypil 50 ml (ani u toho pomalu neotevřel oči) a spí dál. Těžko říct, kdy by se probudil sám a moc toho taky nevypil.

Dnes jdeme na ten UTZ do fakultky, tak snad za všechen ten řev, pláč a málo papání budou moct jen ty plyny. Včera jsme konečně po 5 dnech kakali a musím říct, že to byl nářez, jak objemově tak pachově.
1. čer 2009 v 07:09  • Odpověz
jinak holky děkuji za rady

Luci...tys myslela jako dát mu 90 minut po tom co dopije nebo mu dávat co 90 minut. Já nevím, my s tím jídlem pořád nějak bojujem
1. čer 2009 v 07:27  • Odpověz
chjo.. tak málo mlíka nemam, vypadlo mi při spaní prso z úpdprdy a mam totálně mokrý pyžamo,... malej teď chvili spokojeně sosal, pak začal řvát a už prso nechce..... PROČ??? :confounded:
1. čer 2009 v 07:56  • Odpověz
Niki......nevím proč, Lukáš taky z ničehonic přestal chtít prso, jako sosal, ale jen chvíli to přední mlíčko, jak musel začít víc tahat to zadní, tak byl řev, bohužel u nás to nebyla záležitost jednoho dne, takže jsme museli přejít na lahvičky a nekončící odstřikování, snad u Fildy to je jen rozmar dnešního dne, třeba se špatně vyspal a je línej
1. čer 2009 v 08:04  • Odpověz
Hezké ráno :slight_smile:
My jsme měli pěknou noc. kojo ve 20:00 a pak až 4:15 a 7:15 :slight_smile: a vydržela v postýlce až do těch 7:15. teď Karolínka leží ve Fišerce, objevila ruku, tak ji pozoruje, rozevírá pěstičku a hýbe prstíkama, je uchvácená :grinning:

jitul: malá když se jí nedaří vykakat tak je to pak taky nářez, je toho kopa a dost to smrdí :slight_smile:

BabyCalm dávám před každým jídle, zhrua těch 10kapek, ale ono to kapátko je takový nepřesný.

Holky třeba se nám jen zdá že máme měkký prsa nebo málo mlíka, třeba to takhle mrňatům stačí a prsa to pochopily až teď, tak už se tolik nenalívají, co? Malá naštěstí saje pěkně, vůbec netuším proč některá miminka vymýšlejí a nechtějí prso. Může to být změnou chutí mléka po nějakém jídle nebo MS, nebo růstový spurt (tradičně :grinning: ) a nebo třeba jen momentální náladou jak psala jitul.

Román pro ženy byl skvělej, škoda že jsem ho nedodívala celej, šla jsem spinkat :slight_smile:
1. čer 2009 v 08:15  • Odpověz
Já nevim, minutu tahá v poho a pak začne :unamused: už to trvá pár dní, ale od včerejška to nabralo na intenzitě... vážila jsem ho kolik ode mě vysosal a je to 70 ml... mlíko je, prsa jsou tvrdší... a chutí to nebude. včera jsem odsála 100 ml a to večer z flašky zhltnul hned...
1. čer 2009 v 08:26  • Odpověz
nemůže to dělat ten baby calm? zkusim ho vysadit a dávat zas jen sabíka...
1. čer 2009 v 08:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.