• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
maus: jj...já vím, že dětem se to dává ...jenže tchýně to vří dospělým (ndrtí mrkev -ne nastrouhá, nadrtí na úplnou srajdu, tu zalije mlíkem, pak do toho nasype mouku a nalije citrom a trochu osolí - hnůůůůůůůůůůůůůůůůůůůs)

jj...někdo dává i dnes ..u nás se teda tohle nedávalo - docela mě to dostalo ...
5. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz
nám to prej mamka zkoušela dávat, ale naštěstí jsme to nejdly, uff
5. zář 2009 ve 20:33  • Odpověz
Hup- fuuuj, chudák dítě, to je tak na pos.... :sweat_smile:
MOje jedna známá se vymlouvala, jak začala přikrmovat, že jí malá domácí str. nebere, že jen ze skleničky....zajímavé, ŽE, že tak malé dítě a ono pozná, co je pro tu matku pohodlnější :slight_smile: nééé, jako spíš klidně mohla říct, že má pro to své důvody nevařit a hotovo....a nevymlouvat se!
Pak jednou uvařila malé vývar, jen tak z hrnce jí dala zkusit tu neosolenou vodu, malá jí to prý nehctěla, tak to osolila normálně pro ně a vys....se na to!!! :slight_smile:
Jo a to samé dítě jí od 3 měs. Pribináky a krém z Indiánků.... :wink:
5. zář 2009 ve 20:36  • Odpověz
fůůůj, mlíko do mrkve, to se ti nedivím, že se ti udělalo šoufl, já mrkvičku miluju, moje mamka mi pravidelně dělá vepřové v mrkvi, to miluju, je to jen tak povařené do kupy, pak jen trohcu zapražené moukou....mňam, toho bych se užrala!!! Akorát můj to nerad, tak to vaří mamka jen promě
5. zář 2009 ve 20:38  • Odpověz
taky dušenou mrkev miluju :dizzy_face: Manža naštěstí taky :wink:
5. zář 2009 ve 20:41  • Odpověz
já se tím netajím a veřejně to klíďo přiznám, že budu kupovat skleničky. Aspoň ze začátku, teda pokud to karolí bude jíst. Mám pro to své důvody, jsem líná, ale nestydím se za to, nemyslím si, že je to pro dítě nějak horší. Věřím, že to pro ty děti kontrolují
5. zář 2009 ve 20:42  • Odpověz
NO právě, Maus, já vím, že jsi to říkala, právě, ocenuji, kdo to řekne na rovinu...však jo, proč ne...ale nebudu si vymýšlet stupidní výmluvy jak ta blbá kámoška...já si asi sem tam sklenku taky koupím, ale povětšinou budu vařit. :slight_smile:
5. zář 2009 ve 20:46  • Odpověz
já chci vařit až už toho bude jako víc, nebo až bude jíst Karolí to co my, ale upravené. Po těch trošinkách se mi nechce. Těch skleniček je asi milion druhů, tak to bude mít Karolí aspo%n pestré :slight_smile:
5. zář 2009 ve 20:49  • Odpověz
my to střídáme, většinou vařím, ale dáváme i ze skleničky a budu v tom tak i pokračovat. Chci aby ochutnal co nejvíc chutí, aby si zvykl a nebyl pak ze všeho v šoku :wink:
5. zář 2009 ve 20:49  • Odpověz
bram: ale někdy to tak fakt je ..ségra třeba poctivě vařila a ten pacholek jí jedl jen skleničky ..normálně třeba se snažila mezi jednotlivé lžičky nabrané z kupovaného vpašovat i vařenou a on to vypliv ...prostě to poznal ...ségra se snažila horem dolem ... už jen tím, že si to sama na té zahrádce vypěstovala ji nejde z ničeho podezřívat ...a kubíček chtěl skleničkovat ..... pak to nějk rozchodili ....ale pamatuju si, že z toho byla úplně na prášky

já budu kupovat i vařit - začnu tím,co máme v mražáku, pak přejdu na sklleničky - není mi totiž moc jasné, kde bych v jičíně sháněla v zimě biozeleninku a na léto se zase vrátíme k výpěstkům
5. zář 2009 ve 20:52  • Odpověz
no, ale u té kámošky to byla vážně výmluva, už proto že jí znám, s tím nejezením jsem to asi přehnala :sweat_smile: ted si vzpomínám, že i má nej kámoška to občas míchala, uvařenou se skleničkou, když byla krize, já právě mám v plánu také občas koupit, třeba když se někam pojede nebo když se nebude stíhat...no uvidíme....ovšem bude to asi sranda, už se těším na VŠE od mrkve, třeba :grinning: :grinning: :grinning:
5. zář 2009 ve 20:56  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=429017&vReferer=

hodila jsem sem pár fotek.....táák jsem si říkala, že když je ten blbý fotbal, tak si napustím vanu a dám relax s knížkou a zas trčím tu a už mám skoro hranatý zadek....no, asi půjdu do té vany. Papa hvězdičky :wink:
5. zář 2009 ve 21:12  • Odpověz
ahoj hvězdy, no tak my už měli mrkev všude, malá když měla plnou pusu tak si kýchla, měla jsem i plné brýle, dneska jsem jí uvařila brambor-mrkev-červená řepa, moc jí to chutnalo, tou červenou řepou to bylo takové slaďoučké, dneska mi snědla 60 tzn. každý den přidává 10 :wink:
5. zář 2009 ve 21:57  • Odpověz
saru: super fotky, ještě lepší popisky, se u těch vašich fotek vždycky pobavím, pěkný :wink:

bram: Adámek je nádhernej na té fotce s tátou, má tam krásný úsměv :slight_smile:

taky jsem doplnila fotky, dokonce jsem na nich i já a ještě k tomu v novém krátkém účesu: http://picasaweb.google.com/vrabi.m/Nela5Mesic#
5. zář 2009 ve 22:34  • Odpověz
dadu: super tip s tou červenou řepou, to by mě ani nenapadlo, zapisuju si to do hlavy :slight_smile:
5. zář 2009 ve 22:35  • Odpověz
AHojda koukám, že probíráte příkrmy, tak my už jedeme ve velkým, holkám je jedno jestli sklenička nebo domácí, jen to domácí musím fakt umixovat, kousky plivou a přidat trochu Beby, pak je to OK. Kupuji i sem tam skleničky na střídačku, třeba brambor se špenátem, který nedělám. S tou řepou by mě ani nenapadlo, že to můžou. Problém jsme ale měly s ovocem, asi moc kyselé to plivaly, oklepávaly se, tak jsem zkusila banán umixovat s Bebou, jablko a hrušky podusit a to už nám chutná...taky jsem snědly už sunárek a banánovou přesnídávku, tak oni si časem zvyknou asi na všechno.
Jinak jsem taky přihodila pár fotek co se mi vešlo do albíka :wink:
5. zář 2009 ve 22:46  • Odpověz
Tak holky já mám taky v plánu střídat, hlavně přes zimu budu asi lahvičkovat, zelenina v zimě je hnaná na dusičnanech a bude to i pohodlnější. A rozhodně takové ty "mňamky" kde je jako zelenina, rýže, maso a tak, to určitě doma pachtit nebudu. Brambůrek, zeleninku ještě jo,a le abych zvlášť vařila i maso, to asi né. Dokonce doma i pár příkrmů už mám. Normálně jsem v polsku objevila firmu BoboVita a je to asi odnož Hami nebo naopak, neb mají stejné etikety. Dokonce jsem koupila (aniž bych to věděla) úplně stejné jídlo (jehněčí s něčím) jak u nás tak v polsku. Docela mě to dostalo, složení stejné, etiketa stejná, méďa na etiketě stejný, jen u nás je to Hami a u nich BoboVita (jo a u nich je to o 5 Kč levnější na skleničce). Takže já v rámci nákupu nutrilonu v polsku budu kupovat i tyhle dobrůtky.
Jo a koupila (vše nakupuju v tom Rossmannovi) jsem bomba štěrkací ponožky - od Lamaze stojí 400 nebo kolik a tam jsou za cca 60 Kč. Bílé s červenočernýma beruškama - zítra vyfotím. A na větší dětičky tam mají štěrkací podkolínka za cca 80 Kč - už taky máme (taky vyfotím), jsou černobílé s flekama a hlavičkama kraviček. No já jsem z toho Rossmanna v polsku docela odvařená. V podstatě všechny slevy v DM jsou tam jako normální ceny (tak skoro u všeho) a něco je tam i levnější a když je to ještě ve slevě, tak se to fakt vyplatí, jen ty etikety jsou polské. Já jsem na hranicích s polskem v Těšíně dělala 7 let, tak mám trochu na poláky alergii, ale tím rossmannem si to u mě trochu vyžehlili.
No Asterix skončil, tak asi půjdu hajat.

Bram...není náhodou celer zrovna mezi těmi zakázanými potravinami do 1. roku života??? Překvapilo mě, že tam jsou i rajčata, paprika, ryby, maliny, ananas a bílek. No u bílku bych ještě brala, že má moc bílkovin a zatěžuje ledviny, ale proč ty rajčata a paprika a maliny.
5. zář 2009 ve 22:57  • Odpověz
Jo ovoce by se (krom banánu) mělo do konce 6. měsíce dusit - právě čtu časák Máma a já, kupovala jsem ho schválně kvůli docela velkému článku "začínáme s příkrmy"
5. zář 2009 ve 23:00  • Odpověz
Bré dopoledne :slight_smile:

Tak u nás parádní noc :dizzy_face: Ve 21 usnul (předtim s námi koukal fascinovaně na Asterixe :grinning: - úplně v tranzu), kojo ve 2 a v 7. Bez nahazování dudla. Sice jsme vstávali dřív než obvykle, v 8:15, ale parádička :wink: Kéž by mu to vydrželo... Radši ale očekávam dnešní noc po 2 hodinách.

Zítra ráno jedem na rehabku, tak snad nás pochválí. Cvíčo jsme flákali - spíš vypustili :sweat_smile: Nějak nebyl čas... :grinning: Tak snad nás nesprdnou :grinning: A kvečeru máme informační schůzku v bazénu.

dnešní obídek - svíčková :dizzy_face: Dělala jsem jí už včera, aby se proležela, takže teď mam na práci jen knedlíky, který už kynou. :wink:
6. zář 2009 v 09:28  • Odpověz
Ahojte, nás ten malý budíček vzbudil už v 6, takovým tím neúnavným pokřikováním, takže cestoval z postýlky do naší postele a před sedmou jsem už vylezla s ním a šla si uvařit plný kotel kafe, pže mi jdou očka šejdrem :sweat_smile:

JInak hlásím pomalý návrat ke koju, dvakrát přiloženo, dvakrát úspěšně, zatím se hlad nijak neprojevil....ani žádné rozpačité reakce....Jupí!!!

Jitu- já nevím, o tom celeru nic moc nevím, jen jsme se o tom bavily s mamkou, myslím, že ani ona nemá nastudované zakázané potraviny nazpamět :slight_smile: že to jen tak plácla.....mě právě takové to dnešní zakázané-dovolené leze trochu na nervy, brala bych takový ten zdravý střed, zkusit...uvidíš, co to malému udělá...jasně, některé věci by měly být tabu, ale jinak....ty jejich výzkumy :zipper_mouth: já vám nevím, jestli je to všecko tak echt....

taky jsme se s mamkou bavily, jak je cukr zakázán, sůl zakázána a pak u nich na dětským každé druhé dítě zvyklé na sladké UM, tak kde jsou ty matky, co to tak úzkostlivě dodržují??? :wink:
6. zář 2009 v 09:41  • Odpověz
Bram, nám prý i mrkvičku sladili a jak jsme zdravý :wink:
6. zář 2009 v 10:06  • Odpověz
Ahojky, noc pohodička, dnes razíme zpátky domů :wink: Ale tu na Vysočině je kosa jako blázen, to je zase skok, jsem nějaká omámená :slight_smile:
baru: super fotky :dizzy_face:
mis: moc Vám to všem sluší a Tvoje nové vlásky jsou na 1 :dizzy_face:
zanet: holky jsou úžasný, už je každá úplně jiná :dizzy_face:
6. zář 2009 v 10:38  • Odpověz
ad oběd - babča (moje mamka) dnes taky udělala svíčkovou :slight_smile:
6. zář 2009 v 10:43  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím při neděli a hned po vás něco chci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
- můžete mi hodit tipy jakou máte pračku a jak jste s ní spokojený? Ta naše už se totálně podělala (samozřejmě p ozáruce, v záruce tu na ní byli čtyřikrát, ale jelikož jednou napsal, že "bez závad", tak žádný prašule zpátky :angry: ), tak budem kupovat novou a chci nějakou dobrou, ale s omezeným rozpočtem tak do 15 tisíc, cca...
6. zář 2009 v 11:25  • Odpověz
Petu, my máme tuhle http://www.nakupka.cz/vyrobek/pracka-whirlpool-awe-7516-1/
Je zhora plněná, protože zboku by se nám nevešla do koupelny.. Jsem s ní maximálně spokojená. Teď bych možná ocenila pračku se sušičkou, když často peru :slight_smile:
6. zář 2009 v 11:58  • Odpověz
pet: já mám starou ludru, takže to by sis fakt nepomohla :grinning:

jinak - nedá mi to - nečetla jste v příloze mf dnes o tom velmi velmi inteligentním chlapečkovi, co ho nechtěli ani veškolce, jelikož si nedokázal ani hrát s dětmi ....ani výchova nic nezmohla, že :sunglasses:
6. zář 2009 v 11:59  • Odpověz
Včera jsem objednala Fifínovi podzimní bundičku :dizzy_face: http://img.mimibazar.cz/foto/4/090815/17/d19766346.jpg
Mikči má už fest, tak jsem vzala radši o trochu větší. A na zimu stejně plánuju nosit hl. doma pletený svetříky. Ty budou nejpohodlnější :slight_smile:

V týdnu mi přijde fusak a kombinézka, tak hned uděláme pokus, jak se vejde do sporťáku :grinning:
6. zář 2009 ve 12:07  • Odpověz
no já na zimu pod kombinézku plánuju ty manmonths kaťata a trička ... mají to za 50% takže už to je za rozumnou cenu, když uvážím, že to je několik velikostí v jednom....a je to fakt úžasně pohodlné
mám jednu sadu a ta je pořád v permanenci - dokupuju další
6. zář 2009 ve 12:33  • Odpověz
Nik: My máme teda taky nic moc místa, ale jelikož tu nejsme na furt :grinning: , tak tam tu normoš zmáčknem, navíc když je horem, tak bych přišla o odkládací prostor, kterej tam jinak žádnej nemáme..
My na to máme smůlu, něco si koupíme a jde to do háje :fearful: , tak chci fakt vybrat pečlivě, no, ale zatim furt nevim :frowning2: Na pračku za 25 litrů, kde máš tu kvalitu zaručenou (téměř teda :grinning: ), tak na to fakt nemáme :confounded:

Hup: A Ty snad víš, jak ho ti rodiče vychovávali, znáš je? :sunglasses:

Niky ta bundička vypadá pěkně, já jsem teď Matýskovi objednala mikču a džínečky a taky bych brala nějakou bundičku, ale na nic pěknýho tam nějak nemůžu natrefit.. V tejdnu si taky jedu pro fusak (objednala jsem si ho v D2tským ráji a máme ho kousek), tak budu taky zkoušet, se těšiiim :slight_smile:
6. zář 2009 ve 12:34  • Odpověz
Hup: O co jde, manmonths je coo?
6. zář 2009 ve 12:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.