• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
mis na kočárek jsem čekala 3 měsíce.
Takže, paní z úřadu práce mi řekla, že prý to do kdy mám mateřskou a od kdy rodičák nemá na soc. a zdrav. pojištění vůbec vliv. Pro jistotu si na pojišťovnu a sociálku zavolám a zjistím to. Ale nechám to na zítřek, dnes na mojí pojišťovně není úřední den.
15. zář 2009 ve 13:43  • Odpověz
tak to jsem na to zvědavá :wink: ,pak dejte vědět
15. zář 2009 ve 13:45  • Odpověz
Louis: Tomu teda fákt něpaněmáju, podle mě když máš do určitýho dne PPM a pak jsou dny, kdy nemáš nic, tak to pořád "patříš" pod sociálku, ačkoliv Ti zrovna nic nevyplácí?? Mam takovej pocit, že jsme tu odhalily další naprosto nepochopitelnou věc, že? :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
15. zář 2009 ve 13:46  • Odpověz
a vliv to mít musí, vždyť já klidně můžu jít na měsíc do práce a zažádat o rodičák později
15. zář 2009 ve 13:46  • Odpověz
Já jsem fakt magor - minulej týden jsem v páře vařila natálce mrkvičku, kterou jsme s Akit koupily na Zelným trhu a nějak mi nedošlo, že se ta voda může vypařit, takže mrkev jsem sice nespálila a to díky tomu, že neležela přímo na hrnci, ale na takové mřížce, ale zato smrděla po spáleným. Vzhledem k tomu, že naši vypěstovali kvůli Natálce hromadu mrkve, tak jsem to neřešila. Včera jsem od nich dostala první přídel mrkvičky, tak jsem ji před chvíli začala vařit a opět jsem to spálila :rolling_eyes:
15. zář 2009 ve 13:47  • Odpověz
louis: u vaření nesmíš surfovat :grinning: :grinning:
15. zář 2009 ve 13:48  • Odpověz
ahoj, hihi.....sociální tématika....tak děvčata já se v tomto pro příště nechám poučit u svých "nepřispůsobivých" občanů, když úřednice konkrétně v Trojský na P8 jsou neschopný......páč jsem se až teď při žádosti o RP dozvěděla, že jsem si měla k mé PPM 2500.- zažádat o vyrovnání do 7600.-.....a protože to jde jen 3měs zpátky přišla jsem o 15000.- :confounded:.........nu což ať si tuto moji charitu naši spoluobčané, kteří si to za to chození po úřadech zaslouží, užijí :wink:
15. zář 2009 ve 13:50  • Odpověz
Enz: Óó jak jsi štědrá, to bude mít nějakej gadžo na další zlatej řetěz, všichni Ti děkujeme za jejich podporůůů, aspoň nám všichni neutečou do tej Kanady :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. zář 2009 ve 13:52  • Odpověz
Chudák dítě, já než mu tu mrkev uvařím... :grinning:
15. zář 2009 ve 13:57  • Odpověz
petu to víš co bych ve svém silném sociálním cítění neudělala pro sociálně slabé a diskriminované...... :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Petu...jen ať jsi do Kanady jdou, alespoň tady od nich bude pokoj...
enza: to je ale bordel,jen 3 měsíce dozadu... a když naši milí spoluobčané vypadli do Anglie a po roce se vrátili,tak jim náš drahý stát vyplatil dávky rok zpětně.... :angry: :angry:
15. zář 2009 ve 13:59  • Odpověz
enza, no to je něco... :cry: mně hned po porodu říkali, že jestli nemam PPM vyšší než 7600, že mi to doplatí... Naštěstí byla PPM super, takže jsme dost našetřili... Teď to bude bída... :confounded:
15. zář 2009 ve 13:59  • Odpověz
Louis: Počkej až začnu s mrkví já, to budou asi teprve příběhy :grinning: :grinning:

Já bych je do Kanady neposílala, holky, to tu romskou otázku neřeší.. Já bych je poslala někam, odkud se nemůžou vrátit :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. zář 2009 ve 14:00  • Odpověz
hi, jsme se bavili s manžou, že si myslíme, že kdyby byla nějaká sbírka, že bychom jim koupili třeba ostrov a tam je všechny vystěhovali, tak že by spousta lidí rádo přispělo :grinning:
15. zář 2009 ve 14:02  • Odpověz
Akit, a jak je to, když mam rodičák na 3 roky a pak hned otěhotnim? Na co budu mít nárok?

Maus, souhlas. Můžete začít u nás, my jich tu máme... :grinning:
15. zář 2009 ve 14:04  • Odpověz
je to bordel, ale mám já žaludek na to někde se dohadovat a dožadovat se dávek jako socka :stuck_out_tongue_closed_eyes:........ ikdyž selhání je jasně na straně paní z ossz, která nebyla schopná mi vůbec poslat nějaké vyrozumnění a potvrzení o výši PPM a poradit, že mám o to vyrovnání zažádat...........ale co hlavně, že je Vojtíšek zdravej :grinning:

no ostrov by byl dobrej, ale ne někde v Karibiku....radši u Antarktidy :grinning:
15. zář 2009 ve 14:18  • Odpověz
No tak jsem mluvila s kamarádkou a říkala, že si máš raději zavolat na zdravotní pojišťovnu ( kdybys měla vzp tak mi to zjistí, ale to nemáš ) a pro jistotu ověřit, zda tam ta platba za tebe je za celý srpen, ale protože přesně tohle nedělá, tak za to nedává ruku do ohně, ale říkala, že:
vzhledem k tomu, že platby od zaměstnavatelů za zaměstnance/pojištěnce jsou měsíční a nekrátí se na deniny, tak že za tebe srpen, včetně těch 6ti dní "období nikoho" zaplatil stát jako za ženu na mateřské a od září to opět bude platit stát jako za ženu na rodičáku...Jsem srozumitelná? No ale protože ty ruce do toho ohně nedala, tak si máš raději zavolat na tu pojišťovnu pro ověření :grinning: .
No a sociální nic.
15. zář 2009 ve 14:29  • Odpověz
Mis ty klidně můžeš jít do práce a přitom být na rodičáku. A pokud nedáš dítě do školky, tak budeš pobírat i rodičák i plat, ale kdo z těch dvou ( stát/zaměstnavatel ) bude platit zdravotní to nevím, ale tipla bych si, že stát..
15. zář 2009 ve 14:31  • Odpověz
Enz...tak to je veliká škodáááá, no což v chánově chtějí opravovat okna a dělat zateplení a fasády, tak jsi hodná, že jsi přispěla :grinning:
Hele bacha, aby nás tady taky nezažalovali...nebo jak to bylo že na FB byla diskuze o něčem takovém a skončilo to myslím na policii :wink: :sunglasses:
15. zář 2009 ve 14:34  • Odpověz
Niki já myslím, že když otěhotníš dříve než filípkovi budou tři roky, že ti vznikne normálně nárok na mateřskou 6 týdnů před porodem, pak se ti rodičák přepíše na mladší dítě a budeš mít zase tři roky na to být doma a pak šup do práce ale pokud bude mít F. tři a ty nebudeš těhu, tak půjdeš do práce a pak zase nástup na mateřskou až 6 týdnů před porodem...
15. zář 2009 ve 14:44  • Odpověz
Niki tohle jsem ještě našla na netu:
Nástup na mateřskou dovolenou z rodičovské
Pokud nastupujete na mateřskou dovolenou z rodičovské dovolené - tj. čekáte druhé (třetí) dítě - platí, že na peněžitou podporu v mateřství máte nárok, pokud na ni nastupujete do 3 let věku prvního (předcházejícího) dítěte. Pokud na mateřskou nastupujete po uplynutí delšího období a v mezičase jste nepracovala (neplatila 270 dnů nemocenské pojištění), nárok na proplácení mateřské nemáte a pobíráte rovnou rodičovský příspěvek.
15. zář 2009 v 15:02  • Odpověz
akit, toje dobré téma! já třeba zatím o RD zatím nežádala, MD mi končí koncem září. tak aspo%n vím, že peniíze budou až za říjen.
Enz, co že jsi měla tak malou PPM?
15. zář 2009 v 15:13  • Odpověz
Niky, poslala jsem Filípkovi hodnoceníčko, držím palečky :slight_smile:
15. zář 2009 v 15:26  • Odpověz
jen k tomu zdravotnímu poj. já jsem pobírala rodičák a pracovala jsem a zdravotní a sociální jsem si platila jako obyč zmc a zaměstnavatel za mě taky normálně platil
15. zář 2009 v 15:28  • Odpověz
Akit...díky. Jsem teď byla na prochajdě s Ritou, vzala jsem si bundu a ono je tam celkem teplo :rolling_eyes:
15. zář 2009 v 15:42  • Odpověz
Ahooooooooooooj kecalky, tedy vás dočíst, to je někdy úmění.

U nás noc v celku dobrá, vstávali jsme jen 3x. Ale přes den máme jedno spaní na víc, po obědě nechtěl moc spinkat, tak jsem ho vzala do kočárku a tam si schrupnul a teď hajá dááál

Dad: brzy se uzdrav hvězdo

Luci: gratulace

Loui: no kde máme fotečky :slight_smile: :angry: :sunglasses:

JJ,rána také miluji, je k sežrání a nechá se pomuchlat, jinak štípe jako dobytek. :cry: :cry: :cry:
15. zář 2009 v 16:51  • Odpověz
Ahojky, tak už to nastalo :unamused: Štěpíno se dnes poprvé přitáhnul za křeslo do stoje, sice šel zas hned na kolena, ale už na to asi příšel :sweat_smile: Ach jo, tak to ty pády budou zas o to víc bolet :zipper_mouth:

ad muchlování - hrozně ho baví, když ho drbu na zádech ana noze jen zlehka nehtama. To mu naskakuje husina a blaženě u toho brouká :dizzy_face: Jinak škrábe, štípe, kouše, tahá a mlátí :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. zář 2009 v 16:58  • Odpověz
saru: šikula, jsem to říkala :dizzy_face: ale je mi vás líto :sweat_smile:

Naše dítě spalo za celé odpo asi 15minut, takže je protivka největší a bude hůř :rolling_eyes:
15. zář 2009 v 17:47  • Odpověz
Vojtula se také před 10 minutami vzbudil s řevem, ani na návštěvu nekoukl, hned ječel :frowning2:
15. zář 2009 v 17:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.