• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Dneska totiž všichni jedou na tabulky. To prý za nás nebylo... A kterýpa dítě je úplně průměrný...
IQ je v genech, to jo.. Ale fakt jde TEĎ poznat, jestli bude mít dítě 150 nebo 90?
3. zář 2009 ve 14:01  • Odpověz
Ale dneska jsem si dala předsevzetí, který jinak nesnáším - knížku s písmenkama mu dám do ruky až za hooodně dlouho :grinning: :grinning:

pebi: :wink:
3. zář 2009 ve 14:01  • Odpověz
tak a máme jasno hvězdy :dizzy_face:

já jsem ted poprvé dala emi mrkvičku, myslela jsem že dá pár lžiček a ona snědla celou sklenničkuj 125 g
doufám, že jsem to napoprvé nepřehnala, ale snad by to plivala, kdyby už nechtěla.
pak začala plakat, asi žízen, vodu nechce, tak jsem jí udělala slabší nutrilon, vypila 90 ml. celkem tedy cca 125 g plus 90 ml nutrilonu, tj. cca 215 ml jídla, ne. tudíž zhruba jako když jsem dosud dávala 180 ml vody plus 6 odměrek nutrilonu

jak to děláte vy, dáváte po obědě ještě mlíčko, nebo čaj nebo nic?
díky za rady
3. zář 2009 ve 14:02  • Odpověz
Jde fakt o výchovu a dítě nikam netlačit. Já prej byla hrozná, když jsem byla malá :grinning: Prej mi furt museli číst básničky, já se je učila a pořád vykládala... :slight_smile: Už nevěděli, co se mnou :grinning:
3. zář 2009 ve 14:04  • Odpověz
niki: to ne, ale dá se tušit, jestli bude mít IQ vysoký nebo průměrný, vážně jo :wink: Ale jak říkám, je to fuk, vždyť přece víš, co já si myslím o tabulkách - já je přímo nesnáším :sweat_smile: Sama bych se to o sobě nikdy nedozvěděla, kdyby nám na gymplu v sekundě nepřijeli do školy dělat pokusný IQ testy :slight_smile: A kvůli výsledku jsem je pak dělala ještě jednou, ale myslíš, že tomu přikládám v životě nějakou důležitost? Ani omylem :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jste vlastně po manžovi první, komu jsem to řekla, absolutně tomu nedávám žádný význam :slight_smile: Jsem spokojená matka, která vůbec netouží po kariéře a nejlíp se cítí doma se svou rodinou - tak to se mnou je - naprosto normální, nudná, průměrná ženská a dkonce i docela umím vařit, i když bych teoreticky měla rozumět jen číslům a připálit vodu na čaj :grinning:
3. zář 2009 ve 14:07  • Odpověz
Saru: To neohlídáš, náš Máťa už je teď vášnivej čtenář a písmenka doslova žere (viz. fotky z dovči) :grinning: :grinning: :grinning:

Nikul: Tak to já si zas myslim opak :grinning: - co jsme tak různě všude možně debatily, tak dřív se na ty tabulky dbalo mnohem víc a běda, jak něco nesedělo :unamused: , všechno bylo strašně striktní, už třeba co se týče oblíkání miminek atd. - moje babičky pořád kroutí hlavou nad tim, co má Matík za oblečení, ponožtičky, rifličky a tak, my prej jsme museli bejt do roka (!!) v zavinovačce a nešlo jinak, prostě se to tak dělalo, všichni stejně přes kopírák. No, jsem ráda za tuhle dobu, i když já bych si nenechala diktovat ani tenkrát, řekla bych :grinning:
3. zář 2009 ve 14:07  • Odpověz
kaci: celou? :confused: :grinning: Tak to je šikulka, my už přikrmujem měsíc a Štěpíno sní max. půlku a pak dáváme ještě trochu Sunaru. To je Emmi vážně hvězda :dizzy_face:
3. zář 2009 ve 14:09  • Odpověz
Jen kdyby to náhodou někoho zajímalo:

http://www.tetakaterina.cz/162-clanky-o-indigovych-detech/429-indigove-deti.html

Stojí za to si to přečíst, i kdyby to nebyl váš případ :wink:
3. zář 2009 ve 14:13  • Odpověz
Mne teda mamka řikala, žese za nás neřešilo, jestli máme při pasení pěstičky a tak...
3. zář 2009 ve 14:17  • Odpověz
Petu, do roka v zavince?? Já v roce už běhala :grinning: :grinning: :grinning:
3. zář 2009 ve 14:18  • Odpověz
niki: naše mamka říkala, že se toho spoustu neřešilo a byl klid, na druhou stranu doktorka kontrolovala, jestli mi dává hezky přežehlený plíny :grinning:
3. zář 2009 ve 14:18  • Odpověz
Nik, Saru: no, přesně tak mi to přijde, na jednu stranu řikaj, že dneska se všim hrozně "naserem", a na druhou byli ve spoustě věcí mnohem horší :grinning: :grinning:

Nik: No fáákt, prej v zavince než se začalo běhat, brutus :grinning:
3. zář 2009 ve 14:24  • Odpověz
já mám takový názor, že určitě dítě nikam netlačit, ale na druhou stranu určitě ho neomezovat a jestli o něco projeví zájem sám od sebe (klidně třeba písmenka), ukázat, vysvětlit :wink:
3. zář 2009 ve 14:34  • Odpověz
...ještě k těm indigovým dětem... já jsem se teda o to nijak nezajímala, ale myslela jsem si, že se to "diagnostikuje" až někdy kolem nástupu do školy...
3. zář 2009 ve 14:58  • Odpověz
hele saru to jsi z toho přetrpěnýho těhotenství, kdy ses nemohla ani hýbat netušila co vyleze za aktivce co?
3. zář 2009 ve 14:59  • Odpověz
enz: máš pravdu :grinning: :wink:

pebi: prý se to dá poznat už u kojenců. Hlavně mi to naznačoval i ten léčitel, ke kterému občas jezdím, že má Štěpán hodně energie, že spousta dnes narozených dětí už ji dokáže mnohem lépe využívat z potravy, vesmíru, země. Že už pomalu končí ta generace často unavených lidí, které bolí hlava, záda,... A on hlvně vidí tu auru, proto já už to vím o Štěpulovi vlastně od těhu :wink: Ale to je spíš pro ty, co trochu věří alternativním metodám :slight_smile:
3. zář 2009 v 15:14  • Odpověz
Jsme zpět od doktorky, dneska byla u očkování statečná, zaplakala jen chvilku a pak jsem ji jen nakojila a usnula. Spala hodinu, to jsem koukala :slight_smile:
Na ekzem nám nic moc neřekla, jestli ho prý má mít tak ho mít bude, nedá se nic dělat, máme jen mazat, dostali jsme Excipial
Jinak je v pořádku, příkrmy až od 6.měsíce. A váží 8400g a měří 68cm :sweat_smile:

saru: Štěpa je prostě genius :slight_smile:

niki+petu: jj, to je ten fusak, taky mám béžový a opravdu je tak velký :slight_smile:
3. zář 2009 v 15:15  • Odpověz
to co saru odložela v těhu teď Štěpa dohání :wink:
3. zář 2009 v 15:16  • Odpověz
mau: Karolí je kočka veliká :dizzy_face: S tím ležením v těhu máš pravdu, tím pádem by měl být akční jen do 9 měsíců :grinning:
3. zář 2009 v 15:18  • Odpověz
To už jsme za půlkou :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. zář 2009 v 15:18  • Odpověz
tak vidíš :grinning:
3. zář 2009 v 15:25  • Odpověz
jo a co je to prosím vás za obchod, to hák hák? :grinning: :grinning:
3. zář 2009 v 15:32  • Odpověz
Tak už ho mam objednanej (fusak), v tý černo-limetkový + jsem objednala pláštěnku na sporťák a hned jak to vyzvednem, tak šupajdí do sporťáku, dneska jsem to rozhodla definitivně, protože Ma'ťule zase ztropil scénu ve městě,to jste neviděly - v kočáru řve, jak ho vyndam, je jako sluníčko, rozhazuje úsměvy, a jak ho položim zpátky, tak řev ukrutnej, až se zalyká, no brutalita :slight_smile: .
Ale byla to i sranda :grinning: - já ho vyndala u Bulovky na tram-zastávce a tam jezdí auta, tak na ně čučel jak vyvoraná myš (jak kdyby snad nikdy neviděl auto, antož v něm jel, že! :grinning: ) - ale to bylo jak když koukáte na diváky na tenise, jak jim ta hlava jezdí zleva doprava :grinning: , byl jak zaseklej robotek :grinning: :grinning: :grinning:

Ty blááho, 8400, to je kus krásný ženský :dizzy_face: Já jsem zvědavá, kolik má teď Matýsek, ale přijde mi, že už moc nepřibírá, a kromě těch naducaných tváří (ty má fakt hodně) je to skoro hubeňour.

Hák a Hák, to je takový levný oblečení, něco jako je třeba Velryba a já nevim, co ještě... :slight_smile:
3. zář 2009 v 15:42  • Odpověz
přesně jsem věděla, že příspěvek bude rozdělující napsala jsem tam tu závorku : (píšu obvykle - neříkám, že to musí tak nutně být )

opravdu to není nic proti štěpánkovi ....je to jen můj světonázor, který nevzniknul na základě šárčina příspěvku, ale je trvalý už leta a spíš se jen a jen utvrzuju

věřím, že jsou výjimky, na které já ovšem neměla štěstí :wink:

narozdíl od vás věřím více na geny než výchovu
tedy takto - dobré geny se dají výchvou zpackat, špatná výbava se nedá napravit
dříve jsem si myslela pravý opak ...

není to nic ve zlém - myslím, že cílem téhle diskuse není, aby měli všichni stejný názor :wink:
3. zář 2009 v 15:46  • Odpověz
jinak - s tou inteligencí a rozpoznáním - mám kamarádku, která vyla jako kojenec zařazena mezi nevzdlatelné a i fyzicky postižené ...do roku ani nelezla ....a šup - paní má vš a je tobezva akční ženská
má teta - do roka hyperaktivní aktivistka - dnes vyučená prodavačka a "daj bože lehko"
moje ségra - o 5 let na zvláštní školu -od 6 let měla samé jedničky
a tak bych mohla pokračovat
3. zář 2009 v 15:50  • Odpověz
Hup: Ale jasně, každej má svuj názor a nemusíme spolu souhlasit :wink: , ovšem dost blbě sis ho načasovala, řekla bych :grinning: :grinning: :grinning:
3. zář 2009 v 15:51  • Odpověz
Ahooooooooooojky

tak dnes mi normálně Dandula ve školce vynadal, že jdu pro něj moc brzy. No chápete to?? Místo, aby se těšil domů, tak mě málem poslal tam, kde slunce nesvítí :grinning: :grinning: :grinning:

Saru: jasná věc, jen tak dál

Mau: no dobrýýýýýýýýýý, tak hlavně,ž e krásně prospívá. Je to kočanda šikovná

Pet: no tak to mi mluvíš z duše, u nás je to podobný. Řev a řev a jen ho vyndám sluníčko největší. :sweat_smile:
3. zář 2009 v 15:52  • Odpověz
saru: jak víš, že vidí auru?

myslím, že všechny děti jsou obecně citlivější než dospělí - my si to úspěšně zabetonujeme výchovou a vzděláním ...ale to ještě neznamená, že až tak :slight_smile:
3. zář 2009 v 15:52  • Odpověz
nik: s těma básničkama to znám :slight_smile:

sklen: no až do konce puberty to lepší nebue :grinning:

maus: tý jo ...máte o kilčo víc než ondří :sweat_smile:
3. zář 2009 v 15:56  • Odpověz
hup: IP :wink:
3. zář 2009 v 16:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.