• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Pet: ani ne, nejsou to capky na ťapání, pouze do kočárku. Takové, jaké najdeš všudč na MMB. Některé máme nandavací a jiné zavazovací. Svůj účel to splní. Alespoň mu na ty nožky netáhne. Jak říkáš, ponožky jsou málo.
5. zář 2009 ve 14:44  • Odpověz
Ahojík holky, namlsaná těma sportákama, jsem si vytáhla z igelitu ten náš a zkoušela ho připnout na podvozek a strčila tam malýho....tvářil se echt-vyděšeně :grinning: , ještě jsem na té korbičce zkusila odepnout větrání a Peta mi říká, ještě jednou to zkus a Adámek vyskočí ven, tak jsem jukla dopředu a on oči ajk tenisáky :confused: takovéhle :grinning: navíc, jak jsem si myslela, že mám amlý kočárek, tak mi tam přišel celý droboučký, tak nějak ztracený, takže my ještě do zimy určitě vydržíme v hlubokém a pak až z fusákem anebo aspon s tím tenším fleecovým do autosedačky, aby mi z něj nevypadl. Ale zjistila jsem, že jsem husa hloupoučká, Skleni, jak jsme se bavily, našla jsem ten zakrývací nánožník, myslím, že na zimu mu bude v kočáru-i když sportovním teplounko. Mě totiž starší ženy v naší rodině trochu nabudily, jak ohrnovaly nos, že NA ZIMU sporták...ale myslím, že až tak extra rozdíl, jak se stáhne korba a dá nánožník není...

My jsme dostali botičky značkový Reebok už od ségry za těhu, takové na frajeření, moc jsme je nedávali zatím, spíš do autosedačky právě na frajeření, jinak bylo dost teplo a dávat mu kožený botky pod deku se mi moc nechtělo na spaní v kočárku. Spíš jsem dávala z Tesca takové ty bavlněné cápáčky, botičky a jak byl malinký, ještě k dupačkám i ty pletené, byl v tom moc sladoučký, tehdy jsem si nedokázala představit jak dvě a půl kila bdu trápit v riflíkách, ted už je to jiné kafčo. Na zimu se chci také poohlížet po kombinéze s tapkama a když bude jen v nějakých gatích ve fusáku, tak si nechám uplést hrubé ponožky, moje babi pleté boží, jak strojové a teploučké hlavně!!!
5. zář 2009 v 15:05  • Odpověz
Holky hlásím úspěch, náš malej si dnes poprvé z bříška šáhnul pro hračku
5. zář 2009 v 15:52  • Odpověz
gratuluju, Skleni, u nás je to dneska jak to počasí, protivné a zamračené :unamused:
5. zář 2009 v 16:12  • Odpověz
no to mi povídej. chvíli smích, hned potom hysterák :angry: :angry: :angry:
5. zář 2009 v 16:32  • Odpověz
Ták, jsem ho uspala, snad bude cvhíli klid. Mám rozžehleno, do toho mi doprala pračka a ještě chci dělat roládu. snad bude chvíli chrnět,protivka
5. zář 2009 v 16:36  • Odpověz
Skleni...no šlo to docela dobře. Brala jsem ty homeopatika a odstříkavala opravdu jen trošičku (třeba 10 ml) a jen když už to vypadalo, že mi to prso praskne. Díkybohu jsem neměla žádný zánět, ani zatvrdliny (a to jsem denně odsála 800-900 ml). Ale je pravda že jsem odbourala veškeré jídlo co podporuje laktaci a šlo to docela rychle. Do dvou týdnů už jsem přestala s odsáváním a už neřešila, zda mě praskne nebo nepraskne prso. Trochu mlíčka tam mám dodnes (říkal manža :grinning: ), ale je třeba asi vyvinout větší podtlak. A vzhledem k tomu, že mi nekapaly prsa ani když jsem byla na vrcholu kojení, tak opravdu žádné problémy.

Ty jo, asi taky budu muset rozbalit ten náš sporťák, ale máme ho u tchýně, tak až ho manža "nezapomene" dovézt.

Holky, začínám poslední dobou (asi cca týden) pozorovat, že Luky dost spí, většinou dal 3-4 x denně 30 minut, teď dvě hoďky po ranním probuzení zas schrupne 1,5 h, kolem poledne včera dal 3 hoďky :fearful: , kolem páté hodí hoďku a o půl osmé je kolikrát už tuhý. Nevím co se děje, teplotku nemá a je vysmátý, si říkám, že kdyby byl nemocný tak asi není tak vysmátý a nedovede si sám hrát. Žeby to, jak se morduje furt jak letadlo na tom bříšku, že by ho to tak unavovalo???

Bram...a neupletla by tvoje babička nějaké ty ponožky i pro Lukyho????? Moje mamka plete, ale svetry a tak, ale ponožky...by mě asi poslala do háje i s ponožkama. Jinak já žádné botičky neřeším, doteď bylo dost teplo, tak kolikrát neměl ani ponožky a teď ho budu víc zakrývat a přijde mi divné do hluboké karby mu dávat botičky a jak začnšm používat sporťák a fusak, tak asi nějaké ty capáky pořídím, ale nějaké ty měkké a asi prozatím jen do toho kočáru, aby jak bude lézt, aby si zbytečně nekřivil nožky. Spíš na štrample dát hrubé ponožky nebo tak něco.
5. zář 2009 v 16:42  • Odpověz
Skleni...jo a pila jsem na litry šalvějový a mátový čaj
5. zář 2009 v 16:43  • Odpověz
hele holky, vy co dávátu už mrkev....jsem teda tu mrkev uvařila na páře, ale musela jsem jí pořádně rozmixovat, protože jen rozmačkat vidličkou u nás nestačilo, se mi málem udusil....ale o co mi jde, přijde mi ta mrkev docela hustá, jsem mu těch pár lžiček musela naředit převařenou vodou, jinak ho z toho natahovalo. A u nás mrkev nejde, šklebil se u toho a díval se na mě jak bych ho chtěla otrávit. Ale Luky je divnej, mu nejede ani Sab simplex, vždy se u toho ksichtil
5. zář 2009 v 17:57  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
u nás je taky pěkně hnusně, zima, fouká :confounded:
Dopoledne byl manža s Karolí venku, nemohla usnout tak ji vzal na procházku a já jsem vařila uklízela. Vydrželi dlouho, tak jsem byla ráda :slight_smile: Odpo jsme byli popřát bráchovi k narozeninám a pak s taťkou a ségrou, pohoda jako vždy. No a pak na nákupu.
jitu: máte domá veselo, co? :sweat_smile: :grinning:
jinak do mrkvičky na zžedění vodu nebo klidně i mllíčko, sice se zdá být hnusný, ale některý děti to jinak nesní :wink:
5. zář 2009 v 18:18  • Odpověz
jitu: teda upřímně, já to vůbec neřeším:nastrouhám mrkev,povařím v kojenecký vodě, nechám vyvařit tak, aby tam trocha zůstala, rozmixuju a je to. Troška vody tam určo zůstane, když se mi to zdá málo, tak trochu doleju :wink:
A co zbyde, zamrazím :slight_smile:
5. zář 2009 v 19:02  • Odpověz
Saru...já to dělala do zásoby na mražák. Trochu se mi na mražáku uvolnilo a po pravdě, nechce se mi každý den čistit mrkev a vařit. Jinak já jsem četla, že je lepší to vařit na páře a pokud možno tak tu mrkev vcelku, udrží si více vitamínů, tak jsem to tak dělala, tudíž mi nezbyla žádná voda z vaření a i z těch mrkví se dost asi odpařilo, takže jsem to zamrazila jako "koncentrát" a budu po vytažení každé kostičky trochu ředit, stejně je třeba to rozmrazit, tak když to dám do misky a zaliju vlážnou vodou, tak to aspoň bude dřív rozmražené. No babiš Lukáš, jsem mu cpala nezředěnou a jen vidličkou rozhňahňanou mrkev, se nedivím, že se mi málem zadusil
5. zář 2009 v 19:28  • Odpověz
jitu: taky jsem si udělala trochu do zásoby a mixuju to tak, aby tam kousky trochu byly, ale ne moc, taky by to určitě nechtěl :wink:
5. zář 2009 v 19:37  • Odpověz
Ty brďo, jak to tu tak čtu, tak jsem docela zvědavá, jak to bude vypadat u nás. To bude katastrofa :frowning2: :unamused: :dizzy_face:
5. zář 2009 v 19:38  • Odpověz
taky se bojím, že mi Karolí nebude chtít jíst, i ta kaše v tom mlíčku se jí nezdála. Jestli bude po mě, tak si teda užiju :grinning: Ale zatím přibírá krásně i po mlíčku, takže s příkrmama nespěcháme. A stejně tak je spokojená v hlubokým kočáře, takže do sporťáku se taky neženeme :slight_smile:
5. zář 2009 v 19:43  • Odpověz
Normálně zase u nás dnes byla krize. Naposledy jedl ve 13:45, pak si jen krapet cucnul a pořádněě se dodlábnul až v 19:00, no to fakt nechápu. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
5. zář 2009 v 19:47  • Odpověz
sklen: a neměla jsi zase víno? :grinning: :wink: ne, vážně, třeba ho fakt takhle nárazově trápí ty zoubky, ne?
5. zář 2009 v 19:48  • Odpověz
Mau: no tak teď jsi mě práskla. No to víš, že ne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Jo, ještě musím hodit takovou malou perličku. Když jsme už s Maruškou měli uložené bobany a seděli jsme v klidu u vínečka, tak se naši páni tvorstva začali chlubit tím, co doma dělají........ jsou to prostě chudáčci,ale nezapomenu na výraz mého manži, když slyšel, jak Mau muž věší záclony, já jen na mého koukla a on na Michala, no dobrý, tak už raději nepokračuj jo,??? Nebo to budu muset dělat taky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. zář 2009 v 19:58  • Odpověz
Ale jinka je fakt, že MM si rááád hraje, taky to pak v neděli pěkně svítilo. Hele to jsme mu ty auta měli dát do ruky hned v pátek :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. zář 2009 v 19:59  • Odpověz
Jůůůůůůů, už budu mít filmík, tak se mějte krásně kočky a zase zítra, snad nebude mít Vojtula ječivou. :grinning:
5. zář 2009 ve 20:05  • Odpověz
Pár foteček z Vysočiny, Štěpíno sbíral houby:

http://www.jandlovi.estranky.cz/fotoalbum/stepanek/od-4_9_2009

skleni: :grinning: :grinning: :grinning:
5. zář 2009 ve 20:06  • Odpověz
Bomba fotečky, to jsou pohledy. Já ho žeru :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. zář 2009 ve 20:09  • Odpověz
Jitu- klidně, jestli máš fakt zájem, tak babča je ochotná, jen si řekni jakou barvu, já si nechám pár párů nějakých melírovaných, jak objevím nějaké pěkné dětské vlny. :wink: Je moc hodná, odmala mi cpe samé pletené věci pro Adámka, ale víte jak?! Je to kluk, čili háčkované čepičky, ehm :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale do těch ponožek jdu, sama mám plný šuplík v komodě, at si malej zvyká odmala :wink:

K té mrkvi- shodou okolností jsme to probíraly s mamkou- dětskou sestřičkou ve čtvrtek....já vím, že dnes je to suprmóda tyhle ty zvláštní kejdy, mrkev, brambor, květák, všecko zvlášt....taky jsem to tak nějak měla v plánu, ale mamka mi říkala, že by takové ty nevinné zkusila udělat mix hned. Třeba bramborek, mrkev, kousek celeru,petržele...ty nadýmavé si nechám na pak. Asi to tak zkusím podle mamky.
Ale do té vařené mrkve, Jitu, voda určo, myslím, že se to psalo i vtěch receptech od HUp. Vždycky jeden druh zeleniny a 100ml koj. vody.

No, já se taky "už nemůžu dočkat", Skleni, vidím, že u nás to bude taky asi veselééé :sweat_smile:
5. zář 2009 ve 20:12  • Odpověz
sklen: :grinning: :grinning:
saru: no pěkňučký, Štěpa je sladkej, nejvíc jak "papá" :grinning:
5. zář 2009 ve 20:16  • Odpověz
holky: děkujem :dizzy_face: Ksichty fakt zvládá :wink:

ad jídlo - nebojte, ono to půjde, ikdyž s naším věčně se hýbajícím dítětem je to někdy fakt lahůdka :grinning:
5. zář 2009 ve 20:19  • Odpověz
Saru- fajné fotky :wink: tak si říkám na té poslední fotce....žádný igelitový bryndák, ale do naha radíš, ju??? :sweat_smile:
5. zář 2009 ve 20:19  • Odpověz
baru, jo, my to tak praktikujeme, jelikož on si sedá, překuluje, šponuje, cpe si při jídle do pusy nohy, takže nakrmíme, a pak šup pod kouhoutek :grinning:
5. zář 2009 ve 20:23  • Odpověz
ad mrkev - taky jsem četla, že v páře a nemixovat ..,tu páru dobržím - i pro nás vařím zeleninu na páře, tak přece ondrovi nebudu dlat horší :slight_smile:..a pomačkání taky stačilo

maus: mlíko do dušené mrkve dává normálně tchýně - dávala mi recept na její dušenou mrkev - jen při tom seznamu ingrediencí měnatáhlo - pak jsem se tosnažila uvařit, jelikož manža to chtěl - vařila jsemtoasi hodinu - furt jsemse to snažila dochutit, abyto bylo poživatelné ..pak jsem to vzdala - a manžabylnadšem, že to je přesně ono
no takjsem mu řekla,že na tuhle mrkev má chodit ke své matce, že tohle rozhodně vařit nebudu :sweat_smile:

jinak ondří už válí od denška sudy na obě strany - což mě naplňuje nadšením ...dodneška ho stačilo zarazit doprava, jelikož doleva se neotočil (max. náhodně) ....dneska už jede :slight_smile:

přes den jsme bylinajičínských slavnostech
koukal na koně jak uvytržení :slight_smile:

bram: jak my tady furt řešíme ty příkrmy, říkala mi kámoška, že její sestřenka dává prckovi od dvou měsícůzápražku na noc!!!!! - na másle osmahne mouku a něčím to naředí - naprosté peklo - dnes ve č měsících už jí vše - fakt běs
5. zář 2009 ve 20:24  • Odpověz
já tu zeleninu mixuju jen ponorným mixérem a to tak, že ho jen tak dvakrát zapnu, takže tam pak zůstanou kousky, ale ne moc :wink:
5. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz
hup: ne vážně, i ségře dětská radila, když jí malej nechtěl jíst, ať mu to střihne mlíkem, že mu to možná bude víc chutnat, když tam bude ta známá chuť. je to nechutný, ale asi fakt funkční :slight_smile:
Já bych to ale taky nejedla, ale já bych nejedla většinu těch dětských jídel :sweat_smile: ani dušenou mrkev ne :sweat_smile:
A ta zápražka - to bude ta "papka" jak jsem tu psala, že za nás se to dávalo, no fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.