• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
holky, mám dotaz. když jste měli svatbu, plnili jste nějaké úkoly, dělali jste nějaké scénky? my jdem zítra na svatbu a chceme jim to trochu zpestřit, tak čekám na inspiraci od vás :slight_smile:
10. zář 2009 v 10:42  • Odpověz
luci: no klasika - zametání rozbitého talíře, manža mě poznával podle ruky, já jeho podle kotníků, pak je docela fajn, když se nějakej chlap převlíkne za ženskou a vymáhá po ženichovi alimenty na dítě (panenku), to bývá sranda a vyberou se při tom penízky pro novomanžele :slight_smile:
10. zář 2009 v 10:48  • Odpověz
maus, to jsme to měli podobný, manža mě hledal podle chodidla a já jeho podle zadku :grinning: a peníze jsem vybírala tancem na stole/!
10. zář 2009 v 11:06  • Odpověz
luci: hmm :grinning: :grinning:
10. zář 2009 v 11:07  • Odpověz
Ahooooooooooooooojky kecalky

u nás noc hrůůůůůůůůza, ječeli oba dva. Kojo ani nepočítám, nemá to smysl

Sir: jj, Dandula je lepší, znovu jsem volala doktorce, protože jsem tu dnes měla kamarádku a ta mi říkala, že ty puchýřky můžou být jako spálové, na štěstí prý ne. Je to také aft nebo opar, prý jak si utíral sliny, tak si to roznesl po ručičkách. Ale jinak baští.. Ráno měl takový hlad, že snědl krajjíc a půl s paštikou. Ale na tu bolavou stranu si dává pozor. Tak snad už to bude dobré.

Jo jsem vám včera zapomněla napsat, co ten náš expert vyvedl. Byl na zahradě s dědou a najednou slyším, že volá a chce čaj. Tak mu ho nesu a on na mě podívej, chytil jsem dešťovku, holky ve mě by se krve nedořezalo, normálně držel slepýše a né dešťovku, ty jo když si představím, že by třeba chytl jiného hada....... tak jsem šla do kolen. On se vůbec ničeho nebojí ani neštítí, člověk mu to může vysvětlovat pořád, ale on si nedá říct.

Nik: bundička je super, fakt krááásná, a mco mu sluší. Už se těším, až mi také přijde. Budou to fešáci :grinning: :grinning: :grinning:

Luci: já jsem vykupovala nevěstu. Ženich musel třeba zapět nějakou nevěsty oblíbenou píseň, pokud se nelíbila, musel zaplatit, pak jsem mu jako nááááhodou podržela kytičku, a tu si samozřejmě musel také vyplatit..... a tak to šlo, až jsem mu jí dala. KOrunky samozřejmě šly nevěstě do botičky. :grinning: :grinning: :grinning:
10. zář 2009 ve 12:09  • Odpověz
Saru: Štěpíno je fakt úžasnej, to musím ukázat manžovi až přijde z práce, vždy se tu u toho směje víc než já a Daník také kouká :grinning: :grinning: :grinning:
10. zář 2009 ve 12:10  • Odpověz
Smějící Štěpánek je super. Kdybych neviděla obraz, myslela bych si, že ty zvuky vydává Fífa. Úplně stejný, fakt :wink:

Teď jsem si byla koupit klávesnici k tomu notebooku. Má být voděodolná :grinning: :grinning:
10. zář 2009 ve 12:17  • Odpověz
Tak jsem vás dočetla a můžu reagovat.

Petu, já mam ještě korbičku, protože mi to taky přijde líto... :sweat_smile: Takže sporťák dam až nebude zbytí nebo na jednorázový akce, když budu vědět, že nebude spinkat. Jinak na teplotu po Hexe nám Dr. doporučila Nurofen. Panadol prý ne, ten asi na to tak neúčinkuje... Nurofen mam čípky a sirup - čípky jsou lepší, ale Fífa je hned vykadí :wink:

Maus, já teď už taky neuspávam. Od včerejška zkoušim denní spaní ne v hacce, ale v postýlce. Včera usnul v poho, teď se tam mazlí s myškou a myslim, že do minuty je tuhej. Nějak od vás chytnul to nespaní v kočárku - má v hlavě stopky, spí tam přesně minut! :grinning:

Luci, jestli si měla ten odbarvovač co já, tak tam na odbarvení v pračce potřebuješ krabičky. Já to dělala v lavoru s 1 a pohoda. Odbarbený to bylo za pár minut.

Gratulace Kači a Emmince k náušnicím. Těšim se na fotku!
10. zář 2009 ve 12:26  • Odpověz
sklen: no Danda je expert, jak chytl tu "kousenku" když jsme tam byli, ale hada :confused: :grinning: :grinning:
niki: Emi už má fotečku s náušničkama v albu :wink:
Já chci taky, aby mi dítě usínalo přes den samo, takhle trávím půl dne uspáváním :rolling_eyes:
10. zář 2009 ve 12:40  • Odpověz
ÁÁÁÁÁ jééééé, Karolí burácí v plíně, ale fééést :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:

Taky máme hlubokou a doufám že ještě část zimy mít budeme, je to fajn :slight_smile:
10. zář 2009 ve 12:43  • Odpověz
áááááá. máme třetí zub:slight_smile:
já furt čekám na burácení v plíně taky :unamused: zatím tam bylo trošku tuhého, ale nic moc teda... s těma příkrmama to furt řešim, po brokolici dobrý, ale u mrkve mám vždycky strach, aby nebyla zácpa...

děkuju za gratulaci nik
10. zář 2009 ve 12:51  • Odpověz
ahojík, my bída, v noci skoro co 1hod vzhůru, můj pocit, že mám už nějaké slabé mlíko se prohlubuje, dopoledne hysterák, pže se mu chtělo spát, to začne protivně pokřikovat, oči červené jak angorák a když ho chci párkrát pohoupat a tím uspat do postýlky, oči jak Hurvajs, protahoval se a spánek nic, tak jsem ho položila od postýlky a řev, tak jsem to párkárt zkusila a pořád jen řev při položení do postýlky.

Mau- u nás je to bída, musím houpat, jinak neutichající řev...párkrát se ale stalo, že jen tak zničeho nic usnul na dece anebo v koši při hře. Prostě odpad, ale to já nechci, aby takhle odpadával, chtěla bych, aby to jeho spaní mělo jednou nějaký řád. Ale zatím si nevím rady.

KOupila jsem si dop. v Dm kaši a zkusím dávat na večer tu, pak taky ten Jablečno-Medunkový čaj a jako VZPRUHU ty Čoko-kokos. sušenky, pže jsem totálka přejetá, přepadlá, bez nálady...

Mau- když teda houpeš, v jaký čas ti ta malá spinká?
10. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz
Niky, souhlas s korbičkou, dělám to stejně. zatím se tam i otočí na břicho, tak má místa dost :grinning: jj bylo tam psaný 2 krabičky..

Skleni, to je fajn, že to ustupuje. No Daník je expert, raddši ať se malinko bojí.
Kači, no vy jste první, co už máte 3 zoubečky.

holky, kolik mám odsát mlíka na 1 várku?

maus, jak máš velkou korbičku?
10. zář 2009 ve 13:14  • Odpověz
maus: bohužel neporadím, malá usíná většinou v postýlce pořád bez uspávání, max. ji zapnu někdy kolotoč.
10. zář 2009 ve 13:16  • Odpověz
Niky: Tak Panadol je paracetamolum, což je antipyretikum, takže je to přímo určený na teplotu, ale holt je fakt, že na každýho účinkuje něco jinýho, no.. Jemu včera pomohl a dneska už nejde přes 38° (teda po odečtení toho půl stupně z prdky), tak do něj nechci zbytečně nic prát.. Ale už je to lepší, no, každopádně to s nim zamávalo víc než po tý první. A s třetí má dostat zároveň první dávku prevenaru, tak si nejsem jistá, jestli ho takhle najednou necham, aby ho to nesklátilo úplně :sweat_smile:

Holky chtěla jsem se zeptat, odkud čerpáte info co se týče příkrmů, začátků s přikrmováním, s jakou potravinou atd.? Potřebovala bych si to nějak dát dohromady, za chvíli budem taky začínat, a zatim mam fakt jenom takový okrajový info - respektive jenom vim, že jako první začnu s mrkví a na tom jsem se zasekla :grinning: :grinning:

Sklen: Noo tak to je dobrý s tim slepejšem, já bych asi zdrhala :grinning: Mam takovou nechutnou vzpomínku z dětství, náš malej (brácha) taky vzal do ruka kdeco, tak tenkrát taky chytil slepejše, jenže mu nějak vyklouznul z ruky, spadnul na zem, rozpůlil se a obě ty půlky odlezly pryč, brrrrrrrrrrrrrr - tady vidíte, co si ty děti pamatujou :grinning: :grinning:
10. zář 2009 ve 13:17  • Odpověz
Luci- jak jsem nekojila a vylívala, tak jsem odsávala z každého prsa asi 100
10. zář 2009 ve 13:18  • Odpověz
Bram, to je fajn, tos toho měla kvanta!!! já dám tak 60 z jednoho a 15 z druhého, ale nadvakrát by to mohlo stačit. chci, aby neměl hlad, až budu pryč.

Pet, mám na to pěknou knížku Vaříme pro kojence, člověk si takhle ty informace od různých lidí a netu utřídí.
10. zář 2009 ve 13:24  • Odpověz
to je taky cca, třeba z pravého jsem dala i 3krát denně 150, ale z levého třeba jen 50....zas nejde asi o kvantitu, ale kvalitu, možná to mám jak vodu :wink:
10. zář 2009 ve 13:29  • Odpověz
Já mám knížku výživa kojenců, taky fajn :slight_smile:
bram: dopo je to podle toho v kolik vstává, ale obvykle po 9 znova usíná, pak kolem oběda a pak podle toho jak se jí podaří usnout tak spí buď kolem 3 až 4 a když se jí povede usnout kolem 13:30 jako dnes, tak spává ještě jednou kolem 17. Ideální je, když jsou ty spánky přes den čtyři. Nebo když ráno ještě v posteli usne a pak jde teda až kolem oběda. Ale přijde mi to čím dál větší problém, nějak ji uspat...
Pak mi dej pls vědět co ten čajík, jestli mu chutná a jestli to má nějaký účinek :slight_smile:
luci: délka je cca 80cm :slight_smile:
kaca: gratulace k zoubečku :dizzy_face: :dizzy_face: ale pro dnešek už stačí, jo? Máte těch novinek dneska nějak moc :wink: :grinning:
10. zář 2009 ve 13:34  • Odpověz
Já jsem v životě neodsála dohromady víc jak 100ml :sweat_smile:
10. zář 2009 ve 13:37  • Odpověz
mauí-jen naušničky a zoubek. a fakt už stačí, myslím že i emi toho má až až
ted mi usnula, a to se zrovna chystáme ven, jdu si vyzvednout nové brýle, tak se těším. no ale ted musím počkat, než se madam prospí.
tak jdu pověsit prádlo a dát si cuketu k obědu :slight_smile:
10. zář 2009 ve 13:37  • Odpověz
kaca: :slight_smile: :wink:
10. zář 2009 ve 13:43  • Odpověz
Maus, korbička je určitě prostorná, to vám ještě chvíli vydrží, ale jestli i přes zimu s fusakem, nevím nevím.. kolik teda dáváš odsátého mlíka na dávku? chci to manžovi připravit předem.

jinak jsem se na dovče naučila, že když je malý vzhůru více jak dvě hodiny, tak je unavený, tak už ho pak preventivně dávám do kočárku a většinou to zalomí. pak je zas spokojený. takže to vychází tak na 4 spánky přes den.

Kačko, vy už přikrmujete?
10. zář 2009 ve 13:46  • Odpověz
noo, taky mě bolela ruka po tom týdnu jak blázen..
4krát???f :sweat_smile: no tak to je supr!!! U nás tak dvakrát, když se zadaří, ještě jednou, ale moc dlouho se to nepovedlo...a délka??? tak půlhodiny....jednou je to to tak dopol. na prochajdě, pak tak ted a to výjimečně je třeba ještě k večeru, ale to spíš, když se odněkud vracíme, tak to zalomí v kočáru...
Dnes je to bída, dopol. se to podařilo až v kočáru, tedka mu to zas nešlo, zas jsem několikrát spícího pokládala do postýlky a pak se vzbudil, až jsem ho po dlouhatánské době zavinula do deky a tak se zadařilo, pořád myslím na to, jak mamka říká, že neklidným dětem to pomáhá i v 8 měs. třeba, jako ne pravidelně, ale třeba v ty dny, kdy je jim tak nějak ouzko :slight_smile:
Já nevím, prostě mám dvě možnosti, houpat anebo nechat řvát, ale to tu pak sedím a chce se mi taky :frowning2: a stejně, zatím to nemělo vůbec žádný účinek, takže tancuju-dítě v pevném sevření, anebo skáču na posteli vsedě-snad si sousedi nemyslí, že tu mám milence :grinning: Já vím, syndrom třeseného dítěte, ale prostě nevím....zatím jsem aspon odbourala vození v košíku, pže je mijasné, že tím jak si pomáháme tedka,to tak bude do dvou let věku třeba...ale jak říkám, zatím si nevím rady a tajně doufám, že se stane zázrak a upraví se to samo.... :sweat_smile:
10. zář 2009 ve 13:47  • Odpověz
luci: já jsem jen odsáté mlíčko nedala snad nikdy, ale třeba UM vypije na jednu dávku i 180ml, bohužel neporadím :sweat_smile:
V zimě uvidíme, prostě dokud to půjde, bude v hlubokém :slight_smile:
luci: u nás taky tak - po dvou hodinách je unavená, ale ne vždy se jí podaří usnout a někdy to trvá pěkně dlouho, než zabere...
10. zář 2009 ve 13:49  • Odpověz
Fífa teď vydrží vzhůru i 4 hodiny v kuse, aniž by byl protivnej... Spánek za posl. týden zredukoval, tak to vychází přes den celkem na 2-3 hoďky.

Luci, a odsáváč ručně? Mně to šlo teď líp než odsávačkou... 100 ml jsem měla za chvilku.

Fífa se mi dneska už podruhý totálně pokadil :sweat_smile: Poprvý jsem to neslyšela, takže to odneslo i bodýčko.. A teď jsem to slyšela, tak jsem hned vystřelila... :grinning: A ten holomek čekal, až mu svleču plenu a hodil mi do ní kousátko :sweat_smile:
10. zář 2009 ve 13:51  • Odpověz
bram: u nás taky tu půlhoďku, svátečně dýl. A když spí naposledy kolem té 15 hodiny tak je s ní pak večer k nevydržení :unamused: Mám stejné pocity jako ty, že takhle to nejde do nekonečna, ale zatím jsem nenašla jiné řešení...
10. zář 2009 ve 13:51  • Odpověz
niki: to máš zlaté, Karolí to dá dohromady, když jsou ty spánky čtyři, tak je to celkem 2hodiny :slight_smile:
10. zář 2009 ve 13:53  • Odpověz
tak jsme po bazénu ...ondra byl spokojený
jsme super pidi skupinka - jenom tři, takže máme prosto -po nás šlyvětší děti a těch tam bylo 6,takže už byly namáčklé
ondra ze začátku jen koukal - a jak seotrknul, začal vykládat (nakonec s paní instruktorkou se skro dva měsíce neviděl, že :grinning:)
završil to válením sudů přes celou šatnu :slight_smile:

pet: mi příjde ok ...koupili jsme ji i švagrovi na narozky a je taky spokojený

luci:nee ..růčo
10. zář 2009 ve 13:57  • Odpověz
jj, co vám budu povídat, nikdy nevím, co zase jprovede, je to šídlo.

Nilk: to je ale šikula, to já mu vyslekla plínku a on si šáhnul na po.. pinďu, také chuťovka

Mau: no jo, na tu jeho "kousenku" jsem zapomnla :grinning: :grinning:

Já se také snažím odsávat ručo,ale vždy to dopadne tak, že mě bolí ruka a celé prso, asi ho moc morduji.
10. zář 2009 ve 13:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.