• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
jitu, já bych to asi riskla, udělala pyré a zamrazila a nechala na později, na zimu... děti můžou broskve, tak proč by nemohly švestky?
11. zář 2009 v 09:21  • Odpověz
je to proti zácpě. Přesnídávky švestkové taky jsou, ale určitě ne dřív, než od toho 7.měs.
11. zář 2009 v 09:21  • Odpověz
Dobré ráno :dizzy_face:
U nás noc krásná. Sice bylo kojo už o půlnoci, ale pak až ve 4 a v 6. Pak kadila, tradičně a spaly jsme skoro do 8 :slight_smile:
Mě mamka taky dělala i švestkové pyré pro malou, přidala tam tuším pár hrušek, aby to nebylo tak navinulé, ale prej je to dobrý :slight_smile:

hmmm.koláč bych si dala :slight_smile: mňami

Sousedi dělají okna a vypadá to že spadne panelák :unamused: nevím jak to tu vydržíme, asi někam vyrazím :slight_smile:
11. zář 2009 v 09:22  • Odpověz
Ahojky, tak my už jsme osiřelí.

Noc supeeer - usnul v 19:30, kojo v 00.30, 4.30, a v 7.30 jsem si ho vzala do postele, dala mu napapat a do 9 jsme chrupkali. V těch půl 8 byl v postýlce totálně vysmátej, ležel naštorc, hlavu zabořenou mezi šprušlema - ještěže v místě, kde je mantinel. :grinning:

Luci, na svatbě jsem měla šaty - ty růžový http://nikulka83.rajce.idnes.cz/Svatba_Iva_a_Martin_-_29.8.2009/#P8290095.JPG Akorát mi je vždycky musel někdo trochu vzadu rozepnout, abych mohla nakojit :grinning:

Dneska jdu na kožní, mam na zádech takový bílý fleky, tak jsem zvědavá, co mi na to dá.
11. zář 2009 v 09:50  • Odpověz
jitu: já mám udělané švestkové pyré - nikde jsme nečetla, žeby to bylo špatné ..a je to lokální ovoce ze zahrádky ...myslím, že tobude ok

bram: chpodíme do kopřivnice

švestkový koláš, i švestkové knedlíky miluju ...udělala jsem výbornou "marmeládu" - švestky, červené víno, vlašáky - pro prcky to není ...ale dlabe to celá rodina :slight_smile:
11. zář 2009 v 10:43  • Odpověz
maus: to byly nějaké vibrace ....u nás takypohoda - stejné časyjakou vás...vstávali jsme opůl osmé ...ale to jsem vstanula já ....a otevřu oko vedle mě ležel ondří na bříšku a koukal na mě ...tak mu říkám: no dobré rako a on se usmál .....no božííííí ráno :slight_smile:
11. zář 2009 v 10:45  • Odpověz
jak jsou krásné, tak jsou drahé http://www.weestep.cz/kozene-capacky
11. zář 2009 v 11:06  • Odpověz
hup: no fajn vibrace, by mohly být denně :wink:
Botičky jsou teda dost drahý a není to teda ani můj styl, tak mě to nemrzí :sweat_smile:
11. zář 2009 v 11:11  • Odpověz
maus: notvůj jak tvůj ...a karolí ses ptala? :grinning: :grinning: :grinning:
11. zář 2009 v 11:32  • Odpověz
Karolí nic neříkala, ani nezavískala :grinning:
11. zář 2009 v 11:40  • Odpověz
Ahoooooooooooooooooj kočky

tak noc hrůza od pěti jsme byli na nohou. Když jsem se za světla podívala an Vojtu, tak jsem se zarazila, celý obsypaný. Tak jsme se vypravili k mudr. a ta rovnou vypsala žádanku na kožní. Je to exééééém, bůůůůůů, se z toho zblázním. Má to i na bříšku. Na kóžu nás vezmou až v pondělí. Tak jsem mu koupila modrou indulonu a celkem to zarudnutí polevilo. ale byl jak rajčátko.

Mau: tak nejsi jediná :frowning2: :frowning2: :frowning2:
11. zář 2009 v 11:47  • Odpověz
JOoooooooo, dnes jsme byli v Alberu a mají tam věci za polovinu, jsem pořídila Dandovi výbavu jen za 400,- a dalších 400,- jsem ušetřila
11. zář 2009 v 11:55  • Odpověz
maus: chápu ..zůstala ležet v němém úžasu :grinning:

sklen: tak ten ekzém mu nezávidím ..chudě malé
11. zář 2009 ve 12:06  • Odpověz
Hup: ono se to dalo čekat. Já bych se svýma rukama mohla předvídat počasí. Je to hrůůůůůza, teď jsem koukala, že to má i na bříšku, se z toho p......u.
11. zář 2009 ve 12:22  • Odpověz
sklen: my teď mažeme mlékem A-derma, nevím, jestli to znáš, je to z ovsa, pěkně to hojí. Ale modrá indulona je taky fajn, tu máme taky :slight_smile: Jednu chvilku to měla lepší a teď už to má taky zase všude i když ne tak hnusný, zato je toho víc... :confounded:
Chuďátko Vojtula, to je pech :frowning2:
11. zář 2009 ve 13:27  • Odpověz
Ahojte,

tak zajímá tady někoho ještě trampoty s naší místní poštou? :grinning: Mam totiž další perlu :grinning: :grinning:
Dneska jsem tam strávila 53 minut, abych dostala úplně cizí balíček :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:
11. zář 2009 ve 13:30  • Odpověz
petu: no dobrýýý :grinning: a co v něm bylo? :slight_smile:
11. zář 2009 ve 13:39  • Odpověz
Mau: No já nevim :grinning: , já byla tak hodná, že jsem ho šla vrátit (a hlavně Martin si objednal harapesky na kolo a chce je už na víkend, tak jsem potřebovala to, co patří mně :grinning: ) - no, možná jsem prohloupila, páč jsem zaplatila 809,- a ten cizí byl v hodnotě 1688,- (taky dobírka), copak jsem to asi mohla hezkýho dostat s 50% slevou.. :grinning: :grinning: :grinning:
11. zář 2009 ve 13:45  • Odpověz
já vím, že se to t asi už řešilo, ale stejně, prosím o radu. Dnes mi přišly papíry z práce abych si vyčerpala dovču a pak požádalo o rodičovskou dovolenou.To celkem chápu, ale teď nevím od kdy budu mít rodičovský příspěvěk a zda si o něj musím jít žádat sama nebo mi to taky pošlou poštou. Vy už berete jen RP???
11. zář 2009 ve 13:57  • Odpověz
Broskvi: Rodičák budeš mít ode dne následujícím po dni ukončení mateřský - tzn. že ta dovolená Ti poběží už zároveň s rodičákem. O rodičovskej příspěvek žádáš na sociálce a o rodičovskou dovolenou v práci - mně přišla z práce zároveň s dovolenkou i ta žádost o rod. dovolenou, jenom jsem jim tam frkla datumy, podepsala a poslala jsem to zpátky :slight_smile:
11. zář 2009 ve 14:00  • Odpověz
Dík, já jen že tu mám napsáno, že dne 21.9. mi ončí vyplata peněžité pomoci v matěřství a že od 22.9. mi bude vyplácen rodičovský příspěvěk, což jako nechápu, to Honzíkovi nebude ještě ani pět měsíců.
11. zář 2009 ve 14:02  • Odpověz
Jitu- mám tu ted otevřenou brožurku od Nestlé a tam v té tabulce o potravinách jsou švestky s ostatním ovocem povoleny od 6.měs., vařené!

Tak my po první kaši o půl 12 vzhůru, pak ještě dvakrát, no nevím, nějaké blbé období...ted zas vykládá, pěst vraženou v puse, snad to nebude zas Hlad, Otesánek jeden :sweat_smile:
11. zář 2009 ve 14:04  • Odpověz
Ohl. té dovolené, vy tady píšete, že jí dostáváte proplacenou. Pracuju u malé firmy, šéfka nám ani nemocenskou neplatila, platila socka, po mateřské se tam vrátit nehodlám, už dávno mi říkala, že raděj rozpustíme prac. poměr, abych jí zbytečně nezabírala místo, při tom, že mi proplatí dovolenou, ale já jsem si zjistila, že to nemám v žádném případě, mám si o to říkat i tak??? Že tam zůstanu? Mám na ni ze zákona právo???
11. zář 2009 ve 14:06  • Odpověz
Broskvi: No tak to záleží na tom, kdy jsi na tu mateřskou šla - já jsem šla v úplně poslední možnej den, takže i rodičák mi začíná dýl.

Bram: Já tomu nerozumim, na co se ptáš? Jestli máš právo na proplacení dovolený, když odcházíš? To máš určitě.
11. zář 2009 ve 14:10  • Odpověz
Nastupovala jsem šest týdnu před termínem porodu. Rodila jsem sice o týden dýl,ale to nemá vliv, to já přece neovlivním, že? A nastupovala jsem přesně na den. Myslite, že se o měsíc sekli?
11. zář 2009 ve 14:12  • Odpověz
Petu- neodcházím, budu tam ve stavu, jakobych se vracela po mateřské, jen pak nastoupím jinam, vy tu píšete, že dostanete proplacenou dovolenku, tak se ptám, jestli ji mám žádat taky.....
11. zář 2009 ve 14:16  • Odpověz
Broskvi: Já jí mam od 12.9. a Matýsek je o 14 dní cca. starší, tak to vychází přece, nebo tomu nerozumim, co Ti tam neštimuje... :grinning: Já jsem na MD od 28.2.
11. zář 2009 ve 14:17  • Odpověz
bram: iučitě si zažádej, každá kačka dobrá :slight_smile:
broskvi: ono to tak vychází, tím že ti platili ještě cca měsíc před porodem, tak končí v cca 5.měs. věku dítěte. Mě už bude za září taky platit rodičák, ne mateřská, to tak má asi být :slight_smile:
11. zář 2009 ve 14:18  • Odpověz
Proto se ptám. Jsem si myslela, že peněžitá pomoc v mateřství se pobírá šest měsíců po porodu, jako, že do šesti měsíců věku dítěte. Ale asi to tak není. i když kámoška prý pobírala peněžitou pomoc opravdu do šesti měsíců dítěte.
11. zář 2009 ve 14:20  • Odpověz
Bram: To určitě - Ty máš právo si dovolenou buď vybrat, nebo Ti jí proplatí (to je stejný jako když se dává výpověď), a jelikož si jí teď vybrat nemůžeš, tak je aktuální to proplacení. Já si ještě pamatuju, že když jsem odcházela na rizikový, tak mi řikali, že si jí můžu vybrat buď po mateřský nebo až potom po rodičovský za ty tři roky, ale teď mi sami automaticky poslali dovolenku k podpisu. Takže nevim, jakej tam máte systém, jestli si před dovolenou nějak vypisujete dovolenky nebo jako to máte, ale určitě si zažádej a nech si jí proplatit :slight_smile:
11. zář 2009 ve 14:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.