• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
kaca: mám taky HA azalia a může se u kojení, cpu se tím už týden a zatím nic divného, všechno OK
3. čer 2009 ve 14:07  • Odpověz
holky, co jste po císaři, taky vám říkali, že s dalším těhu musí počkat??? mně ne, a my chtěli dvě děti za sesbou :pensive:
3. čer 2009 ve 14:22  • Odpověz
Luci ...ano měla bys min. rok počkat, jinak tam jsou dost velká rizika jak pro tebe tak pro dítě, nezaomeň že máš přeřízlou dělohu a ta děloha se v těhu roztahuje. I po interupci bys neměla tak 3 měsíce zova otěhotnět a to s dělohou nic nemáš

Hup..no já mámklasický řetěz na kočár a na koncích jsou očka a ty očka zaháčím i na boky sedačky. Řetěz mám z polska, ale myslím, že je úplně klasický jako se prodávají u nás - teda nevím, v našich obchodech jsem se na řetězy nedívala
3. čer 2009 ve 14:31  • Odpověz
magi: to je fajn, že hezky přibíráte, rostete a kojíte :dizzy_face:
S tím jazykem je to sranda. Jedna známá je češka, manžela má Francouze, spolu se baví anglicky a na děcko mluví různě. Takže děcko ovládá tři jazyky :grinning:
3. čer 2009 ve 14:33  • Odpověz
Holky, Vy co budete mít rodičák na dva roky, budete dávat mrně do jesliček? Ať vím, jestli nejsem sama :sweat_smile:
3. čer 2009 ve 14:49  • Odpověz
luci: přesně tak jak píše jitu ....
u potratu jsem slyšela dokonce, že máš nechat proběhnout celých devět měsíců - což jsme teda neudělala, jelikož by nebyl ondří

jitu: no řetěz mi tam právě nejde ...zkoušela jsem i od ségry a taky tam nejde :sweat_smile:

mag: jé ..56 cm ...to bych chtěla taky
včera jsem byla s tou kámoškiu ..má prcka o 2 týdny mladšího než ondra .. a když šla na wc, začal plakat, tak jsme ho vytáhla z kočárku, že ho utěšínm ....holky on byl jak pírko ...jsem normálně zabrala jako na ondru a ono to vůbec nebylo třeba :grinning:

maus: to se mu bude hodit ..alespoň se nebude muset šprtat anglinu jako my :sweat_smile:
3. čer 2009 v 15:03  • Odpověz
hup: no ono ta francouzská angličtina zní dóst dobře :grinning:
A Karolínka už se teda taky pěkně pronese, drobeček :slight_smile:
3. čer 2009 v 15:10  • Odpověz
hojte holky, tak jsme se vrátili od dr.

na žabku máme tabletky a do očička kapky, v pondělí se máme přijít ukázat :pensive:

jo a vážili mi ji tak už máme taky pětikiláčka, dr. říkala, že přibírá krásně, že nemám mít strach- tak uf, uf, ale budu muset snížit dávku homeo na 1x denně, jelikož mi tak nabírají prsa, že to je tak pro dvojčata, malá vůbec nestíhá pít
3. čer 2009 v 15:31  • Odpověz
luci: v porodce mi řekli, že nesmím rok otěhotnět a gyndař mi na KO po 6-nedělí dokonce řekl, že mezi porodama by měla být pauza min 2 roky, děti chci taky co nejdřív po sobě, takže jak bude Nelči 10měsíců, vysadím HA, 2 měsíce si budeme dávat pozor a pak na to najedeme.. a nebo to celé o 2 měsíce posuneme

maus: rodičák si budu dávat na 2 roky, ale do jeslí malou dávat nebudu, plánuju, že se nám to mimčo podaří v termínu rodičáku :grinning:

holky, vy máte všechny takové velké mimča, jen ta naše Nelča je takový drobek, a to nemá po kom být drobná, nikdy jsem nebyla vychrtlina a Martin už vůbec neeee, ale ona to dožene :wink:

dadu: čemu říkáš žabka?
3. čer 2009 v 15:46  • Odpověz
maus: to mipovídej ....jsem mělanějaké dodavatele z francie ... on byl úspěch najít vůbec nkoho s kým se daloanglicky domluvit :slight_smile:
taky jsem byla na stáži ve francii...no málem jsem se nedostala do fabriky přs vrátnici, jelikož vrátná (tlustá černoška) nezvládala ani posunkovou řeč :grinning:

dadu: si to "užíváte" teda
3. čer 2009 v 15:49  • Odpověz
hup: no jo, žabožrouti :grinning:
mis: a to ti neva že pak už ti dají automaticky rodičák na tři roky?
3. čer 2009 v 15:53  • Odpověz
mis, žaba je to po našemu, jinak taky moučivka nebo soor, takové bílé skvrny v pusince :cry:
3. čer 2009 v 15:54  • Odpověz
jo a u nás se říká žabka aftu :slight_smile:
3. čer 2009 v 15:54  • Odpověz
tady je fujavice jak hrom :angry:
3. čer 2009 v 15:57  • Odpověz
luci - taky mi říkali po prvním, v porodnici rok a moje dr. 2 roky, tak jsme to vydrželi, popravdě si neumím sama sebe přestavit se dvěmi tak malými prcky, i teď to je záhul, tak máme rozdíl 3 a půl, víc bych nechtěla a míň taky ne, no a teď už si budeme dávat bacha, třetího nechcem a já bych musela do třetice pod kudlu a to se mi nechce absolvovat, takže mi 2 stačí, republikový průměr jsem už překonala, tak teď počká na vnoučata :grinning: :grinning: :sunglasses:
3. čer 2009 v 15:59  • Odpověz
maus, to mi povídej, když jsem jela k dr. tak jsem tak zmokla, že ze mě tekla voda čůrkami, dávala jsem bacha aby na malou do autosedačky, ale vyndat z auta, ještě tašku, upřímně tak autosedačka nic moc lehká, no a zrovna lilo tak, že stěrače nestíhaly, takže jsem měla mokré i podprdu a kalhotky :angry: :angry:
3. čer 2009 v 16:01  • Odpověz
Teda, tak fakt nevím, jak po tom císaři.. asi se na to zeptám na gyndě, až si tam budu volat pro výsledky.. jinak chci taky rodičák na 2 roky a mezi tím otěhotnět, tak snad jesle nebudem potřebovat. Jinak ani nevím, kde jsou nejbližší :grinning: chápu, že navazující rodičák je automaticky na tři roky, protože na dva je třeba mít určitý příjem za předchozí období, a to určitě mít nebudu (cca 20 tis. hrubého měsíčně).

Maus, tady taky fučí, jela jsem na poštu, tak jsem malého šoupla do zavinky a pod deku do kočárku a dala mu jen čepičku, tak jsem se bála, že mi ho to odfoukne. ale on nic a klidně si usnul :sunglasses:
3. čer 2009 v 16:03  • Odpověz
dadu: jejda, až tak? Tady neprší, jen děsně fučí...
3. čer 2009 v 16:04  • Odpověz
maus, tady tak lije od rána 20 min leje šíleným způsobem a pak 3 min zasvítí slunko a pak zase lije, je to děs, takové černé těžké mraky, chtěla jsem s malou ven, z obýváku to vypadalo hezky, ale z pokojíku jsem viděla co se na nás zase valí, takže nic, stejně malá usnula na gauči, tak ji nechci trhat spaní, :wink:
3. čer 2009 v 16:06  • Odpověz
dadu, teda to asi dorazí i k nám :angry: tady je asi stejně jako v Olomouci, že Mauško, vítr a občas sluníčko, ale málo, jako by se to na něco připravovalo.. jdu pro prádlo, ať ho nemusím prát znova.
3. čer 2009 v 16:09  • Odpověz
tady teda od rána docela svítí, ale ten větr to kazí. My jsme se dnes teda pěkně prošly. Z domu jsem šla asi v10 a zpátky jsem byla před 14.

Děsně mě bolí klouby. V těhu mě bolely kyčle, po porodu to přešlo a teď mě bolí pekelně kolena a dnes se přidaly i kyčle. Máte to taky některá? :unamused:
3. čer 2009 v 16:09  • Odpověz
mauško, mě bolí kyčle od tohohle víkendu. kdysi to mělo svůj důvod :grinning: , ale zatím to ještě neděláme, tak fakt nevím. zato mě přestaly bolet záda, asi že v noci kojjím vleže, tak to pomáhá.
3. čer 2009 v 16:17  • Odpověz
luci: :grinning: :grinning:
3. čer 2009 v 16:22  • Odpověz
maus: abych řeklapravdu, tak rodičák u druhého dítěte jsem zatím neřešila, to je moc daleko :slight_smile: , ale stejně bych si ho dala na 3 roky, do práce se neženu ani omylem, doma je mi dobře
a taky mě začaly bolet kolena, nevím z čeho to je....

já kojím vleže pořád, jedině když jsem mimo domov, tak kojím vsedě, vleže je to velmi pohodlné, jak pro mě, tak pro Nelču

dadu: moučnivku měla Nela taky, jak jsme byly v nemocnici...maus, to ale není afta, afta bolí jak prase, ale moučnivka prý ne....
3. čer 2009 v 16:32  • Odpověz
luci - mne taky tady rekli, ze po CR bych mela s druhym min. rok pockat, tak asi na tom neco bude...

ja kojim jak kdy, sem tam v sede, sem tam v leze a nekdy doma i za chuze :grinning: :grinning:

co se tyce materske, tak ta je tady 9 mesicu placena a pak 3 mesice neplacena a rodicovsky tady neexistuje :angry: :angry: no absolutne si neumim predstavit jit do prace a nechat 9-ti mesicniho prcka beze mne..
Ale mam zjisteno, ze mam narok /protoze trv.bydliste mam porad v CR/ na rodicak z Cech, ale musim si zjistit na jak dlouho a co vsechno k vyrizeni budu potrebovat..nemam rada papirovacky

jo a pocasicko nam porad preje..vcera jsme meli 30 stupnu, dneska je taky teplo jen na kratasky a tricko, a maly je v bodycku s kratkym rukavkem...
3. čer 2009 v 16:45  • Odpověz
Mag: nech toho, nebo se ti tam všechny nakvartýrujeme. :wink: :wink: :wink:
3. čer 2009 v 16:48  • Odpověz
Já kojím převážně v sedě, v leže jen tak 1x týdně, když jsem ráno ospalá :slight_smile:
Vím, že moučnivka a aft je rozdíl. jen u nás se žabka říká aftu :slight_smile:
3. čer 2009 v 16:51  • Odpověz
magi: přidávám se ke sklen, jedeme do UK :grinning: , tady je hnusně :frowning2:
skle- jen prijdte, cerneho pivka mam dost...pokecame na zahradce, nakojime deticky :grinning: :grinning:
maus: ahááááá, výraz žabka znám jen pouze u zvířátka :grinning:
3. čer 2009 v 16:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.